Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2467 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evsahibi Firma kiraya asiri zam yapti, zor durumdayim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide arkadaşı evden çık demiyorlarki ..sadece yaptiklari masrafi ona 12 aya yayarak istiyorlar..

Yaptıkları herşey nizami

Ben şuanda WOGE nin evinde oturuyorum

365 € kira 200€ Nebenkosten her sene 400€ civarı Nebenkosten ve 400€ da Heizkosten geri gelir

Ev 4 oda ama okadar büyük değil 69m.kare

Bana pay düşen büyük bir bahçesi var ..

Tabiki her ev gibi sorunlari var mesela ses yalıtımı çok kötü

1970 lerin sistemi ile yapılmış

Bundan 20 sene dıştan mantolama yapıldı ve kalorifer sistemi kuruldu

Pencerelerr değişti fakat eski norm olduğu için pencereler geçen sene yine değişti

Alt kat olduğu halde kışın evde kalorifer yakma bir kazakla oturabilirsin

Birde bizim buralar kışın bir acayip oluyo
    Burada kira olarak 365 euro ödedigini yazmisin , 4 odali evde oturdugunu yazmissin.

Allah herkese 4 odali bir daire ve 365 euro kira nasip etsin canim kardesim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı dboxcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada kira olarak 365 euro ödedigini yazmisin , 4 odali evde oturdugunu yazmissin.

Allah herkese 4 odali bir daire ve 365 euro kira nasip etsin canim kardesim.
    iyi oku galiba 200€ Nebenkosten yazıyor

olayı kişisel tartışmaya götürmeyeceğim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    iyi oku galiba 200€ Nebenkosten yazıyor

olayı kişisel tartışmaya götürmeyeceğim
    Horozcum mümkünse konuma yazma canim kardesim ,sen benim derdimden anlayamazsin, tuzun kuru bana 300 euro ya kümes tutmazsin diyorsun.

Kiran 360 Euro , 4 odali evde oturuyorsun , bide üstüne yenilenmis evde oturuyorsun .Allah bu sekilde devam ettirsin , gözümüz yok.

Ben ne yapabilirim diye arkadaslarla tartisiyorum sen habire birsey yapamazsin konuyu neden uzatiyorsun diye yaziyorsun.

Okumuyorsun konuyu, ben en son nasil kirayi insaat halinde düsürüm ü tartisiyorum , kanunen kirami yükseltirler mi meselesi coktan bitti canim kardesim.
    Konu dboxcu tarafından (02 Ağustos 2017 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Horozcum mümkünse konuma yazma canim kardesim ,sen benim derdimden anlayamazsin, tuzun kuru bana 300 euro ya kümes tutmazsin diyorsun.

Kiran 360 Euro , 4 odali evde oturuyorsun , bide üstüne yenilenmis evde oturuyorsun .Allah bu sekilde devam ettirsin , gözümüz yok.

Ben ne yapabilirim diye arkadaslarla tartisiyorum sen habire birsey yapamazsin konuyu neden uzatiyorsun diye yaziyorsun.

Okumuyorsun konuyu, ben en son nasil kirayi insaat halinde düsürüm ü tartisiyorum , kanunen kirami yükseltirler mi meselesi coktan bitti canim kardesim.

hocam sende okuma özürümü var ben 560 kira ödüyorum 365€+200€ =565€

ya kira düşürsen 3-4 ay ondan sonra inşaat bitince nolacak ??

yine yüksek kirayi ödeyeceksin ondan sonraki yıllarda da kira artışı

bu zaten son yazışım konu zaten kabak tadı vermeye başladı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    hocam sende okuma özürümü var ben 560 kira ödüyorum 365€+200€ =565€

ya kira düşürsen 3-4 ay ondan sonra inşaat bitince nolacak ??

yine yüksek kirayi ödeyeceksin ondan sonraki yıllarda da kira artışı

bu zaten son yazışım konu zaten kabak tadı vermeye başladı
    Horozcum , kusura bakma canim kardesim .
    Ben yanlis hesaplamisim.

Benim kira 306 + 100 = 406 Euro.

517 - 406 = 111 Euro artis olacak , aslinda bu kadar insaat icin 111 euro hic birsey degil.

Bosu bosuna burayi aglama duvarina cevirmisim .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Kiralar suan baya pahali , kalt 600 € dan basliyor , napacagiz bilmem , warm 1000 euroyu buluyor.

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    dboxcu, ben sana basdan yazdim. enerjini haracama . ama sen enerjini birak ev sahibinle burada harcamaya basliyorsun. horozun yada baska birisinin kirasini bosver. ben yaklasik 900 euro suan warm ödüyorum ben ne yapiyim ??

herseyin bir artisi ve eksisi vardir bunu unutma. eski evde cok düsük kiram vardi . 10 sene kirayini yükselmediler. ama eksileri de cok vardi. suan kira yüksek ama basim agirmiyor ve kaldigim yer güzel.

ben ve Horoz sana net yazdik .......

sen cözüm bulmaya bak. sana avukati git yazdik. sen benim durumum yok yazdin. bana kalirsa hic , mietminderung, avukat falan urasma. tekrar yaziyorum senin bi problemin bitecek diger problemin basliyacak.

benim sana tavsiyem yeni bir yer bak. simdiden ! kiralar suan heryerde yüksek yapilacak birsey yok. sana yazdigimi gibi bir kapi kapanir diger kapi acilir. insallah sonuc iyi olur... sana bol sans diliyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    biri birseyi anlamayinca yada bir konu hakkinda mutabik olmayinca hemen kisiyi rendice edecek sekilde ya azarlama yapiliyor yada bir daha kimseye yardim etmeyecem kiymetimi bilen yok gibi küsmeler basliyor buda yeni moda oldu burada...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Horozcum , kusura bakma canim kardesim .
    Ben yanlis hesaplamisim.

Benim kira 306 + 100 = 406 Euro.

517 - 406 = 111 Euro artis olacak , aslinda bu kadar insaat icin 111 euro hic birsey degil.

Bosu bosuna burayi aglama duvarina cevirmisim .
    Yerine Göre Kira Orani Degisir,
    Ben Misal 700 € Kira Ödüyorum,
    Ayni Büyüklükteki Daire icin München Yada Frankfurt Civarinda,
    Bu Oran 1000€ Yada Daha Fazla Olabilir,
    Horozun Kaldigi Sehirdeki kira Oranlari ile Senin Kaldigin Yerin Kira Oranlarinin,
    Ayni Oldugunu Hic Düsünmüyorum.
    O Yüzden,Horozun Ödedigi Kira ile Kiyaslama Hic Yapma.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Birinin pasaportuna el konur veya kirasi yukselir solugu burda alir..bura tabiki aglama duvari degil ama cozum burosuda degil..sana herturlu tavsiyeyi sunmuslar,nihayetinde tavsiye ,gerceklerle yuzlesmek sana borc olmus..sana ilk mesajimda yazmistim;rahatini seven birisin diye..ya sen batti balik yan gider diyorsun yada bu yazdiklarin hayal urunu olup burdakileri yiyorsun!!gerci bana dusmez ama sen treni kacirmisin..
    Saygilar..

12. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerine Göre Kira Orani Degisir,
    Ben Misal 700 € Kira Ödüyorum,
    Ayni Büyüklükteki Daire icin München Yada Frankfurt Civarinda,
    Bu Oran 1000€ Yada Daha Fazla Olabilir,
    Horozun Kaldigi Sehirdeki kira Oranlari ile Senin Kaldigin Yerin Kira Oranlarinin,
    Ayni Oldugunu Hic Düsünmüyorum.
    O Yüzden,Horozun Ödedigi Kira ile Kiyaslama Hic Yapma.
    Kardesim kiyaslama yapmiyorum. Benimkisi sadece sitem.

Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dboxcu, ben sana basdan yazdim. enerjini haracama . ama sen enerjini birak ev sahibinle burada harcamaya basliyorsun. horozun yada baska birisinin kirasini bosver. ben yaklasik 900 euro suan warm ödüyorum ben ne yapiyim ??

herseyin bir artisi ve eksisi vardir bunu unutma. eski evde cok düsük kiram vardi . 10 sene kirayini yükselmediler. ama eksileri de cok vardi. suan kira yüksek ama basim agirmiyor ve kaldigim yer güzel.

ben ve Horoz sana net yazdik .......

sen cözüm bulmaya bak. sana avukati git yazdik. sen benim durumum yok yazdin. bana kalirsa hic , mietminderung, avukat falan urasma. tekrar yaziyorum senin bi problemin bitecek diger problemin basliyacak.

benim sana tavsiyem yeni bir yer bak. simdiden ! kiralar suan heryerde yüksek yapilacak birsey yok. sana yazdigimi gibi bir kapi kapanir diger kapi acilir. insallah sonuc iyi olur... sana bol sans diliyorum.
    Kardesim , en son kira indiriminden konusuyorduk , Horoz bana yeter uzatma yazinca bende sen benim halimden anlamazsin diye yazdim.

Ben hakkim varsa kira indiriminden yararlanmak istiyorum.

Mahkeme kararlarinda benim durumumdakiler %20 indirim almislar.

Neden bende almayayim , 4 ay az bir zaman degil ki , okadar insaat cekecegim .

Yeni bir yer ariyorum tabiki .

Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birinin pasaportuna el konur veya kirasi yukselir solugu burda alir..bura tabiki aglama duvari degil ama cozum burosuda degil..sana herturlu tavsiyeyi sunmuslar,nihayetinde tavsiye ,gerceklerle yuzlesmek sana borc olmus..sana ilk mesajimda yazmistim;rahatini seven birisin diye..ya sen batti balik yan gider diyorsun yada bu yazdiklarin hayal urunu olup burdakileri yiyorsun!!gerci bana dusmez ama sen treni kacirmisin..
    Saygilar..
    Kardesim burasi bir forum , burasi dayanisma icin var.

Forumun Admini var , Modaretor u var.

Kurallar cercevisinde tartisiyoruz , bir cözüm yolu bulmaya calisiyorum.

Ben zor durumda olan bir insanim , kimseyi yedigim falan yok .Bu yazdiklarinla inan günah a giriyorsun.

Alıntı choban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biri birseyi anlamayinca yada bir konu hakkinda mutabik olmayinca hemen kisiyi rendice edecek sekilde ya azarlama yapiliyor yada bir daha kimseye yardim etmeyecem kiymetimi bilen yok gibi küsmeler basliyor buda yeni moda oldu burada...
    Keske bu sekilde olmasa , gercekten neden biz böyleyiz , baska milletlerden dayanisma konusunda cok alt seviyedeyiz.

Osmanbey34 Kardesim gerci sen hic enerjini harcama diyorsun biliyorum fakat ,

1-Ben bu firmadan yaptiklari masraflarin faturasini isteyemezmiyim ?

2-Kira indiriminde bire bir pazarlik yapamazmiyim ?

3-Illaki Avukata gidip mahkemeden mi kira indirimi cikmasi lazim ?

Bugün bir Avukata gitsem kimbilir sadece danisma ücreti ne olacak.
    Konu Memoli1976x tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    497
    dboxcu sen daha halen anlamadin. bu sirket senin ile urasmaz !!

soru larini cevapliyorum

1. sen istersin ve onlardan tik cikmaz . bu sirketler böyle sen yazarsin onlardan hic birsey geri gelmez.

2. kafana göre birsey yapamaz. pazarlik hic yapamassin. toplam iki ay kira dolarsa sana fristlose kündigung yollar lar. kira yi düsürmek icin avukata git yada mieterschutz....

3. mahkemelik birsey yok. avukata gidersin durumu anlatirsin. kira yi unter vorbehalt öde

tekrar yaziyorum ben en iyi avukatlara gittim ve birsey yapamadim ve sana tekrar yaziyorum sen bir probleme bitirince diger problem baslar.

sana örnek veriyim: bizi ev sirketi fristlose Kündigung vermis di, bu ilk zamanlar olmusdu. sebep : mutfak da ben birsey kirmisim . ama öyle tabiki birsey yok.. adam kafadan atiyor ve bizi cikarmak icin sebep ariyor.... sana yazmak yada anlatmak istedigim adam seni cikarmak isterse birsey bulur seni urasdirir vs vs bu isin icinden cikamssin ve yeri gelir mecbur avukata gitmen lazim. adam senen kautionu ödemez. burda cok örnek sayabilirim.

en basit örnek. adam insaat sirasinda bi boru patlatir heryer su olur . o zaman ne yapacaksin ?

bunlar tek örnek bende oldu sende olacak deyi birsey yok

ama sana bu kira cok geldiyse o zaman bende sana tekrar yaziyorum hic urasma. adamlara güzelce konus ben ev bakiyorum de, onlar da seni rahat birakir.

ama ben taminlerimde yanlimam . bir kac ay sonra yazacaksin böyle oldu söyle oldu. tabiki olmasini istemem. ama cogu büyük sehirlerde herkez böyle sirketlerle urasiyor.
    Konu Osmanbey34 tarafından (04 Ağustos 2017 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    dboxcu sen daha halen anlamadin. bu sirket senin ile urasmaz !!

soru larini cevapliyorum

1. sen istersin ve onlardan tik cikmaz . bu sirketler böyle sen yazarsin onlardan hic birsey geri gelmez.

2. kafana göre birsey yapamaz. pazarlik hic yapamassin. toplam iki ay kira dolarsa sana fristlose kündigung yollar lar. kira yi düsürmek icin avukata git yada mieterschutz....

3. mahkemelik birsey yok. avukata gidersin durumu anlatirsin. kira yi unter vorbehalt öde

tekrar yaziyorum ben en iyi avukatlara gittim ve birsey yapamadim ve sana tekrar yaziyorum sen bir probleme bitirince diger problem baslar.

sana örnek veriyim: bizi ev sirketi fristlose Kündigung vermis di, bu ilk zamanlar olmusdu. sebep : mutfak da ben birsey kirmisim . ama öyle tabiki birsey yok.. adam kafadan atiyor ve bizi cikarmak icin sebep ariyor.... sana yazmak yada anlatmak istedigim adam seni cikarmak isterse birsey bulur seni urasdirir vs vs bu isin icinden cikamssin ve yeri gelir mecbur avukata gitmen lazim. adam senen kautionu ödemez. burda cok örnek sayabilirim.

en basit örnek. adam insaat sirasinda bi boru patlatir heryer su olur . o zaman ne yapacaksin ?

bunlar tek örnek bende oldu sende olacak deyi birsey yok

ama sana bu kira cok geldiyse o zaman bende sana tekrar yaziyorum hic urasma. adamlara güzelce konus ben ev bakiyorum de, onlar da seni rahat birakir.

ama ben taminlerimde yanlimam . bir kac ay sonra yazacaksin böyle oldu söyle oldu. tabiki olmasini istemem. ama cogu büyük sehirlerde herkez böyle sirketlerle urasiyor.
    Kardesim dediklerin bir bir cikiyor.

Adamlardan 3 kere termin istedim , karsilikli görüselim diye , bir türlü bana dönmüyorlar.

Ben evi firma alinca sevinmistim , privat kisiye göre sorunlari daha iyi hallederiz diye ama malesef daha beteri oldu.

Ben yeni ev aramaya basladim .
    Birde 31.08 e kadar sondernkündigung yapabilirsiniz yazmislar mektupta ama o zamana kadar ev bulmam tasinmam mümkün degil.

Ettiği Teşekkür
    497
    benim sana tavsiyem: sirket ile konus ben ev ariyorum diye. zaman kazanmis olursun. sirket ile bi problem olursa o zaman mieterschutzvereine git avukatta gitme. bol sans dilerim.

ben ev ve is konusunda kanunlara inanmiyorum ! iyi avukatin varsa hersey mümkün !
    Konu Osmanbey34 tarafından (05 Ağustos 2017 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    benim sana tavsiyem: sirket ile konus ben ev ariyorum diye. zaman kazanmis olursun. sirket ile bi problem olursa o zaman mieterschutzvereine git avukatta gitme. bol sans dilerim.

ben ev ve is konusunda kanunlara inanmiyorum ! iyi avukatin varsa hersey mümkün !
    zaten evden çık demiyorlar veya kündigung yok arkadaş kendi kendi kuruntu yapıyor

Kardesim dediklerin bir bir cikiyor.

Adamlardan 3 kere termin istedim , karsilikli görüselim diye , bir türlü bana dönmüyorlar.

Ben evi firma alinca sevinmistim , privat kisiye göre sorunlari daha iyi hallederiz diye ama malesef daha beteri oldu.

Ben yeni ev aramaya basladim .
    Birde 31.08 e kadar sondernkündigung yapabilirsiniz yazmislar mektupta ama o zamana kadar ev bulmam tasinmam mümkün degil.
    arkadaşım sen hep yanlış anlıyorsun o Sonderkündigungsrecht ( eve çıkış verip hemen ertesi ay evden çıkabilirsin ) ama istediğin zaman da eve kündigung verip çıkabilirsin

bu demek değilki sen 31.08 e kadar kündigung yapmazsan ömür boyu orada kalacaksın

uygun bir yer bulursan çıkış süresine uygun ( Kündigunsfrist 3 ay ) çıkabilirsin

eğer ev sahibi çıkış verirse aşağıdaki çıkarma süreleri geçerli

Konu hOrOz tarafından (05 Ağustos 2017 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,307
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Arkadas kirada oturuyorsun.Kira bedeli var.
    Internete Mietpreise ............ kaldigin sehri ver.Oranin piyasasini ögrenirsin.Piyasa ortalama 9 Euro kaltmiete 2,30€ Nebenkosten metrekaraye.Yansiyan ne yazik ki bu.
    Bir atasözü var ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin diye.Bu gercekden kacamazsin.Baska yere de gitsen ayni sorunla karsilasirsin.
    Ev sahipleri ortsübliche Kaltmieteyi isterler.
    Evlerde Energie ausweis mecburi kanuni bir boyutu var.Ev sahibi burada dogru hareket etmis.
    Hukuki olarak ugrasman sana birsey kazandirmaz.Ev sahibiyle de taklasman huzursuzluk yaratir.
    Bu Energetische Sanierung. 11 % masrafi kanun böyle kiraciya yapilan isler bölünerek paylastirilir.
    Eger ki Ev sahibi buna ek olarak kiraya da extra zam yapacam derse onu da yapabilir.bu is bununla kalmaz.Ortsübliche Mieteye gelene kadar imkanlari kullanirlar.
    %11 ekler 3 senede de yüzde 15 le yüzde 20 % zam yapabilir.Tamirden sonra da zam hakkimi kullaniyorum der.
    Bazi yerlerde Mietpreisbremse var Bayern mesela 3 senede 15% daha önce %20 ydi.Bunu da üzerine koyma hakki var.15 ayda seneye de bölebilir.Toplami 3 senede 15% gecmeme sartiyla.

Burasi böyle.

Daha ucuz ev bulabilirim dersen.Bu Kündigungsfrist de de cikabilirsin.Daha sonra da Ev buldukdan sonra da 3 Ay cikis süresini kullanip cikabilirsin.

Ucuz kira kalmadi.Devlet Ev sahiplerini kanuni mecburiyetlerle Energetische sanierung a Mecbur tutuyor.Ayni kanun da 11% kiraciya yükleyebilirsin diyor.3 senedede 15% zam hakkin var diyor.
    Sen burada kimi kime sikayet edeceksin.
    Ev sahibi dogru hukuki boyutu da dogru tutarak bilgilendirmis.Sizi bunlar bekliyor.Ya oturun yada cikis hakkinizi kullanabilirsiniz diyor.

Adamlar sirket sana dönmez oturan oturur cikan cikar der.Sen cikarsan kaldigin yeri 12 € dan metrekaresini kiraya verir.1-2-3 odalar metrekaresi yüksek istenilen metrekareler.
    özel Sirket kar oranina bakar.devletin Evlerinden bulabilirsen onlar 1 Euro metrekarede uygun olurlar.

Mieterverein a gitmekle veya Avukata gitmek seni daha fazla Üzer Sinirlerin alt üst olur.
    .Sigortan yoksa senden de fazla para cikar.
    Avukatlar kira varm miete X 12 Ay mesela500 € kira X12 Ay =6000 € üzerinden ücretini hesap eder.Fazla ugrasmasa da.Bu ücreti talep eder.
    Ben de Ev Sahibiyim senelerce bu islerle ugrasiyorum.
    Otsübliche Mieteyi degerlendir.Toleranzin icerisindeyse ugrasma.Üzülme.Almis oldugun aylikla gecim zorsa Miethilfeye basvur.

Baska bir sikinti da simdiye kadar ucuza oturmusunuz.
    Sanierung la önce 11 % ekleyecek. Kaltmiete belli bir yüksek orana gelecek.bunun üzerinden de yüksek orandan 3 senelik yukarda bildirdigim 15 % zam oranini kullanabilir.
    %15 sanierung dan önce koysa alacagi kira daha ucuza gelecek.

Eger ki Sirket elinde tutmak istiyorsa alacagi kiraya bakar.
    Satmak istiyorsa tamirden sonra su an fiatlar getirisi yüksek önce icerisinde oturana soracak.Daire daire satilacaksa.
    Paket olarak komple devredecekse kiraciya sorma sarti yok.
    Konu murat39 tarafından (06 Ağustos 2017 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.

19. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas kirada oturuyorsun.Kira bedeli var.
    Internete Mietpreise ............ kaldigin sehri ver.Oranin piyasasini ögrenirsin.Piyasa ortalama 9 Euro kaltmiete 2,30€ Nebenkosten metrekaraye.Yansiyan ne yazik ki bu.
    Bir atasözü var ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin diye.Bu gercekden kacamazsin.Baska yere de gitsen ayni sorunla karsilasirsin.
    Ev sahipleri ortsübliche Kaltmieteyi isterler.
    Evlerde Energie ausweis mecburi kanuni bir boyutu var.Ev sahibi burada dogru hareket etmis.
    Hukuki olarak ugrasman sana birsey kazandirmaz.Ev sahibiyle de taklasman huzursuzluk yaratir.
    Bu Energetische Sanierung. 11 % masrafi kanun böyle kiraciya yapilan isler bölünerek paylastirilir.
    Eger ki Ev sahibi buna ek olarak kiraya da extra zam yapacam derse onu da yapabilir.bu is bununla kalmaz.Ortsübliche Mieteye gelene kadar imkanlari kullanirlar.
    %11 ekler 3 senede de yüzde 15 le yüzde 20 % zam yapabilir.Tamirden sonra da zam hakkimi kullaniyorum der.
    Bazi yerlerde Mietpreisbremse var Bayern mesela 3 senede 15% daha önce %20 ydi.Bunu da üzerine koyma hakki var.15 ayda seneye de bölebilir.Toplami 3 senede 15% gecmeme sartiyla.

Burasi böyle.

Daha ucuz ev bulabilirim dersen.Bu Kündigungsfrist de de cikabilirsin.Daha sonra da Ev buldukdan sonra da 3 Ay cikis süresini kullanip cikabilirsin.

Ucuz kira kalmadi.Devlet Ev sahiplerini kanuni mecburiyetlerle Energetische sanierung a Mecbur tutuyor.Ayni kanun da 11% kiraciya yükleyebilirsin diyor.3 senedede 15% zam hakkin var diyor.
    Sen burada kimi kime sikayet edeceksin.
    Ev sahibi dogru hukuki boyutu da dogru tutarak bilgilendirmis.Sizi bunlar bekliyor.Ya oturun yada cikis hakkinizi kullanabilirsiniz diyor.

Adamlar sirket sana dönmez oturan oturur cikan cikar der.Sen cikarsan kaldigin yeri 12 € dan metrekaresini kiraya verir.1-2-3 odalar metrekaresi yüksek istenilen metrekareler.
    özel Sirket kar oranina bakar.devletin Evlerinden bulabilirsen onlar 1 Euro metrekarede uygun olurlar.

Mieterverein a gitmekle veya Avukata gitmek seni daha fazla Üzer Sinirlerin alt üst olur.
    .Sigortan yoksa senden de fazla para cikar.
    Avukatlar kira varm miete X 12 Ay mesela500 € kira X12 Ay =6000 € üzerinden ücretini hesap eder.Fazla ugrasmasa da.Bu ücreti talep eder.
    Ben de Ev Sahibiyim senelerce bu islerle ugrasiyorum.
    Otsübliche Mieteyi degerlendir.Toleranzin icerisindeyse ugrasma.Üzülme.Almis oldugun aylikla gecim zorsa Miethilfeye basvur.

Baska bir sikinti da simdiye kadar ucuza oturmusunuz.
    Sanierung la önce 11 % ekleyecek. Kaltmiete belli bir yüksek orana gelecek.bunun üzerinden de yüksek orandan 3 senelik yukarda bildirdigim 15 % zam oranini kullanabilir.
    %15 sanierung dan önce koysa alacagi kira daha ucuza gelecek.

Eger ki Sirket elinde tutmak istiyorsa alacagi kiraya bakar.
    Satmak istiyorsa tamirden sonra su an fiatlar getirisi yüksek önce icerisinde oturana soracak.Daire daire satilacaksa.
    Paket olarak komple devredecekse kiraciya sorma sarti yok.
    Mükemmel bir anlatim olmus , elinize saglik.Benim durumumdakilere rehber olacak bir yazi.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Mükemmel bir anlatim olmus , elinize saglik.Benim durumumdakilere rehber olacak bir yazi.
    bizde aynısınıi anlattık zaten

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    bizde aynısınıi anlattık zaten
    Üstad kusura bakma ama senin anlatimin beni biraz üzdü.
    Konu dboxcu tarafından (07 Ağustos 2017 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Üstad kusura bakma ama senin anlatimin beni biraz üzdü.
    bunda üzülecek bir şey yok gerçekleri yaziyoruz yoksa herkes mutlu olsun diye lafları süslemenin bir gereği yok

arkadaşin yazdıklari ile bizim yazdıklarımızdan değışik bir şey yok sana kanunları ve olacakları zaten yazdık

sırf sen sevinesin diye olayı pohpohlamanın bir sebebi yok

24. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)