Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2499 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 83 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bitcoin - Dijital Parayla Ticaret

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 22 teşekkür aldı
    Slm @himalya kardesim,

ben bu bitcoinu uzun vadeli yatirim yapmak icin kullaniyorum ve simdiye kadar inis cikislar oldu her borsadaki hisse gibi ama uzun vadeli bakarsan bu is herkes icin karli olabilir.
    Nedenmi? EZB´nin para sistemi faizin faiziyle calistigini herkes biliyor ve bu banka her an istedigi gibi istedigi kadar parayi basiyor ve bu her zaman paranin degerini düsürüyor (enflasyon) veya Kriz olusuyor. Bu benim icin en ön sirada gelen nedenlerin birisi bitcoin istedigin gibi basilmiyor ve sayisi kisitli ve bir bitcoin su an 1000$ üstünde üretiliyor. Para ise sadece renkli bir kagit ve basitce basiliyor. Bu yüzden böyle bir para sistemi kullanmak istemiyordum.

Coinbase sadece Parayi bitcoina cevirme gibi bir döviz sirketi. Orda her an dünyanin heryerden banka hesabindan para yollayip bitcoin ve diger Kripto paralarini alabilirisin. Coinbase gibi cok sayfa var kraken, poloniex, bittrex, bitfinex. Bunlarin hepsinde degisik alis satis fiyatlari var ve hangisi uygun olursa ordan alabilirsin.
    Coinmarketcap bütün piyasada acik olan kripto paranin degerlerini artisi veya düsüsünü gösterir. Bunun gibi sayfalar app olarak cep telefonlarinda var ordan da tabiki almadan önce bakman mümkün Blockfolio ve Coin Ticker cok tavsiye ederim.

200-400€ iyi bir baslangic ama dedigim gibi bunu uzun vadeli bir kenara atarsan bunu kendinde görebilirsin iyi bir yatirim oldugunu cünkü talep dahada cok artigi icin. Sonradada istedigin zaman dahada cok bitcoin alma ihtimalin var. Bitcoin almak istiyorsan deger düstügünde al 2 hafta önceki olan negatif haberlerde jp morgan ve btcc aciklamasi sonrasinda bitcoin 2500€ kadar düsmüstü simdi yine yükseldi ve bu senin yatirimini daha az risk altinda birakir önümüzdeki seneye 100 milyar piyasa sermayesi olsun bitcoin 7500€ üstünde olacak.

Herkese iyi hafta sonu

2. iM3GTR üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    Slm @himalya kardesim,

ben bu bitcoinu uzun vadeli yatirim yapmak icin kullaniyorum ve simdiye kadar inis cikislar oldu her borsadaki hisse gibi ama uzun vadeli bakarsan bu is herkes icin karli olabilir.
    Nedenmi? EZB´nin para sistemi faizin faiziyle calistigini herkes biliyor ve bu banka her an istedigi gibi istedigi kadar parayi basiyor ve bu her zaman paranin degerini düsürüyor (enflasyon) veya Kriz olusuyor. Bu benim icin en ön sirada gelen nedenlerin birisi bitcoin istedigin gibi basilmiyor ve sayisi kisitli ve bir bitcoin su an 1000$ üstünde üretiliyor. Para ise sadece renkli bir kagit ve basitce basiliyor. Bu yüzden böyle bir para sistemi kullanmak istemiyordum.

Coinbase sadece Parayi bitcoina cevirme gibi bir döviz sirketi. Orda her an dünyanin heryerden banka hesabindan para yollayip bitcoin ve diger Kripto paralarini alabilirisin. Coinbase gibi cok sayfa var kraken, poloniex, bittrex, bitfinex. Bunlarin hepsinde degisik alis satis fiyatlari var ve hangisi uygun olursa ordan alabilirsin.
    Coinmarketcap bütün piyasada acik olan kripto paranin degerlerini artisi veya düsüsünü gösterir. Bunun gibi sayfalar app olarak cep telefonlarinda var ordan da tabiki almadan önce bakman mümkün Blockfolio ve Coin Ticker cok tavsiye ederim.

200-400€ iyi bir baslangic ama dedigim gibi bunu uzun vadeli bir kenara atarsan bunu kendinde görebilirsin iyi bir yatirim oldugunu cünkü talep dahada cok artigi icin. Sonradada istedigin zaman dahada cok bitcoin alma ihtimalin var. Bitcoin almak istiyorsan deger düstügünde al 2 hafta önceki olan negatif haberlerde jp morgan ve btcc aciklamasi sonrasinda bitcoin 2500€ kadar düsmüstü simdi yine yükseldi ve bu senin yatirimini daha az risk altinda birakir önümüzdeki seneye 100 milyar piyasa sermayesi olsun bitcoin 7500€ üstünde olacak.

Herkese iyi hafta sonu

Tecrübeli Üye gts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    110
    31 mesaja 32 teşekkür aldı
    gecende bi arkadas bana danisti Antminer S9 diye bir alet varmis onunla bi bilgisi olan arkadaslarimiz varmi aramizda??

Yeni Üye himalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya Bischofsheim (Frankfurt)
    Ettiği Teşekkür
    14
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı iM3GTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm @himalya kardesim,

Herkese iyi hafta sonu

Tessekürler Usta cevabin icin

bisey daha soracam, sen simdi bana iki tane app empfehlen ettin Blockfolio ve Coin Ticker. Ben bunlarda bitcoin yada ETHnin kurslarina baktigim zaman ikiside degisik deger gösteriyor sonra Finanzen.nete bakiyorum ordada farki deger var neden böyle?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    Bu iki App piyasadaki bütün bilgileri/degerleri bir araya topluyor daha güzel algilamak icin. Burdaki döviz listesinde nerde ucuz alis ve pahaliya kriptolarini satis yapman mümkündür. Bu Farklar sayesinde inis ve cikislarinda Trading yapmak uygun bir yöntem haline gelmistir. Her degisik döviz bürosundaki gibi farkli kurslarda alis ve satisda günlük ek gelir olarak %1-5 mevcuttur. Burdaki alanda karsina cikabilecek ve Planinda olmayan faktörleri ve riskleri umarim anlatmama gerek yoktur insallah..

Yani kisacasi parani bu döviz bürolarina depolaman ve zamaninda yani kisa bir süre icinde aktif bir sekilde kriptolarin deger farki yüksek oldugunda ucuz olan dövizci listesinde alip ve degeri yüksek olan yerde satman karli bir sekilde kriptolarini cogalmasina iyi bir ortalama saglar. Büyük oynayan daima daha cok kazanir ve ne kadar para yatiracagini üstdeki paylasmalarimda hatirlatmam iyi olur! Bu yazdigim seylerin tesvik amacinda bakilmamasina rica ederim. Farkli yöntemi ve bakis acisi olan varsa burda düsüncesini paylassin

Bu yönteme arbitrage
    Trading deniliyor.

Üye Pasha67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    19 mesaja 37 teşekkür aldı
    Bende 3-4 aydir bitcoin ve sanal para isine girdim.
    Ben cok memnunum. Arkdaslarin dedigi gibi illaki inis cikislar oluyor ama sabredersen kazanirsin.
    Bazi kisiler günlük 10% deger kazandigi an satiyo her gün ve ucuzladigi zaman yine aliyor , bunlara trader deniliyor. Bu yöntem ile cok kisa sürede cok iyi para kazanabilirsin ama riski de cok yüksektir ve acemiler icin kesinlikle tavsiye edilmez.
    Ben misal olarak haftalik belirli bir miktar btc yani bitcoin alip depoluyorum. Ilerleyen senelerde deger kazanacagini düsünüyorum.

Ilgisini ceken kisiler varsa arastirsinlar, tek yolu budur.
    Ben kendim her gün vaktim oldugu zamanlarda (Trende, yolculuklarda vs.) haberleri takip edip ne yenilik var ne yok onlara bakiyorum. Ve sadece bitcoin degil altcoin diye tabir edilen diger Sanal paralar hakkinda okuyorum.
    Baska iyi yanlari da var... cogu (kaliteli) makaleler ve videolar ingilizce oldugu icin dil de ögreniyoruz

Saka bir yana gelecek icin bence iyi bir firsat. Benim bir kac sene önce de ilgimi cekmisti ama kafami hic yormamistim bu konuya (ah aaahh).
    Bazilari diyebilir tabiki "Bitcoin cikmis cikacagi yere kadar, cok pahali ben bundan para kazanamam". Ama böyle konusmalar ilk ciktigindan beri var. Yok 50€ deger cok bile, sonra bakmissin 200€, sonra 500, 1000 derken aha cikiyo da cikiyo.

Neden bukadar ilgi görüyor onu kendiniz icin arastirmanizi tavsiye ederim. Sadece finansal yönünü düsünmeyin. Nedenini anlarsaniz neye yatirim yaptiginizi ve yaptiginiz is mantiklimi degilmi ve nekadar yatirim yapacak kadar degerde oldugunu daha iyi tartarsiniz diye düsünüyorum ( ne kadar karisik bir cümle oldu bu yahu).

Haaaa unutmadan . Her isde oldugu gibi bu islerdede kendini cok zeki sanan sahtekarlar var aman dikkat.
    Mesela biri bana yaziyo ki:" ...yeni bir coin cikiyo adi bilmemneCoin yakinda bitcoini gececek, tüm haberlerde cikti. Bende 2000€ yatirdim sende yap yarina kadar bonus varmis"...
    Yada cok seyler gördüm kisa sürede.
    Size Tavsiye kimseye güvenmeyin her yönden. Kendi parani nereye yatiracagina kendin karar ver. Baskasinin müdahale etmesine izin verme cok ah vah dersinz.
    Elden bitcoin falan almayin hep adi sani belli olan ve "marka" olmus sitelerden Coinlari almaya bakin.

Vaktim oldugunda isterseniz buralara bir Konu acariz hep beraber bu konuyu bilen bilmeyen Bilgilerimizi paylasiriz nede olsa (öz)beceriksiziz degilmi
    Cok derin konu daha detayli anlatmak isterim lakin uykum geldi ...

Umarim bilmeyenlere biraz olsun bilgi paylasabilmisimdir.
    Sorulariniz varsa ben buralardayim. Özel mesaj yazmayalim ne sorular fikirler varsa Forumda paylasalim ...
    Saygilar

9. 2 kişi Pasha67 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye himalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya Bischofsheim (Frankfurt)
    Ettiği Teşekkür
    14
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Pasha ustam cok tessekür ederim,

evet böyle bitcoin üzere bi konu acilsa cok yardimci olur ve güzel olurdu

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    638
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Bastan sona nasil, nerden alinir nasil satilir nelere dikkat edilmesi gerekir bilgisi ve tecrübesi olan arkadaslar yardimci olursa seviniriz.Simdiden tesekkürler hepinize.....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    Iyi aksamlar arkadaslar,

Burdaki konu bir kac kisinin ilgisini cektigi icin sizlere bu Sistemin nasil calistigi ve birkac önemli genel bilgileri aktaracagim. Yeni bir Sistem yenilik getirdigi gibi ayni anda yabanci kelimeleride cok sik duyacaksiniz ve kullanmak zorunda kalacaksiniz. Paraniza tek siz mukayyet olabilirsiniz ve bu yüzden dikkat edilmesi gerken konulari size burda bir araya toparlamaya calisacagim.

Normalinde herkesin bir Bankada Kontosu oldugu gibi Cryptolarda Konto yerine Wallet kelimesi kullanilir (kisaca Cüzdan). Bu Wallet Cryptolarinizi depolamaniza en uygun bir yerdir. Burda 2 Cesit Wallet kullanma hakkina sahibsiniz, kullanis durumuna göre her iki Walletin kisaca bir kac farklari vardir:

1. Cold Storage Wallet: Sanki gercekte bir para kasasi gibi hayal edin.. Eger Cryptolarinizi uzun süre tutmak istiyorsaniz satmadan veya sevk etmeden ozman bu yöntem kullanilir. Buna soguk yöntem denilir ve bu kagit üstünde olusturulmus bir Wallet Adresesidir.

2. Hot Storage Wallet: Gercek hayatda sanki cebinizdeki Cüzdan gibi hayal edin.. Eger Cryptolarinizi sik sik ticaret amacinda kullaniyorsaniz yani alis ve satis yapiyorsaniz bu yöntemi kullanmaniz gerekir.

Cold Storage Wallet nerede olusturulur:
    http://www.breadwallet.com (sadece BTC)
    http://www.exodus.io (BTC ve ETH)
    http://www.bitaddress.org (sadece BTC)
    http://www.walletgenerator.net (Listeli degisik Cryptolar)
    http://www.jaxx.io (Listeli degisik Cryptolar)

burdaki linklerden degisik Cryptolar icin uygun birtane Wallet secebilirsiniz youtube´da detayli ve güzel olusturulmus adim adim bir kac video´da bulunur.
    Bu soguk wallet adresini her yere transfer etmeniz mümkündür eger PIN kodunu unutmazsaniz.
    Burda dikkat edeceginiz bir tek önemli Nokta Soguk Wallettir. Kagit üstünde olusturdugunuz Walleti asla 2x defa kullanmayiniz!
    Her defa yeni bir tane olusturmaniz isinizi Garantiye alir!

Herkesin Bankada Kontosu oldugu gibi bu Kontoyada ayit bir PIN verilir, bu Pinle her yere Para yollayabilirsiniz. PIN=Private Key denilir. Bir Wallet Adresi olusturdugunuzda sizin Adresinize özel bir Private Key olusur bu Asla degismez. Bu Private Key her ihtimale karsi hanimlarinizdan yada ikinci sahislardan korumak icin gizli bir yerde saklamaniz en ön planda gelir mesela kilitli kasada, kagit üstünde yazilmis, metal üstünde gravür yada üstün zekaliysaniz kafanizda ezberliyerek degisik yöntemleri kullanarak size kalmis bir karardir. Eger birisi bu Private keyi eline gecirdigi zaman kontonuza acacagi zarari siz düsünebilirsiniz bu yüzden herzaman tedbirli olun! Kisacasi bu Private Keyle Walletinizdeki bütün Criptolarinizi istediginiz yere yollayabilirsiniz.

Sirada nasil Bitcoin veya diger Cryptocoinlar satin alabilirim?

Burda degisik Borsalarda ilk step olarak kayit islemlerini tamamlayip sonrada paranizi depolayip istediginiz Cryptolari uygun bir kursda satin almak ve satmak mümkündür. Her Borsalarda degisik ücretler ve kurslar sunulur takip etmenizi rica ederim. Burdaki Borsalarda sizlerin özellikle olusturmaniz gereken 2FA=2 faktör yetkilendirme (SMS ve Emailli) hesapinizi bu yöntemle korumanizi tavsiye ederim. Burda önceki zamanlarda birkac Hackerlar depolari bu dikkatsizlikden dolayai bosaltmisdi.

http://www.kraken.com
    http://www.bitcoin.de
    http://www.poloniex.com
    http://www.bittrex.com
    http://www.bitfinex.com
    http://www.coinbase.com

burdan Coinlari satin aldiktan sonra olusturdugunuz Coin Wallet´e göre QR yada HASH sekilinde Adresine yollayabilirsiniz ve kursun cikmasini beklersiniz.

Kurslar nerden Takip edilir?

http://https://cointracking.info/
    http://www.coinmarketcap.com

Cep telefonlarinda uygun App´ler da var: Cointicker, Blockfolio

Simdiden size ne kadar dikkatli olmaniz gereken seyleri tamamen yazmis oldum eger unutdugum birsey varsa arkadaslar tamamlayabilirler
    Paranizi kaptirmayin mümkünse bu islerin icinde veya bilgisi olan birilerinden akil alin.
    Konu iM3GTR tarafından (17 Ekim 2017 Saat 02:48 ) değiştirilmiştir.

13. 9 kişi iM3GTR üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    638
    Simdi diyelimki coinbase.com'dan bir hesap actim ve bitcoin aldim.Bunu baska yerlerden nasil ucuza alip yükselince satacagim.Yoksa sadece coinbase'den mi alip satacagim tam anlamadim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    Slm Aksarayli,

Burda anladigim kadar Trading yöntemini kullanmak istoyrsun Bitcoinlari cogaltmak icin.

Dikkat etmen gereken bir kac faktörler var hizli bir internetin olmasi, ve cok kisa bir süre icinde kurslarda fark orani yüksek oldugu zaman ise gecemen Bu fark sayesinde alis ve digerinde satis yapman Arbitrage Trading deniliyor. Borsalar arasinda Bitcoin Kursunda en az ~150€ min. fark olmasidir. Yoksa asla karli cikmazsin! Bu Borsalarda Fiyat degerleri bir kac dakika icinde hemen hemen ayni Kurslara düzeltiliyor.
    Yapman gereken seyler bütün yukaridaki Exchange Borsalarda (Coinbase,Kraken,Bittrex........) bir hesap acman inkl. verifikasyon sonrada örnek olarak mesela 4500€ yatirim yapmak istiyorsan bu Parani burdaki Borsalara paylastirman bir sekilde her birisinie 600€ depona transfer (überweisen) yapman gerekiyor. Bu Miktara siz karar verebilirsiniz.

Simdi bu Cointracker da zamanin oldugunda sürekli Borsalardaki kursalari takip ettiginde bu inis cikislarda Borsalar degisik fiyat (kursalar) biciliyor Bitcoin (ve her diger Cryptolar) icin. Bu Fark Borsalar arasinda Bitcoin icin 150€ min. oldugunda ucuz olan Borsaya giris yapip ek olarak Bitcoin satin al ve ayni zamanda pahali olan Borsaya giris yap ve oradada sat. (cok kisa bir süre icinde) Her Borsada degisik Ücret (Gebühr) olusuyor bu yöntemi kullanmadan önce bir hesap yapman iyi olur hangi farkda uygun olduguna sen karar verebilirsin. Daha yüksek fark daha cok kar getirir diyebilirim. Burdaki en önemli Risk- bazen bu farki cok kisi gördügünde Exchange Borsalarinda akin edildiginde Server´lar yavasliyabiliyor bu ne demek oluyor System yavasladiginda Satis yada alis yaparken uygun bir kursda bu islemler tam zamaninda halledilmiyor. En kötü ihtimal burda senin bu zaman kaybindan zararli cikman anlamina geliyor.

Sizlere burda kisa bir video var arbitrage trading nasil calistigi: http://https://youtu.be/6FJesoPXL6o.

16. iM3GTR üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    638
    Yavas yavas anlamaya basliyorum.

Yada coinbase'den biraz bitcoin alayim yükselmesini bekleyim.
    Konu aksarayli tarafından (18 Ekim 2017 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

Üye Pasha67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    19 mesaja 37 teşekkür aldı
    Burda site tavsiye edebilirmiyim bilmiyorum ama en basindan beri var olan https://bitcointalk.org sayfaya üye olup ordan bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Ayrica türklere özel bölüm de mevcut ve güzel bilgi paylasimlar oluyor.
    Ayrica youtube da alp isik ve mehmet hamdi bol adli arkadaslari da izlemenizi tavsiye ediyorum.
    Ve ayriyetten bir video da buraya atayim: https://www.youtube.com/watch?v=WdwnjF9pyXE

Burda moderatör arkadaslar kizmaz bana umarim ama cok yararli bir sayfa ilk söyledigim. Simdik kendim bildigim halde saklamak istemedim, paylasmak istedim. Kabul görülmezse cikarsirsiniz zaten...

Ve bilmeyenler icin su konuyu bir okumanizi isteyecegim (Pizzayi bitcoin ile satin almak - sene 2010 yani daha dogru dürüst kimsenin bilmedigi zamanlar) :
    https://bitcointalk.org/index.php?topic=137

10.000 btc(bitcoin) ozamanki degeriyle yaklasik 40$ olan miktar bugün 50.000.000€ (50 Milyon Euro) ediyor. Bu olay her sene kutlaniyor bile, tabiki geyik amacli...
    Ben okurken bile zevk aldim, sizle paylasmak istedim. Sene 2010

19. Pasha67 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı iM3GTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm @himalya kardesim,

Herkese iyi hafta sonu
    Kardes kolay gelsin. Ben satin alacaktim bi kac saygfadan baktim ama bitcoin almayi gösteriyorlar. Bende bitcoina simdi 7000€ vermek istemiyorum. Ilk etapta 400-500€ yatirmak istiyordum, ve ripple, iot, eos gibi kripto notlarini almak istiyordum.. bu mümkün mü, direk bitcoin satin almadan ?

Yeni Üye samet64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    101
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    IOTA yı takip etmenizi öneririm geçen hafta salı bi miktar para yatırdım ve bir hafta içinde param nerdeyse ikiye katlandı.

Biraz araştırmanizı tavsiye ederim geleceğin Para birimi IOTA olabilir diyorlar ve bitcoinu da geri de bırakabilme potansiyeli var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Evet, iota'ya bende yatiracagim. Arkadaslar önce bitcoin satin alin. Bitcoin i wallet e aktarin. Bitcoin üzeri iota satin alabiliyorsunuz. Kurs daha 0,63€ da. Icinizi yakmayacak, zaten iki gün disari cikacagim para dediginiz parayi yatirin bence. Ve haram oldugunu düsünmüyorum. Bugün ayni altin gibi, dügünde takiliyor, iki sene aonra satiliyor, yine bir kar var icinde. Yada vw'den aktie satin alioyrmus gibi. Firma'ya paranozla katlkida bulunuyorsunuz. Kar yaparsa, sizede pay düsüyor..

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    iota denen bitcoin gibi sanal para birimimi ? ve ethereum hakkinda düsünceleriniz nelerdir birde son olarak evde kendimiz üretebilirmiyiz bunu

Yeni Üye samet64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    101
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iota denen bitcoin gibi sanal para birimimi ? ve ethereum hakkinda düsünceleriniz nelerdir birde son olarak evde kendimiz üretebilirmiyiz bunu
    Eğer “mining” denen olayı kastediyorsan evde yapman sacma olur.

1. Bunun için çok güçlü bir bilgisayarın olması lazım
    2. Miningden kazandığın paranın fazlasını elektrik faturasına verirsin.

“Mining” yapan çoğu insan elektrik ucuz olan ülkelerde serverlerini kuruyorlar böylece büyük bi miktar para elde edebiliyorlar.

Iotaya gelirsek evet bitcoin gibi bir sanal birimi.

25. samet64 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    849
    aynen evde dusundum 8 adet grafik karti alip bunlarin özel bilgisayarlarini toplayip kendimiz üretmeyi, ve yakacagi elektrigide hesap ettik öyle cokda birsey tutmuyor,

iotaya gelirsek nasil alincagini göremedim ve nereden, birde litecoin und ethereum suanda uyugun birazdaha tavsiye edermisiniz alinmasini

iota birde nasil üretiliyor. cpu desteklimi yoksa gpu desteklimi ? hangi algoritma kullaniliyor ? merkez bazlimi üretim yapiliyor ?
    Konu fuk_18 tarafından (17 Kasım 2017 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    849
    iota yi nasil alicaz onu bulamadim link verebilirmisin almak icin

Alıntı samet64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    IOTA yı takip etmenizi öneririm geçen hafta salı bi miktar para yatırdım ve bir hafta içinde param nerdeyse ikiye katlandı.

Biraz araştırmanizı tavsiye ederim geleceğin Para birimi IOTA olabilir diyorlar ve bitcoinu da geri de bırakabilme potansiyeli var.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)