Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2478 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tatile deykem Mahkemem cikarsa..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı

Tatile deykem Mahkemem cikarsa..

slm, Arkadaslar ben tatil yapmak istiyorum ama bir sorun var. Benim bir Mahkemelik bir olayim var. Eger tatile gidersem Mahkeme cikarsa kötü olur sizce nasil bir önlem almaliyim. tskl

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Mahkeme tarihi belli olduktan sonra tatile cikarsan yada tatile ciktigin ortaya cikarsa suclu olursun.
    Henüz Mahkeme tarihi belli degilse istedigin gibi tatilini ayarlayabilirsin,avukatinada ben su tarihte tatile cikiyorum dersin ve
    sen tatildeyken Mahkeme tarihi cakisirsa,avukatin basvurusu ile Mahkeme baska bir tarihe ertelenir.

4. H@K@N üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    132
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sayin degerli Cihan nikli Kardesim-

Mahkemeye vardiginda Davalar icin yazi yazma icin daireler oluyor.

Mahkemeye giderek ordaki Memurlara durumu izah ederek yaziyi kaleme aldirabilirsin.

Mahkemeliksen zaten Mahkemenin Belirledigi Hakimin Kalem yardimcisi vardir. Onla Itibata gecerek durumu Izah ederek ne yapman gerektigini sana yol göstereceklerdi.
    Mahkemenin size gönderdigi bildiride genellikle söyle bir ibare olur.
    mit der bitte um Kenntnisnahme adi altinda bildiride genellikle Sag üst kösede oluyor. Davali ve davalini adi ve Dosya Numarsi(Aktenzeichen. Yada- Geschäftsnummer) olur. Bu belirtmis oldugum yazili basvurularda daime belirtilmesi sart yoksa ne ve ne icin oldugu anlasilmaz.

Diger bir yöntemde sen kendin bizzat yazarak Mahkeme numarasi yani Dava dosya numarasi. Aktenzeichen... Yada- Geschäftsnummer dieyerek baslayan Numarayi belirterek yazmis oldugun yaziyi Üc Örnekle Mahkemeye bizzalt kendin teslim edebilirsin. Biri Mahkemeye. Digeri Davali oldugun Kisi veya kisilere. Ücüncüsü senin bunun Mahkemeye ibraz ettir aldiklarina dair.

Diger bir yöntem ise Resit olan yani on Sekiz yasini gecmis birisine Davayi vede Postani gelecek Mektublari takip icin bir Vekalet ver. Mahkemeden gelecek Mektublara gerekli cevabi verebilir. genellikle gelen Mektublara bir süre verilmektedir. Yazili cevablar icin. genelikle 2 ila 4 Hafta arasi bir zaman verilmekte.
    Mahkeme günü vereceklerse onunda belirli bir zaman diliminde verilmekte Ladung zum Gütertermin Bende bir örnek vereceksek bildiri tarihi 07.04--Mahkeme tarihi 24.04 0000. Ve kaleti verdigin kisi Mahkemeye bizzat giderek Senin izinde oldgunu ve gelecegin tarihi bildirir ve dava Bir sonraki tarihe ertelenir.

Bende Izine gidecegimi kendim yazili birsekilde bildirdim. Izin Tarihi gidis dönüs bildirerek Mahkeme olunacaksa bu Tarihlerin disinda olmasini ricasinda bulundum. Benim icin bir sorun olmadi.

Saygilarimla.

6. dalga üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Arkadslar verdiginiz bilgiler icin tskl ederim. Benim Avukatim var, Mektuplarimida (@ posta) ile bildiriyor. Mahkeme Tarihide henüz beli degil. Ama eli kulaginda.
    Acaba Söyle yapsam olurmu ??, Ben Tatilde iken (@ posta) geldi,ginde Mahkeme günü beli ise, Iste O zaman Avukatima bildirsem Mahkeme gününü erteleyin desem olurmu.??

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    30
    179 mesaja 570 teşekkür aldı
    Bence simdi bildir Avukatina izine cikacagini,yukarida dedigim gibi mahkeme termini belli olmadan izinini ayarlarsan sorun olmaz.
    Simdi bildirirsen avukatina izine cikacagini,Avukatinda sana sürec ile seni daha iyi bilgilendirir.

9. H@K@N üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Arkadslar, Bilgileriniz icin tskl ederim. Bu gün bir Mektup geldi Mahkemeden sansa bak tamda izinden sonraki aylarda Mahkeme olacak. Cok sevindim. Gerci Mahkemeye sevinilmez ama bende genede sevindim. Gerci Hakli bir dava pesinde kosuyoruz bakalim hayirlisi artik. iyi AKSAMLAR Cümleten.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)