Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2501 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abitur'dan sonra meslek secimi...

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı

Abitur'dan sonra meslek secimi...

selam arkadaslar,
    benim iki cocugum var, oglum gecen senesi abi bitirdi ve meslek seciminde cok zorlandiktan sonra,sene kaybetmeden hemen duales studiuma basladi.
    bu sene kizim abi bitiriyor,artik okul bitti sayilir ama hangi okula gidecek,hangi meslegi sececek hic fikri yok,bu gidisle sene kaybedecek gibime geliyor.
    aile olarak cocuklara meslek seciminde kesinlikle baski yapmadik,ama meslek seciminin önemini anlattik,kendi hayatlari,kendi zevkleri...
    sizlerde böyle tecrübesi olan varmi?cocuklariniz abi yaptiktan sonra meslek secimin nasil yaptilar?

2. Sponsor Reklam
    Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Mrb hocam, yeğenim bu sayfaya bir baksın https://www.google.de/url?sa=t&sourc...beJxx6NDGSs-eQ
    Benim çocuklar biri 14, öbürü 9 yaşında. Yeğenlerim abi den sonra Uni ye devam ettiler.

Yeğenime hayatı boyu başarılar dilerim umarım istediği dalı seçebilir

4. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Üye burak3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    344
    22 mesaja 178 teşekkür aldı
    Abitur'dan sonra Ausbildung yerine FH veya Uni'ye devam etmek daha dogru olabilir. Mesela Ekonomi/Isletme, Hukuk, Informatik ya da Lehramtsstudium.

6. burak3838 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Allah(C.C.) cümlemizin cocuklarinin bahtini acik etsin 44Malatya, bu memlekette gencler iyi egitim almalilar.
    burak3838, senin uni.okudugunu saniyorum, ne okuyorsun, ne okumaya nasil karar verdin,niye okudugun bölümü sectin, biraz yazsan sevinirim. sen meslek secerken,kimseden yardin aldinmi? ailen nasil yaklasti?

Tecrübeli Üye akdenizli33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    30 mesaja 46 teşekkür aldı
    arkadaslar size bir sorum olacak benim kizima hem okuyor Hemde calsiyor neben Job.aok sigorta odemesini 200€ cikarmis .Boyle durumda olan hem okyuyp Hemde calisan gencler icin saglik sigortasi en uygunu hangisi acaba

9. akdenizli33 üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    benim oglumda su an abi yapiyor kendi secenegi informatik bachelor bende fazla anlamam bu islerden aynen senin dedigiñ gibi karismadim karismiyorum kendi secenegi sadece hayati anlatabiliyoruz aile olarak allah yardimcilari olsun cocuklarimizin baya zor bir yol ama hayatlarinin cizgisini kendileri belirliyorlar sonuna kadar destek olmak aile olarak vazifemizdir allah hepsinin yollarini acik etsin saygilarimla.

11. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    benim oglan Abiturun son senesine basladiginda ileriye dönük hicbir fikri yoktu, Uniyemi yoksa Ausbildungami devam karar veremiyordu,
    Ausbildung yapmaya karar verdi ama meslek olarak yine kararsizdi, kolay kolay meslek secemiyordu
    kendisine Kimyaci (Chemiekant) olarak tavsiyede bulundum,
    bu sene ikinci seneyi bitirecek in$aallah, bir hafta evvel zwischenprüfung yapti
    Ebeveyin olarak mutlaka cocuklarimizi meslek veya okul hakkinda fikirlerini soralim onlar karasiz kaliyor
    iyi bir gelecek kaliteli bir meslek icin erken karar verip ona göre hareket etmek cok önemli

13. 2 kişi aslankral üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    344
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah(C.C.) cümlemizin cocuklarinin bahtini acik etsin 44Malatya, bu memlekette gencler iyi egitim almalilar.
    burak3838, senin uni.okudugunu saniyorum, ne okuyorsun, ne okumaya nasil karar verdin,niye okudugun bölümü sectin, biraz yazsan sevinirim. sen meslek secerken,kimseden yardin aldinmi? ailen nasil yaklasti?
    Su an Universite'de Isletme bölümünde okuyorum. Abitur'u Wirtschaftsgymnasium'da yapmistim. Hepsi kendi kararimdi
    Bence herkes ne istiyorsa onu yapmali. Örnegin Ausbildung yapmak isteyen biri, Uni/FH'ye yönlendirmek dogru olmaz.

Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    344
    Alıntı akdenizli33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar size bir sorum olacak benim kizima hem okuyor Hemde calsiyor neben Job.aok sigorta odemesini 200€ cikarmis .Boyle durumda olan hem okyuyp Hemde calisan gencler icin saglik sigortasi en uygunu hangisi acaba
    25 yas ve üzerinde olan üniversite ogrencileri icin özel Krankenversicherung var (aylik 90 Euro civari), bunun icin hafta'da en fazla 20 saat calisiyor olmasi gerek. 21 saat olursa durum degisiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)