Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2515 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Izine Cikmadan Önce Özel Yurtdisi Saglik Sigorta Yapmayi Unutmayin(Auslankrankenschutz)

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Öncelikle herkese iyi akşamlar.

3 hafta önce Türkiye ye gelmeden sigortalı olduğum kurum; AOK ya gitmiştim, ve orada Türkiye ye gideceğimi belirtmiştim, onlar da bana tamam gidebilirsiniz demişlerdi. Bana extra bir kağıt yada sigorta yapmadilar.

Geçen hafta grip yüzünden devlet hastanesine gittim, beni zar zor muane ettiler, TC numarası istediler bende Alman vatandasiyim diye belirtmeme rağmen kayıt yapan memur bir kaç yeri Aradıktan sonra benim kaydımı yapıp acil de muane olmamı sağladı. Sağ olsun.

Bir iğne yaptıktan sonra bıraktılar,oyle eve geldim. Merak ettiğim şimdi benim orda muane olduğumu AOK ya bildireceklermi çünkü ben onlara kimliğim üzerinde yazan pasaport numarasıni verdim.

Bu aralar tekrar hastaneye gitme durumum var kalbimle ilgili.

Aslında benim niyetim hazır Türkiyedeyken Herhangi bir devlet hastanesinde komple bir Check UP yaptırmak. Ne nasıl olur bilmiyorum dönüşte AOK benden bu muane ücretlerini istermi istemezmi onu da bilmiyorum.

Bir yanımda diyor hiç başını ağrıtma gitme hastaneye dön Almanya da ne gerekiyor sa onu yap. Ama Türkiyedeki Tıp'ı görünce almanya'da hastaneye gidesim gelmiyor.

Söylemeden geçemeyeceğim, bizim Türkiye de ki tıp çok gelişmiş, hastaneler çok güzel olmuş ilgileniyorlar ve bu beni çok mutlu etti.
    Konu Selcuk8 tarafından (14 Kasım 2017 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)