Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@akbaba

iyi diyorsun, bilmediğimiz yerde bizde bilgisiziz, herşeyi bilmek ALLAH'a mahsustur ve bizler bildiğimizi sanarak yanılırız..

Fakat..sen veya bizler, bilmediğimizi öğrenmeye gayret ederiz, okuruz araştırırız.

Bu Mantık ve hazırlılık Cahillerde yoktur sanırım, Eğitimsizlik Cahilliğin ana kaynağıdır diyelim peki, Eğitim olmadan bu yaş'a geldim, bana bildiklerim yeter, bana akıl öğretmeyin, bildiğimi anlatmayın diyenin tanımı nedir?
bilmedigini kabul edip,ögrenmek istiyorsan,senden kimseye zarar gelmez,
bilmedigini, kendin kabul etmiyorsan, senin yazdigin gibi, cahil ama cahil oldugunun farkinda degil,bana akil ögretmeyin,bana bildiklerim yeter,diyen insanlardan uzak durmak lazim,yukardaki atasözünde böyle insanlara aptal deniyor.
benim etrafimda böyle cok insan var,hele bu internet cikti cikali,herkes uzman oldu,aslinda dünyadan haberleri yok,tv'de tartisma programlarini izleyip,Müslümanlari-dünyayi-Türkiyeyi kurtarmaya calisan insanlar var.
bence internet bilgi icin kullanildigindan cok, insanlari cahil ediyor. yarim-yamalak birseyler duyup uzman olan cok kisi taniyorum....