Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2499 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev sahibi ile problem

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    424
    13 mesaja 17 teşekkür aldı

Ev sahibi ile problem

Iyi aksamlar arkadaslar ; Sizlere bir sorum olucak suan oturdugum evde 6 seneden beri oturuyorum evimin üstünde evin icinden yukari cikan bir merdivenle cati katina cikiliyor ben orasini ardiye olarak kullaniyorum yani fazlalik esyalarimi koyuyordum ,, bugün ev sahibimden söyle bir msj aldim cati katini kullanamazsiniz oldugu gibi bosaltin sadece camasir asmak icin kullanabilirsiniz bu ayin sonunda sigorta sirketinden adamlar gelicek ve kontrol edicek , yukarsina yangin cikma tehlikesinden dolayi esya koyulmasi yasakmis .. 6 sene sonra aklina gelmis ki bu arada evin Hausmeisteri sürekli catiya cikip inen birisi ki biliyor kullanildigini , bizi eger bosaltmazsak bir iki isci yollayip ordaki esyalari bizim iznimizin disinda bosalattirip iscilerinde parasini bizden alacagini eklemis ... Bizden önce oturan diger kiracilarda kullanmislar ama bu sekilde bir problemle karsilasmamislar ve üstüne bizim kontratimizda kullanamiyacagimiza dair birseyde yazmiyor ama cati da kontratta gecmiyor catinin yukariya cikisini dubleks ev gibi düsünün sadece kapisi var .... Bu sekilde davranmaya bir yetkisi varmidir bilgisi olan arkadaslar varsa yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkür ederim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Aynısı bendede oldu ama aşağıda, çamaşır asılan yer ama biz 3 kiracıyız burda eşyalarımızı koyduk o odaya araba tekeri vs. Ev sahibi eşyaları çıkarın diye tehdit etti çıkarmazsam birileri gelip boşaltıp ve parasınıda bizden alacaktı, 14 senedir böyle birşey yoktu aniden ıcat çıkarttılar.

Sonuçta bir gün geldiler ve baktımki eşyaları götürecekler babasının malı gibi 4 tane cant üzerinde sıfır teker de var bunları çöpe atacağız dedi, bunlar benim götüremezsiniz dedim kibarca adamlar kabalaştı derdini git ev sahibine anlat dedi, adamlara bir bağırdım polis çağıracağım özel eşyalarımı çalıyorsunuz diye adamlar olduğu gibi bıraktılar ve birden melek gibi oldular, işte bizim işimiz bu falan... sonuçta tıpış tıpış gittiler ve hiç bir şey olmadı.

Bahsettığim yer kilerde bir oda yani çamaşır asmaya hiç uygun yer deyil.

Senin durumunda bu farklı üst katta diyorsun bizdede var ben kullanmıyorum ama Vertragda yazmıyor burası, Mietvertragda yazıyorsa haklı çıkarsın yazmıyorsa yapacak birşey yok.

Evden memnunsan sorun çıkmasını istemiyorsan boşalt derim veya diyerleri nasıl yapıyor onada bakarım.

Ağrımaz başını ağrıtma derim.

4. Burclu üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    bakin simdi efelenmeye hic gerek yok !!!

son yillarda sigorda sirketleri büyük ev bürolarina ve benzerlerine bir cok zorluk getirdi

misal merdiven baslarinda kapi önündeki ayakkabi dolabi ve benzeri esyalarin kaldirilmasi

düsünün yukarki kattan itfaiye bir hastayi alicak sedye ile ve ayakkabi dolabi salonu kapamis

ve o hasta bir yakininiz ne yaparsiniz

cati kati ve bodrum katlarinda bos olmasi gereksiz esyalarin orda burda olmamasi

bir cok evin mesela merdiven kolu alcakmis yükseltme mecburieti geldi ve bir cok sirket yükseltti

misal yangin alarmlari ve benzeri bir cok olay

belki sizler simdiye kadar kimse ses cikarmadi diye istediginiz sekilde at kosturmus olabilirsiniz

ama sonucta adamin mali 6 yil sonrada gelir 16 yil sonrada gelir istedigini yaptirir

sen daire kiralik aldiginda orasini istedigin gibi kullanabilirsin diye bir evrak imzalattinmi

ha Hausmeister ses cikarmamis olabilir cikarmaz aran iyidir cikarmaz

ama simdi ses cikaran var ve bence haklilar düsün

ALLAH göstermesin ev yaniyor itfaiye alt taraftan merdivenlerden ulasamiyor

cati katindan iceri girecekler ilk müdahale yapilcak

her tarafi esya dolu dolap ve benzeri ve müdahale edemiyor

istermisin bundan dolayi Ailene birseyler olsun ???

Burclu arkadas bir bagirdim seslerini kestiler diyorsun

sen admina denk gelmemissin buldun gariban isciyi efelik yapiyorsun

o adamlara is verilmis biraz isi yokusa süreseler o adamlar polisi cagirirdi

sende tik sesini cikaramazdin pisi pisi mallarini toplardin

bazi arkadaslarimiz nedense kraldan fazla krallik yapiyor

baskasinin evinde kiraci olarak oturdugunu unutuyor

efelenmek gürlemek evi kendi maliniz gibi kullanmak istiyorsaniz basin parayi ev satin alin

sizler gibi kanunlara uymayan arkadaslar yüzünden baskalari zor duruma düsüyor

sonra adamlar Türklere ev vermedimi yine burada isyan ediyoruz

iyide hangimiz veriri bu durumlarda ?????

6. 4 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    424
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

son yillarda sigorda sirketleri büyük ev bürolarina ve benzerlerine bir cok zorluk getirdi

misal merdiven baslarinda kapi önündeki ayakkabi dolabi ve benzeri esyalarin kaldirilmasi

düsünün yukarki kattan itfaiye bir hastayi alicak sedye ile ve ayakkabi dolabi salonu kapamis

cati kati ve bodrum katlarinda bos olmasi gereksiz esyalarin orda burda olmamasi

bir cok evin mesela merdiven kolu alcakmis yükseltme mecburieti geldi ve bir cok sirket yükseltti

belki sizler simdiye kadar kimse ses cikarmadi diye istediginiz sekilde at kosturmus olabilirsiniz

ama sonucta adamin mali 6 yil sonrada gelir 16 yil sonrada gelir istedigini yaptirir

sen daire kiralik aldiginda orasini istedigin gibi kullanabilirsin diye bir evrak imzalattinmi

efelenmek gürlemek evi kendi maliniz gibi kullanmak istiyorsaniz basin parayi ev satin alin

bakin simdi efelenmeye hic gerek yok !!! Sayin uzun köprü ; yazdigimi sanirim anlamadiniz ben efelenmedim sadece bilgi almak istedim tsk ederim .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    424
    Öncelikle tesekkür ederim cevap verdiginiz icin , Pazartesi günü avukatimla görüsücem gelismeleri paylasirim .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    424
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynısı bendede oldu ama aşağıda, çamaşır asılan yer ama biz 3 kiracıyız burda eşyalarımızı koyduk o odaya araba tekeri vs. Ev sahibi eşyaları çıkarın diye tehdit etti çıkarmazsam birileri gelip boşaltıp ve parasınıda bizden alacaktı, 14 senedir böyle birşey yoktu aniden ıcat çıkarttılar.

Sonuçta bir gün geldiler ve baktımki eşyaları götürecekler babasının malı gibi 4 tane cant üzerinde sıfır teker de var bunları çöpe atacağız dedi, bunlar benim götüremezsiniz dedim kibarca adamlar kabalaştı derdini git ev sahibine anlat dedi, adamlara bir bağırdım polis çağıracağım özel eşyalarımı çalıyorsunuz diye adamlar olduğu gibi bıraktılar ve birden melek gibi oldular, işte bizim işimiz bu falan... sonuçta tıpış tıpış gittiler ve hiç bir şey olmadı.

Bahsettığim yer kilerde bir oda yani çamaşır asmaya hiç uygun yer deyil.

Senin durumunda bu farklı üst katta diyorsun bizdede var ben kullanmıyorum ama Vertragda yazmıyor burası, Mietvertragda yazıyorsa haklı çıkarsın yazmıyorsa yapacak birşey yok.

Evden memnunsan sorun çıkmasını istemiyorsan boşalt derim veya diyerleri nasıl yapıyor onada bakarım.

Ağrımaz başını ağrıtma derim.
    Öncelikle tesekkür ederim cevap verdiginiz icin , Pazartesi günü avukatimla görüsücem gelismeleri paylasirim .

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı derbder1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakin simdi efelenmeye hic gerek yok !!! Sayin uzun köprü ; yazdigimi sanirim anlamadiniz ben efelenmedim sadece bilgi almak istedim tsk ederim .
    o sözüm sana degildi !!!!!
    @Burclu isimli arkadasa

Avuakta git !!!
    en dogal hakkindir bu !!

ama Rechtschutz varsa git , elinde resmi belge yoksa cati aktini istedigin gibi kullanirsin diye bosaltmaya mecbur tutarlar seni

birde bosu bosuna Avukat masrafi yapma , simdiden kolay gelsin

burayada yazarsin en oldu bitti diye

11. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    424
    o sözüm sana degildi !!!!!
    @Burclu isimli arkadasa

Avuakta git !!!
    en dogal hakkindir bu !!

ama Rechtschutz varsa git , elinde resmi belge yoksa cati aktini istedigin gibi kullanirsin diye bosaltmaya mecbur tutarlar seni

birde bosu bosuna Avukat masrafi yapma , simdiden kolay gelsin

burayada yazarsin en oldu bitti diye
    Kusura bakma arkadasim yanlis anlamisim gelismeleri burdan aktaririm size tekrar tesekkürler.

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257

Bana bir tarih verilmedi şu zaman kadar toplayın diye, 1 gün baktım tesadüfen evdeyim kamyon geldi zile bastılar ve aşağıya indiler yani bildiğin hırsız gibi, işci vs. fark etmez, kapıda yabancı ismi yazıyor diye kendimizi ezdirmemize gerek yok, adamların tavrı çok kabaydı ellerinde ne bir belge ne bir kağıt, banada ev bürosundan birşey gelmedğıne göre yapmak istedikleri kanun dışı, bunu Avukata önceden danıştım zaten.

Buna Efelik deyil hakkını savunma denilir yani Almanların dediği gibi "Dienst nach Vorschrift" önceden bir Mektup ile bildirselerdi belirli bir tarihe kadar hiç bir şey diyemezsin bu doğru ama kafasına göre olmaz, bunu bir Almana yapsınlar bakayım ne olacak.

Konuyu açan arkadaşa başımdan geçenleri anlattım.

Bana ait olan yerde çanak vardı 14 sene sorun yoktu ama bir gün eve Haus Sicherheit için sanırım bir şirket geldi çanağı söyledi ev bürosuna ev bürosu bana mektup gönderdi Tarih verdi çıkarın lütfen diye bende çıkardım mesele halloldu o kadar.

Ettiği Teşekkür
    440
    @Burclu usta iyi güzelde

senin durumda öyle kisaca yazdigin gibi degil

burda senin konun var senin olay Arab Saci gibi karman corman bir olay

http://www.ozbeceriksizler.com/showt...181#post156181

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    @Uzunköprü Ustam o Konu farklı yani Ev sahibinin Evden çıkarmasıyla alakalı, burdaki anlattığım olay 2 Sene önceki yani henüz Evin satılması gündemde yoktu.

Derbeder arkadaşımıza hayır çıkarma senin hakkındır demedim sadece benzeri durum başımdan geçti ve temkinli olmak lazım, Mietvertragda yazıyorsa sıkıntı yok ama yazmıyorsa bir Hak idda edemezsin.

Konuda yazdığım gibi ilerledi, karışık durum deyil, hepimizin başına gelebilecek bir durum.

16. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Üye kafkaskartali76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Bu sene yeni kanun geldi kellerda araba lastigi balkonda dahil yasakladilar yanici etkisi fazla diye galiba. Bilginiz olsun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)