Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2480 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMW E60 530d Drehzahlschwankung

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    1 mesaja 2 teşekkür aldı

Question BMW E60 530d Drehzahlschwankung

Selam Abiler,
    benim BMW 530d e60 da Drehzahlschwankung var cok az, Fehlerspeicher auslesen ettim ilk basda Luftmassenmesser cikti. Bir Bilginiz var mi neden olabilir cok az ama genede rahatsiz ediyor, sinekde kücük ama migde bulandirir hesabi simdiden Tesekkürler

Birde Navigation 2008 den onu Frankfurt cevresi Update yapabilecek birisini taniyormusunuz

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    a slm..
    okuttun ve luftmassenmesser ciktigini yazmisin.. peki ne yaptin orda?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    yeni luftmassenmesser taktik hala devam abi

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Mustafa6868;
    Enjektörlerin ayni oranda püskürtmedigi icin drehzahl oynama yapar, bunuda büyük ihtimalle Türkiyeye gittin kirli Dizelden yapar. Önce mazot filtresini degistir sonra Enjektör temizleme ilaclari var asagi yukari 40-45 litreye bir kutu yani bir depo fulla ve bir kutu ilac dök ama bunu her depoda degil bir depo yap iki depo araver, bu sekilde 5 yada 6 defa yapman lazim ve Enjektörleri temizlersin izine giderkende yanina 2-3 tane al devam edersin.

Simdi herkez bir sey yaziyor, anlayana sözüm yok fakat sirf yazmak icin yazipda hem bord kirliligine hemde insanlari yanlis yönlendirenlere ne demeli, birde sen bu isden para kazaniyorsun diyen Dalkavuklara hic deginmiyorum.

Drehzahl neden oynar?
    Derehzahlin oynamasi, cogunlikla kirli Benzin yada Dizelden dolayi Motor calisirken sirasi gelen Enjektör'ün, Motor yanma odasina ayni ölcüde püskürtme yapmadigindan kaynaklanir. Bunuda eskiden ya Enjektörleri söküp temizletmeye, ayara göndermekle yada komple degistirmekle yapardik ama sen benim dedigimi yap kisa zamanda düzelir.

Frankfurt cevresi yazmissin Navi ney Prof'mu Busines'mi ?

6. Bancek üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    aldigim yere tekrar gittim Getriebede 1 litre eksik cikti yarin Getriebespüllung yapilacak ondan sonra gene bakcaz düzelmezse, senin yazdigini ben arabayi ilk aldigimda yaptim Dizel filtresi yeniydi motorun icine BOR Power döktüm ve voll tank yapip 2 Takt Roller Öl koydum ama hala devam ediyor, bende 2 Takt Öl hep kullaniyorum ara vermeden

NOT: araba daha hic yurt disina cikmamis

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Drehzahl Schwankung yolda giderkenmi var yoksa Leerlaufdami?
    Benim de var E60 yanliz bendeki titreme yapiyordu 2000 1/min kadar sonra düzeliyordu.Hatasi Agr druckwandler idi onu en basit hortumunu cikarip test edebilirsin.
    Diger arkadasin yazdigi gibi Mazottan olabilir. Ben sadece Aral Ultimate Diesel atiyorum motor daha bi rahat calisiyor bos depoya doldur 30 € luk Ultimate farki göreceksin daha az Nageln ediyor.
    Drehzahl Schwankungun bi sebebi daha olabilir oda Getriebe Wandler,bu araclarda hastalik cok SIK bozuluyor.
    Facebook da sayfa var E60 Diesel Freunde diye oraya kayit ol sana yardimci olacak yada basindan ayni problem gecmis olan illaki cikar.
    Fehlerspeichernin her gösterdigi bozuk olmuyor bosuna masraf sokma kendini.

9. Qarizma üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    yeni geldim türkiyeden arabayla gittim türkiyeye girdim araba 1500 devirde itekleme yapiyordu hic istop etmeden gittim denemek icin mazot alirken bile istop etmedim
    ondan sonra 2000 devirden düsmeyince yapmiyordu araba sogduktan sonra hic bisey kalmadi aynisi gelirkende oldu, o wandler olayini bende duydum bakalim onu degistirince düzelecek mi, getriebespülung yaptirmak istedim ama terettürde kaldim calisan bisey bozdurma dediler getriebespülung risk isiymis öyle duydum var mi bi asli?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar BMW de hastalik turbo wandler bozuluyor onun icin 2000 devirde devir saati assagi yukari oynar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Sorun cözüldü bende, AGR Ventili devre disi biraktim birde Raus Codieren etirdim gecti bende

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)