Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2485 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: araba neden su eksiltir? su eksiltmesi normalmidir?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı

araba neden su eksiltir? su eksiltmesi normalmidir?

selam arkadaslar,
    benim araba audi a6, bugün board computerde kühlmittel lambasi yandi, arabanin suyuna baktim, yarisina kadar eksilmisti.
    su konan yeri kontrol ettim,hortumlar filan heryer kuru idi.
    araba neden su eksiltir, sali günü arabam Türkiyeye gidecek, tamirciye gidecek vaktimizde yok.
    araba neden su eksiltir? sila yolunda basimiza is gelmesin, yaz ayinda cok klima calisiyor, klima calisiyor diye su eksilirmi?

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    792
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    slm kardes

Eğer araban su eksiltiyorsa bu sorunu hemen çözmelisiniz aksi halde önce contanız sonra da motorunuz yanabilir.Eksilen suyun motor yağına karışması çok risklidir.

Bu cok nedeni olabilir misal hortum biyerde su sizabilir onuda öle göremesin.Boru bağlantılarındaki kelepçeler gevşemiş olabilir(kirecelme warmi konrtol et)

Yag cubugun bi bak ici su karisimi warmi konrtol et.

yada bi service götür derdim onlar profesionel olarak kontrol edir derim.

saygilar
    Konu cemo1975 tarafından (30 Haziran 2017 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.

4. cemo1975 üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Bunun birçok nedeni olabilir, suyu doldur ve kontrol et bir kaç gün hızlı eksilme varsa jonta olabilir veya agr ventilde olabilir
    bi ara bendede öyle idi eksozdan duman çıkıyormu?

Bu sorunu çözmeden sakın yola çıkma.

ALLAH (cc) yardımcın olsun

6. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Allah(C.C.) razi olsun, egsozdan duman cikmiyor,yag temiz, eski arabamda görmüstüm,yaga su karisinca,yag kapaginda sari renkli birsey oluyordu.
    dün isyerinde,arabayi park ettigim yerde,ön sol tekerin ön tarafinda yerde islaklik vardi, ben bakmistim hatta yag filan degildi.
    bugünde kühlmittel lambam yandi.belkide dün benim arabadan su akmisti yere.
    aksilik,sali sabahi arabam sila yoluna cikiyor,yarin bir tamircime götüreyim,insallah bakabilir....

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Hortum bağlantılarını kontrol et, suyu doldur motoru çalıştır belki sadece yırtık falan vardır

9. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah(C.C.) razi olsun, egsozdan duman cikmiyor,yag temiz, eski arabamda görmüstüm,yaga su karisinca,yag kapaginda sari renkli birsey oluyordu.
    dün isyerinde,arabayi park ettigim yerde,ön sol tekerin ön tarafinda yerde islaklik vardi, ben bakmistim hatta yag filan degildi.
    bugünde kühlmittel lambam yandi.belkide dün benim arabadan su akmisti yere.
    aksilik,sali sabahi arabam sila yoluna cikiyor,yarin bir tamircime götüreyim,insallah bakabilir....
    Gardas "aksilik,sali sabahi arabam sila yoluna cikiyor" demişsin. Bu işte bi aksilik olduğunu düşünmüyorum. Çünkü biz ileride ne olacağını bilmediği miz için "hayırlısı olsun" diyecez. Bu arada Allah â bir şükür borçlusun çünkü yola çıkmadan bu problem çıktı. Hadi bide yolda çıktığını düşünsene valla yollarda rezil perişan olursun. Senden birsurude para alırlardı.

Arabanın su akittigini görmüşsün büyük bi ihtimal radyatör delik. Veya wasserpumpe bozulmuş olabilir. Yaptırmadan çıkma yola

Saygılar

11. Putkiran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Caykara_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her
    Ettiği Teşekkür
    1,066
    81 mesaja 148 teşekkür aldı
    Suyu koyduktan sonra kapaği iyice kapatmayi dene. Kapaktanda kaçiriyor olabilir, conta eskiyebilir, başimiza geldi onun için yazdim. Kolay gelsin...

13. Caykara_61 üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    su pompasi olma ihtimali yuksek benim basimada geldi hic bir sey gozukmuyordu nedeni motor sicak oldugundan aninda buhar oluyor durdugundada arabayi stop edip baktigindan akitmiyordu zamanla buyudu ve sonuna gelince fark ettim yani onden buhar attirmaya basladi bir anda sendede tahmin ediyorum boyle bir sorun var arabani calistir hatta birini icine oturt ve gaza bastirt ve motor bolumune oyle bak o zaman daha iyi gorursun sorunun oldugu yeri ama yaptirmadan cikma yola perisan olursun simdiden sana hayirli ve guzel izinler diliyorum.

15. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    44 mesaja 69 teşekkür aldı
    zylinderkopfdichtung motor contasi yanmis olabilir.
    test yapmak icin önce arabanin suyunu tamamla aksam arabayi 20-30 km sür.
    sabahleyin motor sogukken su doldurmak icin actigin kapagi ac.eger kapagi acmanla beraber tiiiisssssss diye hava sesi duyuyorsan gecmis olsun conta yanmis acil degistirmen lazim

17. giresun28 üyemize teşekkür edenler:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    selam arkadaslar,
    sali günü arabam Türkiyeye gidecek, tamirciye gidecek vaktimizde yok.
    Abiciğim yapma öyle, salı gününe kadar daha çok var, git bir tamirciye.

Allah kazasız belasız yolculuk nasip etsin, iyi tatiller.

19. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    sabah erkenden tamircime gittim, kühler'de alt tarafta bir vida var,kühlerin suyunu bosaltmak icin, tamircim ordan su kaciriyor dedi,vidanin etrafida islakti,vida tamda dicht degil dedi ve vida'yi iyice sıktı. bu haliyle rahatca Türkiyeye gidebilirsin,Türkiyede bir baktir dedi bana.
    eve geldim, vidayi birazda ben dicht yapayim dedim ve vidayla biraz oynadim, vidadan su sizmaya basladi,biraz daha oynadim, iyice su sizmaya basladi. arabayi bizim eve en yakin tamirciye götürdüm,vidanin girdigi yer ve vidaya pazartesi bakacak,insallah pazartesi yapacaklar.
    siz siz olun benim gibi yapmayin,ustalarin yaptigina elinizi sürmeyin,benim gibi daha iyi yapacagim derken,hepden bozarsiniz.
    he isde bir hayir varmis, cevap yazanlara tesekkürler,izine gideceklere kazasiz-belasiz gidip gelmeler dilerim,Allah hepimize yardimci olsun..

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Almanın dediği "nach fest kommt ab"

Haydi neyse hata bulundu, iyi tatiller

22. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    67 mesaja 155 teşekkür aldı
    selam arkadaslar,
    benim araba audi a6, bugün board computerde kühlmittel lambasi yandi, arabanin suyuna baktim, yarisina kadar eksilmisti.
    su konan yeri kontrol ettim,hortumlar filan heryer kuru idi.
    araba neden su eksiltir, sali günü arabam Türkiyeye gidecek, tamirciye gidecek vaktimizde yok.
    araba neden su eksiltir? sila yolunda basimiza is gelmesin, yaz ayinda cok klima calisiyor, klima calisiyor diye su eksilirmi?
    Conta yanmış olabilir, yani Verbrennumgsraum a su karışıyor olabilir, belki anlatım hatası yapmış olabilirim,fakat motoru soğutan suyun yanma olayı ile egsozdan dışarıya atılmasından dolayı eksilme olabilir,sakın bu sorunu halletmeden yola çıkmayın..Araba çalışırken Egsozdan beyaz bir buhar çıkıyorsa,veya elinizi egsoza koyduğunuzda eliniz ıslanıyorsa ,kesinlikle conta değiştirmeniz gerekebilir. Bir Servise gitmenizi tavsiye ederim..

24. Mustafa 1954 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    selam akbaba arkadasim.
    Ayni olay benim basima geldi turkiye dönüsü bulgar girisinde yandi lamba uzerine ekledim Avusturya ya kadar geldim ayda 1 litre ekliyordum öamtc bakdirdim onlarda kafa contasi dedi ama benimburda bir türk tamirci arkadas var yokabi dedi bu audi lerde hastalik var dedi AGR KÜHLER dedi onu degistirdik gercekten 7 ayoldu hic su eksitmedi parca sadece audi servisinde var yani yan sanayisi yok fiyati 400eur onu degistir yola cik 15 dakika da degisiyor hatta kendin bile degistirirsin. benim A6 2.0 tdi 2007 model 140 ps , selamlar.

26. canyakan64 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)