Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2454 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sınır Sigortası

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    8 mesaja 12 teşekkür aldı

Sınır Sigortası

Merhaba Arkadaşlar,

bu sene ilk defa arabayla Almanya'dan Türkiye'ye gideceğim için ve arabamın trafik sigortası Türkiye'yi kapsamadığından (yeşil kartta Türkiye açık değil yani üzeri çapraz işaretiyle çizilmiş) size danışmak istiyorum. Sınırda kısa süreli trafik sigortası yaptırmak mümkün mü? Ayrıca Alman vatandaşı (Mavi Kartım var) olmam sınır da trafik sigortası yaptırabilmemi engeller mi?

Aranızda yabancı plakayla Türkiye'ye gidipte sınırda trafik sigortası yaptıran veya bu konuyla ilgili malumatı olan varmı?
    Kasko da yaptırabilirmiyim mesela?

Boardta sunulan videoda (birinci dakikadan itibaren izlerseniz) sadece bazı sınır kapılarında trafik sigortası yapılmadığını söylüyor anladığım kadarıyla.
    Kapıkule'de yabancı plakalı arabaya trafik sigortası yaptırmak mümkün fakat alternatif kapılarda yaptırmak mümkün değil öyle mi?

http://ozbeceriksizler.com/showthrea...-2017-Video-lu

Sınır kapısına gelipte bizi Almanya'ya göndermesinler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Merhaba arkadasim,
    Evet sinirda yanilmiyorsam 3 aylik Trafik sigortasi (Haftpflichtversicherung) yaptirmaniz gerekli. Zaten onu yaptirmadan Türkiyeye aracla girmenize izin verilmiyor. Yaptirmaya mecbursunuz.
    Yabanci ülke vatandasi olmaniz bir engel teskil etmez. Kaldiki mavi kartiniz varmis.
    Maalesef kasko yaptiramazsiniz, sadece mecburi trafik sigortasi yaptirabilirsiniz.
    Diger kapilardan yapilip yapilmadigini bilmiyorum, ben sürekli Kapikuleden giris yaptim orda var. Lakin baska bir yerde bir vatandasi yesil kartta TR kapali oldugu icin Kapikuleye gönderdiklerini okumustum. Sizi Almanyaya geri yollamazlarda iceri almazlar mecbur Kapikuleye gidersiniz.

Yesil kartiniza iyi bakin, eger ki aracla geciceginiz ülkelerden baskalarida kapaliysa o ülkeler icinde sigorta yaptirmaniz gerekli.
    Benim size tavsiyem kendi sigortanizla konusun belki TR yi kapsam icine alabilirler ekstra bir ücret karsiligi yada gidin sigortaciniza size elden yesil kagidi TR acik sekilde imzalayip versin.

Benimde bundan önce TR ye giderken yesil kartta kapaliydi, Kapikulede yaptirdim. Geri gelince sigortaya yolladim kagidi ücretini onlardan aldim. Sigortaniza bunlari hep sorun...

4. Tanyel üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    28 mesaja 164 teşekkür aldı
    benim sigortada carpi isareti vardi , ben tel ettim türkiye asia bögesi icinde lazim diye onlarda bana 30 euro ödemen lazim dedi .
    ödedim ve tr de acik simdi ver her sene gidecek olursam hersene birdefalik benim sigorta 30 euro aliyor

6. cool06 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Ustalar,
    sürdüğüm araba biraz pahallı araba, burada yani Almanya'da Vollkasko sigortalı.
    Yeşil kartda TR açık, Haftpflicht sigortası var.
    Peki Türkiye'de Vollkasko yaptırma imkanı varmı ?
    Sigortam HDİ, sordum yapmıyorlar.

8. MiAy üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm.Arkadsim ,Türkiyede yabanci plakali arabaya Ollkasko sigortasi yapmiyorlar,iki sene önce bir arkadas icin gümrükte sormustuk,yapmadilar,sadece Haftpflicht yapiyorlar üc aylik.

10. 2 kişi Aezonia üyemize teşekkür etti:

Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Selamlar.

Bende yillardir firma arabasiyla gittigim icin araba sadece Avrupa'da Kasko sigortali ve TR yesil kartta üstü carpilanmis durumda.

Kapikule'de sag tarafta sigortaci var, onlar 3 aylik mecburi sigorta (Hauptpflicht) yapiyorlar ama gecen yil baya pahaliydi.. Yanlis hatirlamiyorsam 100€ yakin para ödemistim.

Eger arac kendinizinse gitmeden önce mutlaka buradaki sigortanizla görüsün, uygun bir fiyata onlarda acip hemen yeni bir yesil kart verebiliyorlar.

Eger arac sizin degilse direk Kapikule'ye gidin, Hamzabeyli ya da Pazarkule'de sigorta bürosu yok, o yüzden sizi ordan iceri almazlar ve Kapikule'ye gönderirler.

Türkiye'de yabanci plakali araclara Kasko hicbir sekilde yapmiyorlar. bir ara sadece Group AMA sigortasi yapiyor diye duydum ama dogrumu bilemeyecegim. Eger isterseniz Türkiye'de bir sigortaciyi arayip sorabilirsiniz. Eger o sigortayi yapip belgeleri size gönderirse, o zaman diger kapilardan da giris yapabilirsiniz.

12. SinanAy üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    Alıntı cool06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim sigortada carpi isareti vardi , ben tel ettim türkiye asia bögesi icinde lazim diye onlarda bana 30 euro ödemen lazim dedi .
    ödedim ve tr de acik simdi ver her sene gidecek olursam hersene birdefalik benim sigorta 30 euro aliyor
    Hangi sigorta seninki?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    Alıntı MiAy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustalar,
    sürdüğüm araba biraz pahallı araba, burada yani Almanya'da Vollkasko sigortalı.
    Yeşil kartda TR açık, Haftpflicht sigortası var.
    Peki Türkiye'de Vollkasko yaptırma imkanı varmı ?
    Sigortam HDİ, sordum yapmıyorlar.
    Ustam internet'ten bu sayfayı buldum. Ne kadar güvenilir ve tecrübesi olan varmı bilmiyorum ama belki işine yarar. Fiyatlar gerçi biraz pahalı bana göre.

http://www.tourinsure.de/internationale-fahrzeugversicherungen/pkw/tuerkei.html

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    Alıntı SinanAy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

Bende yillardir firma arabasiyla gittigim icin araba sadece Avrupa'da Kasko sigortali ve TR yesil kartta üstü carpilanmis durumda.

Kapikule'de sag tarafta sigortaci var, onlar 3 aylik mecburi sigorta (Hauptpflicht) yapiyorlar ama gecen yil baya pahaliydi.. Yanlis hatirlamiyorsam 100€ yakin para ödemistim.

Eger arac kendinizinse gitmeden önce mutlaka buradaki sigortanizla görüsün, uygun bir fiyata onlarda acip hemen yeni bir yesil kart verebiliyorlar.

Eger arac sizin degilse direk Kapikule'ye gidin, Hamzabeyli ya da Pazarkule'de sigorta bürosu yok, o yüzden sizi ordan iceri almazlar ve Kapikule'ye gönderirler.

Türkiye'de yabanci plakali araclara Kasko hicbir sekilde yapmiyorlar. bir ara sadece Group AMA sigortasi yapiyor diye duydum ama dogrumu bilemeyecegim. Eger isterseniz Türkiye'de bir sigortaciyi arayip sorabilirsiniz. Eger o sigortayi yapip belgeleri size gönderirse, o zaman diger kapilardan da giris yapabilirsiniz.
    Peki sigortacı 24 saat açık mı yoksa belirli çalışma saatleri mi var?

Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Alıntı infernoturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam internet'ten bu sayfayı buldum. Ne kadar güvenilir ve tecrübesi olan varmı bilmiyorum ama belki işine yarar. Fiyatlar gerçi biraz pahalı bana göre.
    http://www.tourinsure.de/internation...w/tuerkei.html
    Ustam fiyatlar yalnızca sana göre pahallı değil.
    Uçmuş bunların fiyatları
    Bunların 1 aylığına istediği parayı ben senelik ödemiyorum.

Teşekkürler yinede ilgilendiğin için

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    bu sayfa güvenilir bir sayfa değil

Üye SinanAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    21
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Alıntı infernoturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sigortacı 24 saat açık mı yoksa belirli çalışma saatleri mi var?
    Evet 24 saat acik kardes.

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Hangi sigorta olursa olsun,velevki (TR) kismi acik olsa bile sadece Türkiye'nin Avrupa bölgesinde gecerli.Asya'ya gectinizmi ayrica yeniden HAUPTFLICHT sigorta yaptirmaniz zorunlulugu var.Asya bölgesi icin Türkiye'deki sigorta acentalari Vollkasko yapmiyorlar.Bütün arkadaslarimiza ve yolda olanlara kazasiz belasiz yolculuklar diliyoruz,yollari acik olsun.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    28 mesaja 164 teşekkür aldı
    benim sigorta wgv kardes

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ADAC sigortasi Türkiye icin Vollkasko yapiyor,yanliz izin icin degil.Bende önce HUK-Coburg vardi 20 sene sonra türkiye icin Vollkaskoyu iptal etti bende ADAC Sigortaya gectim.Biraz daha Pahali ama Araba Türkiyedede Vollkaskolu.
    Konu spidermann55 tarafından (25 Temmuz 2017 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    merhaba arkadaslar

en yaslisi benim galiba burda

simdi sigorta olayina gelince - yesil kartda tr carpi yoktu -- ginede o zamanlarda bu konu oldu -- yok TEK avrupa tarafi gecerli diye - benimle o seneler inat eddiler - bende sigortama gidip sordum - yok tek avrupa tarafi gecerliymis diye - sigortda inanmadi - bende dedimki benim elime bir yazi verebilirmisiniz diye -- onlarda gerek yok ama iciniz rahat olsun diye yazalim dediler - ve elime arabamin tüm türkiyede (tabi elimde almanca ) avrupa ve asya tarfinda VOLLKASKO sigortali olduguna dahil yazi verdiler -- o zamandan bu yana hic sigorta isini kafama takmam
    bunu sizi bilgilendirmek icin yazdim -- ama her sigorta yazarmi onu bilemem -- allaha sükür hic de gerek kalmadi o yaziya

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    QUOTE=ALSANCAK-35;162047]Hangi sigorta olursa olsun,velevki (TR) kismi acik olsa bile sadece Türkiye'nin Avrupa bölgesinde gecerli.Asya'ya gectinizmi ayrica yeniden HAUPTFLICHT sigorta yaptirmaniz zorunlulugu var.Asya bölgesi icin Türkiye'deki sigorta acentalari Vollkasko yapmiyorlar.Bütün arkadaslarimiza ve yolda olanlara kazasiz belasiz yolculuklar diliyoruz,yollari acik olsun.[/QUOTE]hocam yanlisin var yesil karta TR üzeri cizilmemisse bütün türkiye icin gecerli,zaten sinirda senin dedigin gibi olsa herkesin Türkiye icin extra sigorta yaptirmasi gerekir.Ben 2 Hafta önce geldim.
    Konu spidermann55 tarafından (26 Temmuz 2017 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu sigorta olayi cok önemli. Tekrar ediyorum yesil kartinizda "TR" kismi cizilmemisse yesil kartiniz sadece Avrupa bölgesinde sinirlidir Asya bölgesinde degil.Ama sigortaniz madem bütün Türkiye de gecerli diyorsa muhakkak bir yazili belge almalisiniz bu konuda sigortalarin zor durumlarda ne yapacaklari belli olmuyor.Süphesiz sizin menfaatinize olacaktir.Keyfiyet tabiki size kalmis.Tekrar Allah kazasiz belasiz yolculuklar versin yoldakilere

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    konu epey karışık ADAC nin yazmasına göre geçerli fakat Sigorta şirketi nerelerde geçerli olduğunu belirleyebilir
    Sanırım her sigorta bu olayı değişik yorumlayacaktır

ADAC

Nach dem Grüne-Karte-Abkommen muss der Versicherer, der die Grüne Karte ausgibt,
    in sämtlichen dort angegebenen Ländern in der Kfz-Haftpflichtversicherung zumindest zu der in diesen Ländern
    geltenden gesetzlich vorgeschriebenen Deckungssumme Deckung gewähren.

Wird die Türkei in der Grünen Karte nicht gestrichen,
    so besteht Deckung in der Haftpflichtversicherung auch im asiatischen Teil
    .
    Der Versicherer haftet dort jedoch nur im Rahmen der Türkischen Mindestversicherungssummen.

Die Deckung der Grünen Karte erstreckt sich jedoch nicht auf eine Kaskoversicherung.

Hier muss der Deckungsschutz konkret mit dem Versicherer vereinbart werden.
    Selbst innerhalb der geographischen Grenzen Europas kann der Versicherer vereinbaren,
    dass in bestimmten Ländern kein Versicherungsschutz in der Kaskoversicherung besteht
    Konu hOrOz tarafından (26 Temmuz 2017 Saat 12:56 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    276
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    En güzel cevabi sigortaniz cevap veriyor ben de sordum benim sigorta ya (öffentlicher )
    bana dedikleri bütün tr yi kapsiyor ve kadin üstüne basa basa asya avrupa diye tr de ayrim yapiliyor bizde yok öyle birsey dedi yani tüm türkiye gecerli dedi,
    dedigim gibi sigortaniza sorunuz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)