Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2468 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DiKKAT iZiNE GiDECEK ARKADASLAR

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    23 mesaja 28 teşekkür aldı
    Arkadasım benimde arabam 3 bin euro'luk. İzine gidiyorum ve ADAC plus ve auslandskrankenvers. Hepsi var.
    Inan araba umrumda değil.
    Sadece yolda aılece mUmkun olduğu kadar az stres yaşayalım.

Adamlar otel bilet geri donus hepsini sağlıyorlar ve kendın strese girmeden Arabayı atacaklarsa atsınlar benim ve aılemın stres Cekmesinden daha mı onemli. Calısır kazanır gine alınır.

Vesselam

2. 5 kişi beni_7_in_bitirdin üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Alıntı beni_7_in_bitirdin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasım benimde arabam 3 bin euro'luk. İzine gidiyorum ve ADAC plus ve auslandskrankenvers. Hepsi var.
    Inan araba umrumda değil.
    Sadece yolda aılece mUmkun olduğu kadar az stres yaşayalım.

Adamlar otel bilet geri donus hepsini sağlıyorlar ve kendın strese girmeden Arabayı atacaklarsa atsınlar benim ve aılemın stres Cekmesinden daha mı onemli. Calısır kazanır gine alınır.

Vesselam

Ben 17 senedir ADAC Plus üyesiyim ve bunu arabam bozulurda yaparlar mantığı ile yaptırmadım, arabam bozulursa yapılsın mantığıyla yaklaşmak yanlış bence.

Bana önemli olan yolda kaldığımda Ailece Sıkıntı yaşamamak için ADAC yi seçtim.

5. 2 kişi Burclu üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Ben adac plus üyeliğimi 98 yılında yaptırdım, 99 da frankfurt tan Augsburg a tanıdıklara gittik. Yolda pis kokular geldi, fazla önemsemedik, oraya vardığımızda bir Türk araba tamircisine gösterdik. Adam oraya buraya baktı birşey bulamadı ve dedi ki bu arabayla türkiyeye gidip gel birşey olmaz, güvendesin korkma.
    Neyse usta ya güvendik bir gece kaldıktan sonra pazar akşamı geri frankfurta yola düştük. O zamanlar cep telefonu yok, neyse otobanda yine aynı kokular, arabanın farları söndü, hemen ausfahrt gördüm, oraya daldım ve bir Tankstelle ye park edebildim. Benzinci kapalı, karanlık birde araba da 2 bayan, 2 erkek, 1 de çocuk var. Bayanlara dedik, siz burda kalın biz biryerde telefon buluruz. Fazla uzatmıyayım bir kaç km sonra pizzacı bulduk, oradan tlf açtım, Abschleppdienst geldi, kontrol etti, akünün sıvısı bitmiş, koku ordan gelirmiş, lichtmaschineyi öldürmüş. 5imizi ve arabayı frankfurta kadar götürdü, sağolsunlar daha ben bunlardan ne bekliyeyimki.

7. 4 kişi 44Malatya üyemize teşekkür etti:

Üye maximax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    arkadaslar siz isin girgirina gidiyorsunuz , ben burda magdur kaldim arkadasimizin biriside burda yazmiski ben ADAC yi arabam icin yolda kalmak icin yaptirmiyorum diye peki niye yaptirdin aksam yemegi yemek icinmi yaptirdin
    usta bende burda magdur durumda kaldim ben ucak biletimi ödeyecek durumdayim sende ucak biletine otele takilmisin helal sana 7günlügüne araba kiraladim bana nedediler biliyormusunuz arabanizi atin ..ucak biletinizi karsilardik AMA. siz araba kiralamisiniz
    biletinizide kendiniz alin dediler bunlari yasayan benim ben hayel gücümü kullanipda burda konu acmadim yasadigim seyleri yaziyorum konuyuda bindiginiz arabanin degerini yazarak baska yere sapittirmayail lütfen ilgilendirmez beni antebe 80bin euroluk arabayla izine gidenler ben magduriyetimi yazdim sadece bilgi amacli ve suan halen türkiyedeyim arabamda yapilmadi her önüne gelen ankarada sanziman tamircisiyim hallederim yaparim diyor ama kimse isin icinden cikamdi parayi alan baska konusuyor
    bende bir cekici bulup arabayi sinira kadar cektirmeyi düsünüyorum ordanda siniri ite kalka gecip arabayi bulgardaa atacam pilakami söküp gelcem ve ADAC denen serefsiz lerdende cikisimi yapacam

Üye Skywalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    18
    8 mesaja 22 teşekkür aldı
    Almanyadan gelen ve Türk ruhsati ve Türk Gümrük islemi olmayan bir araci türkiyede nasil satacak????
    Bukadar basit mi???
    Gümrükte dayin veya amcan mi var???

Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @maximax

Bence ADAC doğru karar vermiş, Arabanın Liste fiyatından daha fazla masraf çıkarsa tabiiki ödemezler, sen burda olsan bence burdada ödemezler, kendini ADAC nin yerine koy sen ödermisin ???

Başta okuduğumda en az 20.000€ luk araba sandım ama ADAC 5000€ liste fiyatı dediğinde sebebi anlaşıldı.

Bence hiç uğraşma sat gitsin orda, artık kaça giderse, bilet ve masrafların çıkar bari.

Üye maximax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    burclu arkadas sen konuyu anlamamisin ben ADAC.den tamir parasi felan istemedim tek istedigim arabami almanayada evimin önüne götürüp birakmasi.satgitsin felan diyerek anlamadiginiz seylere yorum yapmayin .baskasinin yanlisini kopyalayip cevab yaziyorsun. böyle.Başta okuduğumda en az 20.000€ luk araba sandım ama ADAC 5000€ liste fiyatı dediğinde sebebi anlaşıldı.....ne.anladin sen bundan???

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Alıntı maximax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burclu arkadas sen konuyu anlamamisin ben ADAC.den tamir parasi felan istemedim tek istedigim arabami almanayada evimin önüne götürüp birakmasi.satgitsin felan diyerek anlamadiginiz seylere yorum yapmayin .baskasinin yanlisini kopyalayip cevab yaziyorsun. böyle.Başta okuduğumda en az 20.000€ luk araba sandım ama ADAC 5000€ liste fiyatı dediğinde sebebi anlaşıldı.....ne.anladin sen bundan???
    Madem benim anlamadan yorum yaptığımı söylüyorsun çok anlıyorsan neden konuyu açtın, bidahakinde başından geçenler yazsın deki bizde ona göre yazalım.

Durumdan şikayetciysen git ADAC yi Avukata ver hakkını ara...

Burda bir konu açarsın herkes yorumunu yapar ve eleştirir, ha eleştirilerdende rahatsız oluyorsan Konuyu açmayacaksın, o bakımdan Sevgi Saygı Anlayış.

Yaw gerçekten sen burda sorupta vakit harcayacağına TR deysen şu an bir Almanyadan Avukatı arayıpta neden bilgi almıyorsun veya sözleşmeni neden incelemiyorsun bir türlü anlayamadım.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Bugün adac vignet almaya gittim bu olayı anlatdım, kadın bana aynısını söyledi eğer tamir masrafı arabanın değerini geçerse
    totalschaden oluyor ve arabayı almanya getirmeyiz dedi. Ama arabanın hasarı 500€ 1000€ neyse değerinde düşük ise geri
    almanyaya kadar geri çekebileceklerini söyledi. Aslında burda iş oradaki tamircide o bunu bildiği için sanırım bilerek yüksek fiyat çıkartıyor. Bugünümüzde arabanın ortalama değerini internet üzerinden hemen bakıp ona göre fiyat söylüyor. Burda
    bence adac yine haklı çünkü mantıken düşünürsek arabanın değeri 2000€ ama geri getirmek için edeceğin masraf 3000/4000€ oluyor bunu kimse yapmaz sanırım

13. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün adac vignet almaya gittim bu olayı anlatdım, kadın bana aynısını söyledi eğer tamir masrafı arabanın değerini geçerse totalschaden oluyor ve arabayı almanya getirmeyiz dedi. Ama arabanın hasarı 500€ 1000€ neyse değerinde düşÃ¼k ise geri almanyaya kadar geri çekebileceklerini söyledi. Aslında burda iş oradaki tamircide o bunu bildiği için sanırım bilerek yüksek fiyat çıkartıyor. Bugünümüzde arabanın ortalama değerini internet üzerinden hemen bakıp ona göre fiyat söylüyor. Burda bence adac yine haklı çünkü mantıken düşÃ¼nürsek arabanın değeri 2000€ ama geri getirmek için edeceğin masraf 3000/4000€ oluyor bunu kimse yapmaz sanırım
    Slm Arkadasim Her ADAC calisani baska sey anlatiyor. Ben Iki sene once sorsudugumda illaki tamir ettirip sürecem arabami dersen cekiyorlar Fakat iki hafta icinde tamir ettirip gostermen gerekli demisti.
    Vesselam

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    O iki sene önce onlarda sözleşmelerini düzeltiyorlar, hangi birimiz zaman ayırıp değişiklikleri okuyoruz?
    Mesela adac'den gelen dergide sözleşmede değişiklik olunca yazıyor, bilmiyorum ama bazı insanlar bunu suistimalde ediyordur
    malesef ve olan başkasına oluyor

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Konuyu acan Arkadasimiz moralinin bozuk olmasindan dolayi haliyle biraz kizgin,elbette kendisini anlayisla karsilamak gerekir.
    Ama bunun yaninda ne kadar'da moralimiz bozukda olsa kurallari,kanunlari kendimize göre degistiremeyiz.
    27 yil ADAC üyesiyim,haliyle basimdan yada komsu,tanidik'larin baslarindan gecenlerden tecrübeler ediniyoruz,acikcasi
    yaslandikca hayatta dahada tecrübe sahibi oluyoruz.
    Konu hakkinda bende bildiklerimi anlatmak istiyorum,tabiki bu anlattiklarim maalesef konuyu acan arkadasimiz cokta hosuna gitmeyecek
    ama böyle bir konu acilmisken ileride(tabiki kimsenin basina birsey gelsin istemem) ADAC yada diger sigorta sirketleri olsun Auslandschutzlarda ne ile karsi
    karsiya gelecekler bilmesinde yarar vardir.
    1. Vetrag yaptigimiz'da genellikle AGB'ler okunmuyor,calisana soruluyor oda müsteriyi kaybetmemek icin müsterinin nasil hosuna gidiyorsa öyle cevap veriyor.
    basimiza birsey geldiginde "kusura bakma ama ben öyle birsey demedim,bizim AGB'miz var orda hersey yaziyor" diyorlar.
    Dünyanin her tarafinda bilindigi gibi yazili belge olmadan hicbir seyi ispat edemeyiz,bu bana böyle dedi,söyle dedi,bunlar gecersizdir.
    Demekki bir sigorta yaptigimiz'da eve geldigimiz'de 10 dk ayirip AGB'yi okumaliyiz,orada imza atmamiz önemli degil,cünki 15 gün icinde anlasmayi iptal etme hakkimiz bulunuyor.

2.Totalschaden anlami arabanin tamir masrafi arabanin degerini geciyorsa araba schrott yani hurda degeri tasir,bu durumda Almanya'da iseniz arabayi en yakin hurdaciya yada Trafige engel olmayan
    bir yere ceker,evinize olan mesafe uzak ise evinizin önüne bile cekmez.Avrupa'nin diger ülkelerinde iseniz Almanya'da oldugu gibi kural isler. Avrupa disinda iseniz örnegin Türkiye,en yakin gümrüge cekmek zorundadir.
    Bunun yaninda evinize geri dönmeniz icin tüm masraflari kabullenir,kiralik araba,Tren bileti yada Ucak bileti.
    Kiralik araba derken farz edelim'ki Türkiyedeyiz,Türkiye'de benim bildigim hicbir araba sirketi Almanya'ya gitmek icin araba kiraya vermez,böylelikle geri dönüs icin ADAC tüm ekonomi ucak bilet masraflarini karsiliyor.
    Ama kisi bana kiralik araba lazim Türkiyede derse,belirli birgün kiralama hakki bulunuyor,yalniz araba kiralarsa bu sefer geri dönüs icin ADAC ucak biletini karsilamiyor.Yani Türkiyede hem kiralik araba hemde dönüs icin Ucak bileti
    olsun maalesef böyle birsey yok.Bu kural yada madde ne derseniz deyin bir iki senelik bir kural'da degil en az 27 yildan berri yani ADAC üyesi oldugumdan berri var.
    Tekrar diyorum size sözlü söylenene bakmayin elinizdeki imza atmis oldugunuz belgenin AGB'sini okuyun,sizin icin gecerli odur.
    ADAC yada diger sigorta sirketleri AGB disina cikip sizi magdur ediyorsa Dünyanin hangi mahkemesine giderseniz gidin hakli cikarsiniz.

Örnek: Yil 1992 Babam Türkiyede kaza yapiyor ve araba incelemeler sonucu hurda(Totalschaden) karari veriliyor.ADAC en yakin gümrüge cekiyor ve Babamin,Annemin geri dönüs biletlerini karsiliyor,daha fazla yapacak birsey yok.
    Örnek: Yil 1997 Komsumuz Türkiye yolunda Avusturya'da arabasi bozuluyor(Motorschaden) sachverständiger hurda karari veriyor tabiki kafasina göre degil belgeli,araba en yakin hurdaciya götürülüyor.kendisine istegi üzere eve kadar
    gitmesi icin ADAC kiralik araba veriyor.
    Örnek:Yil 2017 Amcam bir is icin Bonn'a gidiyor,kendisi Duisburg'da kaliyor yani ca 100 km mesafe.Bonn'da kaza yapiyor araba Totalschaden(MB 220 CDI 2016 model).ADAC cagriliyor ve araba Totalschaden olmasindan dolayi Duisburg'a cekilmiyor
    AGB geregi en yakin hurdaciya cekilecegi belirtiliyor,bunu amcam istemeyince Trafige ve yaya engel olmayan bir yere cekiliyor,iki gün sonra amcam Duisburg'dan bir tamirci ile 200 €'ya anlasiyor ve arabayi Duisburg'a getittiriyor.

27 yillik ADAC üyelik hayatimda size en az 27 tane örnek verebilirim ama bu üc örnegin size yetecegini düsünüyorum.

Konuyu acan Arkadasimiza gelince,kendisine gecmis olsun diyorum umarim en kisa zamanda moralini düzeltip kalan tatilinin tadini cikarir,kendisine tavsiyem arabayi atmak istemiyorsan arabayi evin önüne cek,bilindigi gibi araba'nin 2 sene Türkiyede kalma hakki var,bu süre zarfinda ister Almanya'dan isterse bulursan Türkiyeden arastirarak bir getriebe arayisina girersin,baktin Almanyadan masraf cok olacak yada Türkiyeden bulamadin yine 2 yil zarfinda en yakin gümrüge teslim edersin.Buraya bir göz at belki birseyler bulabilirsin.
    Yada Almanya'ya döndügünde baska araba alirsin,gelecek sene izin zamanina kadar arabana uygun getriebe ararsin ve araban ile götürürsün Türkiye'ye,yani imkanlar biraz genis ama bugüne kadar yaptigin masraflari maalesef hic yok sayacaksin.Tekrar'dan sana gecmis olsun diliyorum ve kolayliklar diliyorum,unutma cana gelecegine mala gelsin.

17. 5 kişi H@K@N üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Arkadaslar kimse alinmasinda bu Arabalarla nasil güvenipde yola cikiyorsunuz 8 yasinda 10 yasinda hatta fazlasi olan bile var, herseyden önce metal yorgunlugu var orasi bozulmasa burasi bozulur yinede gecmis olsun.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    Alıntı Bancek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar kimse alinmasinda bu Arabalarla nasil güvenipde yola cikiyorsunuz 8 yasinda 10 yasinda hatta fazlasi olan bile var, herseyden önce metal yorgunlugu var orasi bozulmasa burasi bozulur yinede gecmis olsun.
    Hepsi kul yapısı. 1-2 yasındaki arabanın bozulmayacak diye bir garantisi YoK.

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Ne alakası var arkadaşım, inan imkan olsa eski bir araba alırım. En azından az elektronik var geçen arkadaşın tamirhameye bir adam geldi yanılmıyorsam 15 sene bir Opel sürmüş problem yaşamamış, birde Mercedes bineyim demiş adam 2-3 yaşında Mercedes almış arabanın steuerketteden ses geliyor Yen'i araba üstelik birde mercedes.

Bana göre eski arabalar yenilere göre daha sağlam, arabayı alırsan eşek gibi kullanırsan yeni arabada bir kaç sene sonra cürür.
    Ah benim BMW 325 tds otomatik vardı chiptuning takılıydı 300.000 km gelmişti banamısın demiyordu. Evlenip cocuk olunca satmak zorunda kaldım..

Arkadaslar kimse alinmasinda bu Arabalarla nasil güvenipde yola cikiyorsunuz 8 yasinda hatta fazlasi olan bile var, herseyden önce metal yorgunlugu var orasi bozulmasa burasi bozulur yinede gecmis olsun.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Ne alakasi var usta 8-10 yasinda olupta tas gibi araclar dolu piyasada

Bakimi olmus bir aracta neden metal yorgunlugu olsun

Bir cok üretici küfkenmez paslanmaz die 10 yil garanti veriyor

100.000 km kadar garanti veriyor ,

araclarini bir cok arkadasimiz profesyonelce bakimdan gecirtiyor

Bence hic bir sakincasi Yok aracin 8-10 yasinda olmasinin. Hatta 15. olsun

Yeterki bakimi profesyonelce olmus olsun degisen parcalari kaliteli olsun

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam,Ben iki yil önce izine gittigimde kapikulede 8 Saat bekledim ve arabam hep calisti cünkü disarisi 45 derece idi ,bütün yeni arabalari cektiler hepsi bozuldu benim arabam hic bir sey olmadan calisti.eski yeni araba fark etmez bozulunca yenide bozulur.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Sizlere hayirli yolculuklar dogruya Eski, yeni ayni nasilsa ikiside sonucda Araba.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    10 yasinda diyonda suanda 2006 bir s klasse 16 17 bin euro o arabaylada gidilmez o zaman senin dusuncene anlayisina göre, birde merak ettigim 30 sene önce bu araclarmi vardi klimami vardi yolmu vardi insanlar ne arabalarla gitti geldi arabanin yasi önemli degil bakimli olmasi önemli,

Tecrübeli Üye ayontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    73
    318 mesaja 2,316 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar konunun 1 sayfasini biraz okudum benimde bu adac ile ilgili bi sorum olacak,
    Gecen gun adac a gittim ve dedimki ben
    Firmanin arabasi ile tr ye gittim ve vollmacht vermislerdi,
    Bu sene tekrar sordum bana firmadan bir kac tane kagit getirmemi istediler bende gosterdim gecen seneden kalan kagitlari
    Stempel eksik firmanin dedi , yalniz adac kendi muhrunu vurmustu bos vollmacta bende firmaya gittim dedim adac muhuru vurmus sen tarihi ve stempeli bas fertig,simdi sorum
    Adac pc ye kayit yapmasi gerekiyormuydu cunku bana vollmacti drucken yapti stempel vurdu firmanin kagitlarini goreyim dedi bende ok dedim cuktim .simdi ben bu vollmactla gidebilirmiyim?Firma bos ve adac in muhurledigi vollmacti doldurup stempeli vurdu.
    Konu ayontar tarafından (08 Temmuz 2017 Saat 12:07 ) değiştirilmiştir.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı ayontar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar konunun 1 sayfasini biraz okudum benimde bu adac ile ilgili bi sorum olacak,
    Gecen gun adac a gittim ve dedimki ben
    Firmanin arabasi ile tr ye gittim ve vollmacht vermislerdi,
    Bu sene tekrar sordum bana firmadan bir kac tane kagit getirmemi istediler bende gosterdim gecen seneden kalan kagitlari
    Stempel eksik firmanin dedi , yalniz adac kendi muhrunu vurmustu bos vollmacta bende firmaya gittim dedim adac muhuru vurmus sen tarihi ve stempeli bas fertig,simdi sorum
    Adac pc ye kayit yapmasi gerekiyormuydu cunku bana vollmacti drucken yapti stempel vurdu firmanin kagitlarini goreyim dedi bende ok dedim cuktim .simdi ben bu vollmactla gidebilirmiyim?Firma bos ve adac in muhurledigi vollmacti doldurup stempeli vurdu.
    Gidersin sonucta Vollmacht senin ve firmanin arasinda
    ADAC sadece araci

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)