Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2506 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cahillik nedir kime cahil denir ( Cahil cahilligini Kabul edermi ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Bir seyi bilmemek cahillik degildir.
    Bilmedigi seyi iddia etmek, gidip ögrenmemek ve arastirmamak, hic bir sey yapmamak cahilliktir!
    Cahil, kendi cahilligini farketmedigi icin, her söylenene, her seye kolay inanir ve kandirilip, kullanilir, iste en tehlikeli cahiller bunlardir
    Bazi insanlar bilhassa cahil biraktirilmislardir, yani onlarin bir kabahati yoktur, bulundugu cografya, mali imkanlarin yetersizligi
    yüzünden cok kimse cahil kalmistir. Kendileri cahil olduklari icin cocuklarinin da daha egitimli olmasini istemeyenlerde vardir.
    Mesela buna örnek kendisi cahil oldugu icin kiz cocugunu okula göndermeyenler, satilacak, evlenip nasilsa gidecek bir köle gibi görenler sayilabilir!
    Aydin/akilli düsünebilen bir insan ise, cocugunun daha iyi egitim almasi, ilerde daha refah bir hayat gecirmesi icin elinden geleni yapar.
    Bazi insanlarda bilhassa cahil biraktirilip,kullanilirlar. Din duygulari kullanilarak oy almak, canli bomba yapmak vs.
    Cahil ve gariban biraktirilmis bu insan, bu dünyadan artik ümidini kesmistir ve öteki dünyada yani Cennet'te mutluluga erecegini sanmaktadir!
    Akıllı bir insansa önce bu dünyada mutlu olup, iyi yaşamaya, insanlara yardım ederek iyilik yapmaya bakar!!!!
    Insan kendisi düsünüp neyin dogru neyin yanlis olduguna karar veremezse baskalari tarafindan cok kolay kullanilir.
    Her cahil kötü insan degilidr, bize (veya her devlete) düsen gören onlari egitmek, dogru yolu göstermek ve iyi insan olmalarini saglamaktir

EĞİTİM, EĞİTİM, EĞİTİM, EĞİTİM...................Cahilliğin ilacı eğitimdir!
    Konu moonrise tarafından (10 Temmuz 2017 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi moonrise üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)