Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2464 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 31 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 601 ile 620 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha cok sükür inancim ve imanim saglam.
    o zaman sorun yok ...

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha cok sükür inancim ve imanim saglam.

Allahin yarattigi bir Dünya yi niye yamuk olarak bileyim?

Allahin Bildigini Kuldan saklamanin ne anlami var?

Eger Inanclarinla hareket edersen Dogru olani bulma isteginde artar.
    Eger inancinda gercekciysen ispatinida bulur gercege ulasirsin yazmisin,bulunan gercek dunyanin duz olmasimi??
    En basindan beri olayi dini acidan acikladim,yalniz okuma ve yazma ozurluler haric digerleri beni iyi anladi..
    Yazdiklarimizda gercekci ve samimi olup birilerini karalamama adina konusacak olursak gercek bu degil..
    Ayrica bu mesaj hicbir sekilde hakaret icermemektedir..

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    @Mesut64

40 Yıllık Küre, oldu Düz (Kendi ifadendir), bir çırpıda attın ve doğruyu bulma yoluna girdin.

Bu gözle ve akıl ile sen kendi elinle ve dilinle birçok kanıtları ve doğalın kurallarını görmezden geldin, işte tehlikeli yol bundan sonra ortaya çıkar.

Bugün Dünyanın şeklini kabul etmeyen, 40 Yıllık tecrübelerini ve inançlarını, sorgulamaya başlar, doğruyu bulma adına..sonuç ne çıkar ALLAH bilir.
    Konu Prens-66 tarafından (17 Ekim 2017 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Ugrasmayin Benim Dünyamla,Civisini Cikaracaksiniz.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    İslamiyette Düz Dünya Teorisi.

Hz Ayşe annemiz ile efendimiz sav arasında geçen bir konuşma vardır. Efendimiz sav bir cenazeden eve gelince annemiz ya rasulallah
    üstünüz neden ıslanmış diye sorunca efendimiz sav sen islandigimi goruyormusun ? diye sormuş. .o da evet deyince ,sen benim bir seyimimi giydin ?
    deyince namaz kılarken sizin bir hirkanizi başıma örttüm demiş. .onun için gördün demekki demiş. .bu dünya gibi başka yerler var gayb aleminde.
    orada yağmur yağıyordu demiş. .bizim güneşimiz gibi ve ayımız gibi onlarında güneşi ve ayı var demiş. .acaba bu zemini çevreleyen diğer kitalarda
    ayrı bir güneş ve ay daha mi var. .belki iç içe yedi buzul halkası ve kıtalar vardır. yedi yer bunlar olabilir mi diye düşünebiliriz.

1. kat gök ile yeryüzü arasındaki mesafeyi bulmak için.. bildiğimiz kadarıyla 6 kat sema daha var ama bizim evren dediğimiz uzay boşluğu yani yıldızların
    gezegenlerin galaksilerin olduğu alan sadece 1. katın altında yeryüzü ile 1. kat arasında kalmaktadır. hesap şu şekilde: bir kişi saattte 2km hızla yürürse
    2*24*365*500 = 9 milyon kilometredir. yani buda 12 saat boyunca yere düşen bir taşın bırakıldığı yüksekliğe eşittir. bu da tırmizide geçen 1. kat gökten
    yere bir taş bırakılsa akşama kadar düşer hadisine uygundur. 9 milyon km yi 1. formülde kullanırsanız 9.000.000= V * 24*365*500 saatte 2 km hızla yürümelidir.
    hesaplamaları bu mantıkla yaparsanız 500 yıllık yürüme mesafesi için bir taşın düşme zamanı verilebilecek max süre 1 gündür. eğer peygamber efendimiz Tırmızi
    hadisinde arştan atılan taşın 2 gün veya daha fazla süre de düşerdi deseydi o zaman çelişki olurdu.

İki temel prensibi gözardı etmemek gerekir.

1. Dünya Düz ise ki Düz, Güneş merkezli sistem ve onu sabit alan Uzay dahil tüm sabitler çöker. Bu durumda Dünya'nın üzerinin kubbeyle örtülü bir fiziki
    yaşam alanı olduğu sabitine varırız ki, bu yöndeki çalışmalarda güney kutbu 88 meridyeninde gök kubbenin 4 km. olduğu kesinleşmiştir.1954 yılında ki keşif
    operasyonunda, kubbenin direnç ve özellikleri araştırılmıştır.
    Bu halde,
    Dünya Düzleminin yarı çapından kubbenin kuzey kutbundaki merkez yüksekliğine ulaşmak mümkündür.. Bu da yaklaşık 4500 mil eder..

2. Dünya, tek başına bir düzlemde var olmuş tek yaşam alanı değildir.. Dünya gibi aynı düzlem üzerinde ve yine üstü kubbe ile örtülü birçok yaşam alanı
    vardır ve bir birlerine, kubbe bitişme noktalarından kapıları vardır..
    Örneğin, Dünya'mızın 4 kapısı bulunur. Bu kapılardan kubenin bitiş noktasından geçildiğinde, yine üstü kubbeli kıtaların olduğu yeni yerlere ulaşılır..
    Kapıların denetimi, kapıların her iki tarafında yaşayan medeniyetlerden hangisi üstün ise, onun tarafından sağlanır..Bu üstünlük teknoloji vs. değil,
    Ruhsal üstünlüktür.
    Bu 4 kapının ikisine araştırmanız için değinelim, biri Hindistan'dan Güney kutup çemberine ilerlediğinizde buzul altında karşınıza çıkar (89.55 meridyeni).
    Diğeri ise Yeni Zellanda'dan Güney kutup çemberine ilerlediğinizde, buzul altında ve tabi ki kubbenin bitiş noktası olan 89.55 meridyenindedir..
    Kısaca,
    Kubbenin üstünde su vardır..
    Güneş ve ay aynı büyüklüktedir (yaklaşık 30 mil).
    Güneş ve ay 3700 mil yüksekliktedir..
    Ayın benzeri 2 cisim daha vardır ve Ay tutulmasına neden olan bunlardır..
    Ayın kendi ısısı ve ışığı vardır ve gece ay ışığı vuran yer, vurmayan yerden bu nedenle soğuktur..
    Yıldız dediklerinizin görevi vardır.(Bu aşamada girmeye lüzum yok.) ve kubbe üstündeki sudan 1 mil kadar yukarıda bulunurlar.
    Dünya ve diğer benzer Düzlem üstünde ki Kubbeli Dünyaların fizik ve enerjileri, iki temel esasa göre işler..
    Dünyada manyetik Kutup sadece kuzeydir.. Bu yüzden pusula sadece kuzeyi gösterir..
    Bunun sebebi, Dünyanın merkezi olan kuzey kutbu, Anot elektronları ile manyetik alanı oluşturur..
    Dünya'yı Çevreleyen buzullar ise (Küreye göre güney kutbu buzulları) katot elektronu yüklüdür..,
    Bu anot ve katot'un, Dünya için gerekli enerjiyi oluşturmasını sağlayan ise, Tuzlu sudan oluşan Deniz ve okyanuslardır..
    Böylece, sonsuz ve kubbe içinde sürekli saf enerji var olur ve bu enerjinin oluşumunu sağlayan kuzey kutup diklemi ise manyetiği oluşturur..
    Bu temel ve canlının varlığını sağlayan mükemmel sistem, İnsanların müdahale etmesi mümkün olmayan bir kusursuzlukla çalışır..
    Güneş ve ay, kendi yapıları ve kimyasal özellikleri gereği, kuzey kutbunun yaydığı manyetiğin referansında salınır..
    Bu Dünya'da dahi insanlıktan saklanan ve korunan yerler var diyeyim..
    Kapıları araştırın, Başlangıç olarak kısıtlı kaynak gözükse de, eskilere gittiğinizde 16 - 17. yüzyılda başlayan denizci keşiflerinin, farklı zamandaki
    keşiflerde çizilmiş olan ve aynı olan Güney dairesinin kıtasal haritalarına ulaşırsınız..
    Şunu da belirteyim araştırmalarda faydası olur, Dünya merkezdir. Diğer Dünyalara hem konum açısından hem ruhsal açıdan.. Dünyanın çevresinde,
    her birine bir kapı ile bağlanan ve ruhsal üstünlüğü daha ileri varlıkların bulunduğu 4 Dünya'ya ulaşılır.. onların dışında 12, onların dışında 36.. Böyle devam eder..
    Bundan sonrası, kişinin doğru ve gerçek için mücadelesine, aklına ve pek tabi çevresel ve maddi olanaklarına kalmış. Öyle ki, bir zaman sonra şuur
    açılınca bu dünyada ki gördüğünüz teknolojinin ilkelliği ve insanının her açıdan yok edilişini, gerçeği görmüş gözlerinizle maalesef izlersiniz..
    Konu Mesut64 tarafından (22 Ekim 2017 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Berkay Evren isimli bir sahis Küre dünya modelini savunmak icin video yapti ve devami da
    gelecek dedi, ama bir hafta sonra Dünya Düz olabilir diye baska bir video yayinladi, yani
    Dünya nin Küre oldugunu ispat edecegim derken Düz oldugunun farkina vardi.

Ey Yüce Allahim sen nelere kadirsin!

Ilk video:

ikinci Video:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Valla Viveonun üst yazilari dahi "Beni sakin seyretme!" diye bagirdigindan asla seyretmeyecegim cünkü sacmaliklarla dolu oldugunu daha seyretmeden bile fark edebiliyorsun.

"Iste ispat!" diye kocaman yazmis, millet saf ya belki hemen inanir.

Sana sundugumuz elle tutulur kanitlari hic sallamadigin veya her seye bir bahane ürettigin icin bu konu benim ilgimi artik cekmiyor. Sundugun videolar zaman kaybindan baska bir seye yaramadi, yaramasi da zaten mümkün degil, sadece ne düsünüyorlar acaba deyip seyretmistim, hakikaten hic geregi yokmus.

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

ben valla artik inaniyorum, yani düz dünya TEORiSiNE.

Ve de geotik Dünya GERCEGiNE....

Yani düz dünya sace teoridir ve yuvarlak Dünya da gercektir.

Arkadas zaten hep diyor; Düz Dünya Teorisi.. Bu da teoriyi zaten gecemez.....

10. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Bu kadar saçmalık yeter, Çocuk kandırma oyunu benim için bitti.

12. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Kimsenin, kimseyi aldattigi yok, onuda nerden cikardiniz?

Biz burada bilgilerimizi paylasiyoruz.

Dünya Küre de olsa Düz de olsa bunun tartisilmasi gerekir, sonucta bizim Dünya miz!

Tecrübeli Üye neco77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    445 mesaja 2,148 teşekkür aldı
    Ne bilğiymiş ya Arkadaşım sen ne yiyor ne içiyorsun bilmiyorum ama. .
    istersen git bir Doktora görün.
    Biraz sağlıklı beslen.
    Sonra sonra daha sağlıklı düşünürsün.
    Selamlar.

15. 3 kişi neco77 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı neco77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne bilğiymiş ya Arkadaşım sen ne yiyor ne içiyorsun bilmiyorum ama. .
    istersen git bir Doktora görün.
    Biraz sağlıklı beslen.
    Sonra sonra daha sağlıklı düşünürsün.
    Selamlar.
    Al sana biri daha, bana doktor tavsiyesinde bulunmus kendince, onlar gibi düsünmeyince böyle oluyor nedense,
    uysan bela, bana yakismaz.

Istanbul Küre imis Arkadaslar, ben Doktora Gidiyorum. Gözlerim Bozuldu!

Bu Arada Amerika Kitasi kilo almis herhalde;

Iyi kandiriyorlar sizi devam.

Fatih Altayli da kafayi yemis, Ay dönmüyormus!
    Memlekette Herkez Profesör olmus.
    Konu Mesut64 tarafından (24 Ekim 2017 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ay dönüyor mu yoksa dönmüyor mu?

Yeni Üye samet64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    101
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Mesut ustam burdaki arkadaslarin alayci tavirlarina aldiris etme inancindan davandan alay konusu oluyorum diye vazgecme, dogru yoldasin keske hepimiz senin gibi herseyi ezbere nasil bilmemiz gerektigini isteyen büyük adamlarin bize sundugu bilgilerle degilde kendi fikirlerimizide katarak ögrensek bazi seyleri. Ilerde en azindan küre olduguna tekrar kanaat getirsen bile arastirmistim dersin. Biseyi bilmemek degil ögrenmemek ayip. Dedigin gibi okumus etmis insanlar tekrardan arastirmaya baslamissa vardir altinda bir bit yenigi. Mesela bende aya hic bir zaman cikilmadigi inancindayim. Bekleyip görmek lazim. Konunun takipcisiyim. Saygilar.

19. samet64 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Anlatmak istediklerimi bir cirpida anlamissin, cok güzel.
    Iste böyle düsünen insanlara ihtiyacimiz var. Ezbere bilgilerle degilde arastirip kendi cabalarinla ögrendiklerin
    asil bildiklerindir. Dünya´nin sekli semali degil aslinda bilmek istedigimiz, istedigimiz ögrenme arzusunun devami,
    Sonucta yalan bir dünya, Rüyada yasiyoruz, Ölünce uyanacagiz.

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

valla bu aciklama bana biraz bayat geldi yav. 31 sayfa yazinin ana özeti bu mu???

Ben almayayim....

22. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Günaydınlar olsun @Tigin!

Biz baştan beri neyin tartışmasını yaptık acaba?

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Günaydin, Arkadaslar!

Hayat bir okuldur! diye bosuna dememisler,

Temel egitim olarak baslayan, hayatimiz sonra hangi meslekte devam etmek istersek ona göre yön bulur,
    Tabii burada hic birimiz Astronomi yada Gökbilimi üzerinde egitim almadik. Bir konu üzerinde ögrenme istegimizin
    bulunmasi normal olarak bizim temel egitimde aldigimiz, Matematik, Fizik, Cografya, ve Kimya bilgileriyle yeterli
    olabilir ama bundan sonrasina yani daha fazla arastirmamiza gerek oldugunda uzmanlasmis kisilerin bilgilerine
    ihtiyac duyariz. Simdi biz Dünya´nin yapisi, uzay nedir, evren nedir? diye ögrenmeye calissak konu bizim Temel
    egitimde aldigimiz bilgileri asiyor ve dogal olarakda Kabul görmüs bilgiler bizim icin daha inandirici olmaya basliyor.
    Bunun icin sizlere birsey demiyor ve diyemiyorum, sonucta Kabul görmüs bilgiler sizler icin dogru kabul ediliyor,
    ama benim mantigimda Dünya´nin Düz oldugu sonuclari ortaya cikiyor, cünki düsünüyorum, Küre bir dünyada
    egim olmasi gerek böyle bir egim yok, Lazer testi ile 180KM de egim tespit edilemedi, Süves kanali var 170 KM
    dümdüz, Okyanuzlar Dümdüz, Bunu Gemiciler coktandir farketmis durumda, Pilotlar bizim yolculuklarda yan camdan
    gördügümüzden fazlasini görüyorlar ve onlarda Düz oldugunu söylüyor,
    Peki siz neden Hala Küre oldugunda israr ediyorsunuz?

Gercek ortada Küre olduguna inandiginiz bilgiler yalan bilgiler.

Alin size sacmaliklarla dolu Modern uzay biliminin bir sorgulamasi daha!

Kolay Gelsin!
    Konu Mesut64 tarafından (29 Ekim 2017 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    13 mesaja 23 teşekkür aldı
    Burda din üzerindenmi,teori üzerindenmi,tahmin üzerindenmi,bilim üzerindenmi tartisiyoruz?
    Bu iddiaya inanan Mesut64 .Olaylara sirayla ve bilimsellikten bakmakla gidelim.Neye inanip neye inanmadigini bir ögrenelim önce,
    1.Nasa yalanci bir kurum anladik.Peki ESA denilen uzay arastirmalari kurumuda yalancimi?Dünyanin düz oldugunu söyleyen resmi bir kurum varmi?veya Ülke.Hepsi yalanci NASA yami inaniyor?
    2.Big Bang olayi yalanmidir sence?
    3.Günese inaniyorsun galiba.Günes in etrafinda Gezegenler sence dogrumudur?Eger dogruysa hepsi yuvarlakmidir dünya disida?Tek Dünya mi düz sizin teoriye göre?
    4.Yercekimi yalanmidir sence?Ispata ihtiyacin varmi?
    5.Dünya düz olsaydi etrafindaki buzlar erirdi.Delinemeyen buzullar sana ne kadar mantikli geliyor.
    Evet dünya haritasinda hatalar var.Bu bilinmeyen birsey deilki.Ama dünyanin yuvarlak oldugu gercegini deistirmez.Sürekli videolar ve resimler sunuyorsun.Bu resimleri ve videolari sunanlar amatör kisiler.Hangi bilimadami dünyanin düz oldugunu iddia etmiski.Önce kaynak a bakarim kaynak ne diye.Bilim zaten bilimsel videolari ispatlari sunmus.Daha ne ispati ariyorsun.Eski Sümer medeniyeti bile tabletlerine dünyayi yuvarlak mühürlemis yil olmus 2017.Nasa yi büyütmeyin demissin.Adamlar Teleskop yaptilar Big Bang in 2 milyon yil sonrasini görebilmek icin.Masraf 8.8 milyar dolar.budami yalan?Biz nerdeyiz Nasa nerde.Birakalim bu isleri.Cern de bilimadamlari isikhizlarina ulasiyor.Tanri parcacigini ariyor bizde hala neyi tartisiyoruz.Biz Sümerlerin bile gerisindeki konuyu tartisiyoruz.Uzaya firlatilan uydularda yalan,Aya gidildigi yalan.Mars taki arac ta yalan.Bilim ve akil Gökkubbe de takildi kaldi.Gökkubbe de delinmez.Onlarin ispatlar Hollywood eseri senin videolar saheser.ne diyeyim artik.Selametle.
    Konu kartal55 tarafından (31 Ekim 2017 Saat 16:00 ) değiştirilmiştir.

26. kartal55 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Evet dünya düzdür. Ve bir öküzün boynuzlari üzerindedir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)