Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2460 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dubai Tatil icin bilgi lazim / izin tavsiyeleriniz

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,212 teşekkür aldı
    @Cengiz Bond Arkadasim benim dedigime geliyorsun ama benim dedigimi heralde tam anlamadin.
    Internet Sayfalari farkli fiyatlar tabiki söyleyebilir, bu internet sayfalarindan reisebüro daha uygun da verebilir.
    Benim Söyledigim Reiseveranstalter dan daha ucuza veremez.. Senin söyledigin Expedia Reiseveranstalterlardan alip satiyor, Reisebüroda ayni islemi yapiyor.

Benim Söyledigim Reisebürolar Veranstalterlarden daha ucuza satmaz arkadasim internette daha genis arastirmasini yaparsan emin olabilirsin gittigin yere INternet üzerinden daha uyguna cikardin.
    Reisebüro internetten alip sana satiyor zaten.

Umarim anlatabilmisimdir.

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    bende kendimi anlatamadim gibi: mesela gidiyorum TUI sayfasina ve bir pauschalreise seciyorum. yarin gidiyorum reisebüroya bana TUI den 100 EURO ucuza veriyor reiseyi. Reiseveranstalter TUI. bazen mesela expedia gibi sitelerde fiyatlar reiseveranstalterden daha uygun. kendim yasayip görmesin söylemem.

O TUI nin sayfasindaki dün veya su anki fiyatlar en son fiyat degil ki. mesela ben takip ediyorum, gecen sene sonunda aldigim reise 3200 EUR idi. dün baktim 4100 EUR.

bir de su var: bir hafta boyu ayni reiseyi herhangi bir sitede takip et: her gün, bazen saat basi fiyatlar degisiyor. cogunlukla cikiyor.

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @Cengiz Bond Arkadasim Tui Reiserveranstalter sen kalkip Bu Sayfadan bakiyor ve sonra gidip reisebürodan daha ucuza aldiginimi söylüyorsun.?
    dedigin buysa ozaman dedigim gibi Reisebüronun alkislamak gerekir. Yok expedia dan bakıp gidip alıyorum diyorsan ozaman ısın sekli değişir. İkisi ayni durum degil..

Reisebüro bu durumda sana söyle yapar Tui de misal senin sectigin oda seklinden farkli oda sekli üzerinden yada Haupthaus falan üzerinde oynayarak fiyatta farkli cikarabilir ama baska türlü sana daha ucuz a cikariyorsa
    Helal Olsun diyelim ozaman reisebüronda alman daha saglikli.
    Ben kendim bilgilerime dayanarak kesinlikle reisebürolarini tercih etmem etmeyide düsünmüyorum.
    Normal Ucak bileti dahi gecerlidir, sadece hotelleri kast etmiyorum.

Neyse Alan Arkadaslar Reisebürodan almadan önce mutlaka internetten bir arastirmasini yapsin diyorum.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Olay baska yere kaymis ama bende kendi tecrübeleri mi yazayim ;

hocam gitmeni tavsiye etmem zira dubai de gezecek görecek birsey yok.
    yok illaha gidecegim diyorsan suan en kötü zaman zira acayip sicak ( türkiye de yada avrupada gördügün sicakliklarla karsilastirma ). Biz arkadaslarin misafiri olarak ocak ortasinda gitmistik ve ortalama 22 - 28 derece arasi hava sicakligi vardi ama senin his ettigin cok cok daha fazla..Saat 11 den sonra disari cikmak hemen hemen imkansiz.
    Dikkat ettiysen yaz aylari Araplar turistleri avrupa daha cok görürsün ve bunun sebebi kendi ülkelerinde havalari cok sicak olmasi.

Bu tavsiyeleri göz önünde bulundurduktan sonra illaha gideceksen Dubai da görmen gereken yerler :

- Burj Khalifa bütün dubaiyi yukaridan göre bilirsin.
    - Dubai of Mall önünde belli saatler arasinda Su showu yapiliyor onu göre bilirsin.
    - Mutlaka ve mutlaka Jeep Safari yap ( Hangi sirketle nerede Safari yapacagina dikkat et , kimi sirketler daha kötü cöl de biraz daha ucuza Safari yaptiriyor )
    - Dubai Ucak turu ( Eger bütcen izin verirse )
    - Bot turu yapa bilirsin ve daha sonra eksi sehir de turlaya bilirsin.
    - Dubai kuyumcular carsisini mutlaka gör.
    - Deve Hamburgeri satan bir restaurant vardi adi aklima gelmiyor istersen gide bilirsin.
    - Pathi Pastahanesinden deve sütünden yapilmis cukulata deneye bilirsin.

6. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    Alıntı Romeo29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay baska yere kaymis ama bende kendi tecrübeleri mi yazayim ;

hocam gitmeni tavsiye etmem zira dubai de gezecek görecek birsey yok.
    yok illaha gidecegim diyorsan suan en kötü zaman zira acayip sicak ( türkiye de yada avrupada gördügün sicakliklarla karsilastirma ). Biz arkadaslarin misafiri olarak ocak ortasinda gitmistik ve ortalama 22 - 28 derece arasi hava sicakligi vardi ama senin his ettigin cok cok daha fazla..Saat 11 den sonra disari cikmak hemen hemen imkansiz.
    Dikkat ettiysen yaz aylari Araplar turistleri avrupa daha cok görürsün ve bunun sebebi kendi ülkelerinde havalari cok sicak olmasi.

Bu tavsiyeleri göz önünde bulundurduktan sonra illaha gideceksen Dubai da görmen gereken yerler :

- Burj Khalifa bütün dubaiyi yukaridan göre bilirsin.
    - Dubai of Mall önünde belli saatler arasinda Su showu yapiliyor onu göre bilirsin.
    - Mutlaka ve mutlaka Jeep Safari yap ( Hangi sirketle nerede Safari yapacagina dikkat et , kimi sirketler daha kötü cöl de biraz daha ucuza Safari yaptiriyor )
    - Dubai Ucak turu ( Eger bütcen izin verirse )
    - Bot turu yapa bilirsin ve daha sonra eksi sehir de turlaya bilirsin.
    - Dubai kuyumcular carsisini mutlaka gör.
    - Deve Hamburgeri satan bir restaurant vardi adi aklima gelmiyor istersen gide bilirsin.
    - Pathi Pastahanesinden deve sütünden yapilmis cukulata deneye bilirsin.
    Dubai gitmiyoruz, ägypten ne düsünüyoruz. yinede bilgiler icin tesekürler

----------------------

Reisebüro / internet fiyatlari holidaycheck

fiyatlar hep ayni dir holidaycheck olsun reisebüro fark etmiyor herkez ayni systeme bakiyor. bazi acentena larda baska system kulaniyor ama bu baski bir konu.

Reisebüro lar indirim yapa biliyor buda söyle oluyor.

örnek holidaycheck den alinca, parayi reiseveranstalterya ödüyorsunuz

reisebüro dan biet alinca, o zaman da parat reiseveranstalterya ödüyorsunuz ama, reisebüro böyle yapiyor . örnek reisebüro 10 % provision aliyorsa, size de 5% yada herneyse indirim veriyor yani cashback. bu system telefon sirketlerinde de ayni. gutschein oluyor onun gibi. siz full ödüyorsunuz ama izin den sonra belirli bir miktar geri aliyorsunuz .

-------

yazdigim gibi suan türkiyede acentalar cok uygun direkt oradan alin. benim tavsiyem jollytours. baska sirketlerde var ets vs bunlar büyük sirket koc, sabancinin vs vs hic bi sikinti olmaz .
    Konu Osmanbey34 tarafından (29 Temmuz 2017 Saat 01:35 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba arkadaslar yazdigim gibi misr/ Ägyten ne gittik 19.08 geri döndük. Hotelin linki:

https://www.holidaycheck.de/hi/hotel...c-faa1d4fb6532

Misra bu sene yada baska zaman gitmek isterseniz kesinikle tavsiye etmem ! almanyada schwarzwalda gidin daha iyi biz ailece hic memnun kalmadik. tr de hoteller gitiseniz örnek lara, belek, mavavgat vs.... o zaman kesinikle memnun kalmasiniz. Misr hic bir konuda tr ile kiyaslayamasiniz.

1. Girls de vise aliyorsunuz yaklasik 30 Euro kisi basi
    2. evrak üstünü evrak dolduruyorsunuz.
    3. havaalaninda bayan lar ayri erkekler ayri kontroll ediyorlar, yukarda yazdigim gibi evrak dolduruyorsunuz, ayakabi bile dahil cikarmaniz lazim, memurlari bir ters.
    4. bizim gitimiz hotel yemekleri berbat, ve suan evde yatiyorum hasta oldum ( magen Darm ) holidaycheck de de yaziyor cogu magen darm dan sikayetci. yiyecek icecek cesitleri cok cok az, cay kahve, karpuz yok. yemek ve icecek den cok kisiyorlar. animation sikici.
    5. burda negativ noktalari yazmasi cok sürer onun icin gidecek varsa sorulariniz varsa bana yazin ben cevaplayin. ama gercek den ben abartmiyorum cok berbat bi ülke hic tavsiye etmen. 30 sene geride yasiyor lar. hotelde hic bayan yok. hep erkek isi. cogu aileler ile konusdum bizim hotelle gidenler ile ve baska hotellere ve misr da baska yerlere ginder ile hic kimse misr dan memnun degil di.

Ägypten / Hurgahada iyi yanlari
    - havasi cok cok güzel nem ortami super. terlemek, t shirt degistirmek yok
    - denizi, strand cok güzel , cocuklar icin cok güzel aquarium gibi.
    - Hotelleri cok büyük manavgat taki hotellerdin iki kat büyük. bizim gitimiz hotel titanic Beach ve palace iki sine giris yapabiliyorsunuz.

Ägypten kime tavsiye ede bilirim:
    - cocuk lu aileler icin. Cocuklar icin cok güzel aqua parklari var hemen hemen her hotelde. strand , meer cok güzel. renkli baliklari görüyorsunuz.
    - yasli lar icin. kemik arisi olanlar icin. nem olmadindan cok rahat disarada insan duruyor.
    - safari, quad, Tauchkurs sevenler icin cok cok güzel. Taucherschein uygun. cok güzel gezilcek yerleri var.
    Konu Osmanbey34 tarafından (21 Ağustos 2017 Saat 18:05 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi Osmanbey34 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @Osmanbey Bilgi icin tesekkürler arkadasim.

Müsait olursan istersen misir gezisi hakkinda daha genis bilgiyle gitmek isteyen arkadaslari aydinlatabilirsin.

Alıntı Bancek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Be Arab´a sahsen zindik koklatmam ama herkezin kendi bilecegi istir.
    Selam Arkadasim Düsüncene saygi duyarim ama burda Bir irki hedef almak dogru olmadigindan mesajin tartisma yaratmamasi acisindan kaldirilmistir.

Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.

Bir sorum olacak, belki bu soruyu önceki mesajlarinda cevaplamissindir ama ben bütün mesajlari okumadigim icin belki tekrardan soruyorum:

Türkiye varken neden Dubai veya Misir ülkesine gitme karari verdin? Türkiyede ne eksik? Peki orda yani gittigin Misir ülkesinde Türkiyede bulamadigini bari buldunmu?
    Slm Sizinde sorunuz ayni sekilde gereksiz mesaj.

Dünya Türkiyeden ibaret degil,Gezilip görülcek bir cok ülke var neden diye sorun gereksiz.

Mesajlar temizlenmistir.

11. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)