Merhaba Arkadaslar,

öncelikle sunu söyleyim. Bu konu hakkinda bilgim olmadigindan dolayi sizlere sormak istiyorum.

Tasinma arefesinde söyle bir düsünce olustu kafamda. Suanki Einbauküche'yi (bir kac senelik, fakat cok temiz), tasinmak istedigim eve götürsem mi diyorum.

Fakat Elektronik Aletleri degistirmek istiyorum. Bu demek oluyor ki, bulasik makinesi, firin ve ocak, Buzdolabini tamamen yenilemek istiyorum.

Bu tür aletleri yenilerken neye dikkat etmem gerekiyor. Yani anlasildigi gibi bu aletler Einbauküche'de entegre ve tekrar öylece entegre etmek istiyorum.

Bana bu konuda kim yardim edebilir? En basitinden Media Markt veya Saturn gibi yerler yardimci olur mu?
Veya mutfakciya mi gitmem gerekiyor?

Misal ocak ve bulasik makinesinin bir normu var mi, entegre etmek icin.

Yani kisacasi nasil yapacagimi/yaptiracagimi bilmiyorum.

Düsüncem suan ki mutfagi tamamen söküp yeni eve götürmek. Ocak, Firin, bulasik makinesini, buzdolabini yeni olarak alip, tekrar Einbauküche'ye entegre etmek.

Tabii finansal acidan cok fark ediyormu onu daha pek arastirmadim ama mutlaka fark vardir.

Yeni bir mutfak alsam ortalama 7.000 EUR felan tutar. Sirf Aletleri alirsam 2.000 EUR felan tutar diye hesapladim.

Yardimci olursaniz sevinirim.