Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2445 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilk kaza haberleri gelmeye başladı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Gebzedeki kazaya kaza demek yanli$ resmen cinayet, karsi yola gec bir aileyi yok et sonrada "önüme araba kirdi" de !!! bu kadar kolaymi ?
    Bu sene Araba kazalarinda kaybettigimiz gurbetcilerin büyük cogunlugu Türkiyedeki kazalarda hayatlarini kaybettiler,
    demekki ucakla gitsek bile Memlekette kiraladadigimiz Arabada, bindigimiz diger araclardada kaza yapma orani o kadar yüksek,
    Türkiyede 8-9 günlük bayram tatillerinde ortalama 130-150 arasi insan hayatini kaybediyor.
    Hayatini kaybeden tüm Gurbetcilerimize Allah Rahmet eylesin.

Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce hic araba ile gitmedim türkiyeye , kayinco zorluyor gel araba ile cok zevkli diye , simdi bu haberleri görünce tövbe diyorum . Hersey kader bir yerde ama yinede en güvenlisi ucak.
    Kardes hadi ucakla gittin, memlekette araba kiralamayacakmisin vaya baska tasitlara binmeyecekmisin ?
    Konu Memoli1976x tarafından (04 Ağustos 2017 Saat 10:28 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    arabami?ucakmi? meselesi cevaplanlamsi cok zor bir soru eksi artisi ikisininde cok e kisasi olum yorgandada urgandada bulur deyimi dogru geliyor.Arabayla gitsen orda arabanin gerekli olmasindan dolayi cok guzel.Ucakla gitsen hic vermessen arti kiralama parasi 600-700€ civari para vereceksin isin icinden cikmak zor kaza meselesi hadi kendin kullanmadin taxi lerle yol aldin bunlarin garantisi yok en cokta bunlar kazaya karisiyor kendin kullansan gelip birisi sana carpacak senin iyi kullanmaninda anlami kalmiyor ben burda tek sey goruyorum cem yilmazin dedigi gibi hiz insanin felaketi demektir ne ile giderseniz gidin fark etmiyor.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Malesef bir Ülke ileri gideceğine trafik'de resmen geriye gitmiş 2 sene önce yollarda daha güvenliydi diye hatırlıyorum.
    İstanbul Ankara yolu 3 şerit ortada Tır Tırı solluyor en solda Yolcu otobüsü diğer ikisini solluyor. Eskiden bildiğim kadarı
    yolcu otobüslerinde hız sınırlaması vardı hızlı gidince şoföre sinyal sesi gelirdi ve hızlı gidemezdi. Şimdi ise yolcu otobüslerine
    yaklaşması zor çok hızlı kullanıyorlar.

Yine İstanbul Ankara yolu ben en solda önümde arabalar dolu arkamdan adam yapışmış selektör yakıyor yol versem
    zaten gidemiyecek önü dolu....

Türkiye'ye gelirken beğenmediğimiz Bulgarını Sırpınıda görüyoruz nasıl araba kullandıklarını....

ALLAH (cc) tüm Gurbetçilerimizi kazasız belasız evlerine tekrar dönmeyi nasip etsin.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Kazalar Almanya da olmuyormu sadece basında fazla yer verilmiyor

yerel basını okursanız Almanya dada günde yüzlerce feci ölümlü kaza oluyor ( bizim bu bölgede her hafta bir motorcunun ölüm haberi var)

bizdeki kazalar genellikle trafik kurallarına uymamaktan, uykusuzluktan, aşırı hız ve alkollü araç kullanmaktan

ne yazıkki bizdeki " yaa bir şey olmaz " mentalitesi değişmedikten sonra bir şey değişmez (aynı mentaliteyi Almanya dada uyguluyoruz ölümcül kaza yapanlara bir bakın hep bizim gençler)

Ehliyeti alan kendini F16 kaptan pilotu sanıyor ... sen ne kadar dikkat edersen et ama karşı tarafı unutuyoruz ...

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    74 mesaja 279 teşekkür aldı
    25 yıldır gidip gelirim Türkiyeye araba ile her sene
    Eskiden Yugoslavya Bulgar kazaları ile Aileler yok olurdu
    Şimdi Hasret çekip geldiğin Vatanında yok oluyorsun
    Bakkaldan alır gibi dağıtılıyorsa bu ehliyetletler hiçde şaşırılacak bir durum değil bu tür kazalar
    Demekki 90 kmh limit de fayda etmiyor.
    Ölenlere Allahtan Rahmet dilerim
    Kazaya her kim sebeb olduysa Allah'ın laneti üzerinden eksik olmasın!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Her bayramda,Türkiyede yuzlerce kisi öliyor,,bu sene 50 ye yakin gurbetci rahmetli oldu,matematiksel hesap,,,3 milyon türk var ise almanyada 1 ayda 50 Türk kazalardan dolayi öliyormu,,,,Trafik kazalari Turkiyenin yeni sorunu degil,,,arizayi iyi analiz etmeniz gerek,egeitim,,,yasalar ve uygulanmasi, vs bir cok konuda toparlarmak mumkun,ama en acisiki vede en önemlisi,,,basda harfiayat kamyonlari ve Tirlarin hatalarina inanilmaz göz yumuluyor,,,,Bunun sebebini bir Trafikde calisan arkadasa sordum,,,,cevabi ise yukaridan oyle emir geliyor,,cunku Türkiye ekonomisi insaat uzerine odaklanmis dedi ve transport...tabiki cok fazla sebeplerde var.saglikli kazasiz gunler temenni ederim

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı

Kaza 15.45’te Denizli’nin Acıpayam İlçesi Karahöyükavşarı yol sapağında meydana geldi.
    Edinilen bilgilere göre, Burdur istikametine seyir halinde olan Mustafa C. idaresindeki 32 DN 549 plakalı süt tankeri,
    Acıpayam'a bağlı Karahöyükafşarı yakınlarında karşı yönden gelen Süleyman K. idaresindeki Almanya plakalı ciple kafa kafaya çarpıştı.
    Kazanın hatalı solama sonucu oluştuğu iddia edildi. İddiaya göre Almanya plakalı cip, önündeki aracı sollamak için şerit değiştirdi.
    Bu sırada karşıdan gelen TIR’ı fark etmeyen sürücü aracı çarpışmaktan kurtaramadı. Kazada cip sürücüsü Süleyman K. Ağır yaralanırken sürücünün yanında oturan,
    Acıpayam ilçesi Alaattin Mahallesinden olduğu belirtilen Mevlüt Duru olay yerinde hayatını kaybetti.
    Kaza’da cipin arka koltuğunda oturan, Şaban Y., Ufuk K. Bülent D. Mevlüt D. ve TIR sürücüsü Mustafa C. çeşitli yerlerinden yaralandı.
    Yaralılar kaza yerine gelen ambulansla çevredeki hastanelere kaldırılırken cip sürücüsü Süleyman K.'nın durumunun krtitik olduğu bilgisine ulaşıldı.
    Kazanın ardından bölgeye hemen sağlık, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi.
    Kazada olay yerinde hayatını kaybeden Mevlüt Duru'nun cenazesi sıkıştığı yerden itfaiye ekipleri tarafından çıkarılarak ambulansla Acıpayam Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

www.haberdenizli.com
    Konu hOrOz tarafından (09 Ağustos 2017 Saat 22:17 ) değiştirilmiştir.

10. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Malesef bu yaz bircok gurbetci kaza sonucu hayatini kaybetti. Galiba gectigimiz yillara bakarak bu sene cok kayip verdik. Inanin bu haberleri okurken yada izlerken cok uzuluyorum. Icim resmen kan agliyor ve NEDEN diyorum? Bu yollarin krali yoktur kanunu vardir arkadaslar. Kazalarin bir cogu insan hatasindan kaynaklaniyor. Hatirladigim kadariyla bu sene Macaristanda bir gurbetci aile kaza yapti. Takdiri ilahi iste, gurbetci aile yolda ilerlerken birden bir geyik hizla arabanin yanindan tamda soforun camindan iceriye giriyor. Ve ne yazikki sofor kardesimiz hayatini kaybediyor. Boyle olaylarda malesef olabiliyor ve takdiri ilahi diyorum.
    Buradan kederli ailelere bas sagligi diliyorum ve Rabbim sabirlar versin.

12. ask_olmazsa üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı
    Gerçekten üzücü. Allah rahmet eylesin, yaralılarada Allah şifa versin...
    Arkadaşlar kazalar çoğaldımi yoksa kaza oranı aynı ama haberleşme ve bilginin yayılması daha kolay ve çabuk olduğu için mi öyle gözüküyor.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)