Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2465 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evsahibi Firma kiraya asiri zam yapti, zor durumdayim.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı Talha'linho 7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz ustam okadar kolaymi zam yapmak Renovieren yapsada onnda bir yudesi vardir Ben yerinde olsam bi avukat danisirdim
    veya gitsin bi Mietverein a danissin (mucadele etsin bi Odemeye baslarsa bastan kaybeder sonucta kac senelik kiraci) bu ulkede kiracininda ev sahibinide haklari var
    hocam adamlar kanuna uygun hareket ediyorlar

Alman Medeni Kanununun BGB§552 maddesine göre Modenisierunsumlage ev sahiblerinin böyle bir hakları var ...

burada ne yazsak boş .... ha üç aşağı beş yukarı hesap düzeltebilinir fakat uygulan yol tamamen kanuna uygun

elinizin altında internet var arayın Google dan açın okuyun
    Konu hOrOz tarafından (31 Temmuz 2017 Saat 09:58 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    ben horoza katiliyorum,

bu adamlar ne yaptiklarini iyi biliyorlar !

4. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben horoza katiliyorum,

bu adamlar ne yaptiklarini iyi biliyorlar !
    Bu durumda daireleri tamirat bitiminde saticaklar gibi gözüküyor.

Oturdugum daire satilinca alan ben oturacagim dedigi zaman yine cikmam gerekiyor degil mi ?

Mecbur ev aramaya baslamaliyim...bunun birde insaati , tozu , topragi var , zaten takintili birisiyim , vay ki vayyy...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı dboxcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim , kafalarina göre rakamlar yazmislar , mesela ca. 16000 EUR ...

Gercekte ne kadar oldugu bile belli degil.

Camlari degistirecekler , inanin buraya camlarin fotosunu koyacagim , degismesine gerek bile yok ama adamlar herseyi birden yenileme derdindeler.
    Sevgili Kardesim.
    Sana yazili olarak gönderdikleri Belgenin dogrunlunun ispatini arzu edersen, Itiraz talebinde bulundugunda ya bir Kopyasini yada Hausverwaltung yakinlarda bir yerde ise, Büroya gelip dosyalari inceleyebilirsin diyebilirler. Uzak bir yerde ise bu talepte bulunamazlar.
    Sie Sind nachweiseplichtig. Kafalarina göre birseyler yazamazlar. Diger yazimdada belirttigim gibi "Staatliche Zuschüsse zur Modernisierung"
    Arkadaslarinda belirttigi gibi Eksi evlerden fazla kira alamadiklari icin böyle yöntemlere basvurarak , ya daha yüksek gelirkarsiliginda satmak. Yada kira artimini yasal sekilden dolayli sekilde yükseltmek.

Saygilarimla.

Ettiği Teşekkür
    497
    merhaba dboxcu,

alan kisi daireyi kapitalanlage yani yatirim icin alirsa o zaman birsey olmaz. ama ne olursa olsun senin zaten kiran cikmis firlamis. bizde böyle oldu.

bizim kaldigimiz yerde 8 tane daire vardi. 1 tane daire satilidi. ve diger daireler sirket satamadi. biz 1 kat ta oturuyorduk ve bizim daireyi bosalmak icin hersey yapti....bizim daire renovieren yaptilar ve showroom olarak yani müsterilere göstermek icin hazirladilar.

bence hic urasma . avukat ile de urasma. beni dinle sonra bana ne kadar tesekür edeceksin. ben 10 sene oturdum ve suan kaldigim yer 10 kat daha güzel . bi kapi kapanir bi kapi acilir bunu hic bir zaman unutma. bende esimi dinlemedim son güne biraktim. simdi de keski önceden ciksaydik diyorum. sana bi tavsiyem daha var.

sirket evleri cok kisitli oluyor simdiden ara. biz privat dan kiraladik.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Camlar tekliyse ve yeni cam yapilacaksa, ayriyeten dis cepheye mantolama yapilirsa hic itiraz etme bence cünkü yakit parasi düsecektir, disaridan gelen gürültü azalacaktir vs. 500 Euro cok bir sey degil.
    Sevgili Kardesim.

Insanlar su izocama nekadarda enerci tasarufuda faydali olacagina inaniyorlar. Iceri isiniyor ve sen terliyorsun bu yetmiyor birde Manto üzerine giyiyorsun. Terlemeden dolayi nelerin duvarlarda olustugunun Resimlerini internette görebilirsiniz.
    Agac pencerelerden cam pencerelere getikten sonra evin icindeki olusan Küflenmeler gibi.

Sahsen ben izocamla evlerin duvarlarinin kaplatilmasina karsiyim. Bazi izocamlarin yanma teylikesi daha yüksek yanincada durdulamiyor. Sadece Stein wolle yangina karsi direnisli oldugunu biliyorum.
    Jährliche Heizkosteneinsparung einer 65 m²-Wohnung:

Zuvor hatte eine Mietpartei durchschnittliche Heizkosten in Höhe von 75 Euro. Nach der Sanierungsmaßnahme gestalten sich die monatlichen Ersparnisse folgendermaßen:

1. Jahr 15 Euro pro Monat
    5. Jahr 19 Euro pro Monat
    10. Jahr 24 Euro pro Monat
    (Ab diesem Zeitpunkt entspricht die Heizkosteneinsparung etwa der Kaltmietenerhöhung)

15. Jahr 31 Euro pro Monat
    20. Jahr 40 Euro pro Monat
    25. Jahr 51 Euro pro Monat

Sanierungs-maßnahme Kosten Amortisationszeit Modernisierungs-umlage Einsparung nach 20 Jahren
    Fassadendämmung 82.000 € 20 Jahre 26 € pro Monat 40 € pro Monat

Ödenecek ev kirasi Artisiyla kiyaslandiginda aradaki fark ne oldugunu siz düsünün artik.
    Saygilarimla.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes,

1. ev sahibi evini moderne ettigi zaman devletin vermis oldugu verilere uygun bir sekilde moderne ederse kirayi yükseltme hakkina sahib olur! Öyle her önüne gelen kiralari yükseltemez.

2. kira yükseltme hakkina sahip ev sahibi kirasini o sehirdeki ayni sartlarda bulunan evlerin kirasina kadar yükselte bilir. Yani sen cok ucuz oturuyorsun, ev sahibi evi moderne ediyor ve kirani 200-300 EUR yükseltiyor... Bu hakki devlet ona vermis. Bununla alakali mahkeme kararlari bile var msl: (Landgericht Berlin, Urteil vom 30. September 2015, Az. 65 S 240/15).

3. Ev sahibi evi satmak istiyorsa seni cikarmadan evi satamaz cünkü kanunen senin "Vorkaufsrecht" in var! Bununla alakali mahkeme karari Bundesgerichtshof Januar 2015 (Az.: VIII ZR 51/14) Ancak aile ici satarsa o zaman öncelik hakkin olmuyor...

Acikcasi sen gayet uygun fiyata oturmussun yillarca. 60 metrekare bir ev icin 500,- EUR gayet normal bir fiyat..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    merhaba dboxcu,

alan kisi daireyi kapitalanlage yani yatirim icin alirsa o zaman birsey olmaz. ama ne olursa olsun senin zaten kiran cikmis firlamis. bizde böyle oldu.

bizim kaldigimiz yerde 8 tane daire vardi. 1 tane daire satilidi. ve diger daireler sirket satamadi. biz 1 kat ta oturuyorduk ve bizim daireyi bosalmak icin hersey yapti....bizim daire renovieren yaptilar ve showroom olarak yani müsterilere göstermek icin hazirladilar.

bence hic urasma . avukat ile de urasma. beni dinle sonra bana ne kadar tesekür edeceksin. ben 10 sene oturdum ve suan kaldigim yer 10 kat daha güzel . bi kapi kapanir bi kapi acilir bunu hic bir zaman unutma. bende esimi dinlemedim son güne biraktim. simdi de keski önceden ciksaydik diyorum. sana bi tavsiyem daha var.

sirket evleri cok kisitli oluyor simdiden ara. biz privat dan kiraladik.
    Kardesim , kesinlikle önerine uyacagim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardesim.

Insanlar su izocama nekadarda enerci tasarufuda faydali olacagina inaniyorlar. Iceri isiniyor ve sen terliyorsun bu yetmiyor birde Manto üzerine giyiyorsun. Terlemeden dolayi nelerin duvarlarda olustugunun Resimlerini internette görebilirsiniz.
    Agac pencerelerden cam pencerelere getikten sonra evin icindeki olusan Küflenmeler gibi.

Sahsen ben izocamla evlerin duvarlarinin kaplatilmasina karsiyim. Bazi izocamlarin yanma teylikesi daha yüksek yanincada durdulamiyor. Sadece Stein wolle yangina karsi direnisli oldugunu biliyorum.
    Jährliche Heizkosteneinsparung einer 65 m²-Wohnung:

Zuvor hatte eine Mietpartei durchschnittliche Heizkosten in Höhe von 75 Euro. Nach der Sanierungsmaßnahme gestalten sich die monatlichen Ersparnisse folgendermaßen:

1. Jahr 15 Euro pro Monat
    5. Jahr 19 Euro pro Monat
    10. Jahr 24 Euro pro Monat
    (Ab diesem Zeitpunkt entspricht die Heizkosteneinsparung etwa der Kaltmietenerhöhung)

15. Jahr 31 Euro pro Monat
    20. Jahr 40 Euro pro Monat
    25. Jahr 51 Euro pro Monat

Sanierungs-maßnahme Kosten Amortisationszeit Modernisierungs-umlage Einsparung nach 20 Jahren
    Fassadendämmung 82.000 € 20 Jahre 26 € pro Monat 40 € pro Monat

Ödenecek ev kirasi Artisiyla kiyaslandiginda aradaki fark ne oldugunu siz düsünün artik.
    Saygilarimla.
    Bu güzel bilgilendirme icin cok tesekkürler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes,

1. ev sahibi evini moderne ettigi zaman devletin vermis oldugu verilere uygun bir sekilde moderne ederse kirayi yükseltme hakkina sahib olur! Öyle her önüne gelen kiralari yükseltemez.

2. kira yükseltme hakkina sahip ev sahibi kirasini o sehirdeki ayni sartlarda bulunan evlerin kirasina kadar yükselte bilir. Yani sen cok ucuz oturuyorsun, ev sahibi evi moderne ediyor ve kirani 200-300 EUR yükseltiyor... Bu hakki devlet ona vermis. Bununla alakali mahkeme kararlari bile var msl: (Landgericht Berlin, Urteil vom 30. September 2015, Az. 65 S 240/15).

3. Ev sahibi evi satmak istiyorsa seni cikarmadan evi satamaz cünkü kanunen senin "Vorkaufsrecht" in var! Bununla alakali mahkeme karari Bundesgerichtshof Januar 2015 (Az.: VIII ZR 51/14) Ancak aile ici satarsa o zaman öncelik hakkin olmuyor...

Acikcasi sen gayet uygun fiyata oturmussun yillarca. 60 metrekare bir ev icin 500,- EUR gayet normal bir fiyat..
    Kira konusunda haklisiniz , bu zamana böyle uygun bir fiyat icin sükretmem gerekiyor ki , her zamanda sükrettim.

Su an da 60 metrekare icin 500 uygun diyorsunuz fakat sadece %11 masraflari ekleyerek kiram 517 EUR oldu , sonra kirayada zam yapacaklar tahminim 580 Euro olacak . Bu rakami ödeyecek durumum malesef yok.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Kira konusunda haklisiniz , bu zamana böyle uygun bir fiyat icin sükretmem gerekiyor ki , her zamanda sükrettim.

Su an da 60 metrekare icin 500 uygun diyorsunuz fakat sadece %11 masraflari ekleyerek kiram 517 EUR oldu , sonra kirayada zam yapacaklar tahminim 580 Euro olacak . Bu rakami ödeyecek durumum malesef yok.
    kardes, maximal %11 kirayi yükseltebilir diye birsey yok! kanunen ev sahibi kirani "ortsübliche Vergleichsmiete" yani yerel kiralari referenz alarak yükseltme hakkina sahib. Bununla alakali mahkeme kararini ekledim.

bu kirayi ödeme imkanin yok ise, Wohngeld icin baswuru yapabilirsin...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes, maximal %11 kirayi yükseltebilir diye birsey yok! kanunen ev sahibi kirani "ortsübliche Vergleichsmiete" yani yerel kiralari referenz alarak yükseltme hakkina sahib. Bununla alakali mahkeme kararini ekledim.

bu kirayi ödeme imkanin yok ise, Wohngeld icin baswuru yapabilirsin...
    Wohngeld basvurusu yapacagim , tesekkürler.

Insaat icin kira indirimi icin mahkeme kararlarina baktim %15 kira indirimi istemeyi düsünüyorum , sizce bu indirimi alabilir miyim ?

Ettiği Teşekkür
    497
    öncelikle kirayi „ unter Vorbehalt“ öde ve kirayi düsürmek istiyorsan kafana göre birsey yapma. Bu is tek avukat ile olur. avukatsiz bi is yapma. ama yukarida da yazdim hic enerjini harcama.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    öncelikle kirayi „ unter Vorbehalt“ öde ve kirayi düsürmek istiyorsan kafana göre birsey yapma. Bu is tek avukat ile olur. avukatsiz bi is yapma. ama yukarida da yazdim hic enerjini harcama.
    Hepsi aklimda kardesim , Avukata gidecek durumum zaten yok .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Hepsi aklimda kardesim , Avukata gidecek durumum zaten yok .
    Hatirlatma! Misraya vay ki vayyy... Cümlelerini Eklemeyi Unutmussun Hatirlatayim Dedim.

18. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatirlatma! Misraya vay ki vayyy... Cümlelerini Eklemeyi Unutmussun Hatirlatayim Dedim.
    Senin derdin ne ? Baska isin,gücün yok mu bana sarmissin..?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    hocam sana olacak şeyleri yazdık sende konuyu sişirmeyi bırak

gerekli gereksiz bir sürü yorumla birlikte yapacak hiç bir şeyin olmadığını anlattık

oflama sızlamayı bırak artık Almanya gerçeklerine geri dön
    Konu hOrOz tarafından (02 Ağustos 2017 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Hocam Belliki Sakadan Anlamiyorsun,
    Kusura bakma espiri olsun diye yazdim.
    Bu Mesajdan önce,Baska espiri amacli mesaj yazdigimi hatirlamiyorum.
    Benim seninle ne derdim olsun´ki?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sana olacak şeyleri yazdık sende konuyu sişirmeyi bırak

gerekli gereksiz bir sürü yorumla birlikte yapacak hiç bir şeyin olmadığını anlattık

oflama sızlamayı bırak artık Almanya gerçeklerine geri dön
    Horozcum senin tuzun kuru tabi , 4 odali evde oturuyorsun ve 360 ödüyorsun .

Sen benim halimden anlayamazsin ki ...

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Horozcum senin tuzun kuru tabi , 4 odali evde oturuyorsun ve 360 ödüyorsun .

Sen benim halimden anlayamazsin ki ...
    hocam ben 560€ kira ödüyorum bunu ben 1300 € (4kişi) Harz4 alırkende ödüyordum ..

ya bu zaman da 300€ kira arıyorsan çooookkkkk ararsın .

gelirin az ise Kira yardımı alabilirsin .... ha bunuda unutma bu firmalar yıllık kira zammını da es geçmeyecektir

ama yapacak başka bir şey yok ... ağlayıp sızlamakda çözüm yok bunu bil

bizim burada yapacağımız bir şey yok sana yapılan herşeyin kanuni ve yasal olduğunu nizami olduğunu anlattık

bizim yapacağımız bu kadar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)