Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2459 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vatana ulaştık

Üye
    Ettiği Teşekkür
    66
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı deli-kadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yolların durumumu belirtmek isterim.

Yolculuk Frankfurttan gece saat 01.00 de başladı. A3 da çok aşırı yol çalışma tadilatı var. Hele birtanesi tam 15 km, sol şerit dar, oraya dikkat. 4 saatte Almanyayı çıktık. Bu ara iki arabayız. Avusturyada bi kahvaltı molası verdikten sonra yolumuza devam ettik. Sabah saati olduğu için Wien taraflarında iki ayrı noktada trafik sıkışıktı. Allahtan Roaming kalktıda hemen google mapsdan ikisindende kurtulmayı başardık. Yoksa iki saat kayıbımız olacaktı. Macaristana girdikten sonra Sırbistana doğru ilerledik. Derken Röszkeye varmadan tabeleda sınırda en az 180 dakikalık bi süre olduğu yazıyordu ingilizce. Bende 3 saat beklemektense Tompaya giderim daha iyi diye düşündüm. Tompaya vardık, benim durduğum sırada önümde 6 araba vardı. Sırpa girmemiz yarım saat sürmedi. Yanlız oradan otoyola bağlanmak biraz sıkıntılı oldu. Bağlanmamız gereken yol tadilatta olduğu için kapalıydı, mecburen yolu köylerden geçerek uzattık. Navi eğer aktüel değilse o yolu bulmak çok zor. Ama akşamına Allaha şükür Aleksinactaki Bosphorus Otele kazasız belasız ulaştık.
    Macar Sırp sınırında bu ara en az 5 saat bekleme sırası oluşmuş.

Güzelce dinlendikten sonra sabah saat 11 de otelden yola devam ettik. Sırpdan Bulgara geçmek tahminim 1,5 saate mal oldu. Ufak tefek molalardan sonra arkadaşlardan Kapıkulede yoğunluk olduğunu duydum. İnternetten takip ettikten sonra direk Yunanistan'a kaçtık. Girmemiz yarım saat ancak sürdü. Ardından hemen Kastaniesi takip ettim ve Pazarkule sınır kapısını ulaştık. 2,5 saat bekledikten sonra Vatana giriş yaptık hamdolsun. Şimdi güzelim İstanbuldayız. Cumartesi istikamet Kapadokya, ardından Antalya.

Baklım döüş nasıl olacak.

Sorular olursa yanıtlayabilirim.

Saygılar

slm kardesim gecmis olsun sana bir sorum olacak. pazarkule gümrükü nasil islem nasil kontroller nasil yani bekleme süresi cokmu sana göre ?? sen 2,5 saat yazmisin 5 arabami vardi önünde yoksa daha cokmu??? ve dutyfree varmiydi kardesim birde wc felan durumlari nasildi kardesim . malum aile ile gidecem
    saygilar sopeli

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Aslında işlem hızlı ilerliyor, yanlız izinin ilk haftası olduğu için orasıda doluydu. Ama kapıkuleden geçseydim 10 saat bekliyecektim. Memur sadece bagajı açtırdı, gümrüklük eşya var mı diye sordu. Yok dedim kapat devam et dedi. Dachboxu sormadı bile. WC Türkiyeye girmeden yunan tarafında vardı, bizimkiler giti bir kaç defa

4. deli-kadir üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)