Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2465 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112131415 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Ben sorduğumun cevabını alamadım, cevap gelmesini'de beklemedim, bu inançlara kapılanlar Mantık sorularını cevapsız bırakır.

Onun yerine Gök Buzu Konusu girdi çünki, cevap yok, Düz Dünya Mantığına sığmaz...

Gök Buzu ile Bağlantı olarak Dünyanın Düz olma Teorisi saçma ve Armut ile Elma benzetmesinden başka birşey olamazdı

2. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Bu kez fena yakaladim , ay tutulmasini sonradan iyice arastirdim, asla buna cevap veremezler, herifin biri video koymus ama hic bir sey aciklamiyor, altta ki yorumlarda da buna ayrintilariyla deginilmis, cevap veremezler.
    Dünyanin düz olamayacagina en büyük kanit ay tutulmasi, sanirim isin icinden cikamayinca buna da bir kulp takacaklardir.

Bu düz dünya moda olmus yaw, sagda solda cok görmeye basladim, millet anlatip gülmekten ölüyor.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Konuyla ilgili o kadar kanit sundumki, sizler olmaz böyle bir sey diyerekten sanki gözünüzü
    kapatip videolari izliyorsunuz, bu konuda Almanca ve ingilizce kanitlar cok, Türkce fazla yok
    ama ben yine de bir tane sunayim,

Almanca bu video cok güzel anlatilmis,

Bu videoda nasa nin yalanlari,

Bu yalani ortaya atmalarinin nedeni insanlarin inanclarini cökerkmek, Günes sistemi var bütün
    gezegenler onun etrafinda dönüyor diye insanlari inandirmak, yani insanligi günese tapmaya
    zorlamak.
    Düsünsenize bütün okullarda cocukluktan baslayarak insanlara bu yalan bilgi ögretiliyor, bu insanlik
    sonra yaradani nasil ögrenecek.

Dünya Allah tarafindan yaradilan uzayda esi benzeri olmayan bir yerdir. Sekli düzdür. Diger gezegenler
    gibi Planet degildir.
    Bu konuya Artik cevap yazmayacagim, kafanizi karistirmaya gerek yok.
    Ama gercek bir gün ortaya cikacak ve sizlerde o zaman anlarsiniz.

Kolay Gelsin!
    Konu Mesut64 tarafından (04 Ağustos 2017 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    ve yine Ersan JuaN Komplo teorisi.

6. bey_tu üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Ne olursa olsun bilgi sunup paylasmak guzeldir..herkese tsk..hayirli cumalar..
    https://youtu.be/DyPiMekXM0Y
    Konu webci tarafından (04 Ağustos 2017 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

8. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    750
    241 mesaja 654 teşekkür aldı
    Arkadaslar, müsaadenizle bende bu konuda tek bir sey yazmak istiyorum:

Allah akil ve fikir versin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı Selam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, müsaadenizle bende bu konuda tek bir sey yazmak istiyorum:

Allah akil ve fikir versin.
    Sanada kardesim cok sagol..

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Karşıt Kanıtlar ağır bastı sanırım..

ilk 2 Saatlik Videoya baktım, ilk Dakikalarda gülmekten karnım ağrıdı

Yollar Ve Köprüler eğimli değilmiş...Hiç bir zaman Mimarlık yaptınız mı veya Yol ve Köprü yapımını yakından seyrettiniz mi?

Binlerce Metreküp toprak Dozerlerle ve Kamyonlarla taşınıyor, herşey Su Terazisinde yapılıyor, ölçülüyor biçiliyor.
    Bu mudur Kanıt olarak gösterdiğiniz, kendinize güldürdüğünüz olay?
    Hic Tren Rayların yapımında bulundunuz mu? yoksa! herşeyi bilen sizmisiniz, bildiğinizi zannedenler misiniz?

Her Bölgenin ve Ülkelerin kendine göre kapalı ve saklı olan yerleri ve Toprakları vardır, yoksa bunu el kol gezerek, içeriye alınacağınızı ve oralarda neler dönüyor, ne yapılır diye görmenizi sağlayacak Güçlere sahip olduğunuzu mu sanırsınz?

Gerçekten Gök Buzu için mi Yasak bölge ilan edildi veya, yüzlerce eksi derece olduğu ve Ölüm Tehlikesi Riski olduğu içinmidir?

Yasak Bölge derken, her İş yeri veya Devlet Dairesi, Bilim Dalı dahilinde, gel Ahmet gel Mehmet bak ne yapıyoruz, bu Gizli Projelerimiz şunlar veya bunlar diye kim yakından şahit oldu?, onların safından olmadan kimler girebildi?

En son Teknoloji ve Bilim Projelerini bizlerden kimler görebildi?

Ortaya birşeyler atmadan, birilerinin Ekmeğine yağ sürmeden, birkaç defa oturup düşünmeli....Her soruda kaçmamalı!!!

Ettiği Teşekkür
    1,736
    "Siyah ve saydam bilinmeyen ay" diye okuyunca yikildim yerlere. Uydurma konusuna harcadigi zamani yararli bir ise harcasaydi daha mantikli olurdu ama tahminen youtube türü kanallarda bu isten para kazaniyordur, yoksa asla böyle sacmaliklarla zaman kaybetmezdi. Öyle bir ay olsaydi biz onu günesin önünden gecerken illaki bir kez olsun görürdükn cünkü yörüngesi belli zamanlarda mutlaka ayni hizaya gelmek zorundaydi. Yüzlerce saat belgesel izlemis ve onlarca bilim teknik kitaplari okumus biri olarak beni kandirmak pek kolay degildir. Bakin arastirmacilarin son geldigi noktada aciklayamadiklari, fakat olduguna emin olduklari Dunkle Materie konusunu bilenler farkina varmislardir. Bu gücün tek kaynagi su an icin Tanri olarak kabul edilebilir halde. Tanriyi reddetme amaci olsaydi bilim adamlari bu konuyu gizlerlerdi ama hayir resmen acikliyorlar ve bu gücün tüm galaksileri bir arada tutabilen müthis bir güc oldugu konusunda hem fikirler. Görünmüyor ama varligi kesin olan bu güc ne olabilir? Bu gücün daha üstünde bir güc olmadigi da belirtilmis, yani galaksilerin tümünden cok daha fazla yer kapliyor ve herseyi etkisi altinda tutuyor.

Günese tapma olayina gelince: Tanrisini, bu yüzden degistiren tek bir kisi tanimiyor musunuz? Ben tanimiyorum da sorayim dedim. Hatta günesin milyonlarca kati daha büyüklerinin oldugu tespit edilmisken, su bizim minnacik günese mi tapacagiz? Ayrica Dunkle Materie olmadan o günes orada zaten kalamiyor, dagilir giderdi. Günes Dunkle Materie nin yaninda okyanusta bir kum tanesi dahi degil.
    Konu mxm tarafından (04 Ağustos 2017 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Youtube,Facebook Ortamlarinda Yayinlanan Videolarin,
    Bircogunun Tek Amaci Var!
    Money Money Ve Money,
    Adamlar Para icin Hic Utaanmadan, Dul Kariyi Bakire Diye Pazarlarlar.

Yazdigim Gibi Bircogu,Hepsi Degil Tabikii.

14. 2 kişi bey_tu üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Diger yandan, üniversite okumaya beyni yetmeyenler kendi kendilerine bir kurgu yaparak bilim adami seviyesini iteklemisler kendilerini. Kim bu iddia sahipleri? Hangi okullarda okumuslar da dünyanin düz olduguna kanaat getirmisler?

Ben süpheciyimdir, arastiririm, eger dünyanin düz olabilecegi konusunda süpheye düsebilecegim en ufak bir durum olsaydi mutlaka bunu ciddiye alir ve daha derinlerine inerdim ama bu konu daha basindan itibaren cocukca iddialara dayanmis durumda. Inanmak icin, kimse kusura bakmasin, asiri derecede saf olmak gerekiyor.

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149

Konu Prens-66 tarafından (04 Ağustos 2017 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Yazmayayim dedim ama, son yazdiklariniz; sanki konuyu bosu bosuna acmisim, milleti yalanlara inandirmak gibi
    amaclarim varmis gibi yorumlamissiniz, Ben gercekleri arastiriyorum, dünya gercekten yuvarlakmi? diye sormaya
    basladim ve arastiriyorum ve hic bir kanit bulamadim. Dünya dönüyorsa neden bunu hissetmiyoruz?
    Denizler neden bu dönmeden etkilenmiyor? Yercekimi diyeceksiniz, madem yercekimi Daglardaki sular nasil asagi
    akiyor? Su kendini teraziye alir Küre seklinde nasil teraziye aliyor?
    Dünya Küre seklinde ise 1,6 Km de bir 8 inclik egim olmasi gerekiyor, biz bu egimi neden göremiyoruz?
    Siz bana bu sorulara cevap bulun bakalim.

Bende sizden cok kanit var

Buda Dünya Armuta benziyor diyen Nasa calisani,

Kible göstergesinde gercek bir kez daha ortaya cikiyor

Ögrenmenin yasi yoktur, hadi bakalim calisin dersinize;
    Kolay Gelsin!

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Ustam arastirsan ne degistireceksin ki beni yanlis anlama ama benim böyle seyler hic Ilgimi cekmiyor
    cünkü bizi var eden ALLAH C.C Kainati yaratmis Uzayla / Dünya ile bizim ne Isimiz var sadece Astronotlar icin belki

Ilgi cekici Konu olur düsüncesindeyim veya bizim Musti Topaloglu icin önemli Konu olur zahten ucmus Adam

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Sular dagdan niye asagi akar? Yercekimi yüzünden asagi akar, cevabini zaten kendin vermissin.Eger asagi akmasaydi iste o zaman bir soru sorulacak durum olusurdu.
    Terazi egik bir dünyada nasil teraziye gelir? Dünyanin egimi ile alakasi yok, merkezi cekim bunu gerektiriyor.
    Dönüsü neden farkedemiyoruz? Cünkü atmosfer de dahil her sey bizimle birlikte dönüyor. Ucakta havaya sicrayinca neden daha arka kisma düsmüyoruz da ayni noktaya düsüyoruz? Fizik kanunlari hic sasmiyorken bu sorulara bence gerek yok.Mantikli bir soru varsa tartisabiliriz ama bu sorularin cevabi bulunali seneler olmus ve zamaninda arastirmaci her insan bu sorulari binlerce kez sormus ve tersini asla ispat edememislerdi zaten. Biz simdi geriye dönük yeniden neden baslayalim?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Mesut64 üstad,seni malesef elestirmek durumundayim..
    Bana oyle geliyorki,ki cogunuzada öyle geliyordur,kendin pisirip kendin yiyorsun,komsuda piseni kabul etmiyorsun..
    Sunulan videolarda dunyanin kac km hizla döndugü,daglarin yeryuzune nicin yerlestirildigi,sularin yeryuzune nasil indigi,guc ve kudretin nerde ve kimde oldugu aciklanmis.sense hala bu sorulara cevap ariyorsun..sag gözle bakip sol gözle vuruyorsun gibime geliyor..
    Tum bunlar hadi ilimi reddettin,bilimlede ispatlanmis..
    6.yuzyilda kafirlerde gozle gorulmez ispat istemisler,ayin ikiye yarilmasini da sarlatanlik olarak kabul etmislerdi..
    Senin durumun,ya Musa rabbine sor bakalim,o oyurmu,demesi gibi birsey..seni hickimye dunya yuvarlak olsa bile duz oldugundan vazgeciremez..
    Saygilar..
    Konu webci tarafından (05 Ağustos 2017 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Daglarda yercekimi yokmu da sular asagi akiyor?

Webci Üstad bu video da sana gelsin,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Suda bir gercekki,bu konu bir zaman kaybi degil acilmis en guzel konulardan birtanesi olarak goruyorum..niye dunyamiz duz oldugunu ispat icin degil,yazip arastirirken bilgi edinme namina..

Ustad bu Adam hadis ve bazi ayetleri evirip ceviren biri..guvenilir kaynak degil..
    Yinede sunuma tesekkurler..
    Konu Memoli1976x tarafından (05 Ağustos 2017 Saat 20:54 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Cübbeli Hoca ne diyor bakalim,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Ustad cok uyaniksinbeni koseye SIKISTIRIYON..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)