Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2454 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diesel verbot

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Putkiran arkadas tam yerine yazmissin, burada 99% dizelci, yani nekadar yazsan fayda etmez, saglik zaten önemli degil, cevreden bize ne, ucuz olsun memlekte götürsün yeter. Gerisini arkadan gelenler düsünsün.
    Benim benzinli araba kullanan Türk tanidigim 3-5 kisi var, lüx arabadan tut "ayagimi yerden kessin'e" kadar milletimiz dizelci.

Üzunköprülü arkadas, aslinda uzunköprülü olarak sen daha iyi bilmen gerekmezmi, eskiden nasil transit herkes sehiri yarip gecerdi, cevre yolu yapilinca sehir merkezi gezilecek duruma gelmedimi? Ama les gibi mazot kokusu tabi ayri bir zevk verebilir tabiki.

5. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Mr.Robot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Putkiran arkadas tam yerine yazmissin, burada 99% dizelci, yani nekadar yazsan fayda etmez, saglik zaten önemli degil, cevreden bize ne, ucuz olsun memlekte götürsün yeter. Gerisini arkadan gelenler düsünsün.
    Benim benzinli araba kullanan Türk tanidigim 3-5 kisi var, lüx arabadan tut "ayagimi yerden kessin'e" kadar milletimiz dizelci.

Üzunköprülü arkadas, aslinda uzunköprülü olarak sen daha iyi bilmen gerekmezmi, eskiden nasil transit herkes sehiri yarip gecerdi, cevre yolu yapilinca sehir merkezi gezilecek duruma gelmedimi? Ama les gibi mazot kokusu tabi ayri bir zevk verebilir tabiki.
    arkadasim sen ne anlatiyorsun simdi ??

iyi dizel kötü kabul saglihimaza zarar veriyor !! ben dizel sagliga zararsiz dedim mi bir yerde ??

dizel zehir dizel kötü hepsi piyasadan kalksin !!!

kim diyor bunu ??? Büyüklerimiz , Doktorlar , Siyasetciler vs vs vs

iyide bu ayni kisiler asirlardir dizel almak icin millete gaz vermedimi ???

ayni kisiler asirlardir özel kampanyalar yapmadimi ??

ayni kisiler dizel benzinliden daha iyi demedimi ???

simdi piyasada 13.000.000 Dizel arac var

ve o ayni kisiler DIZEL ÖLÜM SACIYOR diyorlar

bu ne perhiz bu ne lahana tursusu ????

simdi biz neye inanalim ve nasil nicin inanalim ???

Uzunköprüden bagsetmissin , bana kalsa Uzunköprüye hic arac girmesin ne dizel ne benzinli

hepsi cevre yolunu kullansin !!!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    bende hic benzinli arac kullanan hans tanimiyorum. ne yapalim simdi? türklerle ne alaka?

benim hans komsularin hepsinde büyük dizel arabalar var, tek uzakta bir türk var unun da benzinli bir bmw si var.

benim iki tane dizelim var birisi yeni v6 3 litre dizel, digeri 1,9 litre dizel golf. ikisinide yesiller ve cevrecilere inadina vollgas sürüyorum.

on seneden beri eyalet burda benim is yolu oldugu yolu kisaltmak icin bir tarladan dogru yolu kisaltmak istiyor. o yol yapilsa, hem günde 1200 araba evlerin ve kindergartenin önünden gecmeyecek, hemde 5 km! yol kisalack.

on seneden beri su sözde cevreciler karsi cikiyorlar, neymis o tarlada bir agac varmis ve o avac da iki kus yasiyormus. sanki agaci yiksan, kus baska agac bulamayacak. 100 ketre ilerde kocaman orman var.

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende hic benzinli arac kullanan hans tanimiyorum. ne yapalim simdi? türklerle ne alaka?

benim hans komsularin hepsinde büyük dizel arabalar var, tek uzakta bir türk var unun da benzinli bir bmw si var.

benim iki tane dizelim var birisi yeni v6 3 litre dizel, digeri 1,9 litre dizel golf. ikisinide yesiller ve cevrecilere inadina vollgas sürüyorum.

on seneden beri eyalet burda benim is yolu oldugu yolu kisaltmak icin bir tarladan dogru yolu kisaltmak istiyor. o yol yapilsa, hem günde 1200 araba evlerin ve kindergartenin önünden gecmeyecek, hemde 5 km! yol kisalack.

on seneden beri su sözde cevreciler karsi cikiyorlar, neymis o tarlada bir agac varmis ve o avac da iki kus yasiyormus. sanki agaci yiksan, kus baska agac bulamayacak. 100 ketre ilerde kocaman orman var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    kim diyor bunu ??? Büyüklerimiz , Doktorlar , Siyasetciler vs vs vs

iyide bu ayni kisiler asirlardir dizel almak icin millete gaz vermedimi ???

ayni kisiler asirlardir özel kampanyalar yapmadimi ??
    ...
    Yani "doktordan temiz" kelimesini tam oturttun Kimse zorla, reklamla vs. dizel alin diye birsey yapmadi. Vergisi yüksekdi, arabalar benzinlisine bakarak daha pahaliydi ama millet aldi cünki uzun yolda ucuz.
    Eminim odun, kokskohle, kohlestaub vs. yakan araba olsa yine alinirdi, ucuz olsun cok gitsin. Misal bircok duydugumuz "bir depola 1000 km gidiyor", tabi almanyada sade 3 tane benzin istasyonu oldugu icin birinden birine gitmek icin en az okadar gitmesi gerek bir depoyla, öylemi, hayir. Tek Türkiyeye gitmek icin, 3 depoda varmak icin.

VW yilanin basi olarak Toyota hybrid araba cikarinca ne yapcaklarini sasirdi, cözümüde "temiz dizel"de buldular, ama gercekler simdi ortaya cikinca ... gerisi haberlerden artik.

Yani bu sözde "temiz dizelleri" cikarmasaydilar simdiye kadar hem elektrikli hemde hybrid arabalar daha cok olacakti. Dahami iyi olurud bilemeyiz, ama bile bile SO2 sinirlarini 20-30 kat az gösterip milletin sagligiyla oynamanin nedemek oludugunu amerika VWye gösteriyor, insallah dahada cok öttürüler... Peki buradaki millete ne yapti VW? Sifir, kaziklanindiginla kaldi, yakinda yasaklar cikinca ne olacak arabalar, haydi afrikaya/exporta, hadi gecmis olsun. Buna ragmen millet kuzu gibi halen VWnin dizelini savunmasinin tek anlami, elinde malin degeri düsmesinden korkmasi, devlet zaten otomobilcilerin agzina bakiyor.

Biliyorum cogumuz hosuna gitmiyor, emin olun dahada gitmeyecek, nekadar kendimizi avutsakda, Dizelin isi bitti! Zararin neresinden dönersen kardir.
    100 sene sonra sürebilirmisin, olabilir, bazen fayton görüyorum yollarda, yani mümkün, ozamanda demisti faytoncular, at arabasi 100 sene sonrada kaybolmayacak diye ve hakliymislarmi? Yani kaybolmadilar, orasi dogru.

@Cengiz Bond
    Almanlar kullanmiyormu, evet kullaniyor, almanyada 50%den fazlasi dizel araba, ama Türklere bir bakin bakalim yüzde kaci benizinli kullaniyor? Inadina birsey yapmanin nekadar anlami var? Ne yesillere nede cevrecileri zararin, tek kendine ve isin dahada kötüsü mahsum ve sucsuz coluk cocuguna! (varsa eger).

O bahsettigin yol olayi okadar kolay degildir, bunun basta € sorunu vardir, yolu yaptirsalar bile kim ödeyecek vs. vs, birileri kazanmiyor yeterince yoksa her yeri güzelcs "yaglasalar" ne yesillerin cicegi böcegi kalir yolu yaparlar. Ve her yol kisalacak diye heryerden yol yapsalar vay haline ülkenin.
    Almanyanin goole maps'den bir yollarina bakipta "Allah askina bu ülkenin yola ihtiyaci var" diyebilecekmiyiz acaba?

Olay arabalarin pahali, olmasi, yolun olmamasi degilde, herkes her an ülkenin her yerine gidebilme ihtiyacina ne gerek var.

X5, M-Klasse, Q7 vs. 2-3 ton demiri etrafinda olmayinca insan kendini tabiki fakir hissediyor. Bunlaridami doktorlar tavsiye etti acaba? 3 ton demir ile cocugunu okula götüremessen sagliga zararlimi oluyor diyor doktorlar? Turbodizeller olmasa bu tür arabalar olurmudu? Yoksa havasimi varda aliyor millet?! Bir SUV ile berber gidemeyen kadinlara cok aciyorum dogrusu.
    Doktorlarin bu konudaki teshisi bence "beyin yetmezligi", egonun hava gazinla sisdigi icin oksijen gitmiyor beyinin kalanina, sonrasi oratada.

10. 2 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye pasha1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alamanyanın Başkenti
    Ettiği Teşekkür
    95
    36 mesaja 246 teşekkür aldı
    Diesel araclar taabiki cevreyi kirletiyor, fakat devletlerde kalitesis dieseli piyasaya sürmesinler veya yasaklasınlar.
    V power, ultimate veya excelium gibi kaliteli dieselere müsade verilsin. Türkiyede 10 numaralı yağı tamamen kaldırsınlar.
    Ve euro 6 diesel araclarda şuan problem görünmiyor onlar serbest kalacak ve mavi plaket hakkı var.

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Bence @Mr.Robot olayin asil püf noktasini yakalamis: "...Toyota hybrid araba cikarinca ne yapcaklarini sasirdi, cözümüde "temiz dizel"de buldular..."

Bundan sonrasi benim sahsi fikrim, ispatlanmis ve bilimsel aciklama degil:

Gelecegin teknolojisinin elektrikli oldugunu bir cok üretici kavradi. Eldeki mevcut üretilmis teknolojiyi piyasaya sürmeden yeni teknolojiler icin yatirim yapmak istemeyen üreticiler, devlet ile el ele verip önce eski araclari "Abwrackprämie" ile, daha sonra kademeli olara sari ve yesil plaket, ve simdilerde de mavi plaket ile eski araclari piyasadan cekip yerine "temiz dizel" dedikleri ürünleri bizlere sattilar, satiyorlar. Simdi 2015 den buyana Euro 6 adinda son versiyon dizelleri de bizlere satiyorlar. Ne hikmetse sehir iclerine 2018 den baslayarak sadece Euro 6 dizeller alinacak diye haberleri yaymayada basladilar.
    Yani? Yani eskileri atin, exporta verin, yerine yeni Euro 6 lari alin.
    Gelecegi kapalimi? Elinizde kalacak korkusumu var? Iste ozaman Volkwagen sizlere "GTE" modellerini sunuyor, BMW sizlere "i-modelleri", Mercedes de sizlere yeni "EQ" modellerini sunuyor.
    Peki niye simdi yeni sunuyor, oysa Toyota, Honda ve benzeri üreticiler bundan 15 sene önce baslamisti? Cünkü simdi daha yeni 15 sene önce yapilan yatirimlar kasaya kazanc olarak döndü de ondan. (2002'de VW'nin tanittigi XL1 modelini hatirlayalim, 1litre dizel yakan model). Bundan sonra yeni teknolojilere yelken acabilirler. Haliyle eski yüklerden kurtulma vakti. Kolay gelsin

13. afghan üyemize teşekkür edenler:

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı
    Dizelininde, benzinlisininde, elektiriklisininde, yeşilinin sarı plaketininde, euro 5 , 6-7-8-910 unda. Daha yeni golf5 tdi aldım. Dizel tartışmalarını duyunca sıkıntı bastı.elimde birde c220 dizel var ben ne yapacağım şimdi . Arabayı alır almaz zaten para kaybetmeye başlıyoruz.birde bu çıktı.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı murtazza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizelininde, benzinlisininde, elektiriklisininde, yeşilinin sarı plaketininde, euro 5 , 6-7-8-910 unda. Daha yeni golf5 tdi aldım. Dizel tartışmalarını duyunca sıkıntı bastı.elimde birde c220 dizel var ben ne yapacağım şimdi . Arabayı alır almaz zaten para kaybetmeye başlıyoruz.birde bu çıktı.
    hocam panik niye ?

herhalde bir gün içinde yasaklayamazlar 2-3 seneye veya 4 seneye yasağı yayarlar

bu sene sonbahar da seçimler var Yeşiller Partisi parlemonto dışında kalırlarsa durum onu gösteriyor
    yasağı bile dile getiren olmaz
    Konu hOrOz tarafından (14 Temmuz 2017 Saat 13:40 ) değiştirilmiştir.

Üye murtazza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    60
    12 mesaja 14 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam panik niye ?

herhalde bir gün içinde yasaklayamazlar 2-3 seneye veya 4 seneye yasağı yayarlar

bu sene sonbahar da seçimler var Yeşiller Partisi parlemonto dışında kalırlarsa durum onu gösteriyor
    yasağı bile dile getiren olmaz
    Mecbur belli bir yıla yaymaları lazım , bir çok kişinin elinde dizel var olan olmuş bari insanlar elindeki araçları kullanmaya devam etsinler, üreticilerde dizel üretimini azaltsinlar yada kaldırsınlar madem o kadar tehlikeli gaz yayıyor yenimi akılları başlarına geldi. Ülkeler dizel sayesinde büyük ekonomik gelir ettiler.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Alıntı afghan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence @Mr.Robot olayin asil püf noktasini yakalamis: "...Toyota hybrid araba cikarinca ne yapcaklarini sasirdi, cözümüde "temiz dizel"de buldular..."

Bundan sonrasi benim sahsi fikrim, ispatlanmis ve bilimsel aciklama degil:

Gelecegin teknolojisinin elektrikli oldugunu bir cok üretici kavradi. Eldeki mevcut üretilmis teknolojiyi piyasaya sürmeden yeni teknolojiler icin yatirim yapmak istemeyen üreticiler, devlet ile el ele verip önce eski araclari "Abwrackprämie" ile, daha sonra kademeli olara sari ve yesil plaket, ve simdilerde de mavi plaket ile eski araclari piyasadan cekip yerine "temiz dizel" dedikleri ürünleri bizlere sattilar, satiyorlar. Simdi 2015 den buyana Euro 6 adinda son versiyon dizelleri de bizlere satiyorlar. Ne hikmetse sehir iclerine 2018 den baslayarak sadece Euro 6 dizeller alinacak diye haberleri yaymayada basladilar.
    Yani? Yani eskileri atin, exporta verin, yerine yeni Euro 6 lari alin.
    Gelecegi kapalimi? Elinizde kalacak korkusumu var? Iste ozaman Volkwagen sizlere "GTE" modellerini sunuyor, BMW sizlere "i-modelleri", Mercedes de sizlere yeni "EQ" modellerini sunuyor.
    Peki niye simdi yeni sunuyor, oysa Toyota, Honda ve benzeri üreticiler bundan 15 sene önce baslamisti? Cünkü simdi daha yeni 15 sene önce yapilan yatirimlar kasaya kazanc olarak döndü de ondan. (2002'de VW'nin tanittigi XL1 modelini hatirlayalim, 1litre dizel yakan model). Bundan sonra yeni teknolojilere yelken acabilirler. Haliyle eski yüklerden kurtulma vakti. Kolay gelsin
    yanlisin var, hybrid de piyasadan kayipolacak (cünki tutulmiyacak).. gelecekteki arabalar; "hidrojen"..
    toyota baslangic i yapti ve seri de ilk satilan araba (https://www.toyota.de/automobile/der-toyota-mirai.json#)

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    @talo176 ustam,

hybrid sonuc degil, arac. Bunu böyle kavradigimiz vakit olay daha iyi anlasiliyor bence.
    Suan mevcut batarya kapasiteleri yeterli olmadigi icin alternatif olarak ilk hybrid modeller üretildi. Bu modellerde bosa cikan enerji, yani frene basmamiz veya bayir asagi yuvarlanmamiz, dinamo benzeri araclar ile kücük capli bir batarya da toplaniyor ve bir otomobilin en cok yaktigi anlar olan sehir ici dur-kalk esnasinda benzinli motora yardimci olarak yakit tüketimini düsürmeyi hedefliyordu. Ve öyle de oldu, oluyor.
    Daha sonralarda Plug-in Hybrid modelleri cikti, bataryalarin kapasitesi yükseldi ve artik sadece bosa cikan enerjiyi depolama ile yetinmeyip disaridan sarj olmaya basladi. Böylece daha uzun süreli hizmet sunmayi planlayip benzinli motoru daha cok destekleyip daha da az yakit tüketmeyi hedeflediler.
    Fakat son 15 sene icerisinde batarya konusunda beklenen ilerleme gelmedigi icin üretici firmalar batarya yerine hidrojen jeneratörleri kullanmayi denedi. Bu denemeler icin bircok örnek mevcut.
    Bu modellerde hidrojen sadece bir jeneratörü calistirip gerekli elektrigi üretmeye yariyor. Yani arabalar aslinda elektrikli, fakat batarya yerine jeneratör bagli. Fakat batarya sarj etmekden daha zor ve nadir bulunan hidrojen istasyonlari bu teknolojinin ne denli ilerlemesine izin verir, iste o muallak.

Yani tutulmayacak, veya piyasadan kalkacak demek, hem dizel, hem benzinli hemde hybrid veya hidrojen icin cok zor. Hepsi bir türlü piyasada kendine yer edinir, edinecek. Fakat cok yakinda dengeler degisecek. Dizel agirlikli olan otomobil piyasasi elektrige yönelecek, diye düsünüyorum.

Seneye bir profesör, bir bilim adami veya herhangi birisi mucizevi yeni bataryayi buldum dese, 10 dakikada %90 sarj oluyor dese, suanki kapasiteleri 5e katliyoruz dese, dayaniklilik 10kat daha iyi dese, ve bu bataryalar bir 3-4 sene icinde seri üretime girse, 10 sene sonraki piyasayi kestirmek mümkün bile olamaz.

19. afghan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Hybrid arabalar elektriklilere yol acan teknoloji olacakti, yani suanki mevcut olan benzin/dizel motor, Getriebe vs.vs. üreticileri halen devam üretecekti, cünki Hybrid arbada hepsi mevcut. Ayni anda akkü ve elektro motorlarda üretime gecip ilerleyip gelistirilecekti, ama bunu basta VW gibi sirketler istemediler, halende istemiyorlar.
    Tabiki sade araba üreticileri degil, petrol firmalaraininda isine gelmiyor, 3 litre/100km yakan arabayi ne yapsinlar? 20 litre daha iyi degilmi, onun icin arbalarin dinozorlaraini yarattilar SUV denilen cins. Tabiki Amarihan bulusu, bigger is better, dinozorlarinda durumu oratada, daha dogrusu tarih kitaplarinda.

Iste VW ve öteki alman markalarin kasten önledigi gelisme bu. Simdi hepsinin suyu isindi, kabakda millete patlayacak, sanmayin firmalar zarar yapcagini, onlar i$ veren yani her türlü hak ve yardim alma durumundalar!
    Ne pahasina olursa olsun piyasayi sonuna kadar elede tutmaya calisiyorlar. Ve gücleride var, politika ellerinde, hicbir parti karsi cikamaz, is yerleri söz konusu!
    I$ yeri deyince akan sular durur, senin benim sagligim önemli degil tek i$ verenin istedigi önemli.

Hydrojen araba bence gec geldi, sonucta sadece elektrikli bir araba ama enerjisini Brennstoffzelle ile üretiyor. Suan sade Toyotadan var bir model, ama afghan ustaninda yazdigi gibi hydrojen istasyonu bulmasi zor. Elektrik ise herkesin evinde var. Ayrica yollardaki Laternelerin hepsi aslinda bir elektrik istasyonu, her lambaya 1-2 araba baglasan...
    Kisaca elektrik icin okadar büyük yatirimlar gerek yok, ama hydrojen istasyonlari yayilana kadar arabalar piyasadan kaybolur bence, veya hic o seviyeye gelmez. Ama mümkün oldugunu yine Toyota gösteriyor, dünyanin en büyük otomobil firmasina layik bir haraket, geride kalmislar (VW) gibi degil.

Ben kendimden pay biciyorum, misal ayni araba ayni PS gücünde ayni fiyat bir hidrojen biri elektrikli arabadan elektrikliyi alirdim. Hidrojenin tek "avantaji" benizinli gibi kisa sürede depoyu doldura bilmesi. Ama buna karsilik, hep hidrojen istasyonuna gitmen gerek, elektrikliyi i$e gidince firmanin 220V tak 8 saat dolsun, eve geldinmi tak dolsun, yani bircok doldurma imkani var. Ama ben bir cogumuz gibi 1000km durmadan yol alan birisi degilim.

18.7.2017
    Studie: Verbot für Benziner und Diesel bedroht 620 000 Jobs
    https://www.morgenpost.de/wirtschaft...verbieten.html

Mercedes rüstet drei Millionen Diesel-Autos nach
    http://www.faz.net/aktuell/wirtschaf...-15112187.html

21.7.2017
    Audi ruft 850.000 Dieselautos zurück

Die EU-Kommission verliert im Abgas-Skandal die Geduld. Und droht jetzt damit, Millionen Dieselautos im nächsten Jahr stillzulegen.
    Manipulierte Fahrzeuge, die bis dahin nicht umgerüstet sind, sollen mit einem Fahrverbot belegt werden.
    http://www.handelsblatt.com/unterneh.../20091394.html

Geschrieben auf meinem Nokia 8210. Anlayana, hatirlayana, gerci gencler bilmez.
    Konu Mr.Robot tarafından (22 Temmuz 2017 Saat 12:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: Linkler eklendi

21. 2 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    Güncellemeleri aksatmisim, pardon.

11.7.2018

Stuttgart bekommt Dieselfahrverbote
    Die Landesregierung von Baden-Württemberg will ab Januar keine Diesel der Euro-Norm 4 oder schlechter mehr nach Stuttgart lassen. So sollen die Stickoxidwerte sinken.

https://www.zeit.de/mobilitaet/2018-...uftreinhaltung

https://www.welt.de/wirtschaft/artic...b-Neujahr.html
    Konu Mr.Robot tarafından (11 Temmuz 2018 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

23. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Euro 4 ve düsük olanlar stuttgarta giremeyecek. Bakalim eski dizel arabalar ne olacak.

25. cassano üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Şerefsiz bunlar. Kendi araçları ama devam muhaf. Vatandaş altı ayda yeni araba alsın, kendileri ama eskilere binsin. Onlarda güya bütce yok, milletde var.

Tahminen 01.01.2019 yapamayacaklar. Süre çok kısa. Mahkeme kararı durdurma ihtimali yüksek. En az 2 iki yıl mühlet vermesi lazım. 6 ayda öyle istediğin gibi araba nerde bulunuyormuş. Milletin parası vardır yoktur.

27. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Euro 4 aldim catir catir kullaniyom, kullanacagimda. Bakalim nereye kadar

29. guesswhosback üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Euro 7 Diesel cikdimi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)