Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2459 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: almanya'da ikameti sonlandırdığınıza dair belge (Abmeldebescheinigung)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

almanya'da ikameti sonlandırdığınıza dair belge (Abmeldebescheinigung)

2002 doğumlu Almanya'da doğmuş, Türkiye'de yaşayan ve hem alman kimliğine hem de türk kimliğine sahip bir kişi alman kimliğinin süresi bittiğinde ve yenilemek istediğinde alman konsolosluğunun istediği belgeler arasında almanya'da ikameti sonlandırdığınıza dair belge (Abmeldebescheinigung) diye bir belge var. Ama eski alman kimliğinde belli bir adres mevcuttur. Bu kişinin o ikameti devam etmekte midir? Yoksa bu belgeyi almalı mıdır? Alması gerekiyorsa nereden alabilir?

2. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    arkadasim sen konsolosluktan yapmiyorsunki islemi konsolosluk aracilik yapiyor sonunda o adresteki rathausa geliyor o kagitlar sonrasinda yenileniyor kimlik abmeldebescheinigungu gosterirsen o zamanda zaten bu sahis 18 doldugunda karar verecegi icin belirli sure uzatirlar karar verme asamasina kadar sonrasinda karari verir ona gore hareket ederler uzatmasini 10 sene filan vermezler cunku yasi geliyor yavas yavas.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim sen konsolosluktan yapmiyorsunki islemi konsolosluk aracilik yapiyor sonunda o adresteki rathausa geliyor o kagitlar sonrasinda yenileniyor kimlik abmeldebescheinigungu gosterirsen o zamanda zaten bu sahis 18 doldugunda karar verecegi icin belirli sure uzatirlar karar verme asamasina kadar sonrasinda karari verir ona gore hareket ederler uzatmasini 10 sene filan vermezler cunku yasi geliyor yavas yavas.
    demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. bu kişinin elinde abmeldebescheinigung yok. yani bu durumda abmeldebescheinigung herhangi bir yerden alması gerekli midir bu kimliği türkiye'deki konsolosluk aracılığıyla yenilemek için yoksa değil midir? çünkü gerekli belgeler arasında bu da var o yüzden sormak istemiştim

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,721 teşekkür aldı
    Biraz bekle benim kız kardeşim pass ve ausweiss işlerine bakıyor.
    Ona yazdım cevabı iletirim

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    dopingers arkadasim senin sorun tam anlasilmiyor abmeldebescheinigung var diyorsun sonra yok diyorsun adres var diyorsun sorunu tam olarak anlayamadim ama herhalukarda uzatmak istiyorsun persoyu degilmi? oyleyse ne olursa olsun bu kagitlar rathausa geliyor onlar karar veriyor konsolosluk aracilik yapiyor senin demene gore eski personun uzerinde adres var diyorsun bu bir seyi degistirmez diyorum cunku sonunda o rathausa gidiyor o kagitlar ve hersey ortada o sahisin nerde oldugu ikamet olarak cikiyor bunu demeye calisiyorum sen sanmaki adres var orda sana yapip vericekler oyle islemiyor system sen basvurunu yaptinmi onlar devamini getirir yasi daha 15 degilmi? boyleyse 18 yasina kadar uzatirlar sonrasinda bu sahis kendisi karar vermek zorunda.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,721 teşekkür aldı
    Bu resmi açıklama

İkameti devam etmez! Abmeldebstätigung bestätigt, dass er sich ins Ausland abgemeldet hat. Die Bescheinigung kann jederzeit neu ausgestellt werden.

Kann mit einer Vollmacht und Ausweiskopie + 9€ bei der jeweiligen früheren Gemeinde beantragt und abgeholt werden.

Yani vekaletname ve Alman kimliğinin kopyası ile 9 € karşılığında önceden oturduğu belediyeye başvurabilir alabilirsiniz
    Konu hOrOz tarafından (27 Temmuz 2017 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)