Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2464 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 25 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 481 ile 500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Yaptım Gözüm!

Küre Dünya ideolojisi, bir an'lık Düz Dünyanın ideolojisine değişmiş, hani olmazdı?

Oysa yazılarında elbetde haklısın, Insanoğlu yaşam boyunca kaç defa Karekter, düşünce değiştirir, geçmişinde olaylara bakış açısı, yeni boy atar ve düşünceler zaman ilerledikce, yaş'a erdikce, farklı farklı olur ve davranışlar bu'na göre ayak uydurur.

Mesut Hocamız, herşeyi görür bilir, gözlerin gördüğü mesafeyi kanıt bilir ve konu bundan ibaret.
    Insan yanılmaya görsün, herşey ve Dünya bile farklı boyutlarda sergilenir.

Biz işin gırgırında bu Konuyu buralara getirdik, kah Bilim/Fizik Kanunları konuştu, kah karşıt düşünceler.
    Umarım, bir gün gerçeği kabullenir..

Kolay gelsin!

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Yıl olmuş 2017 dünya düzmü değilmi muhabbeti, inanılır gibi değil.
    Her jenerasyon üst üste koyup bügüne gelmiş, boyle şeylere inanmak
    gelmiş geçmiş önemli buluşları yapan insalara hakaret değilmidir?
    Komplo-düşüncelerin en büyük özelliği inandığı komployu daha fazla,
    daha detaylı aklına uyan bilgileri okumak ve kendi kendini dogrulamaya
    çalışmak. Yani kendi inandıgına daha fazla ıspat aramak.
    Ve böyle bunun içinden çıkamamak.
    Buna biri inanıyorsa hiç sorun değil ama nezaman hep aynı
    (Yanlış bilgi) kopyalanıp yapıştırılıyorsa ve başka insanları ikna
    etmeye çalışılıyorsa busefer ben burda komplo ararım: ınsaları
    cahil etmek gibi
    Komplocular hep neden haklı olduğunu ispat edeceklerine,
    ben niçin haksız olabirim diye araştırsınlar.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Arkadaşım, Komplodan ziyade Insanların ayağını kaydırmayı amaçlamışlar.

Eğer, sende Saf ve akıl ve mantık sabit değil ise, mazallah, kuşkuya kapılıb, sende farketmeden bunlarla gidersin.

Aklın ve Mantığın yerinde ise, bu ve bun'a benzer konular vız gelmeli..

Mesut Hocam, bana aynen şunu yazmıştı! Mesaj #438

Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda sen kendin yanilgilar icerisindesin. Fark edemiyorsun
    Eğer burada, gerçekten kendimle çelişki içinde olsa idim....kazanacaktı!!

Ve Dikkat edin, bu ve benzeri konularda son cümle ve hareket bu hamleleridir..

5. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Sözcü Gazetesi yine yapmis haberini, tabiiki konu Düz Dünya olunca buradada yayinlamali.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Demir´in iddiasi Türkiye ve dünya gündemine oturmustu
    Hangi dünyanin gündemi idi acaba? Bizim dünya olmadigi kesin.

Bu isten pay almak isteyen bir Rapci de cikmis ortaya para lüpleyecek, bakti enayi cok.

8. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm ay düzmü yuvarlakmi

10. kamanli üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Ayda yasasaydik ay düzdür dünya ise yuvarlak diyeceklerdi ama AY i kabak gibi gördügümüzden yuvarlak oldugunu kabul ediyorlar. Zaten dünya haric geriye kalan milyarlaca gezegenin hepsi yuvarlak, kara talihimiz yüzünden bize düz dünya denk gelmis.

Ruslarla Amerikalilar da hic bir konuda anlasamadiklari halde sadece ve sadece bu konuda anlasmislar ve hepsi bizi kandirmakla mesguller. Birbirlerine atom bombasi atarlar ama dünyanin düz oldugunu asla aciklamazlar.

3 kisinin bildigi sey sir degil derler ya hani, iste o her konuda dogru cikmistir ama bu konuda binlerce bilim adami su ana kadar cenelerini tutmayi basarmistir.
    Bir de daha Photoshop icat dahi edilmeden önce yayinlanan uzaydan cekilmis fotograflar program henüz icat edilmedigi halde üzerinde calisilarak bambaska bir rekor kirildi.

Senede milyarlar kazanan oyun üreten XBox, Playstation gibi firmalar dahi uzaydan cekilmis fotograflarin kalitesine bir türlü ulasamadilar, kalite farki cok acikca belli oluyor. Uzaydan cekilmis dünya fotograflari gercekten daha da gercekmis gibi duruyorlar.Oyunlarda ise bu kalite su an bile yok, halbuki ayni tekngi uygulasalar kazanclarini 10 a katlarlar ama yapmiyorlar. Her sey sadece ve sadece dünyanin yuvarlak olmadigini gizlemek icin kullaniliyor.

12. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

aslinda konu sadece bir tartisma konusundan ziyade, inanan akilli inanmayan aptal yönüne kaydigi icin bu kadar uzadi zaten. Prens-66 arkadasin tespiti cok dogru. Zaten yazilan bir sürü fikirler de bunu gösteriyor, yani konu degil düsünceler tartisiliyor....

Ve bir kac cümlelerle provokasyan yapiliyor. Ben benim ne düsündügümü herhalde ki karsimdakinden daha iyi bilirim. Sorun dünyanin nasil oldugu degil artik kim ne ve nasil düsündügüne döndü......

14. Tigin üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    mxm usta, uzaya filan gidilme yok, aya da gidilmedi, bir defa bunlarin gercek olmadigini bilmeni isterim.
    NASA Kendi agziyla Van Allen kusagini asamadigini anlatti, ve önümüzdeki 10 yil icinde burayi gecmeyi hedefliyoruz
    dediler. Sanirim 5 sene kaldi su anda bir uzay araci gelistiriyorlar sirf o van Allen kusagini test etmek icin.

Madem böyle bir uzay yolculugu yok Dünya´nin Fotograflarini kim cekti?
    ABD ile Rusya birbirlerine Atom Bombasini ne zaman atti?
    Fotoshop ne zaman kullanicilara sunuldu?
    Dünya´nin ilk Uzaydan oldugu iddia edilen Fotografi inceledinmi?

Lazer testi yapildi ve Dünya´nin düz oldugunu ispatladilar.
    iste videosu:

Teknoloji gelistikce insanlar daha iyi testler yapabiliyor.
    Ayrica Pilotlarin %90´i Dünya´nin düz oldugunu biliyor, Gemicilerde biliyor.
    Sizlere iyi arastirmalar.
    Kolay Gelsin!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Madem Pilotlarin 90% biliyor, gemiciler biliyor, bilmeyen zanten bir biz kalmisiz arkadas. Bilmeyen pilotlar ne yapiyorki? Ve 90% bildigini nereden biliyorsun, arastirma hani?

Bir pilota sorsan dünya düzmü diye, bence söyle cevap verir: "Ben doktor degilim hastaligini bilemem, en iyisi bir doktora görünün...".

Hadi inandik dünya düz dedik, simdi ne olacak? Ne yapalim? Hayatimda ne degisecek? Ve yuvarlak olmasindan ne degisti?

Luxusproblem demek böyle birsey.

17. 3 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Aynısını bende yazmıştım #236. mesaj

Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri kalan kısmını'da ben tamamlayayım hocam müsadenle..

Van Allen kuşağı ile, dünyanın düz olma theorisini anlamış değilim ve her iki iddia zaten birbirinden ayrı, bu theoriye nasıl iki olayı katıyorsun anlamış değilim.

Van Allen kuşağı, dünyanın ekvatoru gibi, görünmeyen ama var olduğu bilinen bir olaydır ve Van Allen kuşağı veya Van Allen Gürtel olduğu bilinen sadece birkaç kişinin dilinde dönüp dolaşıyor, Resmi bilgiler yok!!

tekrar soruyorum!

Dünyanın şekli, her ne olursa olsun, neden gizli tutuluyor sence?
    Bence hiç farketmez, 50 yıl farketmedi, bundan sonra adı ne olursa olsun.
    Gerçekten farkeden birşey olmadı ve olmazda.

Elhamdülillah Müslümanım deyib, Kur'an ı kabul eden bir İnsan, hem Kur'an daki şifrelere bakıp, Dünyanın Küre şeklinde olduğuna inanıp, Dünya Düzdür demez..
    ikisi bir Gemi'de yolculuk yapamaz!!

bunu kaç defa yazdım, Mesut hocam sağolsun es geçti, yorum yapması yanlış çünki..Dünya Düzdür demesi kolay

19. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Arkadaslar kendinize gelin.Dünya düzmü,yuvarlakmi tartismasi yapiyorsunuz ama birbirinize hakaret seviyesinde yazilar yaziyorsunuz.Bu borda moderatör olmussunuz,tecrübeli üye olmussunuz ama beceriksizlerin ne oldugunu anlayamamissiniz.Dünya düz olsa ne farkeder,yuvarlak olsa ne farkeder.Önemli olan kalp kirmamak ve gercek bir BECERIKSIZ gibi hallesmektir,dertlesmektir.Lütfen böyle tartisacaksaniz bu ortami bozmayin ve bordu terkedin.Milyonlar bizi okuyor ve saygin bir yerimiz var.Lütfen yazdiklarimiza dikkat edelim

21. TOPRAK üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Kalp ve Gönül kırılma yok Ustam, sadece çene yoruyoruz.

Bu mesajlar, kaç defa yazıldı çizildi

Muhabbet olsun, Sağlık olsun!

Biraz farklı düşünce'de olsa, bu Teoriyi yüzbinlerce destekleyen var
    Burası yeri değil belki ama o kadar Konulardan sonra, arada kaynayıp gidiyor işte.

23. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milyonlar bizi okuyor ve saygin bir yerimiz var.Lütfen yazdiklarimiza dikkat edelim
    Cok fazla dikkat edip de 2 senede sadece 57 mesaj da cözüm degil hocam

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünya düz olsa ne farkeder,yuvarlak olsa ne farkeder.
    Önemli olan kalp kirmamak ve gercek bir BECERIKSIZ gibi hallesmektir,dertlesmektir.
    Lütfen böyle tartisacaksaniz bu ortami bozmayin ve bordu terkedin.
    Milyonlar bizi okuyor ve saygin bir yerimiz var.
    Ustam sen ne yaptin Bizim board ne zaman milyonlara ulasti?

Burada kimse kimsenin Kalbini kiramaz, buna ilk önce biz müsade etmeyiz. Rahat ol sen.

Prens-66 usta herhalde sen Yozgatlisin, yani ben öyle tahmin ediyorum. Kendi yazdiklarimi
    Tekrarlar oldum ve kendim bile unuttum ben bu soruya cevap verdimmi vermedimmi diye.
    Cünki konu bir o yana bir bu yana gitmekte, yani toparlamaya calisiyorum.

Gelelim yercekimine:

Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı
    Elhamdülillah Müslümanım deyib, Kur'an ı kabul eden bir İnsan, hem Kur'an daki şifrelere bakıp, Dünyanın Küre şeklinde olduğuna inanıp, Dünya Düzdür demez..
    ikisi bir Gemi'de yolculuk yapamaz!!
    Aslinda Müslüman oldugumuz icin Küre dünya modeline karsi cikmaliyiz.
    Cünki Islamiyet de en dogru bilgiler mevcuttur. Günes sistemi eskiden Günese Tapan Topluluklarin inanclarinda da
    vardi ve Islamiyet bunu kesinlikle yasakladi, bizler de bu Günes sistemine inanarak inancimiza zarar veriyoruz.
    Eski islam Tevsirlerinde Dünya´nin Evrenin merkezi oldugu ve Yildizlar ve gezegenlerin Dünya´nin etrafinda Tavaf
    ettigi belirtilmisdir.

Bir Pilot Dünya nin düz oldugunu acikliyor.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    bizler de bu Günes sistemine inanarak inancimiza zarar veriyoruz.
    Güneş'e veya Güneş Sistemine kim inanıyor?..öyle birşey yazılmadı ve sen daha yeni bu Konuyu açıyorsun.

Burada inanmak veya kanmak konumuz değil, asıl soru, Dünya Küre olsa ne farkeder, ki şimdiye kadar farketmedi ve Düz Dünyaya inansak, ne değişecek?

Bir artı geliri var ise, ya ben farkedemiyorum ve farketmedim veya sen farkettin, burada açıklamıyorsun..

27. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Onlarin Küre Dünya Teorisinde ne kadar cikarlari varsa,
    Düz Dünya inancinda da Gercekleri bilmenin mutlulugu var,
    Tabiata olan hayranligin artar Yaradanin gücünü hissedersin, imanin kuvvetlenir,
    ve Bilim Kurgu konusunda artik daha iyi düsünmeye baslar izledigin Filmlere olan
    hayranligin sonralari sanki komedi filmi izlercesine hal alir ve dersinki, ben belgesel filan
    bakayim, bu bos sacma filmlerle zaman harcamayim, yada hava Güzelse söyle bir disari
    cikip Gökyüzünü seyredeyim, gece ise yildizlari seyredeyim dersin, sonrada yani simdi
    yukardaki yildizdan gelen isik kac milyon yil önceden mi geliyor? yoksa simdi bu yildiz yokmu?
    diye düsünmez sadece Yaradadinin yaratma sanatina hayranlikla bakarsin.
    Yani Arkadasim Gercekleri bilmek insana cok güzel bir his verir ve yalan bilgileri secmek daha da kolay
    bir hal almaya baslar.
    Sözlerimi bir video ile tamamlamak istedim, son zamanlarda izledigim ve cok etkilendigim bir video;
    Bir yük gemisiyle 30 gün boyunca denizlerde gezmeye ne dersiniz?

Kalin Saglicakla!
    Konu Mesut64 tarafından (30 Eylül 2017 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Sen böyle Mutlu isen, adına sevindim.

Bende böyle Mutluyum, kafayı hiç takmadım ve takmamda, takılacak o kadar Güzel şeyler varken, ne edeyim küreyi veya düzlüğü?

Bizim er yada geç gideceğimiz yer önemli..

Ettiği Teşekkür
    1,736
    ABD ile Rusya birbirlerine Atom Bombasini ne zaman atti?
    Fotoshop ne zaman kullanicilara sunuldu?
    Dünya´nin ilk Uzaydan oldugu iddia edilen Fotografi inceledinmi?
    Atom bombasini kimse atmadi ama atmaya cok yaklastiklari durumlar oldugu halde bir yalana beraberce sarildilar. senin iddian bu. Yani hic bir konuda anlasamiyorlar, ölümüne düsmanlar ama sirf dünyanin düz olmasi konusunda beraberce yalan söyleyebiliyorlar? Hic mantiga sigar mi bu? Kaldi ki Ruslar böyle bir bilgiyi sirf USA yi mahvetmek icin dahi aciklarlardi. Atom savasini göze alan onu mu almayacak? Fistik gibi koz var ellerinde ve kullanmayacaklar?

Ilk fotograf 1968 yilinda cekildi,
    'Photpshop ise ilk defa 1987 de codlandi, 1990 dan itibaren de kullanima sunuldu. Yani o zamana degin fotograflari o sekilde manipule edecek bir program olmasi imkansiz. Olsaydi bu kadar para getiren bir programi hemen satmaya baslarlardi. Kallte de 1968 de mutlaka ki cok berbat olurdu, ilk resme bak bakalim ne kadar güzel cikmis.
    Ama sen tabii ki sabit fikirli oldugundan isine gelen neyse onu savunmaya devam edeceksin, alistik artik.

1970 de Ruslarin cektigi de bu

Konu mxm tarafından (30 Eylül 2017 Saat 23:39 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Bu resimlerin hic birisi gercek degil, bunu Nasa calisani zaten itiraf etti 2002 senesinde.
    1972'de Apollo 17'den çekildiğini iddia ettikleri resimlerin gerçek olduğunu iddia ediyorlar. ama aynı zamanda 2015 epik Dünya fotoğrafının da gerçek olduğunu iddia ediyorlar. Ama NASA çalışanı Robert Simmon bize bunları nasıl oluşturduklarının ipuçlarını 2002'de Blue Marble 2.0'ı yaratırken ki deneyimlerini anlatırken veriyor. Şimdi ona "Bay Blue Marble" Diyorlar
    Kendisi bir rööportaj verdi ve deki ki,

Alçak yörünge üzerinden, yarımkürenin tamamını, Küre'nin bir tarafını, gösteren bir fotoğraf en son 1972 yılında apollo 17'den çekilmişti.
    Nasa'nın Dünya gözlem sistemi (EOS) uyduları Dünya'nın sağlığını kontrol etmek amacıyla tasarlanmıştır. Nihayet 2002'de tüm Dünya'nın anlık
    görüntüsünü yapabilmek için yeterli veriye sahip olduk ve böylelikle yaptık.

Blue Marble 2.0 Yaparken öncelikle verileri toplayıp bunlardan resim yapmak ve aslında bulutları kaldırmak zorundaydık.
    ve butlutları sonrası için kenara koyup okyanusa gittik. Bu, denizdeki Fitoplanktonları ölçen araçtan geliyor. Alçak olan
    yerleri koyu mavi ile renklendirdim, çünkü okyanus ortalarında genellikle düşüktür. ve biraz daha yüksek olduğu yerlerde
    biraz daha yeşildi, ve bulutları geri getirdik. ama küçük bir problem var, çünkü her yörünge arasında hafif bir aralık vardı.
    o nedenle bazılarının üzeri boyandı. ve atmosfere benzeyen bir başka tabaka vardı. ve burada küçük parlak ışık noktası var.
    Yansıtıcı parlak nokta deniyor. ve bu Güneş ışığının su üzerindeki yansımasıydı. ama hepsini bir anda bir araya getiremezdiniz.
    gerçekçi görünmüyordu. düz görünüyordu, bulutların bir nevi içi görünüyordu. CTRL+Z (Geri al tuş kombinasyonu) tuşunu
    oldukça sık kullanmak zorunda kaldım. ve böyle olduğunu hayal ediyorum.

Maalesef astronot değilim, hiç uzaya gitmedim ama bu resimlere defalarca baktım, bir şekilde özünü almaya çalıştım.
    Photoshop yapıldı, Ama yapılmak zorundaydı.

Uzay istasyonu da Alcak yöründege yani uzayda filan degil, ve cekilen Fotograflar Dünya´nin sadece 4de1.
    Dünya´nin tam olarak görüntüsünü alacak yükseklige cikamadilar, yaptiklari sadece Fotoglaflari birlestirip küre
    Modeline uygulamak. Bunu yaparkende Teknik Problemler yasadilar ve hala yasamaya devam ediyorlar.
    Haritalar dogru cikmiyor ve hep hatali Bunu Google de kabul etti Nasa da.

Arastirmaya Devam! Böyle giderse Dünya´nin düz oldugunu kendiniz bulacaksiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)