Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2464 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 28 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 541 ile 560 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    He he inandim size, bir ucagi bile bulamayan GPS teknolojisi?

Kendiniz calip kendiniz oynuyorsunuz. Benim Teori filan cürümez korkmayin, bende kanit cok.

Göktürk uydusu bu roketin neresinde?

Yoksa bu Roketle uydu firlatma isi hikaye mi ?

Siz inanmak istemiyorsaniz o baska. Belki kafanizda almiyor olabilir.
    Belkide cok uzay filmi seyretmis artik beyninizde Küre Dünya uzay ve gezegenler yer edinmis olabilir.

Bu arada Cern de de Haber geldi:

Bos islerle ugrasiyorlar ve Milleti kandiriyorlar!
    Konu Mesut64 tarafından (05 Ekim 2017 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Uyumaya, kaçamak cevaplardan konuyu dağıtmaya devam et bakalım!

Sen kaynaklarını bulmuşsun, ne desek fayda etmez!

Tatlı uykular, nasıl olsa seni'de uyutanlar var..

orijinal haliyle okumak var, ala vere yorumlarla okumak var!!!

Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki kafanizda almiyor olabilir.
    Belkide cok uzay filmi seyretmis artik beyninizde Küre Dünya uzay ve gezegenler yer edinmis olabilir.
    Bu senin için geçerli, Filim, Photoshop ve Animasyonları Kanıt olarak sergileyen biz değiliz!

https://www.ozbeceriksizler.com/show...20-dakika-fark
    Konu Prens-66 tarafından (05 Ekim 2017 Saat 18:43 ) değiştirilmiştir.

4. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Göktürk uydusu bu roketin neresinde?
    Uydunun yukari ciktiktan sonra uzaktan kumandayla antenlerinin vs. sonradan actirildigini hic mi düsünemedin hocam yaw? O uydu o haliyle o hizda firlatilsa paramparca olmazmi? Tabiiki semsiye gibi kapali bir sekilde firlatiliyor, yerine oturtulduktan sonra roketten ayriliyor ve aciliyor. Saka mi yapiyorsun ciddi misin vallahi anlayamiyorum, Öyle sacma sapan sorular soruyorsun ki ciddi olabilecegine inanmak cok zor geliyor. Bunlarin cok hassas antenleri, solar panelleri var, o haliyle o hizda darmadagin olurlar.

6. mxm üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Roket'in içinde desem, inanmaz..Gözüyle görecek kanıt aradığı için yazmadım hocam

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    İyi hadi diyelim dünya senin kanitladigin gibi düz
    Bize faydası yada zararı ne? Yada yuvarlak diye yutturdular hangi sebepten ötürü millet fazla dolaşıp kenarından düşmesin diye mi?

9. 2 kişi tolga1903 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Küre olan dünya dan düsmedigine inaniyorsun, ama dünya düz olsa kenarindan düseriz diye korkuyorsun.
    Illede bilgiyi kar olacak sekilde düsünmenin de bir anlami yok.

Prens-66 usta o dedigin konuyu okudum.
    Kafamda bir cevap var ama simdilik beklemedeyim.

Madem bilimsel Konusmak istiyorsunuz,
    Bana aciklayin.
    Küre Dünya Modelinde nasil oluyor da Denizler ve Okyanuzlar yerzüzünde duruyor?

Bu konuda Tatmin edici kanitlar ve deneyler sunun tamam söz bende artik dünya yuvarlak diyecem.

NOT: Benim Lazer Testi Videosuna bir yorumda gelmedi. O dami Gol degil?

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    Tamam usta yararları zararları ne peki

Ettiği Teşekkür
    1,736

NOT: Benim Lazer Testi Videosuna bir yorumda gelmedi. O dami Gol degil?
    O kadar berbat yapilmis ki seyretmesi aci verdi, baska da bir yarari olmadi. Böyle dandik videolarla ancak saftirik insanlari kandirabilirler. Sen haric, sen numara yapiyorsun bence.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar berbat yapilmis ki seyretmesi aci verdi, baska da bir yarari olmadi. Böyle dandik videolarla ancak saftirik insanlari kandirabilirler. Sen haric, sen numara yapiyorsun bence.
    Sonucta Profosyenel bir cekim degil adamlar acemi, Sana Discovery Belgeseli cekecek hali yok herhalde.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Profesyonel ne kelime? Adamlar Resmen gerçek görüntü ile Animasyon arasında gitmiş, gelmişler ve Discovery bunu zaten kabul etmez.

Biz Discovery kadar ve daha üstün Kanıt sergilerken, sen kaçıyordun

Sen Denizleri ve Okyanusları bir kenara at, sen ikna olmazsın.

Bana sadece bazı görüntler ve kanıtlardaki Ay'ın bizim bildiğimiz haliyle ve Japonya ve bazı Ülkelerde Ay'ın ters görünümünü anlat sonra bakarız.

Sonuçta seni az buçuk tanıdık, nefeslediğin Oksijenin, Oksijen olduğunu nasıl kabul ettin anlam veremiyorum...Sesi yok, tadı yok, görüntüsü hiç yok??
    Konu Prens-66 tarafından (05 Ekim 2017 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

15. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Sonucta Profosyenel bir cekim degil adamlar acemi, Sana Discovery Belgeseli cekecek hali yok herhalde.
    Kaliteden bahsetmedim, yapilisi sacma sapan, hic bir delil yok.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı tolga1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada bilim konusuyoruz kardesim, kimsenin yarar yada zarar beklentisi yok.

Arkadaslar, böyle Tartisma olmaz, siz "dedigim dedik, caldigim düdük" mantigiyla yaziyorsunuz.

Aslinda bildigimiz cok sey var ama hepside yarim yamalak, cogunu ise anlamiyoruz bile, öyleymis iste
    türünden gecistirmeler, aslinda inandigimiz hayal ettigimiz seyler ve coguda bilim kurgu seklinde.
    Buna bizi iten günümüz medya ve sosyal bilisim. Yani cocuklugumuzdan beri seyrettigimiz, cizgi filmlerden
    tutunda Bilim kurgu filmleri ve cevremizdeki insanlarin vaybe diyerek beyendiklerini bizlerinde beyeniyor olmasi.
    Hatta bazi Film yada belgesellerde artik mantikli bir yapim izlemek yerine ne güzel filmmis diyerek yorumluyoruz.
    X-men ler, Iron-men ler, Hatta su Transformens filmleri o kadar bol efektli ki insan bir daha seyretse yeridir.
    Ama sonucta hayali bir yapim ve kesinlikle gerceklikle alakasi yok. Durum böyle olunca mantik yürütmek ve
    izlediklerimizi sorgulamak istemiyoruz, isimize geldigi gibi kabulleniyoruz, bunu bende biliyorum cünki 2 ay öncesine
    kadar sizler gibi düsünüyor ve biliyordum. Ama tesadüf iste Kuzeydeki Aura isiklarini arastirirken youtube de ki
    Dünya´nin Düz olduguna dair bir video izlememle basladi hersey, hadi be ordan öyle seymi olurmus dercesine
    konuya bakarken, dedimki bunlar kafayi yemis. Ama anlatilanlar Günümüz biliminin cogundan daha gercekci.
    Yani bende yalan olduguna inanmak icin arastirdim ve simdiye kadar bildiklerimi bunlarla karsilastirdim ve hakikaten
    Hakli olduklari cok nokta var, burada bu konunun bu kadar tepki cekecegini zannetmiyordum. Bilseydim kesinlikle
    acmazdim amacim sadece Hergün beraber yazdigimiz 17 senelik arkadaslarim ne düsünüyor onu ögrenmekti.
    Gördügüm bu konuda Tek basima oldugumdur. Olsun ben yine de Arastirmaya ve Gercek ne ise pesinden gitmeye
    devam edecegim. Gelismeleri burada yazarim, siz inanmasanizda yine de bilginiz olsun, belki ilerde lazim olur.

Kalin Saglicakla!

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    böyle Tartisma olmaz, siz "dedigim dedik, caldigim düdük"mantigiyla yaziyorsunuz.
    Aynen iade olunur hocam! "dedigim dedik, caldigim düdük"

Sorular ağır geldi, haliyle şimdi böyle yazıyorsun!
    Konu Prens-66 tarafından (06 Ekim 2017 Saat 12:33 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Yok hicte degil, asil size Konu fazla geldi,

Antartika;

Palo Alto'nun 29 yaşındaki Thomas Wilkinson, Google'da yedi yıldır üst düzey bir geliştirici olarak çalışıyor.
    Google Earth'te strateji ve operasyonlardan sorumludur. 10 mühendisden oluşan bir ekibe liderlik eden Wilkinson,
    Google Earth yazılımının genel işlevlerini denetlemekle görevlidir. İlginçtir ki Wilkinson dünyanın düz olduğuna inandığını söyledi.

Simdi siz inanmadik filan da dersiniz,
    adamin Profili:

Haberin Orjinali;

Konu Mesut64 tarafından (06 Ekim 2017 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Valla Mesut kardes, ispat diye verdigin seylerin tamami sacma sapan seyler. Birileri dünya düz demis bilmem ne. Bunlar ispat mi oluyor? Isterse USA baskani Trump dünya düz desin, bunun hic bir önemi yok ki.

Sen önce sordugumuz seylerden bari birine cevap ver, mesela Astra uydusu yukarida degilse, neden Ekvator üzerinde konuslandirildigi icin avrupaya yayin yapiyor ve tüm Avrupa ülkelerinin tamami canaklarini o yöne ceviriyorlar? Anten olsaydi her yönden cekmezmiydi? Sadece buna bir cevap ver, baska bir sey istemiyorum. Canak antenin sinyal cekim durumunu sanirim mantigin kabul ediyordur, yoksa onu da mi kavrayamiyorsun?Bir santim saga veya sola döndür canak cekmiyor artik. Anten yayini olsaydi 1 santimin ne önemi olabilirdi? Ve canagin yönünü incelediginde yukaridan dogru gelen bir sinyale baktigi kabak gibi belli degil mi? O kadar yüksege mi diktiler antenleri? En yüksek televizyon kuleleri bile o kadar yüksek degil, o kadar yüksek bina zaten yok.

Uydu nasil oluyor da yukarida durabiliyor:
    Konu mxm tarafından (07 Ekim 2017 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.

22. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    Burada bilim konusuyoruz kardesim, kimsenin yarar yada zarar beklentisi yok.

Arkadaslar, böyle Tartisma olmaz, siz "dedigim dedik, caldigim düdük" mantigiyla yaziyorsunuz.
    Harbimi usta bilim mi tartisiliyor? Yanlış anlamışım kusura bakma ben harbi geyik muhabbeti sanmıştım.benim soruma da güzel cevap vermişsin.
    Bana ve insanlığa faydası yada zararı yok ise neyin tartışması çook da tın o zaman,ben düdüğü mu asıyorum,sen çalmaya devam et düdüğü

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Uydu nasil oluyor da yukarida durabiliyor:
    Kendimde 27 senedir Canak anten isleriyle ugrasmaktayim, bize Fotograflari gösterilen cihazlarin yukarida nasil durduklari ve nasil
    dünya ile hareket ettikleri konusunda hic bir fikrim yok ama dikkatimi ceken bir sey var 80 li yillarda canak antenler tam olarak
    yukari bakiyorlardi sonraki modellerde sanki cati antenleri gibi daha cok asagi duruyor. Bu konuda bildiklerimiz az oldugundan
    sadece tahmin yürütebiliyoruz, ve bu durumda sanki Dünya´nin düz ve dönmedigini dogrular nitelikte cünki dönen bir dünyada
    ve o kadar yukaridaki bir uyduda aksaklik olasiligi yüksek.
    Bu konudaki tahminlerime göre Ya yukarida uydu yok, yada olanlar balonla duruyor. Eger uydu yoksa yapilan yeni teknolojik
    bir sinyal vericisi yani yüksek frekansda Yayin teknolojisi.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Balonla en cok 30 kilometre yukari cikilabiliyor, bunlar ise asagi yukari 36.000 kilometre yükseklikteler, yani balonla mantiga sigmayacak bir durum söz konusu. Uydular mecburen o yükseklige cikariliyorlar yoksa cok daha hizli dönmeleri gerekecekti. O uydular dünyanin dönme yörüngesinden daha genis bir yörüngeye sahip olduklarindan dünyanin dönüs hizindan az biraz daha hizli döndüklerinden hep ayni yerde duruyormus gibi bir durum ortaya cikiyor ama ayni noktada durmuyorlar, dünyadan daha hizli bir sekilde hareket halindeler.

Edit:Simdi aklima geldi, balonla en fazla 30 kilometre mümkün oldugundan Astrayi nasil olupta hem Almanya hem de Italya icin yayin yapiyor hale getirecekler?Yönleri her ülkede degisik olmak zorunda kalirdi. Astra türü uydular bosuna taa ekvatorün üstüne konuslandirilmiyorlar, amac büyük bir bölgeye yayin yapabilmek.30 kilometre yükseklikten böyle bir sey asla mümkün olamaz.

Yaw saka maka, sayende uydularin yörüngelerini, yukarida durma prensiplerini falan iyice ezberledim, eskiden kaba taslak bilgim vardi. Boardda cok bilmis konusanlarin cogu da eminim bu detaylari bilmiyordular, coktan biliyormus gibi yapiyorlar, adamlari oturtup test yapacak imkanimiz yok tabi, internette sallamak kolay.Ac google da oku, sonra gel buraya cok bilmislik yap. Forumlar bunlarla dolu. Almanlar bu konuda daha yetiskinler, bilmeyen bilmedigini hemen söylüyor.
    Cem Yilmaz´in bir videosu vardi, Türkiye´de kime olursa olsun adres sordugunda, adresi eger bilmiyorsa asla bilmiyorum demiyor, illa fikrini söylüyor. Hakikaten bizde böyle bir kompleks var. Bilmemek ayip degil, ögrenmemek ayip derler.
    Konu mxm tarafından (07 Ekim 2017 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Benim Mantigima yatmiyor, o kadar yükseklikte hem dünyanin cekim gücünden uzaklasacak hemde dünya ile bir dönecek,
    ayrica bu dönme gücünü nereden aliyor? bir uydu 10 seneden fazla yukarida kaliyorsa ona bu enerjiyi sadece Günes panelleri
    veremez.
    Bir Tuhaflik var ama bilmedigimiz icin inanmak zorunda kaliyoruz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 6 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 6 misafir)