Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2550 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2018 hartz4 ödedigi paralari geri alacakmis

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    S.a Arkadaslar ve Hepinizin Ramazani Ayi Kutlu olsun,

AGIT kurulus tarihi 1975/1994'dir,Örgütün Amacı: AGİT, güvenliğin üç boyutunda (siyasi-askeri, ekonomi-çevre ve insani) ilke, norm ve standartlar geliştirmekte, yükümlülüklerin uygulanma durumlarını izlemekte, esnek müzakere ve siyasi diyalog forumu teşkil etmekte, ayrıca katılımcı Devletlerin demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı alanlarındaki çabalarına destek ve yardım işlevi görmektedir.

AGIT'e 57 ülke üye'dir.

Acikcasi AGIT Yukaridada belirttigim gibi siyasi-askeri, ekonomi-çevre ve insani ilke, norm ve standartlar geliştirmekte, yükümlülüklerin uygulanma durumlarını izlemekte, esnek müzakere ve siyasi diyalog forumu teşkil etmekte, ayrıca
    katılımcı Devletlerin demokratikleşme, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı alanlarındaki çabalarına destek ve yardım işlevi görmektedir.

AGIT insanlari fisleyecek bir istihbarat örgütü degildir.

AGIT'in kisaca isleyisini buraya kadar anlattim,genis sekilde örgüt hakkinda bilgi edinmek isteyen buradan edinebilir.

Simdi her sene oldugu gibi ortaya türkler hakkinda birseyler üretiliyor,sebebi acik.
    Yukarida bazi Arkadaslarin linkler üzerinden vermis oldugu haberleri sanki bazi kisiler durumlarini biraz daha düzeltmek icin veriliyor gibi geliyor,gecmisteki yillarda oldugu gibi.
    Örnegin Merkez Bankasi olayi gibi yada Yurtdisi emeklilik olayinda oldugu gibi yada yesil sermaye olayi gibi vs. vs. vs. örnekleri cogaltabiliriz.
    Cok gecmez yakinda bir haber daha cikar,kendi isteginle maliyeye(Finansamt) yada is ve isci bulma kurumuna(Hartz 4) kendini ihbar edersen ucuz yirtarsin gibi.
    Bu tür oyunlar genellikle Türkler üzerinden yapiliyor cünki Almanya'da en köklü ve en cok Türkler yasiyor ve Alman kurumlarida isim isim olarak degilde,Almanyada yasayan Türklerin birikimlerini
    Türkiyeye götürdükleri burada banka,arsa ve evlere yatirim yaptiklari biliniyor ve Türkiye Avrupa birligi üyesi olmadigi icinde bunlar ortaya cikarilamiyor.
    Kaldiki Avrupa birligi üyesi olsan bile yinede mal varligin öyle kolay bir sekilde ortaya cikmaz,yani Alman Finanzamt kafasina göre bir Avrupa Birligi üyesi vatandasin kendi ülkesinde mal varligini
    kontrol edemez,o kisi hakkinda bilgi alabilmesi icin ilk etap'da suc duyurusun'da bulunmasi lazim yani o kisi ya Finanzamti dolandirmis olmasi lazim yada yüklü miktarda borclulari olmasi lazim yada
    uyusturucu kacakcisi olmasi lazim yada buna benzer suc unsurlari.
    Öyle kendi bildigine su adamin bana mal varligini bildir demekle olmuyor bus isler,bu durumda insan haklari sucu islemis oluyor'ki,yilini hatirlamiyorum gecmiste bunu almanya denemis ve suclu duruma düsmüstür.

Simdi AGIT üyesi olan size bir ülke adi verecegim.Isvicre,binlerce Alman is adaminin bu ülkede haddi hesabi bilinmeyen miktarda parasi var.ben söyle söyliyeyim abartmadan 5 tane Alman is adaminin isvicre bankasi hesabindaki miktar
    Almanyada yasayan ve Türkiyede parasi evi arsasi olanla esittir.
    Cogumuz hatirlar günlerce haber yapilmisti sanirim ca.5 yil önce,Alman yetkili makamlari ellerinde bir CD oldugunu bu CD'nin icinde Alman is adamlarinin isvicre bankalarinda ne kadar miktar paralarinin oldugu yaziyordu,hatta sonra
    ortaya cikti Alman makamlari bu CD'Ye 5 Milyon Euro ödemisler ve yaptiklari aciklamada Is adamlari kendilerini ihbar etsinler yoksa biz cezalari kesecegiz demislerdi,sonuctan haberdarmisin bilmiyorum,sonuc 2 korkak is adami kendini ihbar etti.
    toplamda iki is adamindan 1,5 milyon ceza kesildi ve CD sahte cikti bundan dolayi 3,5 milyon zarar etmisti.
    Bunlari niye anlatiyorum,Isvicrede bir AGIT örgütü üyesi oldugu icin anlatiyorum,yukarida verdigim linkte tüm AGIT'e üye olan Ülkeleri görebilirsin ama sunuda bilmenizi isterim birileri cikip AGIT'in kurulus amacini farkli sekilde yansitiyor,aslinda ise
    AGIT'in kurulus amacini verdigim linkte okursaniz faydali bir örgüt oldugunu anlarsiniz.

Arkadaslar daha uzun uzun yazarak sizlerin degerli zamanlarinizi almak istemem ama bilincli olmanizi istiyorum,her duydugunuza inanmamanizi istiyorum,bunlarin hepsinin hayal ürünü oldugunu söylemek istiyorum.
    Bir kere verilen kaynaklara bakin,birisi hic duyulmamis turizm ile ilgili bir sayfa ama masallah bizim türkler sayesinde 36.000 kere görüntülenmis iyi reyting yapmis,haa yarinada haber birakmis ordanda reyting koparirim diye,
    bizim sirtimizdan iyi reklam alir önümüzdeki günlerde.
    Diger kaynaga bakiyorum,muhasebeci ve haber yaklasik bir yil önce yapilmis.

Reyting demisken sizleri bir konuda daha uyarmak istiyorum bunu uzunca eski Beceriksizler Board'da yazmistim,arkadaslar,zaman zaman bazi arkadaslar tabiki bilerek degil anket iceren linkler paylasiyorlar gerek Boardlardan gerekse Whatsapp'lerden.
    neymis anketlerde türklere cifte vatandas verelimmi vermiyelimmi yada baska baska anketler bu anketlere kesinlikle katilmayin ve sayfaya bile girmeyin,bu tür anketlerinde türkler üzerinde hicbir yansimasi yoktur,olmadigi gibi bu tür anketler sonucunda iyi niyetli vatandaslarimizin ankete katildiginda o site reyting almaktadir bunun karsiliginda reklam almaktadir,sonucta ise o sitenin para kazanmasi anlamina gelir.

Simdi bazi Arkadaslar ortaya cikabilir ve Merkez Bankasi olayini ortaya atabilir,onunda nasil ortaya ciktigini cogu bilincli arkadaslar bilirler,isterlerse detay detay onunda nasil ortaya ciktigini anlatirim,bu konuda sunuda belirtmek istiyorum.
    O dönemde birkac Alman Milletvekilleri'nin aciklamalari vardi,söyle demislerdi : ben olsaydim herseyimi toplar ülkeyi terkederdim demislerdi, ne oldu kac kisi bavulunu topladi gitti.

Anlatilacak daha cok sey var lakin kafanizi dahada agritmak istemiyorum.

Bir tepkide @webci arkadasima vermek istiyorum,olayi incirlik,referanduma bagladigi icin,peki Türkiyeden emeklilik konusunda incirlikmi,referandum mu vardi yada Merkez bankasi olayinda incirlik,referandummu vardi.

Son olarak sunu söylemek istiyorum,paraniza sahip cikin,asilsiz haberlere itibar etmeyin,en önemlisi Türkiye Cumhuriyetine inanin ve Güvenin bugüne kadar hicbir vatandasimizi diger ülkelere peskes malzemesi yapmamistir ve ihbar etmemistir vede bilgilerini diger ülkeler ile paylasmamistir.

2. 5 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)