Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3152 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Para Transferi (Havale)Almanyadan /Türkiyeye veya Türkiyeden Almanyaya***Hakkinda Bilgiler***

Tecrübeli Üye Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    192
    47 mesaja 79 teşekkür aldı

Para Transferi (Havale)Almanyadan /Türkiyeye veya Türkiyeden Almanyaya***Hakkinda Bilgiler***

GEREKLI BILGILER:

https://de.wikipedia.org/wiki/Auslands%C3%BCberweisung

Havale icin lazim olan Belgeler:

1-Alicin Adi Soyadi
    2-Adresi
    3-IBAN ve BIC

Alman Bankalarindan Türkiyeye Havalede 12500€ kadar Meldepflicht yok! Dikkat Edin

GEBÜHREN: BU AYARLARI HAVALE YAPARKEN AYARLIYACAKSINIZ
    Bei diesen Überweisungen fallen höhere Gebühren an, teilweise auch zu Lasten des Empfängers. Der Absender der Überweisung kann die Aufteilung der Gebühren festlegen:

HAVALEYI GÖNDEREN BÜTÜN MASRAFLARI KABUL EDER:
    OUR (sender pays costs): Der Absender zahlt in der Regel per Vorkasse im Voraus alle Kosten der Transaktion. Nach Feststellung der erforderlich gewordenen Kosten erfolgt eine Abrechnung. Sie ist damit die aufwendigste Methode, um die Gebühren zwischen Absender und Empfänger zu vereinbaren. Diese Form wird nicht von allen Banken angeboten.

HAVALEYI GÖNDEREN KENDI MASRAFINI ÖDER ALICI KENDI MASRAFINI ÖDER:
    SHARE (share costs): Die Gebühren werden geteilt, der Absender zahlt bei seiner Bank, der Empfänger übernimmt die übrigen Kosten. Während die Kosten des Absenders getrennt bezahlt werden, erfolgt die Bezahlung durch den Empfänger durch Abzug der Gebühren durch jede zwischengeschaltete und die begünstigte Bank vom Überweisungsbetrag. In der Regel ist jedoch der Empfang von Auslandsüberweisungen nur mit geringen oder gar keinen Gebühren belegt. Der Empfänger erhält unter diesen Umständen den ursprünglich angewiesenen Überweisungsbetrag. Sie ist die gebräuchlichste Aufteilung der Gebühren im grenzüberschreitenden Zahlungsverkehr per Überweisung.

HAVALEYI GÖNDEREN MASRAF ÖDEMEZ BÜTÜN MASRAFLARI ALICI ÖDER:
    BEN (beneficiary pays costs): Der Absender zahlt nichts, alle Kosten werden dem Empfänger (Begünstigtem) belastet. Bei der BEN-Überweisung muss die Gebühr der überweisenden, jeder zwischengeschalteten und der begünstigten Bank einkalkuliert werden. Die Bezahlung der Gebühr erfolgt durch Abzug vom angewiesenen Überweisungsbetrag, so dass der Absender sich über alle Gebühren informieren und einen um diese Gebühren höheren als den vereinbarten Zahlungsbetrag anweisen muss. Sie wird nur für einen kleinen Teil der Auslandstransaktionen verwendet.[/B]

NOT: En uygun olani:OUR (sender pays costs)HAVALEYI GÖNDEREN BÜTÜN MASRAFLARI KABUL EDER
    12500€ Havalede ortalama 12,50€ + 20,00€=32,50€ Tutar Bankadan Bankaya Komisyon ücreti degisir

Vakit Buldukca Devami gelecek
    Konu Amca tarafından (13 Ağustos 2015 Saat 19:30 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi Amca üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    peki usta
    simdi yüklü miktarda ne önerirsin 1. hangi banka ile yolliyalim türkiyeden ? yada burdan yollamak isteyince hangi bankadan ?
    2. orda parayi ilk basta vadeli yatirmak mantikli degilmi, kullanilmayacagi süre

3. ise haber isine gelelim
    kimin ne haberi olmasi lazim ! benim burda bankaci bir sefer demisdi ki, bizim umrumuzda degil nerden para geliyorsa , yeterki senin kontonda olsun , misal ev icin

ve bilseler bilene buraya bir sey ödüyormuyuz ?
    su ana kadar cok yüklü öyle transferi yapmadim

saygilar

Kicket uludag16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    80
    116 mesaja 457 teşekkür aldı
    western union yolayin 5€ islem parasi....

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    5 EUR sadece Online Überweisung yaparsan ve önceden Postident yaptiktan sonra. Postident 15 gün kadar sürebilir dediler.

- Sie können innerhalb von 12 Monaten insgesamt bis zu 1.000 EUR senden, bevor wir Ihre Identität prüfen müssen.
    - Für eine Pauschale von 5 Euro* können Sie jetzt an Verwandte und Freunde bis zu 5.000 Euro senden.

Tecrübeli Üye Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    192
    47 mesaja 79 teşekkür aldı
    BANKA HESAPLARI DEVLETLER ARASI BILDIRECEK 2017 TÜRKIYEDE DAHIL OLUYOR ÖNCE ACILAN HESAPLARDA BILDIRELECEK

Common Reporting Standards
    Standard für den automatischen Informationsaustausch über FinanzkontenCRS’nin ana amacı, ülkelerin vergiden

kaçınmayı önlemek ve vergiye tabi gelirleri
    kayıt altına alabilmek için finansal
    hesapların karşılıklı bilgi değişimini
    sağlamaktır. Finansal kurumların, ülke
    hükümetlerince yürürlüğe konulan
    prosedürleri özenle uygulaması ve CRS
    doğrultusunda düzenli olarak bilgi
    paylaşımında bulunması gerekiyor

Hangi Bilgiler Raporlanacak?

Finansal kurumların, raporlanması gerektiği
    tespit ettiği müşterilere ilişkin aşağıdaki
    bilgileri raporlayacak;

• Müşterinin adı, adresi, mukim olduğu ülke,
    vergi kimlik numarası ve doğum tarihi
    (kurumsal müşterilerde kurumun yanı sıra
    sermayedarlarına ilişkin aynı bilgiler),
    • Hesap numarası,
    • Raporlamayı yapan finansal kurumun adı ve
    raporlama için kendisine verilen kimlik
    numarası,
    • Hesap bakiyesi ya da değeri (ilgili yıl sonu ya
    da raporlama dönemi sonu bakiyesi, hesap
    kapatılmış ise kapanış bakiyesi),
    • Toplam faiz, temettü ve benzeri gelir tutarı,
    • Toplam alım-satım kazancı tutarı.

Ne zaman Raporlanacak?
    İlk raporlamanın, 2016 yılına ilişkin bilgileri
    içerecek şekilde 2017 yılı Eylül ayında yapılması
    planlanmakta.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    konu eski ama :
    türkiyeden almanyaya nasil para yollamak mantikli olur.
    5-10 bin euro icin demiyorum . daha yüklü miktarlar.
    türkiye den direk hesabtan alman hesabina yatirilsa ne sorunlar olabilir, ve bir yere bir sey bildirmek gerekli mi + burda vergi ödemem lazim mi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı f4scistx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu eski ama :
    türkiyeden almanyaya nasil para yollamak mantikli olur.
    5-10 bin euro icin demiyorum . daha yüklü miktarlar.
    türkiye den direk hesabtan alman hesabina yatirilsa ne sorunlar olabilir, ve bir yere bir sey bildirmek gerekli mi + burda vergi ödemem lazim mi
    Türkiyeden almanyaya para gönderme konusunda yardimci olabiliriz miktari önemli degil

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Selam,

25 Agustos'ta Berlin Targobank hesabimdan mobil uygulama ile Türkiyedeki Is Bank hesabima para aktardim.
    Fakat Isbankasi mobil uygulamadan parayi halen hesabimda göremedim.Sanirim 2 Arbeitstage den uzun sürüyor transfer.

Bu arada 150€ icin 12.50€ gebühr ödedim.

Sitede Ziraat Bankasi icin 4€ gebühr aliyor demisler.Biraz acele ve bilincsiz gönderim yaptim...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    nerden yolluyorsunuz kendi ev bankam 70 euro kest 10000 da. Sizin dediginiz fiyatlara nasil ulasabilirim?

Üye Dedikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    126
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı Berlin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

25 Agustos'ta Berlin Targobank hesabimdan mobil uygulama ile Türkiyedeki Is Bank hesabima para aktardim.
    Fakat Isbankasi mobil uygulamadan parayi halen hesabimda göremedim.Sanirim 2 Arbeitstage den uzun sürüyor transfer.

Bu arada 150€ icin 12.50€ gebühr ödedim.

Sitede Ziraat Bankasi icin 4€ gebühr aliyor demisler.Biraz acele ve bilincsiz gönderim yaptim...
    Ziraatbankasida 10€ gebühr aliyor..

Üye Dedikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    126
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerden yolluyorsunuz kendi ev bankam 70 euro kest 10000 da. Sizin dediginiz fiyatlara nasil ulasabilirim?
    Ziraatbankasida okadar gebühr aliyor.. (ben Frankfurt Ziraatbankasindan 8000€ gönderdim 50€ gebühr ödedim.
    Birde benden parayi nerden Aldigima/Cektigime dair belge (kontoauszug) istediler.
    Konu Dedikli tarafından (24 Ekim 2017 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    60
    6 mesaja 15 teşekkür aldı
    Selam hocam bu bundesbank,a 12500 dan fazla euroyu tr ye bankadan bankaya TR deki kendi adima olan hesabima Havale (Uberweisung) ile gonderdim Zaten uyari geliyor uberweisun yaparken 12500 euro uzeri havale ederseniz bundesbanka bildirilmesi gerekiyor diye simdi ben bundesbaka ( bildirmesem bisey olurmu?) bildirmem zorunluysa Hangi formular doldurulacak yardimci olursaniz sevinirim , Tesekurler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)