Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2467 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilk kaza haberleri gelmeye başladı

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,720 teşekkür aldı

ilk kaza haberleri gelmeye başladı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde otomobil ile minibüsün çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
    Kazada ölen İsmail Yılmaz’ın Almanya’dan tatil için Türkiye’ye gittiği öğrenildi

ADANA yönünden Gölbaşı yönüne giden Ersin Erçıktı’nın kullandığı 34 LRY 83 plakalı minibüs,
    Gaziantep karayolunun 20’nci kilometresinde 47 yaşındaki İsmail Yılmaz’ın kullandığı SU DS 141 yabancı plakalı otomobille çarpıştı.
    Kazada minibüste bulunan sürücü Ersin Erçıktı, Ahmet Bozlak ve Mehmet Erçıktı ile otomobildeki sürücüsü İsmail Yılmaz, Hatice Doğan, Ayşe Yılmaz ve Elif Naz Yılmaz yaralandı.
    Yaralılar kaza yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Gölbaşı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
    Kazada ağır yaralanan otomobil sürücüsü İsmail Yılmaz, buradan sevk edildiği Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde öldü.
    Yılmaz’ın Almanya’da yaşadığı ve Gölbaşı’nda bulunan eşinin akrabalarını ziyarete geldiği öğrenildi.

SU DS 141

Allah Rahmet Eylesin

2. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    kaza nasil gerceklestigini bilmek isterdim.

ben türkiyedeki sürücülere hic güvenmem. hicbiri kurallara uymuyor, zaten kurallardan haberi yok.

5. 2 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    De
    Ettiği Teşekkür
    503
    82 mesaja 277 teşekkür aldı
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, geriye kalanlara sabır versin Rabbim.

7. Kizkulesi14 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Allah rahmet eylesin, mekani Cennet olsun.

Öyle kiziyorumki Haberlerde gördügüm sözde kazalara yada buradakine , cünki kaza ile hic
    alakasi yok.

Gecen Sene Usak köprü üstünde trafikden Stau oldu, arkadan gelen araba 70kmh le bizim kiralik arabaya

arkadan vurdu. Firen sesleriyle geldigini gördüm kacma imkanim yok, sagda bariyer, solda arabalar, önümde

araba, artik bende fireni birakdim, fazla siddetli vurmasin diye.

Türkiyede cok dikkat edin, anden karsidan gelen arac, sizin önünüze kiriyor, öndekine mesafe birakin.

Ellerine Telefon ya mesaj yaziyorlar, yada yanindakinle sohbet ediyorum diye 90 derece sirtini

kapiyi dayayip konusan mi ararsin, hepsi var ve gözümle gördüm. Ya el firenini cekmezler, resmen

Terrör.

9. 3 kişi V/S üyemize teşekkür etti:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Öncellikle Vatandasimiza ALLAH'tan rahmet diliyorum geride kalanlara rabbim sabirlar versin.
    Türkiye'den katilan Arkadaslarimiz var ise bana hic darilmasinlar Türkiye'de sadece 3/1 Dogru Araba kullaniyor digerleri faso fiso
    Senin Yol hakkin olan Durum (Vorfahrt) hic birsey Ifade etmiyor Adam resmen senin Yol hakkini hice sayarak cigniyor önüne geciyor ve saymakla bitmez ,Asirizi hiz Levhalara Dikkat eden yok daha ne diyeyim , harele görele Araba sürüyorlar
    Ehliyet Almalari bir anlik mesele <<< Bir illeriye iki geriye al Ehliyeti >>> gecmis zamanda böyle idi simdi nasil bilmiyorum herhalde aynisidir sonradan Trafik Canavari durduralim deniliyor !!!

Egitimsizlik baska birsey demiyorum ama bana katilan olur ama olmaz orasi beni ahlakadar etmez !!!

11. 6 kişi memo82a üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye memocum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    261
    53 mesaja 118 teşekkür aldı
    Allah rahmet eylesin, Tabi Bilmiyoruz olayin yasanis anini belki Gurbetci vatandas hata yapti belki karsi yöndeki arac bunu bilemem ama bildigim bisey varsa bende 2 gün önce döndim buaraya, Istanbula 10 günlügüne ucakla gittim ve sadece 2-3 kez arabayla biryerlere yere gittim yoksa hep metroyla geziyordum ve gördümki bu anlamda degisen hic bisey yok, Resmen tiksindim nefret ettim trafikten ve trafigi yasanmaz hale getiren suursuz sürücülerden, Eger buradaki gibi oradada kurallara uyarak araba kulanmaya calisirsaniz trafikte sizi ezerler mümkün olursa üzerinizden gecerler, Taksiciler, Dolmuslar kamyonlar ve öbürleri, Mesela güvenli gideyim diye sehir icinden ve en sag seritten uygun hizda gidiyorsun sonra aynadan bi bakiyorsun o da ne iki seridi ortalamis arkadan hizla üzerine gelen seletörünü gözüne sokan suursuzca gelip seni sikistirip tedirgin eden ya bir minibüs ya kamyon ya taksi! Inanilir gibi degil resmen kazaya davet, Ben nefret edip öyle geldim, Istanbulun eski trafik rezaletini yakinen yasamis biri olarak yapilan Metrobüs,Metro,Marmaray vb. hizmetler beni cok menun etti fakat kafa yapisinin hic degismedigini görünce burada kurallara uymaya alismis arbayla buradan giden arkadslarin ne kadar zorlanacagni düsününce insan neden neden ve neden böyle olmak zorunda diye düsünmeden edemiyor, Gercekten böylemi olamli olmasi gereken bumu...! Yazik,

13. 2 kişi memocum üyemize teşekkür etti:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Allah rahmet eylesin.. üzücü haberler malesef bitmiyor..
    Arkadaslar en iyisi 4 bes kere sag solunuza bakin tr de araba kullaniyorsaniz..

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,561
    276 mesaja 884 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.. üzücü haberler malesef bitmiyor..
    Arkadaslar en iyisi 4 bes kere sag solunuza bakin tr de araba kullaniyorsaniz..
    İstersen dürbünle sağa sola bak usta,
    Ben şu an Türkiye'de yim. 60 kilometrelik yol geldim bugün, en azından 10-15 trafik kuralı ihlaline şahit oldum.
    Hemde öyle basit şeyler değil. Sinyal kullanan hiç yok gibi.
    Kırmızıda geçenlerin oranı yüzde 30.Yol önceliği ne olduğunu bilen yok.

16. 2 kişi Ergene üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,490
    390 mesaja 997 teşekkür aldı
    Allah Rahmet Eylesin.
    Izine giden tüm gurbetcilere kazasiz-belasiz yolculuklar dilerim.Allah sizi ve ailenizi korusun.

18. smeilet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Allah Rahmet eylesin, kalanlarina da gecmis olsun.
    Yurtdisindan izine giden gurbetcilerimizde az degil, daha yeni izinden döndüm, Türkiye de Türk plakali araba kullandim,
    yurtdisindan gelen izincilerin cok Trafik hatasi yaptigini gördüm arabalarina güvenerek hatali sollama yapanlari Kirmizi isik
    ihlali ve özellikle sehir iclerinde makas atanlar vardi, ne bileyim Gurbetcilerin de hatalari oluyor yorgunluk en önemlisi, acele etmeden
    yol gitmeli, Uzun yol söförlerine devamli 8 saat zorunlulugu getiriliyor, sila yolunda bizlerde kendimize böyle kuralar koyup yola devam
    edebiliriz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    ben cok türkiyede araba kullandim, izinede araba ile gittim, türkiyede parali ehliyet alanlar canavar olmus ve ne isik ne yol hakki taniyor - gaz bas git kanunu -- bunun 100 de 90 i öyle

ama sen/ben/biz tr de kanuna uyarak araba kullanmaya kalkarsak -- kisacasi yerimizde sayiklariz -- mucbur ister istemez "kuralsiz" bizde basliyoruz sürmeye

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Rahmet eylesin, kalanlarina da gecmis olsun.
    Yurtdisindan izine giden gurbetcilerimizde az degil, daha yeni izinden döndüm, Türkiye de Türk plakali araba kullandim,
    yurtdisindan gelen izincilerin cok Trafik hatasi yaptigini gördüm arabalarina güvenerek hatali sollama yapanlari Kirmizi isik
    ihlali ve özellikle sehir iclerinde makas atanlar vardi, ne bileyim Gurbetcilerin de hatalari oluyor yorgunluk en önemlisi, acele etmeden
    yol gitmeli, Uzun yol söförlerine devamli 8 saat zorunlulugu getiriliyor, sila yolunda bizlerde kendimize böyle kuralar koyup yola devam
    edebiliriz.
    Bende ayni seyler ile karsilastim. Memlekete gittigimde genellikle oradan bir araba kiraliyor ve türkiye plakasi ile geziyoruz. Ve beni izin süresince araba kullandigimda en cok tedirgin eden araclar izine gelen yabanci plaka araclar oluyordu.
    Türkiyenin soförleri birbirlerini biliyor, kanun nizam tanimasalarda aralarinda bir anlasma var gibi araba kullaniliyor. Yol hakki benim diyen nadir, burnunu sokan yolun sahibi oluyor.

Fakat görüdügüm su ki, yabanci plaka ile gelen arkadaslarin bir cogu, benim izlenimim öyleydi, kanunlardan bikmis kanunsuz bir yere gelmis gibi, adeta evin icinde bunalmis ve genisce bir kumluk alana konmus etrafina kum sacan cocuk gibi, bütün kanunlari ezerek araba kullaniyorlar. Kemer takmama cezasindan korkarak kemer takan takmaz oluyor, makas atiyor, sürat yapiyor, camdan yola cöp firlatiyor, park yasagina park ediyor vs vs.

Tamam türkiyedeki trafik cok sorunlu, fakat bunu bizler daha zor hale getirmememiz lazim.

Sehirler arasi kimse hiz limitine uymuyor diye, bizde 200km sürat yapmamiz gerekiyormu? Türkiyedeki daha deneyimli, yola nerede koyun keci atlar, neresinden kamyon traktör veya minibüs cikar biliyor, biz yabancisi olarak bilmiyoruz. Allah korusun...

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    yine bir kaza haberi
    Almanya’dan yola çıkan Türk aile Bulgaristan’da kaza yaptı Almanya’nın
    Hessen Eyaletinde Main Taunus Kreis bölgesine bağlı Hatersheim kentinde izin yoluna çıkan Samsunlu Türk aile,
    MTK AG 555 numaralı plakalı araçla Bulgaristan’da kaza geçirdi.
    Kaza sonucu otomobil sürücüsü hayatını kaybetti.
    Eşinin ise hamile olduğu ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

nOt:
    #Polizei #Westhessen
    Alman Polisi aileye haber vermiş

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,423
    16,066 mesaja 157,112 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine bir kaza haberi
    Almanya’dan yola çıkan Türk aile Bulgaristan’da kaza yaptı Almanya’nın
    Hessen Eyaletinde Main Taunus Kreis bölgesine bağlı Hatersheim kentinde izin yoluna çıkan Samsunlu Türk aile,
    MTK AG 555 numaralı plakalı araçla Bulgaristan’da kaza geçirdi.
    Kaza sonucu otomobil sürücüsü hayatını kaybetti.
    Eşinin ise hamile olduğu ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

nOt:
    #Polizei #Westhessen
    Alman Polisi aileye haber vermiş

Gecen sene oldu bu kaza.

https://www.haberler.com/turk-aile-b...617726-haberi/

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Bu basınada güven yok haber yeniymiş gibi veriyorlar

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Evet bu haber geçen senenin. Hatta bendede aynı model araba var, o gözüme çarmıştı. Allah esirgesin

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    TIR sıla yolunda olan bir gurbetçi aileyi yok etti!
    6 Ölü 3 Yaralı

Kaza saat 19.45 sıralarında, TEM Otoyolu Gebze Muallimköy mevkiinde meydana geldi. Ankara istikametine gitmekte olan 33 F 4537 plakalı TIR sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçerek UHMY63 Almanya plakalı minibüse, ardından da 34 MGY 4537 plakalı otomobile ve BL97566 İsveç plakalı otomobile çarptı.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

TEM otoyolu Ankara yönünde seyreden TIR, Muallimköy mevkisinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçerek otomobil, 2 cip ve panelvana çarptı.

Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kazada ilk belirlemelere göre Almanya plakalı panelvanda bulunan Adnan (35), eşi Fatma (35) ile 7 yaş altında oldukları öğrenilen çocukları Melisa, Müslüm, Yusuf ve Yakup Erdoğan, olay yerinde hayatını kaybetti.

Kazada ölenlerin cenazeleri, savcının incelemesinin ardından ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Araçlara sıkışan 3 yaralı, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Yaralılar, sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Kaynak:
    http://www.ntv.com.tr/turkiye/temde-...F0eGLO83ePSUOg

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Allah geride kalanlara sabir versin.Foto ve videolara baktim,gercekten icler acisi bir trafik kazasi.Tir karsi yönden gekiyor ve bu tabloya neden oluyor.Bir aile güzel bir tatil yapmak amaciyla gittigi ülkemizde bir avuc toprak oluyor.Mekanlari cennet olsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Allahdan tüm ölenlere rahmet yakinlarina bas sagligi dilerim,,,3 agustosa kadar ölenlerin sayisi 50 ye yaklasdi,,,,arabamizlami yoksa ucak ilemi gitmemiz konusunda simdi daha iyi dusunmeliyiz
    saygilarla

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Ben daha önce hic araba ile gitmedim türkiyeye , kayinco zorluyor gel araba ile cok zevkli diye , simdi bu haberleri görünce tövbe diyorum . Hersey kader bir yerde ama yinede en güvenlisi ucak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)