Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2472 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan turkiyeye gitmek

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 2 teşekkür aldı

Almanyadan turkiyeye gitmek

Arkadaslar ben allah nasip ederse Almanyadan turkiyeye gidecegim 9zuncu ayda ne kadar durabiliri turkiyede almanyadan hic buryerden yardim almayacagim ama evim duruyor yani abmelden yapmayacagim bu konuda bana biraz bilgi verirmisiniz cevaplarinizi bekliyorum hayirli ramazanlar

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    TR vatandasi olarak normalde 5 ay 28 gün. eger emekliysen daha uzun kalabilirsin (bürgeramt'dan evrak alirsan). eger alman vatandasiysan istedigin kadar kalabilirsin

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Arkadaslarim turk vatandasiyim 5 ay 28 gun kaldim turkiyede sonra almanyaya giris cikismi yapacagim sonra geri turkiyeye gidebilirmiyim selamlar

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Almanya disinda 1 yil icinde 185 günden fazla kalirsan Almanyadaki haklarini kaybetme riskiyle karsi karsiya kalirsin. Almanyadan herhangi bir yardim almiyorsan Ausländeramt tan Almanya disinda 6 aydan fazla kalmak icin izin belgesi alirsan sorun olmaz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı Hasan05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslarim turk vatandasiyim 5 ay 28 gun kaldim turkiyede sonra almanyaya giris cikismi yapacagim sonra geri turkiyeye gidebilirmiyim selamlar
    Almanyada 185 gün ( 6 ay) araliksiz kalman lazim , Türkiyeye bu süre icinde gidemezsin,
    Ausländerbehördeden belirli $artlari yerine getirebiliyorsan Türkiyede uzun kalabilmek icin izin alabilirsin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı Hasan05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyada 185 gün ( 6 ay) araliksiz kalman lazim , Türkiyeye bu süre icinde gidemezsin,
    Ausländerbehördeden belirli $artlari yerine getirebiliyorsan Türkiyede uzun kalabilmek icin izin alabilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)