Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2465 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 33 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ADAC cagirdim ama Lack-Schaden oldu Kapida

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    131
    49 mesaja 81 teşekkür aldı
    ara arada abartma

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Arkadaslar burasi bir Yardimlasma Boardu degil mi ?

Niye kalp kiriyorsunuz ? Bazi üyeler burada faydali paylasimda degil, kendi piskolojik rahatsizliklarini

baskalarindan cikariyor, Stress atmak icin. Unutmayin 2015 Eski Beceriksizler Boardu kapandiginda

böyle bir esi benzeri bir Forum bulunamadi. Buradaki hem eski tecrübeli üyelere , yönetime , Modlara

sizlere verilen emegnin karsiligini malesef alamiyorlar. Karsiligi nedir soracak olursaniz YARDIMLASMA , DAYANISMA.

Bunu yazma geregini duydum, atilan yorumlari okuyunca. Cünki buna benzer baska konulardada hep ayni üyeler

sorulan soruya, agir ithamlarda bulunuyor. Nereden biliyorsunuz.. konuyu acan üyenin birseyler koparmak istedigni ?

Herkes hakkini korumasini bilmeli, ayni sekilde hakkini kullamak istemeyenede , anlayisla karsilamak lazim.

4. 2 kişi V/S üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olaya "para koparmak" diye algilayan arkadaslara: ne para koparmasi ya? arkadasin arabasini bozuyorlar ve arkadas hakkini ariyor, birsey koparmiyor. tek koparan adac.

hem ben ilk defa duyuyorum, boyanin ömrü 20 sene oldugunu. olsa bile,sanki adac ilk önce arabanin kagitlarina bakmiyor. madem 20 sene, deseymis, bak, bu boyanin ömrü bitmis kopar diye.
    Arabayi Bozan Mozan Yokki?
    Arkadas arabanin icinde anagtarini unutmus,
    Bunun üzerine ADAC Cagirmis,
    ADAC´dan Gelen Görevli,
    Kapiyi Acarken,
    Büyük Bir Ihtimal!
    Arabanin Boyasi Eski Oldugundan,Hasar Olusmus.

Kisaca Araba Bozuldumu Calismaz,
    Yani araba Bozma Mozma Söz Konusu Degil.

Boyanin Birakta,Demirin Genel Olarak 10 Sene Garantisi Olur.
    Neden Boyanin 20 Sene Olmasin?
    Konu bey_tu tarafından (20 Temmuz 2017 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    bazi üyeler sanki adac ye asik gibi dagraniyorlar. adam arabaya ZARAR vermis. gelin, ben sizin arabaniza zarar vereyim de, siz hakkinizi aramayin.

demirin ömrü 10 sene diyen kisiye de gülmekden fazla yapabilecegim birsey yok. tek betonun ömrü 1 sene demeyen kalmadi.

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,212 teşekkür aldı
    Konu : ADAC Kapiyi Acarken Boyasi döküldü...

Bu Soruya Yanit verdimmi.? Yazdigimiz mesajımızı okuyup değerlendirelim..!!
    Arkadaslar Sorulan soruya yanit vermiyorsak, konuya yazma zorumlullugu yoktur.. Yanit verceksek kirici da olmamaya önem gösterin...

Bu Forum yardimlasma platformu oldugunu unutmayin Konu gerekli Gereksiz Karari gereksiz görüldügünde gerekli islem zaten yapiliyor...

Arabanin degerli olup olmamasinin da hic bir degeri yoktur önemli olan kalp kirmamak..

Konuyu Acan arkadas belki 18 yasinda ehliyetini yeni aldi ve bu 1000 euro onun icin cok degerlidir..
    Durumu müsait olup olmamasi arabanin degerini bir kenar a birakin ve konuyla alakali yardim ediyorsak yazalim, sonra neden konu kapaniyor, neden mesajlarim siliniyor vs gibi düsüncelere kapilmayalim.
    Bu nedenler yüzünden gercekten sorusuna yanit arayan arkadaslar bu tür mesajlar yüzünden soru sormaktan cekinebilmekte....
    Tekrar arkadaslar konuya kimsenin yazma mecburiyeti yoktur. Acilan Konu komikmi geldi konudan cikin ama kirici mesaj yazmayin..! ! ! !
    Bizler icin önemli olan tesekkürleri dile getirmek icin tesekkür butonunun kullanilmasi bunu dahi mecburi kilmiyoruz ama spam i önleme niyetimiz.
    Bir diger durumsa aradigini yada bilmek istedigi konu önceden islenmesi ve kisa bir arama dahi yapilmadan konu acilmasi. Burda da konu acilmasi yine önemli degil ama arastirdigi yada aradigini daha hizli bulabilecek ken ugrasmamasidir..

Mesajimdan sonraki mesajlar konuda bilgi amacli olsun lütfen

Konuya gelince...

Almanya Kanunlarini bilmiyorum arkadasim ama bu tür konularda Genelde bir kanun belirlemeleri gerekir.
    Misal Arabayi Cekerken verilen hasar, Arabayi Acarken verilen hasar. Araba degeri 1000 Euro altindaysa arabaya verilen hasardan mesuliyet kabul etmiyoruz, yada ediyoruz gibisinden..
    Kanun budur demiyorum ama buna benzer birseyleirn olmasi gerekir, aksi taktirde zaten hasar olustugunda hasari verenin Sigortasi karsilamak zorundadir.

Bu konuda Ugraslarima degermi deymezmi bunuda siz maddi durumunuzu göz önünde alip ugrasmak isteyip istemediginizi kararlastirin.

Saygilar...

8. 3 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazi üyeler sanki adac ye asik gibi dagraniyorlar. adam arabaya ZARAR vermis. gelin, ben sizin arabaniza zarar vereyim de, siz hakkinizi aramayin.

demirin ömrü 10 sene diyen kisiye de gülmekden fazla yapabilecegim birsey yok. tek betonun ömrü 1 sene demeyen kalmadi.
    Orada Demirin Ömrü 10 Sene Derken,
    Aslinda Demir Üzerinde Yapilan Calismalarin Bazilarina 10 sene Garanti verilir demek istedim,
    Tabiki bu her islem icin ayni degildir,
    Demir Meslek icabi benim Ömrümü Yedi,
    Bir Kaynakci,Atolyede Demirden Bir Seyler Üreten Ustalar,
    Genel Olarak 10 Sene Garanti Verir,
    Tabiki 10 Sene Sonra Üretilen Ürün Cöpe Atilacak Diye bir Sey Yok,
    Ürününe Göre 10 Senede Bir Kontroldan Gecmesi Gerekebilir,
    ADAC Konusuna Gelince,
    ADAC Meraklisi Biri Degilim,
    Vatandasin Rechtschutzu Yok,Avukata verse Tüm Masraflari kendi karsilayacak,
    Tartisma konusu Olan Malin Degeri Ona Göre 1000€!
    Belki Gercekde Degeri Daha Düsük,
    Bunun icin Uzun Vadeli Bürokrasi ile Uhrasmak ne kadar Dohru olur Bilemem.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar Konuyu acarkene de yazmistim sorun 50 euro koparmak degil benim Sorum sadece bunun gibi durumlarla karsilasan oldumu? Adac e güvenebilirmiyim?
    Yok sizler hemen cevabi vermissin : "2000 euroluk arabayi cöpe atiyormus ....yok bu arkadas 50-100 euro koparmak istiyor ... yasi 18 dir 1000 euro cok büyük bir paradir onun icin ... " :-) :-):-)
    Ben zaaten artik ograsmiyorum artik.Zoruma giden Araba 2. el ama 1 tane bile cizigi yokkene simdi büyük lackschaden oldu .

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    konu acilmisken bende birsey anlatayim 3 ay önce bir araba vardi bende tüv almiyordu daha kapattirdim araci ayni gün kapinin önüne koydum cadde kenarina ve 3 saat sonra zile bastilar arabaniza vurduk diye stadtin su arabasi geri geri cikarken arabanin kapisini icine gecirmis benim baktim kapali araba sokak da adam polis cagralimmi dedi bende zararli cikarim diye yok dedim simdi dusundumde acaba zararli cikarmiydim bu durumda

Birde o adacin verdigi zararin resmini yukleyebilirmisin buraya
    Konu fuk_18 tarafından (21 Temmuz 2017 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu acilmisken bende birsey anlatayim 3 ay önce bir araba vardi bende tüv almiyordu daha kapattirdim araci ayni gün kapinin önüne koydum cadde kenarina ve 3 saat sonra zile bastilar arabaniza vurduk diye stadtin su arabasi geri geri cikarken arabanin kapisini icine gecirmis benim baktim kapali araba sokak da adam polis cagralimmi dedi bende zararli cikarim diye yok dedim simdi dusundumde acaba zararli cikarmiydim bu durumda

Birde o adacin verdigi zararin resmini yukleyebilirmisin buraya
    Zararli cikmazdin,Araba kapali oldugu icin ufak para cezasi yerdin,
    Ama zararini Alirdin,
    Basimizdan gectigi icin yaziyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    Alıntı Tayfunxt189 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Konuyu acarkene de yazmistim sorun 50 euro koparmak degil benim Sorum sadece bunun gibi durumlarla karsilasan oldumu? Adac e güvenebilirmiyim?
    Yok sizler hemen cevabi vermissin : "2000 euroluk arabayi cöpe atiyormus ....yok bu arkadas 50-100 euro koparmak istiyor ... yasi 18 dir 1000 euro cok büyük bir paradir onun icin ... " :-) :-):-)
    Ben zaaten artik ograsmiyorum artik.Zoruma giden Araba 2. el ama 1 tane bile cizigi yokkene simdi büyük lackschaden oldu .
    ADACa Neden Güvenilmesin,
    Yillarin Sirketi,
    Parani alamassin Diye Bir Sey Yok,
    Velakin Bürokrasi isi,
    Uzun yollu ve masrafli olabilir,
    Sözkonusu Araba icin Uhrasmaya Ne Kadar Deger Ayri konu,
    Ben Sahsen Seninle Ayni Sartlar icinde Olsam,
    Uhrasmam.
    Hani Verkehrrechtz schutz v.s Olsaydi neyse!
    Ama Suda var,
    Yakinindaki ADAC Servisinden birine gidip,
    Yüksek rütbeli biri ile Görüsüp,
    Olayi Uzatmadan Zararini Almayi Deneyebilirsin,
    Denemekte fayda var.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    arabayi cöpe atacaktim daha tüv almicagi icin o an bosver dedim zararli cikariz falan dedim adama sorun degil zaten atacaktim dedim kapandi konu

Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zararli cikmazdin,Araba kapali oldugu icin ufak para cezasi yerdin,
    Ama zararini Alirdin,
    Basimizdan gectigi icin yaziyorum.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    570
    18 mesaja 33 teşekkür aldı
    benim sözüm 1500 euroluk arabayi cöpe atanlara,o arabalari bana verin size dua edeyim arkadaslar.

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Alıntı Tayfunxt189 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes cok saga sola sormana, özellikle burada polemige girmene gerek yok aslinda. Sadece bir cümle, "Adac hat auto beschädigt" diye google e yazdigin vakit bircok sonuc icinde ben bu altdakini buldum. Umarim isine yarar ve isin pesini birakmayacagim diyor isen avukatinin da isine yarar diye düsünüyorum:

"Wenn ein Pannenhelfer Schäden am Auto anrichtet, muss er zahlen. Das Mitglied eines Autoclubs hatte den Schlüssel stecken gelassen, der Helfer musste die Tür öffnen. Dabei beschädigte er mit seinem Werkzeug die Scheibe. Der Club wollte nicht zahlen. Im Kleingedruckten stand: „Wir haften nur für Vorsatz und grobe Fahrlässigkeit, soweit es nicht die Hauptpflichten des Vertrages betrifft.“ Das sei unverständlich, befand das Amtsgericht München. Die Klausel sei so vage, dass nicht einmal Juristen sie verstünden (Az. 274 C 24303/15). Daher ist sie unwirksam. Ein Drittel der Reparatur muss der Autobesitzer allerdings selber tragen. Der Pannenhelfer hatte ihm erklärt, dass die Türöffnung riskant sei. Da der Besitzer zugestimmt hatte, muss er einen Teil des Risikos übernehmen."

KAYNAK: https://www.test.de/ADAC-Pannenhelfe...len-5045713-0/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)