Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2513 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bulgaristan üzeri giedecekler icin önemli bilgi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    3 mesaja 16 teşekkür aldı

Bulgaristan üzeri giedecekler icin önemli bilgi

Bir arkadas whatsappden bana yolladi. Dikkate almaya deger diye düsünüyorum

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,937
    504 mesaja 1,455 teşekkür aldı
    bu serefsizler halen soygun pesinde
    eu oldular halen aclar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    88 mesaja 732 teşekkür aldı
    Kaynak varmi?

5. ido44 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,628 mesaja 3,337 teşekkür aldı
    Arkadaslar birkac km kisa gidecem diye kendi ve ailenizin guvenligini tehlikeye atmayin..
    Benim tercihim devamli yunanistan uzeri...en azindan medeni insanlar..
    Bu bulgarlar yuzyil ab de de kalsalar insan olmazlar..
    Gerci arkadas demis diyor paylasan,kaynak muamma..

7. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar birkac km kisa gidecem diye kendi ve ailenizin guvenligini tehlikeye atmayin..
    Benim tercihim devamli yunanistan uzeri...en azindan medeni insanlar..
    Bu bulgarlar yuzyil ab de de kalsalar insan olmazlar..
    Gerci arkadas demis diyor paylasan,kaynak muamma..

Anlamazlar kardeş kaç kere bende sıla yolu konusunda yazdım gitmeyin bulgardan diye..

Yazdığıma pişman ettiler beni neredeyse topa tutacaklardı ..

Bizimkilerin Türk kafası şöyle çalışıyor eğer kendine bir zarar gelmedi ise gelesiye kadar anlamaz.....

Risk her yerde ama diğer yerlere göre orada daha fazla diyorsun genede anlamıyor...

Bırakalımda başına gelen öğrensin nasıl olsa başa gelmeyesiye kadar kime ne olduysa olmuş... Zaten iyiliğini düşündün diye seni kötü biliyorlar
    Konu OrLoW tarafından (23 Haziran 2018 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.

9. 3 kişi OrLoW üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    35 mesaja 82 teşekkür aldı
    kimse yanlis anlamasin hastayim bu whatsapp grub larina sacma sapan paylasimlarda bulunup duruyorlar yok söyle bunu 10 kise devam gönder yok böyle o kadar sacma sapan seyler birbirlerine gönderiliyor ki akil kari isler degil belki bu arkadas iyi niyetli olani paylasmistir belki de dogruluk payida olabilir sunu iyi bilmek gerekiyor yolda her yerde Insanin basina her zaman birseyler gelebilir bu bulgarda olmaz ungarn da olur orda olmaz Serbien de olur vs vs yola cikan Bütün kardeslerimizin Allah yardimcisi olsun Sag salim sevdiklerine Allah kavusturmayi nasip etsin

11. 4 kişi jardel üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamazlar kardeş kaç kere bende sıla yolu konusunda yazdım gitmeyin bulgardan diye..

Yazdığıma pişman ettiler beni neredeyse topa tutacaklardı ..

Bizimkilerin Türk kafası şöyle çalışıyor eğer kendine bir zarar gelmedi ise gelesiye kadar anlamaz.....

Risk her yerde ama diğer yerlere göre orada daha fazla diyorsun genede anlamıyor...

Bırakalımda başına gelen öğrensin nasıl olsa başa gelmeyesiye kadar kime ne olduysa olmuş... Zaten iyiliğini düşündün diye seni kötü biliyorlar
    Bundan birkac sene evveldi..
    Gazetelerde bir haber okumustum..yalanci polis cetesi gurbetci ve ailesini gast edip tum malini talan etti,ailesinin irzina tecavuz edip daga kaldirdi diye..insan okurken bile tuyleri urperiyor..ogun bugundur bu olay bana ders oldu ve bulgar istikametini kullanmaz oldum..
    Nedir ki yani,nihayetinde izin yapiyoruz,ecele gitmiyoruz..
    Sana katiliyorum ama tabiki hicbir kardesimizin kotu seyler basina gelmemesi de arzumuz..
    Nihayetinde zorda kalip boyle bir seyin hepimizin basina gelebilecegini unutmayalim..
    Herkes kendini bu ölcülere gore vursun ve yola ciksin..
    Konu webci tarafından (23 Haziran 2018 Saat 13:46 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Evet haklısın o haberi bende biliyorum hatta dagda agaca bağlamışlardı..

Kızlarınıda agaca baglamışlar nasıl olduysa yanlış hatırlamıyorsam kızın cebindeki telefon kalmış

Birşekilde kurtulup telefon etmişler o olay cidden çok kötüydü Allah korusun..

Bu tehlikeli insanlar her yerde var yok demiyoruz her ülkede var yanlız açık açık fark atarak bulgaristanda fazla...

Hayatını biraz daha fazla tehlikeye atıcak aman aman farklı bir kilometre yok açıkcası 2 saat fark etsin ne olur...

15. OrLoW üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    524 mesaja 1,103 teşekkür aldı
    Arkadaslar eski bilgileri isitip isitip her yil yeniden önümüze sürüp duruyorlar. Bilinmesi gereken hangi güzergahtan gidiyorsak Avusturya ya da Macaristan`dan sonra cok dikkatli olmamiz Bulgaristan`ida mutlaka gündüz gecmemiz gerektigidir diye düsünüyorum.

Tüm izine gidecek arkadaslara hayirli yolculuklar sag salim vatana kavusmalarini ayni sekil geri dönmelerini dilerim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 29 teşekkür aldı
    2015 ,yilina ait eski bir bilgi bu site de yayinlanmis ,Herkese hayirli yolculuklar,kazasiz belasiz
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4366766

18. orhan_bln üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    13 mesaja 16 teşekkür aldı
    [QUOTE=orhan_bln;226809]2015 ,yilina ait eski bir bilgi bu site de yayinlanmis ,Herkese hayirli yolculuklar,kazasiz belasiz
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4366766[/QUOTE

Ben sahsen yasadim sisli havada yanlis yola girdim hemen 2 araba belirdi ben sizi cikaririm diye ben kabul etmedim,
    ciktim ama siz bana sorun cocuklar ailem cok kötü bir an yasadik ben o olaydan sonra bir daha arabaile türkiyeye gitmedim düsünmüyorumda.
    acil bir durum olursa yunandan giderim.

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    Edirnede de bir sürü gurbetci soyulmus simdiye kadar. Ne yapalim, Türkiyeden de mi gitmiyelim, Köyümüze havadan ucarak mi indirelim arabayi? Dedikodularla is yapilmaz. Illaki DÜnyanin her yerinde gaspcilar hirsizlar var. Elimizden geldigi kadar dikkatli oluyoruz gerisini Yüce Allaha birakiyoruz.
    Hatirlarsaniz bi zamanlar gemi ile gidilirdi italyadan. Italyada yakin arkadasim ve ailesi arabada uyurken adamlar acik camdan kafayi sokup hirsizlik yapmaya calismis, daha neler neler. Bu isin italyasi bulgari yunani yok. Tedbir bizden Takdir Allahtan. Zaten gece hicbiryerde araba sürmemek gerekiyor. Geceyi Allah Uyumamiz icin yaratmis.
    Allah herkesin yari ve yardimcisi olsun.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ya 40 senedir araba ile gittik geldik. Hic soyulmadik. Soyulanlara bir bakin tiplerine ya? Yüzde 99 aptalca yerlerde durduklari icin soyuluyorlar veya dikkat etmedikleri icin.

Bizim gurbetciler bir bakin. 6 Nüfus arabadan iniyor, ahirdan cikarken bile dikkatlisin. Birinin cami acik, birinin kapisi acik. Sonra adamin tipine bakiyorum, icimden diyorum, bu adama Almanya'da kim is verir. Ne konusmasini biliyor, ne oturmasini, sirtina giymis bir atlet, dilenci gibi. Insan icine atlet ile cikilirmi? Tamam yoldasin, rahat giyinmek istiyorsun, giy altina kisa veya uzun birsey, giy üstüne bir temiz düzgün T-Shirt, lafimiz yok. Adam bakiyorsun, sac sakkal bir birini karsimiz. Iki günde uzamadi ya o sakal. Bir yola cikmadan önce insan bir tras olur. Arabadan iner bagira bagira konusuyor. Ya insan icine cikiyorsun, bir sesini ayarlarsin.

Akilli adam niye soyulmuyor. Adam arabadan inerken camlari kapatiyor. Arabayi kitleyip beraber tuvalete gitmiyorlar. Adam arabanin basinda bekliyor, hanimi ve coluk cocuk gidiyor. Sonra onlar gelince gidiyor. Onlar geldikten sonrada gitmeden önce hanimina ne alacaksan al, ben gelesiye kadar acma diyor. Adamin durdugu yer güvenli düzgün yerler. Yukardaki tarif ettigim tip, cekmis yolun yanindaki issiz bir tarla kenarina, aklinca dogada dinleniyor. Oturmus atleti ile battaniyenin üzerine arabalarin caminida acmis serinlesin diye. Derler ya, tencere yuvarlanmis, kapagini bulmus. Adamda ayni zihniyet, kadinda ayni zihniyet. Sonra cik sabah gazetisine ve hurriyet'te soyulduk diye agla.

Simdi bagzilari diyecekki, ya soyanin hic mi sucu yok. Tabiki var. Ama bu adamlar niye gelip bana kac yildir dadanmiyor? Cünkü adam beni zanten park yerinde kisada olsa takip ediyor. Hal ve hareketlerime bakip ümit varmi diye kestiriyor. Bakiyor ümit yok, ugrasmiyor. Ama yukardaki tarif etdigim kisi, tam istedigi tip adam.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (24 Haziran 2018 Saat 01:04 ) değiştirilmiştir.

22. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    @birbey aynen katiliyorum kardesim....
    Insanlarimiz malesef cok saftrik..izin yapma ugruna hicbir plan proje yok..tomarlar ya cepte yada tasma gibi boyunda,el atsan yada makaslasan gitti eurocuklar,gelsin ahlar vahlar..
    Arabaya masraf diye bakim yok,yolda 1500 avro masraf..
    Bes alti araba pespese,birde yolda yavas gittin hizli gittin diye kavga etmeler ve ayrilmalar..
    Karisinin pasaportunu,kocasinin pasaportunu almalar,geri donmeler ,tam bir felaket..
    Yani millet olarak azcik kendimize bir ceki duzen versek,kendimizi asagilatmasak,
    Birde tr ye varinca kendini kerizletlemeler,borc para verip,sismeler...

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ya zaten ben kimseyle yola beraber çıkamam. Çok yorucu oluyor. Herkesin sürüş şekli farklı. Senin uykun gelir, arkadaşının gelmez. Öndeki araba durmadan arkadaki araba nerde kaldı diye takip eder.

Bundan 30 yıl önce anlıyordum beraber gitmeyi. Araban bozulurdu, cep telefonu yoktu, navi yoktu, Schutzbrief veya ADAC yoktu. Yani insan bir birine mecbur kalıyordu.

Şimdi öylemi? Navi var, Schutzbrief veya ADACn var. Cep telefonunda var. Kimse muhtaç değilsin.

Hele üç dört araba gitmek tam bela. Yol alamıyorsunki. Durmadan birinin ihtiyaç molası oluyor.

Bana göre değil. En iyi arkadaşında olsa her söförün huyu farklı.

Ha şöyle gittiğimiz oluyordu. Cuma günü yola çıkacaksın. Cumayı kılıyordun. Kılarken arkadaşı görüyorsun. Hoş beş birde bakmışsın tesadüf oda o an çıkıyor, derimki, her işte bir hayır vardır beraber çıkalım. Ama önceden asla anlaşma yapmam.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (24 Haziran 2018 Saat 02:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    88 mesaja 732 teşekkür aldı
    Aynen bende Birbey 3.0 a katiliyorum , Yolculuk helede uzun yolculuk hesap kitap plan isi öyle hop deyince olup bitecek bir is degil , önceden planlamani hazirligini, düzenini saglayip ona göre yola cikacaksin, inanin arabanin sol yada sag camina yapistiracagimiz Vignette nin bile kameralardan rahat görünmesini hesaplayarak ve öyle yapistirarark yola cikmamizda fayda var sanirim ki bu en kücük bir misal ben genelde 3 parcaya bölerim Sinirimiza kadar olan mesafeyi, oda yaklasik 8 er saatlik bölümler halinde 800km yol güzergehani kapsar , bulundugum sehirden Graz a kadar ,sonra Graz - Nis arasi oda yaklasik 800km eger aksam üstü varirsam kesin 1 gece yatar Ailece dinlenir ve ertesi sabah tekrar yola koyulur Nis-Ipsala ( yunanistan ) üzeri oda yaklasik 800km ve böylelikle sinira kadar olan mesafeyi en tehlikesiz en rahat saatlerde yolculugumu yapmaya calisirim ; simdi 750-800 Km bu zamanda neredeyse tüm arabalarin bir Tank ( Depo ) ile kat edecegi mesafedir yine yaklasik 6i le 8 saat araba kullanmakta yetiskin biri icin en ideal zamandir mesafeyi 3 e bölmemdeki amacda budur , gelelim Mola zamanlarina yukardaki arkadsin da belirttigi gibi Dikkatli olacaksin kimseye hissettirmeden takip edeceksin ve Disipline olmus bir karekterin olacak taviz vermeyeceksin esinde olsa cocuklarin da olsa onlarin huzuru ve güvenligi icin Kontrol ve kural koyucu ve uygulayici sen olacaksin Ta ki varacagin yere kadar sonrasi Allah kerim. Elhamdülillah Müslümaniz ve Alin yazisi ve kadere inaniriz Tüm tedbirlerialmamiza ragmen yinede basimiza birsey gelirse ki insallah kimsenin burnu bile kanamadan memleketlerine varirlar dilegimle bunada yapacak birsey yoktur alin yazisi kaderimiz demekten baska caremiz yok Tedbir bizden Taktir Allahtan, Kalin saglicakla Yola cikacaklara Allah sabir Dikkat ve saglikli yollar nasib etsin.

26. ido44 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    31 mesaja 63 teşekkür aldı
    slm
    Senede 4 sefer Bulgaristan a giderim. Bazen ucakla bazen de arabayla. Simdiye kadar ne soyuldum nede kandirildim. Sadece adamlar bize göre biraz kuralcilar pek gülmezler espiri fazla yok. bana sorulacak olursa ayni Ruslar gibi. Ruslarda ayni bunlar gibi. Eger siz konaklamak icin yol üstünde bir yer secerseniz, veya yemek yemek icinde yol üstinde bir yere girecek olursaniu. %50 ihtimalle ya soyulursunuz yada yediginiz yemek rezalet olur. Sehir iclerinde, sehirleri ikiye bölünmüs bir sekilde Roman vatandaslarin yasadigi yerleri kimseye tavsiye etmem. Zaten gecerkende belli oluyor. Ama Sofyada Bir Türk lokantasi var. Sehrin tam göbeginde. Size garanti veriyorum Türkiyedeki böyle yemek yememissinizdir. Süper!! Kadinbudu köfteden tutunda taskebabina kadar hersey var. zaten cok ünlü bir esnaf lokantasi. 24 saat acik. Dedigim gibi girip ciktiginiz yerleri bildikden sonra basiniza hicbirsey gelmez. Bu is Türkiye de de aynidir. Ben Yol kenarlarinda sadece kahvalti türüseyler yerim, yemek asla yemem. Bunun icin hep sehir merkezlerine girerim. Yol Kenarlari genelde kapti kacti yerleri. Yediginiz yemegin rezilligini birakin birde hastalanma ihtimali var. Otelde Aynidir.
    Size bir örnek vereyim Bulgaristan ile ilgili. Bulgar gümrügünü gectik. Gecer gecmez sagdaki Shell Benzinligine girdik. WC ye girmeden önce WC de bekleyen kadina otel sordum. Gece oldugu icin Burada geceleyeyim sabah Sofyada islerim vardi. simdi sehirde otel aramayayim dedim. Kadin birkac otel tarif etti hemen yol üstünde bunlarin hepsinde kalabilirsin güvenli dedi. neyse WC ye girdim isim bitti tam cikiyordum kadin bana; "benim biraz isim var benim yerime WC ye bakarmisin dedi" bende 10 dakikayi gecmedigi sürece olur dedim. 10 dakika sonra kadin geldi. "Abi dedi sen Dürüst bir adamsin hic paraya dokunmadin sagol. dedi. Ama sana bir tavsiyem var Sakin yol üstündeki Otallerde kalma hepsi hirsiz dedi. Git sofya daki otellerde kal dedi.
    Anlayacaginiz yol kenari neresi olursa olsun hepsi ayni. Belki bazilarinin basina birsey gelmiyordur ama bunlar seciyorlar insanlari. zaten sizin en zayif aninizi bekliyorlar. Yukarida bir arkadas cok güzel yazmis Bu aptallara Almanyada kim is veriyor diye bence cok hakli. Yolarda o kadar cok saygizizliklarla karsilasiyorum ki utaniyorum Türk oldugumdan. Neyse ki bunlar sadece bir istisna.
    Hepinize kazasiz belasiz izinler dilerim.

28. 3 kişi kowboy üyemize teşekkür etti:

Üye Arnavutoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    66
    17 mesaja 27 teşekkür aldı
    Bir insan Türk olmaktan utaniyorsa imanından şüphe etsin.
    Her yerde okumaktan bıktım. Böyle ya yazıları...
    Bütün Forumu seve seve okuyorum takip ediyorum ama biraz daha iyi niyetli ve hoşgörülü olalım... Eleştiri yap ama Türk olmaktan utanma GURUR duy.

30. 6 kişi Arnavutoglu üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    178
    9 mesaja 42 teşekkür aldı
    Böyle haberlere artik inanmayin.

Plovdiv - Svilengrad arasi önceden gelis gidis yoldu. Ve bircok gurbetci oralarda kayboluyordu.

Simdi ise o yol komple otoban.

ileride yol kapali, köprü yikilmis, yada tamir var deseler bile inanmayin.

Sofia dan sonra A1 svilengrad Otoyoluna girip 170 km sonra istanbul 4 numara otobanina veriyor. burada 110 km gittikten sonra kapikuledesiniz.

Herkese iyi hayirli yolculuklar.

32. 3 kişi 67TOPRAK üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)