Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2525 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cocuklarin Pasaportlari Ellerinden Alinarak Iptal Edilmis

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    is arkadasi bugün anlatti,
    bir hafta evvel hem$erisi e$iyle birlikte Istanbul Havaalanindan kimlik kontrolunda Türkiyeye alinmamislar
    bir sonraki ucakla tekrar Düsseldorfa dönmek mecburiyetinde kalan cifte hicbir bilgi verilmemis,
    sadece Türkiyeye giris yapamazsiniz, bulundugunuz Konsolosluktan bilgi alabilirsiniz demis Havaalani calisani.
    Düsseldorfa geldiklerinde Konsolosluga giden cifte oradaki memurlarda yardimci olamamis, kendilerininde bu konuda bilgileri olmadigini söylemisler.

2. aslankral üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Neyin sikayeti bu ya.. Kim kimi niye sikayet etsinki..bole seyler ilk defa duyuyorum..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    20 mesaja 38 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyin sikayeti bu ya.. Kim kimi niye sikayet etsinki..bole seyler ilk defa duyuyorum..
    millet birbirini 'cemaatçi' diye gammazlıyor...

6. bingöllü üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    141 mesaja 332 teşekkür aldı
    degerli dostlar bugün münster konsolosluga gittim sagolsunlar ilgilendiler meselenin pasaport müracatinda hata olmus diye söylediler bi sükür Allahim dedim en azindan düsündügümüz gibi degil dedik türkiyeye oglana telefon actim oglanda bu sabah ankara merkeze giderek bilgi almis söyledikleri oglanin terör örgütle baglantisi oldugundan kaynaklandigindan bahsetmisler ya Allah ya sabir su mübarek günde insani zorla günaha sokuyorlar gelde isin icinden cik

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Gecmis olsun kardesim, insanlarin basina gelenleri okuyunca izine gitmeye bile korkar olduk.

9. 3 kişi yadikar üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Burada herkes bir tahmin yürütüyor,benim bu konuda tahminim ise Müster Konsoloslugunun dedikleridir.
    Büyük ihtimal ile Müster Konsoloslugunda bir hata oldu yoksa Terör baglantili birsey olmus olsaydi,tutuklanirlardi.
    Münster Konsoloslugu tarafindan bir hata oldugu icin,bunu Ankara Merkez hemen bilemez,yazismalar sonucu hata ortaya cikar.
    Ankara Merkez sadece pasaport iptal edildigi icin sadece tahmin ediyordur,cünki su zamanda pasaport iptal edildiginde
    akla Terör olayi geliyor.

@esmerkral arkadasim sana tavsiyem mademki Münster Konsoloslugu hata yapildigini kabul ediyor Münster Konsolosluguna git,durumu acikla,cocuklar islerinden kovulacak dersin.
    Ankara Merkeze acilen faks yollasin durumunu acikliga kavustursun,aksi taktirde cocuklarinin neden pasaportunun iptal edildigi sonucu 1 ay degil aylar sürer.

Yorum yazan bazi Arkadaslar, insanlari korkutmayin gambazlama olayi diye birsey yok.
    Evet kisa zaman icin vardi ama kötüye kullanildigi icin kaldirildi.
    Birini Emniyet teskilatina sikayet etmek istediginiz'de,ilk önce kendi bilgilerinizi artik veriyorsunuz,aksi taktirde sikayetiniz kabul görmüyor.
    Yada birisini sikayet ettiginiz'de,sikayet ettiginiz kisi sucsuz cikarsa,sikayet eden kisi yanlis bilgi vermekten islem görüyor.
    Türkiyemizi böyle kücük düsürerek kötü duruma düsürmeyin.

Elbetteki hatalar olur,olmaz demiyorum.
    Yazin izinemi gideceksiniz ve iciniz'de korkulariniz mi var Telefon edin yada gidin Konsoloslugu durumunuzu ögrenin.
    Konu H@K@N tarafından (31 Mayıs 2017 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

11. 4 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Bugün konsolosluga askerligi erteleme islemi icin gittim ve islem bittikten sonra ordaki görevliye burdaki olayi örnek vererek son zamanlarda türkiyeye giriste bazi hos olmayan olaylar oluyor bu isin asli ne diye soru sordum.
    Kendisi bana bu olaylari hic duymadigini vede aslen olmadigini onun icinde icimi rahat tutmami söyledi. Bilmiyorum artik ne derece dogru.
    Allah ülkemize ve milletimize zarar ziyan vermesin.

13. 2 kişi Selam üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Arkadaslar sahsen ben bu olaya bastan zaten sicak bakmamistim ve bir uyduruk olarak gormustum..su andaki hukumetin elde bir delil yokken rasgele pasaport a el koyacagina akil sir erdiremiyorum,yada olay gizli tutuluyor,was ich nicht glaube!!
    bu yaz cikar kokusu..

15. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Kendi basimdan gecen olayi yazayim kisaca.
    Hep beraberiz ve en az Türkiyede kalan büyük kizim, Alman kimligi ile giris yapiyor sorun yok.
    Cikista sorun var diye iceri cekiyorlar bizi. Türkiyede fazla kalmis diye. (Kaldigi sürede 3 hafta bir yil icinde)
    Nasil oluyurda giriste görmüyorlar, cikista görüyorlar.
    Kizim cifte vatandas ve eskilerden. Türk kimligini istediler.

Sorunumuzun Cevabi: Isim benzerligimis. Böyle basit bir sey olabilirmi ve sirada beklerken isin rezilligi.
    Daha fazla yorum yok.

S&S

17. 4 kişi neco54 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sahsen ben bu olaya bastan zaten sicak bakmamistim ve bir uyduruk olarak gormustum..su andaki hukumetin elde bir delil yokken rasgele pasaport a el koyacagina akil sir erdiremiyorum,yada olay gizli tutuluyor,was ich nicht glaube!!
    bu yaz cikar kokusu..
    Hocam bu konu Belki Burada Yeni,Ama Genel olarak Böyle cok Madur Var.
    Uyduruk oldugunu Nerden Cikardin
    Konsolosluk ne diyecekti!
    Fetö Kapsamindan Dolayi Pasaportlara El koyulup,iptalmi Edildi!
    Tabikii Kibar Kibar Bir Hata olmus,Kusura Bakmayin.
    illa Herkesin Basina Gelecek Diye bir Sey Sözkonusu Degil.
    Artik birileri tarafindan Kimlerin Adi Ve Soyadi Servis Edildiyse.
    Bunlar Zor durumda Kaliyor.

Birde Su Var,isimler Direk Türkiyedeki ilgili Yerlere Ulastiriliyor.
    Yani Bundan , Sahislarin Bulundugu Bölgedeki konsoloslarin,
    ilk Etapta Haberleri bile olmuyor.
    Konu bey_tu tarafından (01 Haziran 2017 Saat 01:25 ) değiştirilmiştir.

19. 4 kişi bey_tu üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Kardeşleri, Ana ve Babayı birbirine düşürmeye yaradı, kısaca Vatandaş hala açıklamadık ve belgelenmeyen Medya, doğrultusunda inşa edilmiş bir yalandan mağdur kaldı ve hala kalıyor..

Cemmat suçlu ise, Vatandaşın ceza çekmesi nereye ve hangi hakikatlara sığdırılmakda, kimse farkında değil..

Gambazlayanlar, acaba yarın veya bir gün elbet hakikat ortaya geleceği zaman, hangi sıfat ile özür dileyecek??
    Kendi gölgesinden korkar oldular, her gün bir katliyam yapılıyor ve kimse ağzını açmıyor.

Terörü besleyenleri, arkasında duranı ve yapanı ALLAH'a havale ediyorum, şiddetle kınıyorum, ama delil olmadan görünen Köy kılavuz istemez.

21. 7 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    20 mesaja 38 teşekkür aldı
    Kıymetli arkadaşlar,

maalesef bazı kişiler Devlet ve siyaseti karıştırıyor. Mesele burda A veya B partisi değil, yani anlamadığım şu: mağduriyet var diyorsun, hemen biri diyor ki, Türkiye'yi küçük düşürmeyin ya da böyle bir şey olmuş olamaz, yapmazlar vs.
    Bu ülke hepimizin, sırf bazı kişilere ait değil. Bundan dolayı herkes eleştirme hakkına sahip. Bir şey yanlış yapılıyor dendiğinde, devleti savunmak vatanseverlik değil. Maalesef bu necip milletimiz bunu henüz anlayamamış durumda. Eleştiri kültürünü henüz elde edemedik, buna karşı fanatik bir şekilde parti tutuyoruz.

Milleti korkutmak gibi bi derdimiz yok, sadece olanları anlatmaya çalışıyoruz: Bizim köyde mesela geçenlerde bir akrabamızı almaya sabah polis, öğlen de asker geliyor. Komşusu nefretinden gammazlamış. Ya da burda Almanya'da bizim komşuların abisi telefon açıyor, sizi şikayet ettim, gelmeyin diyor. Gittikleri gibi turuklanacaklar. Ya da oğlu memuriyette terfi etsin diye komşusunu şikayet eden bir kadın...

Yukarda bir arkadaş diyor ki, artık değişti, yani şikayet eden kişi bilgilerini vermesi lazım vs. Takdir edersiniz ki OHAL var, ve normal gözaltı süresi 4 gün iken, şu an 30 gün. Bir de o yaftayı yiyen suçsuzluğunu ispatlaması lazım. Olmayan bir şey de zaten ispat edilemez. Bundan dolayı hukukta kaide şudur: kişi, suçu ispat edilene kadar suçsuzdur. İddia eden, iddiasını ispatla mükelleftir.

Millet hakikaten birbirini gammaz
    Kıymetli dostlar; hak, haktır. Hiçbir hatıra feda edilemez. Küçüğü büyüğü yoktur. Hakıszlık varsa, ses çıkarmak lazım. Asıl böyle bğyük bir Türkiye elde ederiz. Maalesef şunu farkediyorum, çoğu kişinin bu durumdan haberi yok. Anca yakınlarından birinin başına gelince haberdar oluyor.

(İnanmayan arkadaşa bir şink bırakıyorum, sayın İçişleri Bakanı'nın iptal edilen pasaportlarla ilgili verdiği bilgi: http://m.yenisafak.com/gundem/74-bin...edildi-2505053 )

Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

23. 5 kişi bingöllü üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    396
    hakan arkadasimiz bunun siyastle ülkemizi, vatanimizi kücük düsürmekle alakasi yoktur ben konuyu bastan anlatmak istemiyorum dün konsolosluga gittigimizde babasida olsam bilgi edinme hakkim olmasada sagolsunlar münster konsoloslugundaki bir memur arkadasimiz elinden geleni yapti lakin konsolosluk hata pasaport kaybindan 3 kere pasaport alinmis cocuklar tatile giderken eski pasaportla gitmisler (tabikine öyle bisey yok) kullanmis olduklari pasaportlarla 3 defa 15 temmuzu öncesi ve sonrasi giris cikis yaptilar hic sorun yokken bu sefer nasil oluyor anlamis degilim. anlayacagin konsolosluk baska dilden konusuyor türkiyede terör örgütünden bahsediyor.

memurlarin hatalarini bizler yillardan beri cekiyoruz magdur duruma düsüyoruz üstelik kendilerini memur olmakla dünya yöneticisi saniyorlar. isin iyi tarafi ise insanlari iyi ve güzel sekilde bilgilendirecekler yerinde dün basima geldigi gibi insanlara cok affedersiniz köpek muamelesi yapip islerine gelmeyince kapi disari atiyorlar. unutmasinlarki insanlarin ödemis olduklari vergilerle o makamlarda oturuyorlar.

olanlar benim sahsi basima gelmis olsaydi bu kadar üzülmezdim söz konusu evlat olunca meger insanin gözü hic bir sey görmüyormus bizlerin yaklasik iki haftadir kafalari, beyinleri durdu ne cektigimizi bi Allah bilir birde kendimiz

saygilarimla
    Konu esmerkral tarafından (01 Haziran 2017 Saat 09:11 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Yazdiklarim sanirim yanlis anlasildi,ben yazimda siyasetten bahsetmedim.
    Sadece insanlari korku icine sokmayin,sizlere Türkiye düsmaniziniz demiyorum ama “Türkiyeye insan gitmeye korkar oldu“ gibi cümleler kurulmasin,bunun yerine bilgi verici cümleler kullanilmasinda daha faydali olur.
    Bu boarda yüzlerde arkadaslar giriyor onlari tedirgin etmeye gerek yok diyorum.Aylarca ve simdi bile “Türkiyeye insan gitmeye korkar oldu“ gibi ve bu tür cümleleri almanlardan ve cemaatci bir cok kisiden duydum,cünki bu kisilerin amaclari belli bu tür cümleler ile Türkiyemizi kötülemek.Korku salmak.
    Tekrar diyorum burada konuya cevap veren arkadaslardan bahsetmiyorum.
    Cevremdeki hainlerden bahsediyorum.

Ve sunuda tekrar söylemek istiyorum.
    Artik insanlari kimlik vermeden sikayet dönemi bitti,öyle birsey yok.
    Artik birisini sikayet ettiginizde emniyete bilgilerinizi vermeniz lazim.
    Arastirmalar sonucu sikayet ettiginiz kisi suclu birisi ise kimliginiz saklaniyor ama sikayet ettiginiz kisi her tür terör örgütleri ile bir baglantisi cikmassa ve bu sikayeti sadece kisi ile kavgali yada gicik gittiginiz icin yaptiysaniz sizin hakkinizda islem yapiliyor.
    Gecmisteki tüm isimsiz sikayet ve ihbarlar kayitlardan silindi,sadece kayitli sikayetler arastiriliyor.

OHAL olayinida kizmayin bu sadece güvenlik önlemidir.
    Sizlerde biliyorsunuzki su aralar Türkiyemizle ugrasanlar cok,ama bunlarda gececek.insallah.
    Esmerkral arkadasimizida anliyorum ates dustugu yeri yakar.Arkadasimizin cocuklari kisa zamanda bu isten kurtulur insallah diyorum.
    Arkadasimiza sunuda belirtmek istiyorum,egerki terör örgütü olayi olsaydi kesin tutuklanirlardi,kücük bir yanlislik oldugunu düsünerekten tek zamanda cocuklarina kavusmasini diliyorum.

26. 5 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    396
    degerli paylasim dostlarim sevgili hakan yazina aynen katiliyorum gerci daha halen dilekcenin cevabi belli degil kesin olarak konusmamiz dogrusu yanlis olur lakin konsolosluk pasaport hatasi diyor türkiye ise terör den bahsediyormus mademki benim cocuklarimin pasaportlarina el koyuldu nedeni ise bu makamlarin systeminde belli olmasi gerek söyledikleri ise birbirilerinin karsilastirmasina bakilirsa en ufak benzerlik yok ya konsoloslukta bana ve türkiyede cocuklarima yapilan affedersiniz köpek muamelesine ne demek gerekir ? dilekcenin cevabi belli olmadan bu makamlarin böyle söylentisi, davranislari, dogru dürüst bilgilendimemeleri, anlayis göstermemeli insanlari üzmekten baska ne ise yariyor ? sucu günahi olmayan insanlari vatan hainligiyle suclamak o kadar kolaymi ? sizler bundan sonra cocuklarimin bir daha türkiyeye adim atacaklarini zannediyormusunuz ? yarin kismet olursa bile bile vatanima ucacam insallah ya benim basima da gelmeyecegini nerden bileyim?
    Allah,ima handolsun kafam dik arnim acik
    saglikla kalin görüsme ümüdiyle...

28. esmerkral üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    yazilari okuyunca ben bile bu yüzden türkiyeye gitmekten vaz gectim bakin bunu iyi okuyun diyanetin camisinde birisi baskandi eskilerden bizim arkadasda orda 1 euro isi caycilik yapiyordu facede bizimki bir yazi yazmis bu yasli adamda sen bu yaziyi niye yazdin filan demis neyse fazla sürmedi o arkadas caminin cay isletmesinden atildi simdi o arkadas ne diyanetin adini duymak istiyor nede o cami baskani konyali onun ismini duymak istiyor millet o kadar nefretle doluki her tarafta pis insanda var iyi insanlarda var ama sikayetci cok var sanki devlet madalya vericek kendilerine birde pasaport gittiyse 6 aydan öncede gelemezse ugras artik oralarda rezillik cabasi tv den bakiyorumda milleti nasil iceri doldururuzun sanki provasi yoldan tuttuklarini iceri atiyorlar devleti milleti ayristiran alevi sünni diye komsusuna düsman ettiler milleti konsolosluk hic bir sey bilmiyor ve bir seyde beklemeyin burdakiler ye ic sic isi yapiyor almanyada olduklarini unutuyorlar nerdeyse milleti dövecekler o vaziyetteler allah kuvvet versin allah yardimciniz olsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    426
    103 mesaja 212 teşekkür aldı
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    degerli dostlar bugün münster konsolosluga gittim sagolsunlar ilgilendiler meselenin pasaport müracatinda hata olmus diye söylediler bi sükür Allahim dedim en azindan düsündügümüz gibi degil dedik türkiyeye oglana telefon actim oglanda bu sabah ankara merkeze giderek bilgi almis söyledikleri oglanin terör örgütle baglantisi oldugundan kaynaklandigindan bahsetmisler ya Allah ya sabir su mübarek günde insani zorla günaha sokuyorlar gelde isin icinden cik
    Arkadas, sorun ve sonucu ne cikarsa ciksin, yaptiginiz tüm islemleri yazili olarak yapin.

Bir dilekce yazip sorununuzu anlatin ve yazili bir cevap talep edin.

Türkiyede hukuk uygulanamadigindan sorununuz bugünde cözülebilir, bir yil sonrada.

Elinizde yazili belge olsun.

31. Disbeliever üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    valla devletin kuyruguna basilmis, ülke ic savasin esiginden dönmüs , 12 saat belirsizlik bile , durumun vahametininin ne kadar büyük oldugunu ortaya koymusdur. onun icin biraz yogurdu üfleyerek yemeye döndü bu is. devet bazi konularda cok hassas davraniyor. arkadasin cocuklarinin büyük bir ihtimalle bir karisikliga yanlislikliga ugradiklarini tahmin ediyorim. insallah kisa zamanda sorun giderilir.

prens-66 , arkadasim son cümlenin biraz acilimini yapabilirmisin rica etsem. yanlis anlamaya mahal vermeyelim. bu ülke sagcisi ,solcusu ile hepimizin . vatansizligin karisikligin, ne kadar vahim oldugunu cevremizdeki komsu devletlere bakarak anlayabiliriz.
    Konu Memoli1976x tarafından (02 Haziran 2017 Saat 02:42 ) değiştirilmiştir.

33. focus1907 üyemize teşekkür edenler:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Alıntı focus1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

prens-66 , arkadasim son cümlenin biraz acilimini yapabilirmisin rica etsem. yanlis anlamaya mahal vermeyelim. bu ülke sagcisi ,solcusu ile hepimizin . vatansizligin karisikligin, ne kadar vahim oldugunu cevremizdeki komsu devletlere bakarak anlayabiliriz.
    yanlış anlaşılacak birşey yok, bana göre eğer, son cümlem hoşuna gitmedi ise.

Fetöcü değilim, sadece Medyanın yayınladığı sözler ve cümleler ile hareket ediyoruz, başka Kanallara bakmıyor doğruyu araştırmıyoruz, zaafımız bundan ibaret.

Gündem ne ise o belirleniyor vesselam.

Şu an OHAL durumunda, ister şikayet "yerli yersiz, haklı veya haksız" sen örgüt mensubu olmadığını ve suçsuz olduğunu kanıtlamak zorundasın, onlar sana şu veya bu suçdan dolayı sen Göz altındasın veya bu Konuda geçen misal gibi, Pasaportunuz şu veya bu olasılıkdan iptal edildi diyemiyorlar, çünki burada dahil kanıt yok..

Tek kanıt, senin duruşun ve orada bulunmandır..
    Konu Prens-66 tarafından (02 Haziran 2017 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

35. 4 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye imparator29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    isim benzerligi olabilir benim enistenin basina geldi arastirip biraktilar pasaport iptal diye bisey olmamisti onda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)