Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2466 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 21 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 401 ile 420 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    8 mesaja 19 teşekkür aldı
    Meust64 Usta, suyun equador cizgisinde ve yanindaki dönme olayina daha bir aciklama yapmadin, bekliyorum, hehe.

2. RedHeat üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Yapamaz, daha cok beklersin

Sadece bu degil, düz dünya teorisini kökünden cürüten onlarca konuya cevap veremedi, nasil versin? Yok ki cevabi verebilsin. Cevap bulsa bile uydurma oluyor, bilimsel hic bir tutulur yani olmayan seylerle geliyor.

5. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Evet sonunda dünyanin düz oldugu ve hatta sonunda bir kara delik oldugunu ispatlayan bir fotograf cikti!

Mesut64 ustam hakliymissin, pilotlarin, bilim adamlarinin, politikacilarin vs. bizden sakladiklari demek buymus ve bence hakliymislar saklamakla, cünki herkes kaldiramaz. Gören inanir! Keske ispati görmeseydim küre dünya hayalinde devam yasasaydim, ama artik imkansiz.

Fotografdada göründügü gibi yol düpdüz gidiyor ve kara delik geliyor, eger küre olsa yol asagi egilmesi gerekirdi.

Düz dünyanin sonu bulundu!

Simdi kara delikden sonra ne geliyor diye düz dünya teoricilerinden arastiracak gönüllü araniyor.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Beni köseye SIKISTIRDIGINIZI zannediyorsunuz ama yaniliyorsunuz.
    Sundugum videolarda ve resimlerde hersey mevcut ama sizler inanmak istemezcesine basit sorular soruyorsunuz.

Eger geminin dümenini hic kirmadan düz gidersen Antartikaya varirsin ve muhtamelen seni gözaltina alirlar cünki oralar
    yasak böyle Askeri denetim var deneyenler geri yollandi.

MXM usta sormus eger günes Avusturalya nin üzerinde dönüyorsa ...diye
    benim yazdiklarimdan sirf orada döndügünu nasil cikardin anlamadim.
    Günes daireler seklinde dönüyor ve bu dönüs kuzeye yaklastiginda en kisa yolu olusturdugundan Gündüzler uzun geceler kisa oluyor.
    Günes 6 ay kadar ekvator üzerinde dönüyor bunlarda baharlari olusturuyor.
    Günesin en uzun döndügü cember de ise dünyanin disindaki yörüngesi ve dolayisiyla biz kuzeyden günesi bize en uzak olarak görüyoruz.
    Yani kisa Gündüz ve Uzun gece.

Benim anlattiklarimi hala kafanizda küre dünya modeli ile anlamaya calisirsaniz tabiiiki anlayamazsiniz.

Araba Reklaminda sürücü gün Batimini izliyor ve Günes battiktan sonra yine izlemek istiyor ve arabasina basarak tekrar izliyor
    Bu ancak düz Dünya da mümkün olur. Eger dünya küre seklinde olsaydi Gün Batimini Tekrar izlemek icin ilerlemesi yetmeyecek
    yükselmesi de gerekecekti.

Bangir Bangir bagiriyorum,
    Eger dünya Küre ise egim neden yok?
    Simdiye kadar dünyanin en fazla 18.000 metre derinligine inilmis ve sonrasi hep su?
    Nerede dünyanin cekirdegi?
    Dünya nin döndügünü Kanitlayin bana?

Asil sizler bilinmezliklerle yasiyorsunuz ama hic düsünüp arastirmiyorsunuz.

Sizlere bir Film sundum Aya gidildigine ait, ona bir kelime bile yorum yazmamissiniz.

Kusura Bakmayin ama ögrenmek isteyen ögrenir, sordugunuz sorularin cogu bu konuda cevaplanmis,
    ama yine de dönüp dolasip ayni yere geliyoruz.

Tesekkürler!

Alıntı RedHeat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meust64 Usta, suyun equador cizgisinde ve yanindaki dönme olayina daha bir aciklama yapmadin, bekliyorum, hehe.
    Ekvatorda olay sana dünyanin Küre oldugunu ispatliyorsa aciklama yapmama gerek yok.
    Konu Memoli1976x tarafından (09 Eylül 2017 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,609
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger geminin dümenini hic kirmadan düz gidersen Antartikaya varirsin ve muhtamelen seni gözaltina alirlar cünki oralar
    yasak böyle Askeri denetim var deneyenler geri yollandi.
    yine kacamak bilimle fizikle yön tayin etmekle hic alakasi olmayan bir cevap,,beni sasirtmadi dogrusu,,,anlayasin diye hem senin düz dünyadan hemde küre dünyadan gemi istikameti ile alakali iki örnek vermistim.

verdigin cevabin,,, kendi akil ve mantigina uygun buldun mu Allah askina ????

ben geminin dümenini hic kirmadan gidersem,,basladigim noktaya birsekilde gelirim,,,filipinlerin ve süvey$ kanalindan vede cebelitariktan gecislerimde ufak yön degistirmeleri kabul etmezsen,,karaya denk gelen kisimlara,,Fatih Sultan Mehmet gibi tomruk döser gecerim aberin olsun

ama sen ne yaparsan yap, senin sistemde düz dünyada antartikaya TOSLARSIN dünyanin kenari oldugunuda antartikadan özel izin alip benim yaptigim gibi tomruk döseyip gemiyi kiyiya kadar götürüp..photoshop kullanmadan bir selfie cekip kanitlarsan,, a ha o zaman inanabilirim,,,ama selfie resmini kriminolojiye götürüp inceletecegimi unutma

bu kadar geyik yeter bu gercekten son mesajim

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Günesin en uzun döndügü cember de ise dünyanin disindaki yörüngesi ve dolayisiyla biz kuzeyden günesi bize en uzak olarak görüyoruz.
    Yani kisa Gündüz ve Uzun gece.
    Yine sacmaladin hocam. Eger dedigin gibi olsaydi, Avustralya´da neden yazin gündüzler daha uzun oluyor? Senin cembere göre bu imkansiz.Günes Avustralya´nin üstüne gelince yavasliyor mu ne oluyor da gündüzler uzuyor? Senin uyduruk cember dönüsüne bakacak olursak gece ve gündüz Avustralya´da hep ayni sürelerle olmak zorunda. Haydi kuzeyi öyle acikladin ama Avutralya yi yok saymissin, onlar da insan yaw.

Hem zaten, bizim gördügümüz yildizlari onlar niye göremiyorlar ve biz onlarin yildizlarini göremiyoruz? Madem dünya düz, herkesin ayni yildizlari görmesi gerekirdi.

Hic bir mantikli aciklaman yok, olamaz da zaten.
    Konu mxm tarafından (09 Eylül 2017 Saat 20:17 ) değiştirilmiştir.

10. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

senin bize düz ya haritasi olarak gösterdigin de;

1. Kendi kesfin degil, yani sen de biz gibi diyelim ki ondan bundan kopya cekiyorsun.

2. Öyle olsaydi ki dünyanin düzlügünü kanitlamak onun geotik oldugunu kanitlamaktan daha kolay olmaliydi

3. senin o göstermis oldugun ve Birlesmis Milletler´in simgesi olan da 3. boyutlu yani geotik olan Dünyanin 2. boyutlu görüntülenmesi.

yani bizlerin kücüklügünde patlayan o lastik toplari keserdik kafaya takke olarak gecirirdik. Tam yukardan bakarsan görüntü aynen senin haritana beziyor. Ve ayni görüntü de optik

olarak kaymalar yani kisalmalar ve uzamalar da bireber örtüsür. Orada bakis sekli tam kuzey kutup ve dünyanin eksen noktasi merkez olarak alinmis.

Söyle deseydin; yani ben bir dünya turu yaptim ve bunlari kesfettim, sana inanmaya ugrasir ya da ayni sekil arastirma yapmaya yeltenebilirdim.

Bir de önce senin bize dünyanin düz oldugunu kanitlaman lazim, konuyu sen actim. Sonrasini biz nasil sa beceririz. Cünkü sen bunu beceremiyecegine göre bize bu gerek bile kalmiyor...

Spiegel Online den alintidir:

Glaube an Scheibenwelt Flachwitz

Erstaunlich viele Menschen rund um den Globus glauben, dass es den Globus nicht gibt. Die "Flat Earther" erleben gerade eine Renaissance. Ihre Anhänger sind Teil eines beunruhigenden Trends: Sie sind Leugnisten.

Kolumne

"Vernünftige, intelligente Leute haben schon immer anerkannt, dass die Erde flach ist."

Charles K. Johnson, langjähriger Präsident der International Flat Earth Research Society, im Jahr 1984

Kyrie Irving, 25, verdient jedes Jahr sehr viel Geld, indem er ein sphärisches Objekt so in die Luft wirft, dass es anschließend von der Schwerkraft durch einen Metallring gezogen wird. Privat hält der NBA-Basketballer allerdings nicht so viel von der Kugelform, und auch nicht von der Gravitation.

Als ihn ein Sportreporter im Februar auf seine Behauptung ansprach, die Erde sei flach, antwortete Irving: "Viele Dinge, von denen mein Bildungssystem behauptet, sie seien real, haben sich als komplett falsch erwiesen. Ich habe nichts dagegen, mit meinen Gedanken gegen den Strom zu schwimmen." Irving präsentierte sich selbst als Skeptiker. In Wahrheit ist er etwas anderes: ein Leugnist.

Kurz nach Irvings Outing als "Flat Earther" schien sich auch der Ex-Basketballer Shaquille O'Neil der Bewegung angeschlossen zu haben. Dann aber erklärte der 45-Jährige: "Ich habe einen Witz gemacht, ihr Idioten." In diversen einschlägigen Facebook-Gruppen wird O'Neil trotzdem bis heute als Konvertit zum wahren Glauben gefeiert. So ist das bei Leugnisten: Sie behalten immer nur das, was ihnen in den Kram passt.

Tatsächlich scheint die in ihrer derzeitigen Form auf das neunzehnte Jahrhundert zurückgehende "Flache Erde"-Bewegung, Internet sei Dank, gerade so etwas wie eine Renaissance zu erleben. Die größte entsprechende Facebook-Gruppe hat fast 90.000 Fans, eine weitere knapp 40.000. Einige davon sind vermutlich eher ironisch am Thema interessiert, es bleibt jedoch eine Tatsache, dass es rund um den Globus Menschen gibt, die nicht an den Globus glauben wollen. Selbst die indonesische "Flat Earth Society" hat 3000 Fans. Wie zu erwarten gibt es Überlappungen zu Anhängern anderer Verschwörungstheorien.

Schwerkraft? Die Erde wird einfach immer schneller

Mittlerweile hat bekanntlich sogar der Vatikan akzeptiert, dass wir auf einer Felskugel leben, die mit hoher Geschwindigkeit durchs All rast, aber das interessiert die Anhänger der "Flachen Erde"-Theorie nicht. Viele von ihnen, wenn auch nicht alle, sind religiös motiviert. Der Autor eines "Flat Earth"-Standardwerkes namens "The Greatest Lie on Earth" beispielsweise betrachtet die Heilige Schrift als "unfehlbares Wort Gottes" und einzige wirklich legitime Quelle. Päpstlicher als der Papst, gewissermaßen.

Andere Quellen, etwa mehrere Jahrhunderte Wissenschaftsgeschichte, sind Verfechtern der "Flachen Erde" hingegen suspekt, von Wissenschaftlern von Newton bis Hawking ganz zu schweigen. Kostprobe: "Die Schwerkraft als Theorie ist schlicht falsch. Objekte fallen einfach." Oder hier, eine alternative Antwort auf die gleiche Frage von einer konkurrierenden Gruppe: "Die Erde unterliegt einer konstanten Beschleunigung von 9,8 Meter pro Sekunde zum Quadrat. Diese konstante Beschleunigung erzeugt das, was Sie als Schwerkraft betrachten."

Über Marginalien wie Gravitation oder die Rolle der Jesuiten bei der Verschwörung, mit der die Wahrheit seit Jahrhunderten vor der Menschheit verborgen wird, gibt es heftige Dispute. Im Kern aber sind sich die meisten Flacherdler einig: Die Welt ist rund, aber nur so wie eine Schallplatte. In ihrer Mitte liegt der Nordpol. Den Rand bildet eine Wand aus Eis, die wir Unwissenden für die Antarktis halten.

Möglicherweise wird diese Mauer von bewaffneten Nasa-Angehörigen verteidigt, vielleicht auch nicht. Vielleicht ist dahinter gar nichts, vielleicht eine unendliche Ebene, man weiß es nicht. Es war ja noch nie jemand dort. Die Sonne und der Mond kreisen knapp 5000 Kilometer über der Erde um den Nordpol. Die Mondlandung und alle Bilder der Erde aus dem All sind Fälschungen, klar. Alle Astronauten lügen. Dunkel wird es nachts nur deshalb, weil die Sonne eine Art Scheinwerfer ist, der jeweils nur einen kleinen Ausschnitt der Erdoberfläche beleuchtet. Sonnenauf- und Untergang sind optische Täuschungen.

Stehen Wolkenkratzer schief?

Besonders die letztgenannte Erklärung erstaunt ein bisschen, denn das zentrale, wichtigste Argument der Flacherdler ist der Augenschein: Ist der Horizont am Meer denn gekrümmt? Und die Unterseite der Wolken? Stehen Wolkenkratzer schief? Na? Na??

In zur Bekehrung der Irrgläubigen geschaffenen Internet-Memen fragen Anhänger der wahren Lehre zum Beispiel: "Wenn die Sonne 93 Millionen Meilen entfernt ist - wie kommt es dann, dass man hinter ihr Wolken sieht?" Die Antwort ist die gleiche wie die, die in der Flachweltdoktrin den Sonnenuntergang erklären soll: Es handelt sich um eine optische Täuschung.

Aber das ist strenggläubigen Flacherdlern egal. Wenn der Augenschein passt, ist er ein Argument, wenn nicht, ist er keins. Aus irgendwelchen Gründen gilt ihnen das als "empirischer Ansatz". Lustigerweise ist in den FAQ an dieser Stelle sogar der Wikipedia-Eintrag "Empirismus" verlinkt. Mit dessen Methoden wurde die These, die Erde könne eine Scheibe sein, schon vor Jahrhunderten zweifelsfrei widerlegt.

Eine Haltung, die es verdient, Ismus genannt zu werden

Interessant sind die "Flat Earther" heute, neben ihrem unbestreitbaren Unterhaltungswert, als extremes Beispiel eines beunruhigenden Trends. Im Englischen gibt es dafür den Begriff "Denialism", dem im Deutschen eine passende Entsprechung zu fehlen scheint. Im Kern geht es um eine grundlegende Ablehnung des wissenschaftlichen Konsenses, die sich als gesunde Skepsis tarnt, aber in Wirklichkeit etwas anderes ist.

"Leugnung" erscheint als zu schwacher Begriff, denn es geht um etwas anderes, um eine Haltung, die es verdient, Ismus genannt zu werden. Die quasireligiöse Überzeugung, im Besitz einer von der Allgemeinheit verdrängten, ignorierten oder vor ihr verborgenen Wahrheit zu sein. Nennen wir das Ganze also Leugnismus.

Der Skeptiker akzeptiert zum Beispiel, dass bestimmte Beobachtungen als korrekt gelten können, wenn sie unter kontrollierten Bedingungen verlässlich wiederholbar sind. Er hält Theorien für plausibler, die vorhandene Daten erklären und Vorhersagen erlauben.

Der Leugnist steht auf dem Standpunkt, dass jegliche empirische Evidenz jederzeit aus prinzipiellen Erwägungen heraus für irrelevant erklärt werden kann. Leugnisten sprechen gerne von ihrer eigenen "gesunden Skepsis", meinen damit aber in Wirklichkeit, dass es nichts gibt, was sie von ihrer Meinung wird abbringen können. Sie bedienen sich stets der gleichen Argumentationsmuster. Immer spielt eine vermeintliche Verschwörung zur Unterdrückung der angeblichen Wahrheit eine zentrale Rolle.

Echte Leugnisten sind nicht am Austausch von Argumenten interessiert, sondern ausschließlich an Information, die ihre eigene Weltsicht stützt. Ein konstruktiver Diskurs mit ihnen ist unmöglich, und schlimmstenfalls richten sie gewaltige Schäden an. Siehe auch: , , Holocaustleugnung, , , .

Für moderne Gesellschaften ist es wichtiger denn je, Leugnisten von Skeptikern unterscheiden zu lernen.

Yani demek istedigim senin beslendigin kaynaklar yani alinti yaptigin baskalarinin fikirleri. Biz de mi bunlara inanalim yani???
    Konu Memoli1976x tarafından (09 Eylül 2017 Saat 22:16 ) değiştirilmiştir.

12. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    biri bir tas gelde cikar

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Yaw Spiegel Online Mesut64´ü anlatmis ya orda

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    8 mesaja 19 teşekkür aldı
    Ekvatorda olay sana dünyanin Küre oldugunu ispatliyorsa aciklama yapmama gerek yok.
    Hocam, diyelim ki Dünya düz bir tabanda, o zaman o suyun equador cizgisinde niye yön deyistirdigini aciklayabilirmisin? ve bu dünyanin tam ortasindan gecen equadorun her cizgisinde böyle. Su neden alt kisimda sola, üst kisimda saga ve tam ortada hic dönmeden bosaliyor??? Küresel olarak düsünürsen gayet normal bir aciklamasi var. Dünya hadi Düz diyelim, o zaman bununda sebebini aciklayabilirmisin? Rahmetli Baris Manco bile bunu kendisi TRT Ekranlarinda denemisti. Buna bir aciklama bekliyorum

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Bir defa konuyu acarken kafamda sorular vardi ve cevaplari arastirip buldum.
    Bu öyle kolay degil senelerin Kurgu Bilimiminin ögrettiklerini hemen öyle yok sayip
    aha bu böyleymis demek. Yeni bir sey ögrendigimde bazen Haftalarca o bilgiyi düsündüm
    acaba böylemi? yoksa öylemi? diye sabahlara kadar videolar seyrettim, bir soruma cevap
    bulunca baska bir soru kafamda belirdi.

Burada bana soru soran Arkadaslarin cogu sadece beni yaniltmak, aslinda o sorunun cevabini
    bilmek istese kendiside bulabilir. Yani ögrenmek isteyen ögrenir.

Eger Dünya nin sekliyle ilgili merakli iseniz, ve gercek nedir ögrenmek istiyorsaniz, ilk önce
    elinizdeki bilgileri sorgulayin, dogrumu yanlis mi onu arastirin, sonrasi kendiliginden gelir.

Ben size adim gibi emin oldugum bir seyi yaziyorum; dünya disina hic kimse cikamadi, uzaya hic bir
    arac gönderilmedi, hepsi Kurgu Biliminin yalanlari. Dünya nin uzaydan cekilmis bir tane bile Fotografi
    yok. Hepsi Fotoshopla yapilmis resimler ve hepside birbirinden farkli resimler.

Hava akimlarini inceleyen Bilim dali var, Hava durumu raporlari icin bunu yapiyorlar. Küre dünya modelinde
    bunu incelediginizde bir cok hata veriyor, ama düz dünya modelinde her sey birbirine cok uygun görünüyor.

Sirf bu sonuclar bile Küre dünya modelini cürütüyor.

Bir video daha Sunayim, ortam henüz hazir olmadigindan Medya organlari konuyu kösesinden kiyisindan
    aciyorlar ama zamani geldiginde zaten gercekler ortaya cikacak. Ister bekleyin zamani geldiginde ögrenin
    isterseniz simdiden baslayin ögrenmeye,

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Mesut bey, bu düz dünyanin günesi neden kutuplarda taa uzakta oldugu halde, yani tam tepeden asla gecmiyorken etrafi tamamen aydinlatiyor da diger bölgelerde öbür noktaya gidince aydinlatmiyor ve gece oluyor? Bu yine basli basina bir celiski.

Ayni mesafeyi koruyarak asagi dogru in bakalim gece oluyor mu olmuyor mu. Bu dahi kendi kalene attigin bir gol.

Buna asla cevap bulamazsin, udururacak sey de kalmadi.Simdi cember daraldi falan da demeye kalkma cünkü camber daralsa dahi mesafeler her yöne ayni uzakliktalar.
    Hatta dünya düz olaydi bu resme göre ayni anda hem Türkiye´de hem de Avusralya´da gündüz olacakti.

Konu mxm tarafından (10 Eylül 2017 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.

18. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    Bir defa konuyu acarken kafamda sorular vardi ve cevaplari arastirip buldum.
    Bu öyle kolay degil senelerin Kurgu Bilimiminin ögrettiklerini hemen öyle yok sayip
    aha bu böyleymis demek. Yeni bir sey ögrendigimde bazen Haftalarca o bilgiyi düsündüm
    acaba böylemi? yoksa öylemi? diye sabahlara kadar videolar seyrettim, bir soruma cevap
    bulunca baska bir soru kafamda belirdi.

Burada bana soru soran Arkadaslarin cogu sadece beni yaniltmak, aslinda o sorunun cevabini
    bilmek istese kendiside bulabilir. Yani ögrenmek isteyen ögrenir.

Eger Dünya nin sekliyle ilgili merakli iseniz, ve gercek nedir ögrenmek istiyorsaniz, ilk önce
    elinizdeki bilgileri sorgulayin, dogrumu yanlis mi onu arastirin, sonrasi kendiliginden gelir.

Ben size adim gibi emin oldugum bir seyi yaziyorum; dünya disina hic kimse cikamadi, uzaya hic bir
    arac gönderilmedi, hepsi Kurgu Biliminin yalanlari. Dünya nin uzaydan cekilmis bir tane bile Fotografi
    yok. Hepsi Fotoshopla yapilmis resimler ve hepside birbirinden farkli resimler.

Hava akimlarini inceleyen Bilim dali var, Hava durumu raporlari icin bunu yapiyorlar. Küre dünya modelinde
    bunu incelediginizde bir cok hata veriyor, ama düz dünya modelinde her sey birbirine cok uygun görünüyor.

Sirf bu sonuclar bile Küre dünya modelini cürütüyor.

Bir video daha Sunayim, ortam henüz hazir olmadigindan Medya organlari konuyu kösesinden kiyisindan
    aciyorlar ama zamani geldiginde zaten gercekler ortaya cikacak. Ister bekleyin zamani geldiginde ögrenin
    isterseniz simdiden baslayin ögrenmeye,

kendinle celiskin acaip düssüncelerin cok ilginc eger bu isin saka olmadigi bilmesem inan hic yazmam sirf tartisma olsun muhabbet ciksin diye acilmis bir konu buna asla bir süphem yok suradan yaklasacagim simdide diyorsunya kurgu bilim uydurma hepsi falan filan ama ilgincdirki youtubede hic dayanagi olmayan bilimden arti fantasiden dahi uzak sacma sapan kafayi yemis youtuberlerin sundugu hicbir dogruluk payi olmayan olaylari buraya delil diye tasiyip sunuyorsun bu ne yaman celiski..?

20. 4 kişi choban üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    zaten 500 sorulan soruların 20'sini cevapladığından, inandığı yolun yanlış olduğunu gösterir.

Gerçekten öyle olmasaydı, her soru, cevapsız kalmazdı.

Muhabbet olsun, Torba dolsun!

Konuyu farklı yönlere çekmeden devam edelim Arkadaşlar!

22. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    MXM usta sana kendi yaptigim bir video sunayim, programin linki de var
    incele bakalim gökyüzünü, Ay Avustralya da nasil görünüyor, günes nerede nasil görünüyor.

Birde hem kanit istiyorsunuz hemde videolarin kaynaklarina youtubelerin sacma videolari diyorsunuz.
    Sizlerin bu yaklasimina anlam veremedim ama Neyse!

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Saçmanın en büyüğü!!

1. Güneş yanan bir Top gibi, her yeri aydınlanır, Fener değildir!!
    2. Uçak ve Araba ile 18 Saat seyahat etsen, mutlaka 4-6 Saat sonra Karanlık(Gün Batımı) yaşanır va hemen arkasından Gün doğuşu.

Aslında yanılgının farkındasın ama sendeki İnat, İnat değil, apaçık Gözlerin ve mantığın körleşmiş.

Sen ve senin gibi, sadece bir noktaya odaklanıp, diğer tarafları ve merkezleri görmeyip, bunu kanıt olarak burada ve heryerde sunarsanız, gülünç durumda olduğunuzu farketmezsiniz.

Sen 70 Metrekareden çıkmadıkca, Araba veya Uçak ile Seyahat etmedikce, Dünyanın dört bir yanını gezmedikce, Vallahi yanılırsınız, Billiahi yanılırsınız.

bıraktığınız tek izlem, gülünç durumda olduğunuzdur!!
    Konu Prens-66 tarafından (10 Eylül 2017 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.

25. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Cikmadigimi nerden biliyorsun Arkadasim?

sen bir defa Gece Gündüz olayini tam anlamamissin. Burada yazdiklarin celiskide oldugunu gösteriyor,
    nereye seyahat ediyoruz, hangi yöne?

Yazdiklarimda bir tane bile celiski yok; sizler celiskili anliyorsunuz ve sorularinizda bir tuhaflasti.

Konuyu saka olarak anlayanlar var, bazilari eglence olsun diye acilmis zannediyor ama, bakis acilarimiz
    kesinlikle ayni degil, bir defa mxm usta hala kafasinda küre bir dünya modeliyle beni anlamaya calisiyor
    ama bu mümkün degil.

Konuya müdahil olan bazi arkadaslar soru sormak yerine ne yazsam diyerek öylesine yaziyor.

Konu bence cok ciddi bir konu; insan yasadigi Dünyayi tanimak, kesfetmek ister, bu konuda bilgi edinmek
    ve arastirmak insanoglunun en dogal hakki.
    Konu dagilmasin diye yazmak istemedigim bir cok olaylar oluyor Dünya da. Kimisi siyasi olaylar, kimisi insanlari
    bilim adami adi altinda kandirmis kurumlarin olaylari, yani bunlarin hepsi birbirini bagliyor.

21 agustos daki günes tutulmasindan yaklasik 8 gün önce yazmmistim; bu günes tutulmasinda bir terslik var
    amerika da cok büyük dogal felaketler olacak diye, ne yani ben birden Falci mi oldumda bunlari yazdim.
    Ama arastirmak bilmek ve ögrenmek insan icin ne kadar önemli bunun önemini anlatmaya calistim.

Valla sizlere Küre Dünya´nizda mutluluklar dilerim, ben düz Dünyam da cok mutluyum.
    Dilerim sizlerde bir gün GERCEKLERIN FARKIna varir ögrenirsiniz.

Kalin Saglicakla!

Son bir video daha yayinlayim:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    MXM usta sana kendi yaptigim bir video sunayim, programin linki de var
    incele bakalim gökyüzünü, Ay Avustralya da nasil görünüyor, günes nerede nasil görünüyor.
    Avustralya nerede bilmiyorsun anlasildi.Senin yükledigim Videoda ayin görünüsü ile Standort nerede bir bak bakalim, Avustralya mi orasi yoksa Cin mi.
    Cin de kuzey yarim kürede olunca ay tabii ki bize nasil görünüyorsa onlara da ayni sekilde görünür.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Video yu hazirladigim zaman orada ay dogmamisdi,
    Dünyanin düz oldugunu bilipde Avustralya yi bilmemek ayip olur usta gülerler sonra

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Video yu hazirladigim zaman orada ay dogmamisdi,
    Dünyanin düz oldugunu bilipde Avustralya yi bilmemek ayip olur usta gülerler sonra
    Tamam iste simdi dogru yerde, de ay neden bas asagi görünüyor madem? Düz dünyada ay yön degistirmez ama sen bulundugun yerin altina inersen ayi farkli bir acidan görürsün.Aynen verdigin resimde bu ortaya cikmis, daha ne ispati ariyorsun, bu tek basina bile yikici bir ispat.

30. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)