Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2551 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dizel araç alinirmi bu zamanda? Almanyada

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://yesilgazete.org/blog/2011/07...karbon-izleri/

Evcil hayvanlar in özellikle ineklerin karbonmonoksit salınımı, araçların 23 katı olduğu söyleniyor..
    Espiri ise cok komik, bir inek nelere kadir...

Ciddi ise hic komik degil. Bence büyük bir algi sorunu var burda. Karbonmonoksit ve karbondioksit iki farkli sey. Hayvanlarin ve insanlarin nefes alip vererek ürettigi karbondioksit bitki örtüsünün fotosentez yapmasi sonucu tekrar oksijene dönüsür ve böylece dünya üzerinde bir döngü olusur. Tabi bazi yerlerde oldugu gibi ormanlar kesilip rant alanina dönüstürülmedi ise....

Burda bahsedilen konu arabalardan cikan is ve azotoksit (Stickstoffdioxid NO2).
    Sizler icin Wikipedia'dan alinti yapiyorum:
    ... Stickoxide – insbesondere Stickstoffdioxid – reizen und schädigen die Atmungsorgane. Erhöhte Konzentrationen in der Atemluft haben einen negativen Effekt auf die Lungenfunktion von Kindern und Erwachsenen...
    Ve ben burada yok küresel isinma, yok ozon tabakasi falan demiyorum. Cok basit bir sekilde sokakta, daha cigerleri gelisme asamasinda olan ufak bir bebek ile, yürürken icimize soludugumuz kirli havadan ve bunun bizlerde olusturdugu rahatsizliklara vurgu yapmak istiyorum.

Öte yandan, bundan 10-15 sene önce oldugu gibi mazotlu ve benzinli araclar arasinda tasarruf konusunda büyük ucurumlar da kalmadi. Cok tasarruflu ama diyip 20000lik bir araca binmek, ne derece inandirici, o da ayri bir konu.

Tavsiye edebilecegim bir video:
    http://mediathek.daserste.de/Reporta...entId=44317960
    Konu afghan tarafından (11 Temmuz 2017 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.

2. 3 kişi afghan üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)