Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2459 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 86 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evsahibi Firma kiraya asiri zam yapti, zor durumdayim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eger ki Sirket elinde tutmak istiyorsa alacagi kiraya bakar.
    Satmak istiyorsa tamirden sonra su an fiatlar getirisi yüksek önce icerisinde oturana soracak.Daire daire satilacaksa.
    Paket olarak komple devredecekse kiraciya sorma sarti yok.
    Daire daire satarlarsa benim borca girip bu daire yi almami tavsiye edermisiniz ?

Birikmis bir param yok sadece 500 - 600 Euro kira verecegime senelerce öderim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    dboxcu,

genel anlamda soru soruyorsun. sana birsey yazmak icin detaillar lazim ......

ben sana simdiden söylüyorum degmez ! sana daha öncede yazdim bu sirket ler investment sirketleri. yani immobilie alip renovieren yapip satiyorlar. daire verkehrswert 80000 ise bu sirket senden 100000 ister bu bir örnek. demek istedigim adamlar kendi payini koyup satarlar.

bizim kaldigimiz yer „ eski ev „ normal fiyat 105000 euro dediler ve bize 95000 euro dediler ve daha halen satamadilar.....

sen eigenkapitalim yok yaziyorsun biraz olsa tabiki daha iyi olur ve banka kredi verir mi buda bir ayri konu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dboxcu,

genel anlamda soru soruyorsun. sana birsey yazmak icin detaillar lazim ......

ben sana simdiden söylüyorum degmez ! sana daha öncede yazdim bu sirket ler investment sirketleri. yani immobilie alip renovieren yapip satiyorlar. daire verkehrswert 80000 ise bu sirket senden 100000 ister bu bir örnek. demek istedigim adamlar kendi payini koyup satarlar.

bizim kaldigimiz yer „ eski ev „ normal fiyat 105000 euro dediler ve bize 95000 euro dediler ve daha halen satamadilar.....

sen eigenkapitalim yok yaziyorsun biraz olsa tabiki daha iyi olur ve banka kredi verir mi buda bir ayri konu.
    Genel soruyorum kardesim , sadece o bölümü alinti yaptim.

Benin sanssiligim eski ev sahibinin ugrasmamak icin evi komple satmasi oldu , cok tanigimiz evlerini ucuza aldilar , bize nasip olmadi malesef.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,298
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Almak icin 150.000 € ev. hesap etsek.3 oda.
    Zins 2% 2 Prozent tilgung

Ayda 500,00€ ödense 35 sene sürer geri ödenen para 2010.000€ tutar.
    40 yasinda olsan 75 yasinda biter.

Arti Wohngeld.240,00€ tutsa AYDA kalorifer Cöp...

750,00€ Ayda Gider.

Extra Grundsteuer 3 ayda gelir 60,00€

Yapilacak tamirler olur.Kalorifer degisir.. Topdan ödeme gelebilir 35 senede.

Iyi düsünmek gerek.

Kiradayken Aylik yetmiyorsa Kira yardimini arastirin.Kinderzuschlag veriliyor.
    Buralara basvurabilirsin bir sekilde gider.

Üzerinde Ev olursa 35 senede sikinti olsa bankaya kredi alirken kendini banka garantiye aliyor.Her tarafa imza attiriyor.
    Ödeme probleminde 3 ay en fazla 6 Ay idare eder.Sonunda Icrayla satisa cikarir.bütün satma yetkisini ne elinde tutuyor.
    Ucuza satilir farki yine borclu kalirsin.
    Hesap cikmadi satayim desen Bankayla fest 10- 15 senelik vertrag lar yapiliyor.Öyle kolay satayim kurtulayim desen yine cikmaz.
    Banka burada alacakli oldugu senelerin faizlerini ister.
    3 senenin altinda karli satiliyorsa Finanzamt gelir gelirin 42% vergi olarak alir.

Anladigim kadar Tek calisiyorsun.su anki fiatlarda sikinti cekersin.Kirada kalmak mantikli olur.
    60.000 € gibi elde para olsa al derim.
    Konu murat39 tarafından (08 Ağustos 2017 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    ne kiraymis arkadas ya konu nerden nereye gelmis yavv Almanya gibi yerde hersey dahil ( elktrik,su, gaz ) 700 euro vermek istemeyen insana sözüm meclisten disari gitsin köyünde yasasin derim Türkiyede bile en normal kiralar sadece 700 tl den basliyor. Evi alimmi diye sormus arkadas daire senin olsa bile heray hersey dahil ortalama 400 euro senin cebinden cikicak ne diye stress yapiyorsun sen 700 euro veriyorsan senin kira bedelin yada cöpe giden paran diyeyim daha iyi anlasilmasi icin 300 euro daire sahibi olsan bile ortalama 400 euro zaten daire sahibinin cebinden cikiyor.

7. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almak icin 150.000 € ev. hesap etsek.3 oda.
    Zins 2% 2 Prozent tilgung

Ayda 500,00€ ödense 35 sene sürer geri ödenen para 2010.000€ tutar.
    40 yasinda olsan 75 yasinda biter.

Arti Wohngeld.240,00€ tutsa AYDA kalorifer Cöp...

750,00€ Ayda Gider.

Extra Grundsteuer 3 ayda gelir 60,00€

Yapilacak tamirler olur.Kalorifer degisir.. Topdan ödeme gelebilir 35 senede.

Iyi düsünmek gerek.

Kiradayken Aylik yetmiyorsa Kira yardimini arastirin.Kinderzuschlag veriliyor.
    Buralara basvurabilirsin bir sekilde gider.

Üzerinde Ev olursa 35 senede sikinti olsa bankaya kredi alirken kendini banka garantiye aliyor.Her tarafa imza attiriyor.
    Ödeme probleminde 3 ay en fazla 6 Ay idare eder.Sonunda Icrayla satisa cikarir.bütün satma yetkisini ne elinde tutuyor.
    Ucuza satilir farki yine borclu kalirsin.
    Hesap cikmadi satayim desen Bankayla fest 10- 15 senelik vertrag lar yapiliyor.Öyle kolay satayim kurtulayim desen yine cikmaz.
    Banka burada alacakli oldugu senelerin faizlerini ister.
    3 senenin altinda karli satiliyorsa Finanzamt gelir gelirin 42% vergi olarak alir.

Anladigim kadar Tek calisiyorsun.su anki fiatlarda sikinti cekersin.Kirada kalmak mantikli olur.
    60.000 € gibi elde para olsa al derim.
    Cok net , anlasilir yaziyorsunuz , elinize saglik.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)