Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2466 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Bozuk saat bile günde iki defa dogruyu gösterir, bunlarda yumurtlamaya basladilar ama kendilerini ele vererek,
    Bana göre Kötünün iyisi olmaz. Alinti MedyaFaresinden oldugu gibi sunuyorum. Türkiye medyasi bu konuda cok zayif
    Adam satmalar cok oluyor ve ellerindeki sanatcilar Futbol camiiasindaki Oyuncular gibi hangi Takimda oynuyorlarsa o renge Bürünüyorlar
    ve Sanatciligi ikinci Planda birakiyorlar. Yazarlari da ayni, ne istenirse onu yaziyorlar.
    Ana akım medya tarafından uzunca bir süredir bu teori belirli aralıklarla ,her seferinde farklı ağızlardan dile getiriliyor.
    Size önerim safsata diyerek kestirip atmayın.

Çünkü; gerçeğin ta kendisi olabilir.Bu bir geçiş süreci ve gerçek bize ürkütmeden yavaş yavaş veriliyor.
    Fakat bizi alıştırmaya çalıştıkları gerçek yeni bir keşif değil eskilerin bildiği bizimse hurafe ve cehalet saydığımız şeydir.

Eskiden yaşamış olan insanlar gerçek dünyanın şeklini ve aşılması imkansız bir kubbeyle sınırlandırıldığımızı biliyorlardı .
    400 yıl önce birileri düğmeye bastı ve bilincimize format attı yeniden dizayn edildik. Peki bunu yapmaya neden gerek duydular ?
    yani dünya ha düz olmuş ha yuvarlak ne farkederki diyebiliriz. Ama bu kolaycılıktan başka bir şey olmaz .Eski insanlar dünyanın
    düz olduğunun farkındaydılar fakat sınırlarını aşmamak gerektiğine ve ötede her ne varsa bizim hayrımıza olmadığına inanırlardı
    ve bunun yaratıcının işine karışmak olacağını düşünürlerdi. Ama büyü ve karanlık tarafla ilgisi olan insanlar her devirde vardı ve
    tanrı inancı bu kesimin aşamadığı tek engeldi .Ama karanlık taraf doğası gereği sınır tanımaz bir ruh hali içindedir egosu onu hep
    başkaldırıya zorlar.

Şimdi, tanrıyı sistemin içinden bir anda çekip çıkarmak o devirde imkansızın ötesinde bir şeydi ama bilinen dünya inancını yıkmak
    daha kolay bir iş olacaktı yaklaşık 400 yıl önce düğmeye basıldı ve Galileo teleskobu geliştirdi .(Teleskobu unutmayın çünkü herşeyi
    başlatan ,aynı şekilde bitirecek)Galileo ayı inceledi dünya ile benzerlikler gördü sonra güneşi , venüsü vs inceledi ve dedi ki; Hayır
    evren dünyanın etrafında dönmüyor dünya da diğer gezegenler gibi güneşin etrafında dönüyor. Aynı yüzyıl içerisinde ısaac Newton
    yerçekimini buldu çok kısa bir zaman zarfında bilincimizde doğru , yanlış – yanlış ,doğru oluverdi astrolojinin yerini astronomi aldı
    başta da dediğim gibi birileri düğmeye bastı .

Modern bilim dediğimiz tek tanrı merkezli dinlere karşı geliştirilmiş karşıt bir dindir. Yaşamın bu gezegende var olmasının tesadüflere
    bağlı olduğunu 400 yıl boyunca beyinlerimizi manipüle ederek hepimize kabul ettirdi ve tanrı inancını sorgulanır hale getirdi. sonsuz evrende
    sonsuz sayıda gezegen olduğu ve evrenin tehlikelerle dolu olduğu fikrini,benliğimize işledi(göktaşı gibi) Değersiz olduğumuzu öğrendik.
    Modern bilim dini görevini yaptı ve misyonunu tamamladı.Tanrı inancı 400 yıl önce sorgulanamaz bir gerçekken 400 yıl sonra yok edilmesede
    büyük oranda tahrip edildi.

Artık projenin son aşaması ve unutturulan gerçek DÜZ DÜNYA ve onun sınırları bayram şekerleri gibi tek tek hedefe giden yolda
    önümüze bırakılıyor. Çünkü asıl amaç kubbenin dışına çıkabilmektir.400 yıl önceki topluma sağlam tanrı inancı yüzünden bunu
    yaptıramazlardı ,sınırlar tanrı tarafından konulmuştu.O zamanlar doğal ve güzel olan dünyayı süreç içerisinde sanayi devrimiyle
    birlikte yaşanmaz hale getirdiler atmosferimizi zehirlediler ,tatlı su kaynaklarımızı kirlettiler ormanları yok ettiler ve canlı türlerinin
    çoğunun soyunu kuruttular.

Düz dünya bilgisi ve karşı duruşunun 400 yıldır egemen olan düşünce ikliminde kendiliğinden ortaya çıkması imkansızdır.
    Böyle olduğuna inanmak irrasyoneldir. Kontrollü muhalefeti yaratıyorlar ne kadar bilmemiz gerekirse o kadarını bize sunuyorlar.
    Uzaydan çekilen dünya görüntüleri ,ay yürüyüşleri roketlerin belli bir mesafeden sonra yatay seyretmesi.Bilinçli bir şekilde
    gözümüze sokuluyor sizce bu kadar şeytani bir yapı böyle basit hatalar yapabilir mi.Teleskoplarla dünyanın eğimli olmadığını
    tespit ediyoruz. yıldızların uzayda değil de su içinde gibi ışıklarının dalgalandığını tespit ediyoruz .Yukarda bahsetmiştim teleskopla
    yokettikleri dünyayı teleskopla diriltiyorlar. Hiçbir işlerini tesadüfe bırakmıyorlar

Kısaca;

Kubbeden dışarı çıkmanın bir yolunu bulduklarına inanıyorum ve ötesinde başka kıtalar olduğunada inanıyorum bu
    dünyayı gitmeden önce yaşanmaz hale getiriyorlar ve zamanı geldiğinde felaketlerden kurtulan insanlarıda yanlarına
    alıp gidecekler ama kurtarmak için değil yeni hayatta köleleri yapmak için.

Düz dünya gerçeğini iyi yada kötü bir şekilde bize verdiler .Uyandık diye seviniyoruz ama aslında hala onların istediği yönde
    bilinçsizce hareket ediyoruz gerçekten uyanmamız lazım. Bunuda bu gezegeni onların elinden kurtararak yapabiliriz.
    İmkansız gibi gelebilir ama başka çaremiz yok.
    Link:Kaynak
    Board da yasak oldugu icin Dini bilgilerin Tartisma getirebilecegini düsündüm ve fazla bu konulara dalmadim. Sonucta NASA ve
    bagli oldugu kurumlar Dini örgütler degil tamammiyla Ilumunati, Kuruldugunda Papa ya bagliymis deniliyor bilmem.

Son olarak:
    Diyanet Vakfi
    67/MULK-3: O ki, birbiri ile âhenktar yedi göğü yaratmıştır. Rahmân olan Allah'ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görebiliyor musun?
    İmam İskender Ali Mihr
    67/MULK-3: Gökleri yedi tabaka (7 kat) olarak yaratan O’dur. Rahmân’ın yaratmasında bir uyumsuzluk göremezsin. Haydi bakışını çevir (tekrar bak), bir yarık (çatlak) görüyor musun?

Kalin Saglicakla!

Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. @RedHeat Ustanın sunduğu Video'yu yalanlamadım
    3. NASA kim oluyor, onca kanıt ve gösterge varken.
    Benden şimdilik bukadar!
    Bunu unutmustum @RedHead usta bir ailenin Balon Göndermesini anlatiyor.
    Ve bu cekimlerde Gopro kamera ile cekilmis. Yani bu kameralar Aksiyon kamera oldugu icin
    Balikgözü lens ile cekim yapiyor.

Sendemi NASA ya karsinin sevindim simdi!
    Konu Mesut64 tarafından (13 Eylül 2017 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 15 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 15 misafir)