Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2454 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: arbeitsunfähigkeits hakkinda bilgi lazim

Yeni Üye
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

arbeitsunfähigkeits hakkinda bilgi lazim

iyi günler arbeitsunfähigkeits verdi gutachten emeklilige gönderdiler saglik sorunlarindan dolayi calisamiyordum arbeitsamt beni gut achtina yolladi ordan arbeitsunfähigkeit verdiler arbetsamt simdi sosyalamtta gidiceksin dedi simdi rente kassaya ödeme yapilmiyormus sosyalamtta ödeniyormu ama arbeitsamttaki para yollayan yerden gelicek gibi gözüküyor benimki birde bu konu yeni degil 4-5 seneden beri dava sürüyor bu davayi acmamizin sebebi arbeitsamt renteye bas vur dedi rente kasaya gidiyoruz onlarda kendi hastanelerinde günde 3-4 saat calisabilir diye rapor verdi arbetsamtta bana sana göre is zor buluyoruz dedi mahkemenin raporunu bekliyorlar avukati aramislar bizede yakin zamanda olabilirsin diye bilgi gelmisti yeni gelen bilgi arbeitsunfähigkeitan sonra sosyalamta git dediler simdi ne yapmamiz gerekiyor yardim ederseniz seviniriz tesekkürler.
    Konu Memoli1976x tarafından (10 Temmuz 2017 Saat 18:02 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    arkadaşım konuştuğun gibi yazmışsın .. kendi yazdiğını ancak kendin anlarsın

anladığım kadarı ile seni sosyalamta başvur diyorlar .. şuanda mahkeme kararını bekliyorlar

ama seni 3-4 saat calışabilir diye arbeitsamta gönderiyorlar onlarda sana işimiz yok diye sozialamt a yönllendiriyorlar

başka yapacak bir şey yok Sozialamt gideceksin tabiki onlar Rente kesintilerini ödemiyor

ama zaten emekli olunca geriye doğru olur ve onlar kendi aralarında hesaplarınii yaparlar

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    mahkeme bitmemis diyorsun o zaman bekliyeceksin parayi sozialamt veriyor ama seni 1 eur jobada gönderir caritaslarda calis diye

6. hayrim üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 29 teşekkür aldı
    arkdas biraz deteili aciklasan 3-4 senedir calismiyorsun , önce gecmis olsun fakat 3-4 sene icinde arada bir calistinmi yoksa devamli krankmisin . rente verschierung seni Rehabilitation göndermistir muhakak , Erwerbsminderungsrente,icin yas felan hastalik durumu tam yazmamissin.biraz aciklasan hastaliktan dolayi erken emeklimi olmak istiyorsun?

8. orhan_bln üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    cok sagolun arkadaslar verdiginiz bilgi icin ben mini job calisiyorum simdiye kadar cok agir islerde calistim kura gittim bazi hastanelerde kaldim birtanesi rentekassanin yeriymis benim actigim mahkeme devam ederken mini joba devam ediyordum krankkagidi vermiyordum arbeitsam devamli krankkagidi vericeksin dedi beni kendi gutachtina yolladilar bu benim 3 üncü gutachtin oldu sonuncusu degisikti daha önce arbeitsamt olsun öbür hastaneler olsun 3 - 4 saat calisabilir dediler en sonuncusu hic calisamaz diye rapor verdi aslinda minijob calisirken nasil oluyorda calisamaz raporu veriyorlar mahkemede devam ederken simdi bunu avukata söylesemmi bilmiyorum ikinci bir soru türkiyedende emekli olmak icin bas vurduk basvuru formunu doldurduk yolladik sonra geri yolladilar 11- 12 inci numaralar yanlis dediler simdi arastiriyorum bulamadik yardim ederseniz seviniriz bize ne kadar gün borclanicaksin diyorlar yolladigimiz belgelerde hepsi yaziyor aslinda tesekkürler

Yeni Üye
    Nereden
    almanya
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    kusura bakmayin bazi yazilari ve gelen cevaplara yanlis yerlere basabilirim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Kardesim tabiki bu isler bu kadar ilerlemisken avukatina vekalet verdiysen herseyi ona anlat..cslisamaz raporun tabiki iyi birsey.yalniz ilerde emekli oldugunda isverenkurumu ve saglik kurumu sana odedikleri paralari tikir tikir geri alacaklardir..emeklilige turkiyede basvurman iyi olmamis.. sahsen bana sorarsan ben sonuclari bekler sayet emekli olursan oyle muracat ederdim..simdi bu karismalikta biraz basin agriyabilir..alg 1ve 2 nin suresi dolmus olmaliki sosyalamt yolu gozukmus.. Arbeitsamt herseyi dogru yapiyor,emeklilik kasasi seni emekli yapmamak icin yokusa suruyor,doktor raporun saglamsa isler yolunda gider..
    Bu islerle kendiniz ugrasmayin,muhakkak avukatiniz olsun ve berater iniz olsun ayrica tr emekliligi islerini bilen uzmanlara yaptirin,uc bes kurus biriktirecem diye yanlis isler yapmayin..belese hicbirsey yok artik..
    Konu webci tarafından (12 Temmuz 2017 Saat 01:59 ) değiştirilmiştir.

12. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    anlatim biraz karisik geldi ama sonucta konu mahkemede ve sonucu beklemekten baska care yok fakat türkiyede emekli basvurusu isi iyice yokusa sürer cünki türkiye calisma yapmadan SGK numaran olmuyor calismayi ne zaman yaptin alman ve türk kurumlari bilgi alisverisi yapiyor krankli iken yaptiysan islerin iyice karisir.

14. iso98783 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)