Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2438 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya'dan TR ye yollanan para TR den Almanya'dankinden 3 kat fazlaymis

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı

Almanya'dan TR ye yollanan para TR den Almanya'dankinden 3 kat fazlaymis

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/ha...oplamiyor?wr=1

Ilginc degilmi?

“Para transferlerine baktığımızda önceki yıllarda çok sayıda transfer Almanya’dan Türkiye’ye yapılıyordu. Artık birinci ve ikinci kuşağın Türkiye’de yaptığı yatırımlar, buradaki üçüncü ve dördüncü kuşağı besler duruma geldiği için Türkiye’den Almanya’ya yapılan transfer hacmi Almanya’dan Türkiye’ye yapılan hacmin 3 katına ulaşmış durumda.”

2. misterno üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye 7minareli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Krefeld NRW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    10
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kara para aklama vardir isin icinde.
    ne alaka heman kara para aklama . Ben Burdan ve türkiyeden emekliyim türkiyedeki emeklimi Burda yiyorum simdi kara para aklamami oluyor benim gibi binlerce kisi var. insanlarin bilmedikleri birsey cevap vermek Kadar götü birsey yok

5. 3 kişi 7minareli üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Daha cok arsa, bina türü yerlerden Türkiye´de ki insaat sektöründeki artislardan dolayi yapilan satimlardan gelen paradir o. Türkiye´den buradakileri besleme pek mantiga uyan bir sey degil. Illaki yardim eden vardir ancak tek tük istisna oldugu icin temeli asla bu olamaz. Tanidiklarim icinde bu sekil para yardimi alan tek bir kisiyi ne gördüm ne de duydum ama daire, arsa satana cok rastladim. Daha cok burada yatirim yapma isteginden kaynaklanan bir durum ve gayet normal.

Fakat sonuc itibariyle Türkiye acisindan olumsuz bir gelisme, dövizin yurtdisina kacmasi bu döviz yoklugunda iyi bir sey degil.

Üye 7minareli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Krefeld NRW Almanya
    Ettiği Teşekkür
    10
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    Kapali kapilar ardinda neler oldugunu kimse bilemez dünyanin her yerinde birseyler oluyor. Bunda 5-6 sene önce Almanyada söyle bir yolsuzluk olmustu. Almanya Eletrik parasi gelirinin % 3 nü ilerde yeni santralar yapmak icin biriktiriyormus. bu parayi Eletrik dayiresinin sefi nasil yaptiysa kendi üstüne gecirmis yaklasik 25 senelik biriken para kaybolmus sefide kaybolmus . Almanyanin en büyük hirsizlik olayi bu. Bu olayi haberlerde vermislerdi. Biliyorsunuz Almanya kendini Kücük düsürecek haberleri TV felan göstermez Gösterse bile sucu baskasinin üstüne atar. Su avrupada nice ückagitcilik olyor kimsenin haberi yok türkiyede olsa herkes Duyar.

8. 7minareli üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta o yukaridaki haberi ciddiye almamak gerek. Ülkedeki habercilik sisteminin nasil isledigini biliyoruz.

Kapali kapilar ardinda neler dönüyor bilemeyiz. Yöneticiler bugün ak dedigine yarin kara diyebiliyor. Biz vatandas olarak onlarin gözünde sadece oy deposuyuz. Ne derlerse inanmak gerekiyor.
    Konuyu nerden nereye getirdin valla bravo. Taktir edilecek basari.

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Gün itibari ile devlet tahvili (iki yillik % 11,59) oldugu yerde para yurtdisina cikiyorsa ekonomiye güven azalmistir, http://www.bloomberght.com/tahvil/gosterge-faiz konu Almanya oldugunda daha ziyade isci tasarrufu veya birikimi,ilk trasferden bu günü degerlendirirsek yatirilan para geri dönüsümünde miktari karsilamiyor.
    Devlet tahvilini merak edenler icin, https://www.google.com.tr/search?q=d....0.3rjWbVjT168
    2015 yili $ yaklasik 2,72TL. bu gün 3,46TL.
    2015 yili € yaklasik 3,04TL. bu gün 4,10TL.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)