Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2465 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci 1234567891011121314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    inanamiyorum. Sene 2017.

2. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu resimdeki kanitlara ne dersin?
    Resimde en ufak bir kanit olmadigini bir kenara birakalim, madem günes etrafimizda dönüyor ve dünya düz, kutuplar da dünyanin kiyisindalar. Su soruya verecek hic bir cevabin olamayacak: Neden kutuplarda kuzeyde olani 6 ay gece iken diger taraf 6 ay gündüz kalabiliyor? Dünya düz ise bu imkansiz.

4. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Yalan Degil! Yalan Degil!
    Dünya Dönüyor Dönecek.
    Sen Ne Dersen De...

6. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resimde en ufak bir kanit olmadigini bir kenara birakalim, madem günes etrafimizda dönüyor ve dünya düz, kutuplar da dünyanin kiyisindalar. Su soruya verecek hic bir cevabin olamayacak: Neden kutuplarda kuzeyde olani 6 ay gece iken diger taraf 6 ay gündüz kalabiliyor? Dünya düz ise bu imkansiz.
    Iste Bu video da aradigin cevabi bulacaksin.

Istersen Google map la kuzey kutbunu ölc ve bir de güney kutbunu,
    orada bile güney 13,000 km kuzey ise 3.757 Km civari orada bile hata var.

Kuzey Kutbu

Güney Kutbu

Nasa Google map da hatalar var dedi, ama ölcümler dogru dedi, istersen kendin bak,
    google kendi aramalarinda bunu bulmuyor baska bir arama motoru kullanmak gerek.

Arastirinca nelerde bulunuyor, simdiye kadar gercek görünümlü harita hic cikmamis;
    hepsi hatali.

iste bir baska video, uzay bilimi o kadar ilerledi de neden hala dogru dürüst
    haritamiz yok?
    Konu Memoli1976x tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Hocam boşuna nefes tüketme

Dünyanın düz oldiğunu senden başka kabul eden yok

bırak dünya sana göre düz Ahmet e pembe Mehmet düttürü Ali ye görede yamuk yumuk olsun ...

1+1= 2 olduğu bilen kişilere bir şeyler empoze etmeye çalışıyorsun ama nafile
    Konu hOrOz tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 12:48 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam boşuna nefes tüketme

Dünyanın düz oldiğunu senden başka kabul eden yok

bırak dünya sana göre düz Ahmet e pembe Mehmet düttürü Ali ye görede yamuk yumuk olsun ...

1+2= 2 olduğu bilen kişilere bir şeyler empoze etmeye çalışıyorsun ama nafile

Hicte öyle bir düsüncem yok, herkes kendi bildigine inansin.
    Ama ya yanlis biliyorsaniz?
    Sizi kandiriyorlarsa?

1+2= 2 ha öyle mi?
    1+2= 3 olmasin?
    Konu Mesut64 tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    dünya yuvarlak olmuş düz olmuş beni ilgilendirmiyor bana bir getiriside yok

şu bir gerçek dünya da çok oynak mahluk var (insan yazmışıım mahluk olacak tı )

2 ye hatayla basmışım
    Konu hOrOz tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Kimse tabi kimseye dusuncelerini kabul ettirmek zorunda degil,ama ortak akilda birlesmekte pek yanlis degil..
    Evrenin 7 katmandan olustugunu,her katin 500 yillik yol oldugunu,daha sonra kürsinin geldigini,daha sonsa buyuk bir su tabakasinin ve onun uzerindede ARSIn yaratildigini ALLAH U TEALA bizlere bildirmis,yer ve goklerin 7 gunde yaratildigini aciklamistir..
    Simdi bizler akilli bir musluman olarak rabbimizin kitabindan gercekleri ogrenmek dururken,nefesimizi niye ateistletin dedikodulari icin tuketiyoruz..
    Bakara suresinde gecen ayet-el kursiyi kacimiz anlayarak okuduk..
    ALLAHimizin mal ve mulku cok genistir..yerlerin ve billassa goklerin anahtari onun elindedir,rusya amerika ben geldim diyerek heryere giremez,melekler al asagi ederler..
    Nasanin bilgi ve kesfi onlar anlamasada ALLAH in onlara izin verip musade ettigi kadar dir..ayetlere bakip supheyle yaklasirlar,biz gozlerimizle gormek istiyoruz derler,bir de birsey kesfettik derler,birde bakarlarki üff, karadelikler..
    Rabbimiz onlara karadelikleri gosterir..
    Arsi 4 melek tutar,kiyamette 8 olacaktir..
    Evin ikinci katina cikmak icin direk dikersiniz,direkler saglam olmassa kat cöker,iki siseyi iki elinizde tuttugunuzda bir an uyusaniz sangirt diye kirilir,uzaydaki nizamda boyledir,elinde guc olan bir rabbimiz vardir..
    Bizlere yakisanda yaratilisi oldugu gibi kabullenip egrisini duzunu aramadan kabullenmektir..
    Ayrica muslumana yakisanda budur..
    ALLAH in kitabi dururken nasanin sacmalikleriyla ugrasmamaktir..
    Saygilar
    Konu webci tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.

13. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Son dedim ve aslında bu Konuyu es geçmeye karar vermişim.

Daha çoook yazacaklarım var ama, en kısadan bir soru yöneltmek istiyorum, Dünya düzdür hikayesine aldananlar için.

Aslında Katholik ve Ateist kısmının işine gelmiyor, Dünyanın yuvarlak olduğuna.

Eline bir 220V Lamba(Fener değil) al, Güneşi taklit etmek için, her tarafı aydınlatır çünki
    ve Misal olarak verdiğin Tabloyu Harita üzerinde uygula, bakalım Teorilerin çökecek mi?

Bu Gece ve Gündüz olarak verdiğin Tablo'da, geceyi ve gündüz'ü sınır geçen yerlerde, hiç mi bir Insanoğlu, Ay Yıldızları ve Güneşi bir arada görmez?
    Benim ve @mxm Hocamın dediği Norveç gibi yerlerde ikamet edenler hiç mi bundan bahsetmez?
    Güneşin batışı ile doğması arasında Mübarek Ramazan Aylarında en fazla, Iftar ve Sahur arasında 4 Saat bile olmadığını söyleyen Müslümanlar yalancı mı?

Cevabını ver, bende rahatca uzak kalayım Konudan, oh beee çekelim artık!!!
    Konu Prens-66 tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 20:59 ) değiştirilmiştir.

15. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Haritalarin hatali oldugu dogru ama dunyanin sekli ve semalini ima etmek icin boyle bir haritanin cizilmeside sart..
    Ve hatta dunyamizin seklinin videolarda goruldugu gibi top kadar yuvarlak olmadigi kutuplardan basik elipsi seklinde oldugu da gercek ve hatta sular cekilince dunyamizin patlamis bir portakal gibi tipsiz gorunume burunecegi de gercek..
    Bunlar ne olursa olsun dunyamizin yuvarlak oldugu gercegini degistirmez..
    Fakat bu gerceklerden uzaklasmamizi da gerektirmez..daha deprem nezaman olacak,yanardag ve magma gercegini,bermuda dreieck gercegini cozememis bir bilim,marsda su varmi,mericte et varmi,jupiterde but varmi gibi sacmaliklarla ugrasiyor,gerci yazmayacaktim ama yazilanlar insani cildirtiyor..
    Ilk harita 1500 lu yillarda cizilirken 1900 lu yillarda cizilen haritalarin yanlis oldugu guney amerikanin gronlanddan bes kat daha buyuk oldugu,varilan merkezlerin gercegi yansitmadigi kesiflerle ispat edildigi halde bile bile yanlis haritalarda israr edildi..gercek haritayi 1974 yilinda bir alman hazirliyor ama bu hicbir okul ve bilgi kurumlarinda paylasilmiyor..ilk haritada kuzey ve guney daha genisgosterilirken afrika daha daha dar cizilmis..
    Buradan emperyalist propagandayi anliyoruz..
    Kanada, ABD'nin Kuzeyinde devasa bir ülke gibi duruyor. Ama gerçek boyutlarında dünyanın kuzeyine sıkışmış bir ülke görünümünde.
    Kuzey Amerika Güney Amerika ile hemen hemen aynu hatta daha büyük bir kıta konumunda. Ancak gerçekte Güney Amerika, Kuzey Amerika'dan gözle görülür bir şekilde daha büyük. ABD'de bu ölçeklendirme içinde Güney Amerika'nın karşısında daha küçük görünüyor.
    İngiltere'yi Dünya'ya hakim bir noktaya konumlandırır. Gerçek dünya haritasında ise İngiltere kuzeydenizinde bir ada gibi görünmekte
    aslında bu haritanın ekmeğini yiyen ülkelere baktığımız zaman ne yapılmaya çalışıldığı son derece açık.
    Büyük bir Rusya, büyük bir Kuzey Amerika, küçük ama merkezde bir Avrupa, bastırılmış bir Afrika ve sıkıştırılmış bir Ortadoğu.. Dünyayı politik açıdan değerlendirsek hemen hemen aynı yorumu yapabililiriz Coğrafi olmasada pklitik haritalar durmakta..Peki ya dünyaya egemen olan politika, gerçek dünya haritasıyla paralel doğrultuda olsaydı, nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk

Saygilar..
    Konu webci tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 19:01 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Siz bilime teknige inanmamaya devam edin, edin ki Bati tek basina üretip size satmaya devam etsin. Allah akil vermis, fikir vermis, NASA veya hangisi olursa olsun, bu arastirmalarin sonuclarini acikliyor ve ben sahsen bu sonuclara inandigim icin en ufak bir eksiklik hissetmedim. Bana ne zarari olacagini birisi aciklayabilir mi? Hic kimse aciklayamaz. Bizi kandiriyorlar diyorsun ama sebebini veya ne cikarlari olacak onu anlatmiyorsun. Adamlar bilimde teknikte gelismisler ve senin kullandigin bu bilgisayari yapmislar. Görmesen ona da inanmayacaktin zaten.

18. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Bilime Teknolojiye bir sey dedigimiz yok. Tamam sonucta satmak icin yapiliyor,
    Nasa kimin yönetimin de oldugunu arastirip ögrenirsen neden yalan söylediklerini az da olsa anlarsin,
    Diger ülkelerdeki uzay kuruluslarida Nasa ile birlikte calisiyorlar, Onlarin bize dünya yuvarlaktir ve küre
    seklindedir demelerinin nedeni, Dünya artik kesfedildi her tarafi belli diyerekten, asil dis kenarlarini kesfetmeye
    calismalari, Antartika ya neden gidilmesine izin verilmiyor?
    Cünki öyle bir kita yok ve sadece dis buzullar var, burada senelerce arastirma yaptilar ve dünya disina cikmak icin,
    ama basaramadilar, o buzullardan sonra mavi bir buz kütlesi geliyor eksi 600 derece onu delemediler ve Grönland da
    sirf o mavi buzullukta tünel acmak icin makine gelistirdiler ve 15 km uzunlukta tünel actilar ve daha ileri gidemediler,
    sonra o actiklari Tünel eski haline döndü. O mavi buzdan aldiklari parca elle tutulamiyor ve 15 dakika icinde eriyor
    erirkende hic su cikmiyor hava halinde ucup kayboluyor.
    Orada sadece belgesel kanallari cekim yapabiliyor ve özel izinle.

Sence insanlardan ne sakliyorlar?

20. Mesut64 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı

Smile

Selam

arkadasim sen galiba absoluter Nullpunkt diye birsey duymadin.. Eksi 600 dereceden bahsediyorsun....

0 Calvin = -273,15 °C

beni gülme krizleri tuttu, verin misketlerimi ben oynamiyorum.
    Konu Tigin tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

22. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Alıntı Tigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam

arkadasim sen galiba absoluter Nullpunkt diye birsey duymadin.. Eksi 600 dereceden bahsediyorsun....

0 Calvin = -273,15 °C

beni gülme krizleri tuttu, verin misketlerimi ben oynamiyorum.
    O bahsettigim yerde ilim ve Fizik kurallari islemiyor.
    Eger isleseydi onlar orayi gecmislerdi.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Yani kisacasi, aciklayamayacagim noktalari da kafama göre uydurabilirim diyorsun
    Hangi arastirmalara katildin veya arastiranlar, orada -600 derece oldugunu, onu ölcebilecek alet dahi icat edilmemisken nasil ölcmüsler? O ölcme aletinin adi nedir ve kim hangi fabrikada üretmistir? Yoksa onlarin gizli fabrikalari mi var? -600 dereceyi ölcebilmek her yigidin harci degildir mutlaka.

25. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    Selam

anlamadigim;

Bilim islemiyor, ilim islemiyor, akil ve mantiga da hic gerek yok.... Kacinci boyutta bu dünya. Ayni dünyadan bahsedip ve ayni dünyada yasadigimizdan eminmisin..

Kendimi Science Fiction filmde hissediyorum valla 8. boyutta bir dünya ile iletisim kurmusum.

Ula bu efeste sisede durdugu gibi durmuyor meret yarin aksam rakiya takilacagim...
    Konu Tigin tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

27. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    Aynen devam;

http://blog.dergoldenealuhut.de/2015...earth-theorie/

bizim mucit amca bayagi forumlar gezmis anlasilan da. Adini bilen var mi bu sahsin... Bir de ayni marka ve cins icecekten kullananlar bayagi varmis ya. Beni efesten fazlasi asar.....

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Hikaye yi yazayim o zaman;
    Aşağıdaki hikaye 1997-2000 yılları arasında Antartika'da (Güney Kutbu) orduda görev yapmış olan helikopter teknisyeni Jeff Posey tarafından
    Ben İsa'ya hiçbir zaman inanmadım ve kilise olaylarına hiç girmedim. Ama birazdan anlatacağım şeyler sanırım bahsettiğiniz konularla ilgili.
    Bunları yaşadığım zamanlar buna bir anlam veremiyordum. Bu konuda bir şeyler araştırmaya başlayınca bu grubu buldum ve sanırım bahsedeceğim şeyler sizin konunuzla alakalı.
    1997 ile 2000 yılları arasında ordudaydım. Antartika'daki McMurdo İstasyonu'na gönderilmiştim. Ben helikopter teknisyeni ve ekip şefiydim.
    Bazen gönüllü katılınan turlar olur ve oradaki helikopterler üzerinde çalışmak için kontenjan açılır.
    Uçuş araçlarının bakım ve buz çözme işleri olmadığında araştırma istasyonundaki bilimcilerle takılma fırsatımız oluyordu.
    McMurdo'ya bağlı askeri birlik çok küçüktü. Bu yüzden kendi ayrı tesisimiz yoktu. Bir kantin ya da sinema/TV salonumuz yoktu.
    Bir kilise ya da ibadethanemiz de yoktu. Kendi ayrı mesajlaşma/eposta odamız da olmadığından bilimciler ve araştırmacılarla aynı tesisleri paylaşıyorduk.
    Bu yüzden zaman içinde diğerleriyle arkadaş oldum.
    İki farklı tür buz üzerinde çalıştıklarını öğrendim. Biri hepimizin bildiği normal buzdu. Delikler açarak numunelik buzlar topluyorlardı. Bildiğimiz buz gibi, bunlar ya saydam ya da beyaz oluyorlardı ve eğer ısınırsa sıvı halde suya dönüşüyordu.
    Tüm Antartika bölgesi bu buzla kaplıydı. Ama bu onların asıl ilgilendiği buz değildi. Aslında Onları normal buzla ilgilenirken gördüğüm tek zaman National Geographic'ten film ekibi geldiği zamandı.
    Bilimciler geri kalan tüm zamanı gök buzu dedikleri bir şeyi araştırmaya harcıyorlardı.Bu madde tümüyle farklı bir şeydi.
    İstasyonun laboratuvarlı kısımlarına girmemize asla izin yoktu. Laboratuvarların süper-temiz tutulması gerekiyordu ve içeri fazla insan girmesinin Onların işlerini riske edebileceği söyleniyordu.
    Ama bir defasında arkadaş olduğum araştırmacılardan bir tanesi bana bir parça gök buzu gösterdi. Öyle soğuktu ki ona çıplak ellerinizle dokunamıyordunuz.
    Normal buz gibi şeffaf ya da beyaz da değildi. Som maviydi. Bu yüzden ona gök buzu dediklerini, çünkü gökyüzüyle aynı mavi tonda olduğunu söyledi.
    Onu tutmak için kalın ve ağır özel eldivenlerden kullanmanız gerekiyordu. Eğer dokunsanız, anında cildinizi donduracak kadar soğuktu.
    Arkadaşın tam kaç derece dediğini hatırlamıyorum ancak sıfırın altında birkaç yüz dereceydi. Dışardaki bildiğimiz buzdan bir hayli soğuktu.
    Onu termosu andıran metal bir şişede taşıması gerekiyordu. Bir müddet küçük bir parçasıyla oynamama izin verdi. Aynı boyuttaki bir buzdan daha hafifti.
    Hatta öyle hafifti ki, sanki onu havaya fırlatsanız hafifçe süzülerek geri düşecekti. Ama bunu denemedim. Bükmeye çalıştığımda hafif esnek olduğunu farkettim.
    Buz gibi kırılmıyordu ve küçücük bir parçasından dahi arkasını göremiyordunuz.
    Şimdi ise gerçekten çok tuhaf olan kısmı başlıyor. Bu buz eriyip suya dönüşmüyordu. O ısındıkça ;ki bunu içerde denedik büzüşüyordu.
    Ellerim arasında gittikçe küçülüyor ama eldivenimi ıslatmıyordu. Yere damlayan bir su da yoktu. Madde doğrudan havaya karışıyor ve buharlaşıyordu.
    İşte bu yüzden bu buzu Antartika'da incelediklerini söyledi. Onu, üzerinde çalışmak üzere alıp Amerika'ya götüremiyordunuz çünkü yol boyunca onu
    bu kadar soğuk tutmak mümkün değildi. Doğrudan havaya karışıyordu ve Amerika'ya kadar elde hiçbir şey kalmıyordu. Rusların da aynı sorunla karşılaştığını
    ve buzu başka bir yere götüremediklerini söyledi. Neden araştırmaları burada yaptıklarının açıklaması buymuş.
    Buzu yaklaşık 15 dakika tuttuktan sonra elde avuçta hiçbir şey kalmamıştı ve eldivenim tamamen kuruydu.
    Daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Bu gerçekten alışılmışın dışındaydı çünkü bilimsel konulara her zaman ilgili duymuştum. Hatta bu benim
    buraya seçilmemdeki sebep olabilir diye de düşündüm çünkü mülakatların çoğu bilime olan ilgimiz ya da inançlarımız üzerineydi. Bu yüzden daha
    önce hiç duymadığım bir şey görmek büyüleyiciydi.
    McMurdo istasyonunda bulunduğum süre boyunca insanların <b>"duvar"</b> dedikleri özel bir yerden bahsettiklerini duydum.
    Antartika boyunca buzdan duvarlar ve dağlar görmek son derece alışıldık ve olağan bir şeydi. Tüm bölge buzdan ibaretti. Ama bu normal,
    bildiğimiz, şeffaf ya da beyaz buzdu. Bu yüzden arkadaşa gök buzunu nereden bulduklarını sordum. O da bana "duvardan" dedi.

Nasıl tarif ettiğini kelimesi kelimesine hatırlamıyorum ama Antartika'da gök buzundan devasa bir duvar varmış. Bu duvar kıyıdan yüzlerce
    kilometre içerdeymiş. Ben burayı hiç göremedim çünkü McMurdo'da yerleşik olarak görevliydim. Bu yüzden içerilere gidilen seferlere katılmam
    da mümkün olmadı. Arkadaşın söylediğine göre bu duvar dünyanın en büyük doğal yapısıydı.
    Demesine göre 1960'larda Amerikan Ordusu bu duvarın içine bir tünel açma planı yaptı ancak böylesi süper-soğuk materyalle başa çıkacak bir makinaları yoktu.
    Sonrasında Grönland'da buzdan tüneller inşa ederek süper-soğuk ortamda çalışabilecek yeni tünel kazıcı makinaları geliştirdiler. Grönland'da yaptıkları bu çalışma
    sadece bir alıştırmaydı. Tünel kazıcıyı belli bir derece geliştirdikten sonra da onu Antartika'daki duvara getirmişler.
    Arkadaşımın dediğine göre makine bir tünel açmış. Tam hatırlamıyorum ama 10-15 km kadar duvarın içine girmişler ancak hiç duvarın öbür tarafına ulaşamamışlar.
    Halen de duvarın kalınlığı hakkında hiçbir fikirleri yokmuş.
    Bu kısmı iyi hatırlamıyorum ama daha önce söylediği bir başka detay daha vardı. Açılan tünelin zemini 2-3 km'ye kadar yekpare kayaymış ancak 2-3 km sonra her şey tümüyle gök buzundan ibaretmiş.
    Duvar kendini bir şekilde yeniden oluşturuyormuş ve bir sene gibi bir süre sonra tünel kendiliğinden daralmış ve yok olmaya başlamış. Tünel kazıcıyı bile çıkaramamış ve içerde bırakmak zorunda kalmışlar.
    Birkaç 10 yıl geçtikten sonra ise tünel tamamiyle yokolmuş ve yekpare duvara dönüşmüş.
    Söylemine göre şu an bilimciler duvarın kalınlığını tahmin edebilecekleri bir teknoloji geliştirmeye çalışıyorlar. Duvarın boylu boyunca çeşitli yerlere deprem sensörleri koymayı
    denediklerini, böylece depremle gelecek sinyal sürelerini değerlendirerek duvarın kalınlığını okumaya çalışacaklarını anlatıyordu ama bu noktadan sonrasını hiç hatırlamıyorum.
    Döndüğüm zamanlarda bunların hiçbiri üzerinde düşünmedim. Bunlar gerçekten çok tuhaftı ama o zamanlar bu bilgilerin önemini ya da bunları kafamda nereye koyacağımı anlayamıyordum.
    Ama birkaç hafta önce Antartika'yı bir duvar gibi ifade eden, ve tüm dünyayı çepeçevre saran çılgınca bir dünya haritası buldum. Bu bir düz dünya haritasiydi.
    O zamandan beri gök buzu ve bu duvar hakkında bir şeyler öğrenmeye, araştırmaya çok çalıştım, ancak hiçbir şey bulamadım. Şimdi bunlar arasında (düz dünya teorisini kastediyor)
    bir bağlantı olabilir mi onu merak ediyorum. İşte bu grubu da (bu hikayeyi anlattığı düz dünya Facebook grubunu
    kastediyor) böyle buldum. Umarım hikayem bir şeyleri açıklığa kavuşturmada birilerine yardımcı olur.
    Not: Özür dilerim oradaki eksi birkac yüz aklimda 600 olarak kalmis bu hikayeyi okuyali cok olmustu.
    Konu Mesut64 tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 21:40 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Ya hu hocam, ay tutulmasi oldugunda dünyanin gölgesi neden yuvarlak? Ona ne uydurmuslar merak ettim :P Dünya düz olduguna göre ay tutulmasi aslinda mümkün de degil saniyorum, o uyduruk grafigi incelemeye de hic hevesim yok dogrusu cünkü asiri sacma geliyor, kendimi cocuk gibi hissediyorum.

Fakat dünya o grafikteki haliyle asla günesle ayin arasina giremez cünkü hep alttadir.
    Konu mxm tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye tijger1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 28 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hikaye yi yazayim o zaman;
    Aşağıdaki hikaye 1997-2000 yılları arasında Antartika'da (Güney Kutbu) orduda görev yapmış olan helikopter teknisyeni Jeff Posey tarafından

Not: Özür dilerim oradaki eksi birkac yüz aklimda 600 olarak kalmis bu hikayeyi okuyali cok olmustu.
    Kim bu adamda?? Ilk defa duyuyorum ismini..Bu adam bunu ruyasinda gormustur.. Belkide adamin deli raporu var..Her soylenen her hikayeye inanmamak gerekir..

Kolay gelsin..
    Konu tijger1 tarafından (03 Ağustos 2017 Saat 22:59 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 15 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 15 misafir)