Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2465 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evsahibi Firma kiraya asiri zam yapti, zor durumdayim.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Efe1977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen mietschutza git.en kücük problemde bende gidicem üye olucam.bende rechschutz var oraya danismistim problemlerim oldugunda .ama senin rechschutzta yok, git hemen mietschutza
    sanırım bu konud Mieterschutzbverein pek bir şey yapamaz

yapilan hesaplamalar ve yöntemler nizami ve kanuni
    Konu hOrOz tarafından (28 Temmuz 2017 Saat 08:48 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Üye Efe1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    156
    22 mesaja 27 teşekkür aldı
    en dogru yolu onlar gösterir horoz usta .haklarini söylerler, baska nereye gitcek
    Konu Efe1977 tarafından (28 Temmuz 2017 Saat 09:38 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Normal Fiyat: 306
    Zam Tutarı: 211
    Zamlı Fiyat: 517
    Zam Oranı: %68,954248366013

Arkadaslar hangi hukuk sisteminde birden %69 kiraya zam yapilir...

Vay ki vayyy....

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı Efe1977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en dogru yolu onlar gösterir horoz usta .haklarini söylerler, baska nereye gitcek
    Gitmesine gitsin ama herşey nizami ölçüler içinde

Alıntı dboxcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vay ki vayyy....
    arkadşım sen hala anlamadın galiba

bu kira zammı değil bu yapılan masraflara katkı ve ortaklık payı

merak etme bundan sonra da düzenli olarak kira artışı gelecektir ...

çünkü bu binaları satın alan firmalar bu işlerin uzmanı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Alıntı dboxcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vay ki vayyy....

Hocam Bosuna Burada Cözüm Yolu Arama,
    Biz Ne Desek Yalan Olur,
    Sen en iyisi Bunu uzmanina Danis.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gitmesine gitsin ama herşey nizami ölçüler içinde

arkadşım sen hala anlamadın galiba

bu kira zammı değil bu yapılan masraflara katkı ve ortaklık payı

merak etme bundan sonra da düzenli olarak kira artışı gelecektir ...

çünkü bu binaları satın alan firmalar bu işlerin uzmanı
    Üstad benim anlayamadigim tüm tamirati birden yapmalari bi sekilde rakam büyük oluyor...Aldigim bilgi birde balkon ve catiya da daire yapacaklarmis.

Vayki vayyy....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    dboxcu arkada$im,
    60 qm eve zaten kücük degilmi ? 2,5 oda evde kac ki$i kaliyorsun ?
    Bu sayede büyük eve ta$inirsin olur biter.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba dboxcu,

benden sana tavsiyem, memnun degilsen yeni bir ev ara. sen gec kanunu. almanyada kanun kalmadi. kanun zenginlerin kanunu.
    Bunlar büyük sirket seni biktiranakadar urastirilar. mieterschutzverein cok birsey yapamaz !

beni dinle ve kendine yeni bir ev ara ! insaata baslayinca zaten senin basin aracak. ben kendim buna benzer birsey yasadim. bol sanslar. hic avukat ile filan urasma.

10. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba dboxcu,

benden sana tavsiyem, memnun degilsen yeni bir ev ara. sen gec kanunu. almanyada kanun kalmadi. kanun zenginlerin kanunu.
    Bunlar büyük sirket seni biktiranakadar urastirilar. mieterschutzverein cok birsey yapamaz !

beni dinle ve kendine yeni bir ev ara ! insaata baslayinca zaten senin basin aracak. ben kendim buna benzer birsey yasadim. bol sanslar. hic avukat ile filan urasma.
    Kardesim , 17 Sene dile kolay aitlik duygusu oluyor , eski ev sahibi hic birseye karismadi , evin ici icin cok emek verdim kendime yasam alani olusturdum, simdi birakip gitmek bana cok koyuyor .

Kira 517 Euro ilede kalmayacak zamlar devam edecek , bir yandan dedigin gibi insaat olacak..

Bana koyan birden bukadar zam gelmesi ,belli ki firma bizim cikmamizi istiyor ki tüm isleri birden üstümüze yikiyor , binada en büyük daire benimki , digerleri hep 30 küsür metrekare.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Arkadaslar.

Yorumlara söyle bir göz gedirdim. Dikkatimi ceken konu ise. Ev sahimbinin 167000 € hacamasi Eigenkapital , Yani kendi Cebinden ödedigi Meblami. yoksa, bu gibi islerde Devletinde verdigi bir yardim var. Mesala Camlar degisecekmis, Digeri ise izocamla kaplama. Bunun gibi yapimlarda devlet bir ödeme yapiyor. Bütün islemler icin harcanan paradan Devletinde sagladigi katki cikillarak. Geriye kalan mebladan % 11 hesaplanarak Ev kirasi artisina gidilir.

Arkadasimiz ilk önce bu konuyu arastirmasi gerekiyor. Yani Devlet Yapilan islemlerde bir katki sagliyormu saglamiyormu`?

Egerki Devlet yardim yapmiyorsa harcanan Mebla tamami Ev Sahibinin cebinden cikiyorsan ozaman % 11 Kira artisi kanuna uygundur malesef.

güzellestirme harcamalari bu % 11 icin Tabi degilder. Kendimden örnek verecek olursak. Yeni ev sahibimiz aldigi yil Merdiven Araliklarini boyadi. Bir Kurus ödemedik.
    Bu yilda Fasada yani duvar boyamasi yapti ve Bur da Grüst kullandi vede Boyama islemleri yapti . Bir kurus ödemedik.Das ist Schönheit Reparatur.

Diger bir konu ise Insaat süresince sende mietminderunga gidebilirsin.

17 di Sene oturduguna göre seninde bir Cikis süren var en azindan Alti ay en Fazla yanlis hatirlamiyorsam 11 Ay la uzun süreli oturanlarn böyle bir hakki var oldugunu biliyorum.
    Belirtmis oldugum konular bir Arastirin derim
    Saygilarimla.

Ettiği Teşekkür
    497
    dboxcu

bizde eski evimizde 10 sene oturduk. ben seni anliyor .....

gec Mietminderung , kanunun

sana örnek vereyim . miete mindern yaparsin iki aylik kira tamamlaninca sana cikisi kündügiung ev sahibi verir. siz daha durumu anlamadiniz. sen hakli olsun bile senin biryerden acigini bulur. sen bu sirketlerle urasamazin. !

ben Mönchengladbachda kaliyorum. ve burada her hafta staftspiegel de ev sirketleri üzeri bir konu yaziyorlar. schimmel oldu, fare ler var vs vs ve oturanlar birsey yapamiyor.

uzun lafin kisasi sen hakli olsun da, adam bir yerden insaat yaparken boru patlatir seni cikarir.

Bu system suan her büyük sehirde. eski evleri alip, renovierung yapip pahalilya satmak. aynisi benim basimdan da gecti. avukata heryere gittim birsem yapamadim !

Bu Forum da baska birisinde basina geldi. o da basdan yeni sirket iyi anlasiyorum yaziyordu ve sonunda cikti. aci ama gercek. ben seni anliyorum ama sen beni dinle ve enerjini harcama.

insallah hayirlisi olur...

14. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaslar.

Yorumlara söyle bir göz gedirdim. Dikkatimi ceken konu ise. Ev sahimbinin 167000 € hacamasi Eigenkapital , Yani kendi Cebinden ödedigi Meblami. yoksa, bu gibi islerde Devletinde verdigi bir yardim var. Mesala Camlar degisecekmis, Digeri ise izocamla kaplama. Bunun gibi yapimlarda devlet bir ödeme yapiyor. Bütün islemler icin harcanan paradan Devletinde sagladigi katki cikillarak. Geriye kalan mebladan % 11 hesaplanarak Ev kirasi artisina gidilir.

Arkadasimiz ilk önce bu konuyu arastirmasi gerekiyor. Yani Devlet Yapilan islemlerde bir katki sagliyormu saglamiyormu`?

Egerki Devlet yardim yapmiyorsa harcanan Mebla tamami Ev Sahibinin cebinden cikiyorsan ozaman % 11 Kira artisi kanuna uygundur malesef.

güzellestirme harcamalari bu % 11 icin Tabi degilder. Kendimden örnek verecek olursak. Yeni ev sahibimiz aldigi yil Merdiven Araliklarini boyadi. Bir Kurus ödemedik.
    Bu yilda Fasada yani duvar boyamasi yapti ve Bur da Grüst kullandi vede Boyama islemleri yapti . Bir kurus ödemedik.Das ist Schönheit Reparatur.

Diger bir konu ise Insaat süresince sende mietminderunga gidebilirsin.

17 di Sene oturduguna göre seninde bir Cikis süren var en azindan Alti ay en Fazla yanlis hatirlamiyorsam 11 Ay la uzun süreli oturanlarn böyle bir hakki var oldugunu biliyorum.
    Belirtmis oldugum konular bir Arastirin derim
    Saygilarimla.
    Kardesim , kafalarina göre rakamlar yazmislar , mesela ca. 16000 EUR ...

Gercekte ne kadar oldugu bile belli degil.

Camlari degistirecekler , inanin buraya camlarin fotosunu koyacagim , degismesine gerek bile yok ama adamlar herseyi birden yenileme derdindeler.

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Bence yapamaz Benim Hanim in yengesi 20sene beri az bi kira Oduyor bundan 7 sene Once Bina el degistirdi renovieren etdi ve cikartmak istedi ama cikartamadi ödedi Fiyata Ev bulamiyordu ve Ev sahibine ayni fiyata bulursan cikarim dedi zam yapmak istedi ve minimal bi Zam karsilinda devam oturmakta (Stadt da oturuyor yenge Hemde Zentrum) Kolay Kolay bi halt edemez bence git bi Avkata danis en cok bi 100€ gider (Rechtschutz yoksa)

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Camlar tekliyse ve yeni cam yapilacaksa, ayriyeten dis cepheye mantolama yapilirsa hic itiraz etme bence cünkü yakit parasi düsecektir, disaridan gelen gürültü azalacaktir vs. 500 Euro cok bir sey degil.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı Talha'linho 7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yapamaz Benim Hanim in yengesi 20sene beri az bi kira Oduyor bundan 7 sene Once Bina el degistirdi renovieren etdi ve cikartmak istedi ama cikartamadi ödedi Fiyata Ev bulamiyordu ve Ev sahibine ayni fiyata bulursan cikarim dedi zam yapmak istedi ve minimal bi Zam karsilinda devam oturmakta (Stadt da oturuyor yenge Hemde Zentrum) Kolay Kolay bi halt edemez bence git bi Avkata danis en cok bi 100€ gider (Rechtschutz yoksa)
    İyide arkadaşı evden çık demiyorlarki ..sadece yaptiklari masrafi ona 12 aya yayarak istiyorlar..

Yaptıkları herşey nizami

Ben şuanda WOGE nin evinde oturuyorum

365 € kira 200€ Nebenkosten her sene 400€ civarı Nebenkosten ve 400€ da Heizkosten geri gelir

Ev 4 oda ama okadar büyük değil 69m.kare

Bana pay düşen büyük bir bahçesi var ..

Tabiki her ev gibi sorunlari var mesela ses yalıtımı çok kötü

1970 lerin sistemi ile yapılmış

Bundan 20 sene dıştan mantolama yapıldı ve kalorifer sistemi kuruldu

Pencerelerr değişti fakat eski norm olduğu için pencereler geçen sene yine değişti

Alt kat olduğu halde kışın evde kalorifer yakma bir kazakla oturabilirsin

Birde bizim buralar kışın bir acayip oluyo
    Konu hOrOz tarafından (29 Temmuz 2017 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide arkadaşı evden çık demiyorlarki ..sadece yaptiklari masrafi ona 12 aya yayarak istiyorlar..

Yaptıkları herşey nizami

Ben şuanda WOGE nin evinde oturuyorum

365 € kira 200€ Nebenkosten her sene 400€ civarı Nebenkosten ve 400€ da Heizkosten geri gelir

Ev 4 oda ama okadar büyük değil 69m.kare

Bana pay düşen büyük bir bahçesi var ..

Tabiki her ev gibi sorunlari var mesela ses yalıtımı çok kötü

1970 lerin sistemi ile yapılmış

Bundan 20 sene dıştan mantolama yapıldı ve kalorifer sistemi kuruldu

Pencerelerr değişti fakat eski norm olduğu için pencereler geçen sene yine değişti

Alt kat olduğu halde kışın evde kalorifer yakma bir kazakla oturabilirsin

Birde bizim buralar kışın bir acayip oluyo
    Üstad ,

Kac senedir su anda oturdugunuz daire kaliyorsunuz ?

Sizin kiraya ne kadar mafraf eklendi ?

Ayrica kiraniza ne kadar zam geldi bu zaman kadar ?

Ettiği Teşekkür
    497
    arkadaslar siz daha halen konuyu anlamadiniz.

Problem kanun, yapa bilir mi yapamaz mi degil bence. yada gerek var mi yok mu aslinda problem bence bu degil.

tekrarliyorum. bu adam bu kiracaciyi yani Dboxcuyu bu evden cikarmak istiyor . konu bu.

ayni problemleri biz de yazadik. örnek: bizim evin Klingelsystemi, eski evsahibi degistirdi ve 2 ay sonra ev sirketi degisti ve yeni ev sirketi, o da yeni olan system tekrar yeniledi. yani mantiksiz birsey.

burada hic tartismayin bu camlar bukadar tutar mi vs vs .

tekrar liyorum Dboxcu basi aracak ! Ben bu konuda bizim kaldigimiz yerde en iyi avukata gittim, o da bize yari yolda birakti!

senin karsi tarafa gücün yetmiyecek. Cünkü sen her bir konu icin Klage yapman lazim vs vs

Bence burada hic detaillara girip. su cam bu kadar yapar mi konularini girmemek lazim, cünkü karsi taraf hep birsey cikaracak.

Bende söyle oldu.

1. evin dis görmünü güzel yaptilar ve kirayi cikardilar

2. evin icinde problemler hic cözmediler. ben mietminderung yaptin . ama hic isime yaramadi.....

3. evin arka tarafinda cocuklar icin oynama alani vardi. oynama alanini kiracilar icin kapatilar

4. daire leri Renovierung basladilar ve ses gürültüden gecilmedi.

5. en az 3 kere mahkemeye ciktim ve hep karsi taraf tutul du.

Insallah sende olmaz ama yazdigim gibi. ne evler sirketler var. Schimmel ve Fare evlerde oluyor ve hic birsey yapmiyorlar. Ben birisinle tanisdim aynisini anlati. hata ve hata bana böyle anlati kiraci cikarmak icin renovierung yaparken boru bile patlatiyorlar mis.

insallah sende böyle olmaz ama bu isler kira yükselme ile baslar ......

kafadan uydur muyorum. burada okuya bilirsiniz. Konu ayni konuya cikiyor. Dboxcu nun kirasi yükselmis ileride bunlar da olabilir.
    http://www.stadt-spiegel-moenchengla...-aid-1.6956084
    Konu Osmanbey34 tarafından (30 Temmuz 2017 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.

21. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar siz daha halen konuyu anlamadiniz.

Problem kanun, yapa bilir mi yapamaz mi degil bence. yada gerek var mi yok mu aslinda problem bence bu degil.

tekrarliyorum. bu adam bu kiracaciyi yani Dboxcuyu bu evden cikarmak istiyor . konu bu.

ayni problemleri biz de yazadik. örnek: bizim evin Klingelsystemi, eski evsahibi degistirdi ve 2 ay sonra ev sirketi degisti ve yeni ev sirketi, o da yeni olan system tekrar yeniledi. yani mantiksiz birsey.

burada hic tartismayin bu camlar bukadar tutar mi vs vs .

tekrar liyorum Dboxcu basi aracak ! Ben bu konuda bizim kaldigimiz yerde en iyi avukata gittim, o da bize yari yolda birakti!

senin karsi tarafa gücün yetmiyecek. Cünkü sen her bir konu icin Klage yapman lazim vs vs

Bence burada hic detaillara girip. su cam bu kadar yapar mi konularini girmemek lazim, cünkü karsi taraf hep birsey cikaracak.

Bende söyle oldu.

1. evin dis görmünü güzel yaptilar ve kirayi cikardilar

2. evin icinde problemler hic cözmediler. ben mietminderung yaptin . ama hic isime yaramadi.....

3. evin arka tarafinda cocuklar icin oynama alani vardi. oynama alanini kiracilar icin kapatilar

4. daire leri Renovierung basladilar ve ses gürültüden gecilmedi.

5. en az 3 kere mahkemeye ciktim ve hep karsi taraf tutul du.

Insallah sende olmaz ama yazdigim gibi. ne evler sirketler var. Schimmel ve Fare evlerde oluyor ve hic birsey yapmiyorlar. Ben birisinle tanisdim aynisini anlati. hata ve hata bana böyle anlati kiraci cikarmak icin renovierung yaparken boru bile patlatiyorlar mis.

insallah sende böyle olmaz ama bu isler kira yükselme ile baslar ......

kafadan uydur muyorum. burada okuya bilirsiniz. Konu ayni konuya cikiyor. Dboxcu nun kirasi yükselmis ileride bunlar da olabilir.
    http://www.stadt-spiegel-moenchengla...-aid-1.6956084
    Kardesim son bir görüsünü almak istiyorum , bugün bir gelisme oldu.

Bugün tam kapiyi actim disari ciyorum bi baktim tanimadigim birisi apartmanin icinde , kimsiniz diye sordum yeni kiraciymis.

Bir süre önce üst katlardan bir daire bosalmisti...neyse

Bana dediki 3 ayligina daireyi kiraladim , sasirdim ...nasil olur bu dedim, bana demez mi , 3 ay burada evi yenileyecekler ondan sonra tuttugum daireyi satacaklarmis dedi.

Sok oldum , bu durumda ilerisi icin ne olabilir ?

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba dboxcu,

yapilacak birsey yok. yukarida yazdigim gibi olacak.
    daireler satilirsa o zaman senin kündigungsschutzun var. biz 1 kat da oturuyorduk ve bizim dairemiz iyidi. adam diger daireleri satamayinca, bizi cikarmak icin hersey yapti.

senin 2 seceneyin var

1. kirayi kabul edersin.
    2. baska ev aramak.

sen beni dinle basini hic yor ma, avukat ile falan. git baska daiere ara. bana daha bugün avukatdan fatura geldi . sokka girdim.
    Avukatlar icin bu davalar bence önemli degil. adamlar davayi kazansa da kaybetse de para kazaniyor. olan bize oluyor.

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    Horoz ustam okadar kolaymi zam yapmak Renovieren yapsada onnda bir yudesi vardir Ben yerinde olsam bi avukat danisirdim veya gitsin bi Mietverein a danissin (mucadele etsin bi Odemeye baslarsa bastan kaybeder sonucta kac senelik kiraci) bu ulkede kiracininda ev sahibinide haklari var

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)