Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2463 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 36 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 2627282930313233343536373839404142 SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 701 ile 720 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Günümüz biliminde Dünya ben küre degilim diye bangir bangir bagirmakta, bunu anlamak icin
    ne uzaya cikip bakmak nede Üniversite bitirmeye gerek yok. Sadece mantikli düsünüp arastirmak
    ve buldugun sonuclari degerlendirmek, hepsi bu. Bu arada ön yargilardan da kurtulmak gerek yoksa
    ne bulursan bul Dünya´yi Küre kabullenip düz oldugunu anlayamazsin.

Gelelim yercekimine;
    yercekimi Dünya´nin bizi cektiginden degil, Hava ile ilgili bir durum. Havasi tamamen alinmis bir
    ortamda, Bowling topu ile Kus Tüyü ayni agirlikta oluyor ve ayni anda yere düsüyor.

Daha önceden de yazdigim gibi, ögrenmek isteyen ögrenir.

Küre Dünya Modelini cürüten bir kanit daha;
    Antartikden Günes ve ay;

Buda Dünya´nin en yukarisindan ay, ayni anda
    nasil görünüyor eger Dünya küre ise?

Ay´in evrelerini kavrayabilmek icin size söyle bir örnek vereyim,
    Duvar saatindeki Yelkovan GÜNES ve akrep ise AY olsun, yani Ay Dünya üzerindeki bir turunu 24 saat 50 dakikada tamamlar ve böylece ayin evreleri olusur.
    Asagidaki animasyon bunu basit bir sekilde örnekliyor.

IYI Arastirmalar!
    Konu Mesut64 tarafından (28 Kasım 2017 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    mesut64 ustam birinci videoda tutacaklardan birakilan tüg ve bowling topu,, neden asagiya dogru egilim (dü$üm) yapiyor.neden saga sola veyahutta yukariya dogru bir dü$üm yapmiyor ??? hangisinin önce düsecegi oksijen agirlikli bir ortamda kütle agirliklariyla ilgili bir konu,,,,deneme ortaminin havasini bo$una almislar
    sonucta ikiside dü$üm yapiyor ama er,,, ama gec ,,ama ayni zamanda, nasil olursa olsun,,ikiside ucmuyor düsüyor. oksijenin düsüm olayi ile indirekt alakasi oldugunu düsünüyorum,,,herseyi, her yön ve istikametten merkeze dogru ceken bir güc var.bunada yercekimi deniliyormus,,benim tahminime görede oksijenin görevide bu düsüsü hizlandirma özelligi olmasi

diger videodada ne zaman,,, ay veyahutta günes tutulmasi olacak diye bekledim,,ama videonun ömrü (dakikasi) yetmedi ne kadar uzun seneler araliginda bile gerceklesse,,insan o zamani videoda kisaltip bir kesit , örnek verebilirdi.

günesle ay, ayri ayri kö$elerde dön babam dön hep dönüyorlar,,,,ikiside biri birini gecmedi..ne ay tutuldu nede günes
    Konu MEGAbond tarafından (28 Kasım 2017 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

4. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelelim yercekimine;
    yercekimi Dünya´nin bizi cektiginden degil, Hava ile ilgili bir durum. Havasi tamamen alinmis bir
    ortamda, Bowling topu ile Kus Tüyü ayni agirlikta oluyor ve ayni anda yere düsüyor.

en gec bunun ile kaybettin. gösterdigin sey, yer cekimini ispatliyor, yalanlamiyor.

6. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    20,943
    173 mesaja 489 teşekkür aldı
    yaa arkadaslar düz dünya varken yuvarlagini ne yapalim. yuvarlak yamuk bize göre degil ; ) ... bu teori yi new welt order koydu ... dinleri ve bazi gercekleri yalanlamak icin . uzay var ama uzayli yoktur . var mi yüzde yüz delil kesin gören... onun bunun yalanlarini ve masallarini haber yapip film yapip bizi kandirdilar. film , kitap oyun piyasasi ölmesin diye baska dünyalar baska dünyalilar yarattilar kendi menfaatlari ve sermayeleri icin . düsünün kesin uzaylilar yok baska dünyalar yok ne olur. bütün film , roman ve game piyasasi ölmez mi? insanlik teknolojinin sinirina gelmis sayilir . bundan sonraki yenilikler sadece yapabildiklerinin daha modernini daha fazla pixeli olani daha hizli daha fazla özelligi olanini yapacaklar ama daha ileri gidemiyecekler .... insanlarin yapabildigi en büyük gelisme teknolojiden bile daha iyi olan cinleri kullanmak isidir. aletsiz kamerasiz uzakta ve yakinda birini gözetletmek ondan haber almak kayip seyleri bulmak sirlari cözmek ve gecmisteki olanlari (gelecek haric ) cinlerden ögrenebiliyorlar . iyiye kullanan var kötüye kullanan var. uzayli sandiklari bazi yaratiklar cinlerdir . isik hizina yakin hareket edebiliyorlar . atesten yaratilmislar , isik sacabilirler . her kiliga girebilirler . allien yoktur .... medyada bin cesit allien modeli var. herkes bir baska model anlatiyor . dünya yuvarlaktir . yoksa günes yukarida bir saga bir sola gidip üzerimizde seyir mi edecek? selamlar.....

8. 5 kişi steve üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Alıntı steve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu teori yi new welt order koydu ... dinleri ve bazi gercekleri yalanlamak icin
    Ben en baştan, konunun DİN ile Bağlantısını anlatmaya çalıştım ve sonunda biri geldi ve açık yazdı..

Düz Dünya Mantığın sonucu ve hedefi bu!

Konu yasak olduğu için, derinlerine girmeyeceğim ve işin içinden çıkamayız!

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Alıntı steve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaslar düz dünya varken yuvarlagini ne yapalim. yuvarlak yamuk bize göre degil ; ) ... bu teori yi new welt order koydu ... dinleri ve bazi gercekleri yalanlamak icin . uzay var ama uzayli yoktur . var mi yüzde yüz delil kesin gören... onun bunun yalanlarini ve masallarini haber yapip film yapip bizi kandirdilar. film , kitap oyun piyasasi ölmesin diye baska dünyalar baska dünyalilar yarattilar kendi menfaatlari ve sermayeleri icin . düsünün kesin uzaylilar yok baska dünyalar yok ne olur. bütün film , roman ve game piyasasi ölmez mi? insanlik teknolojinin sinirina gelmis sayilir . bundan sonraki yenilikler sadece yapabildiklerinin daha modernini daha fazla pixeli olani daha hizli daha fazla özelligi olanini yapacaklar ama daha ileri gidemiyecekler .... insanlarin yapabildigi en büyük gelisme teknolojiden bile daha iyi olan cinleri kullanmak isidir. aletsiz kamerasiz uzakta ve yakinda birini gözetletmek ondan haber almak kayip seyleri bulmak sirlari cözmek ve gecmisteki olanlari (gelecek haric ) cinlerden ögrenebiliyorlar . iyiye kullanan var kötüye kullanan var. uzayli sandiklari bazi yaratiklar cinlerdir . isik hizina yakin hareket edebiliyorlar . atesten yaratilmislar , isik sacabilirler . her kiliga girebilirler . allien yoktur .... medyada bin cesit allien modeli var. herkes bir baska model anlatiyor . dünya yuvarlaktir . yoksa günes yukarida bir saga bir sola gidip üzerimizde seyir mi edecek? selamlar.....
    Süper yazmissin bu konunun özeti budur...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Bi Yildiz bir günesdir.bakin tek bizim galaxyde kac Yildiz görüyorsunuz...yaklasik 300 milliar Yildiz var Tek bizim Galaxy de ....yani en AZ 500 milliar planetler var ve Tek bizim dünyadami insanlar var saniyorsununz?
    Bizim dünya neden düz olsunki?yani neden kimse bizden saklasinki?öyleyse yani?....

Biliyorum türkcem iyi degil almanca daha fazla yazardim
    Konu Tayfun80 tarafından (28 Kasım 2017 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı

Bu Videoyu Mesut64 daima sunuyor(bir Sayfa önce)

Güneş ve Ay'ı birlikte bulana Helal Olsun!

Düz Dünya Mantığına göre, aynı an görünmesi gerekir, her nerede olursan ol!!

Yanılgının burada bile farkında değil...

13. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    bence bu konunun bu kadar uzamasinin sebebi ilk olarak uzun bir sayfa olmasi icin rekor denemesi,ikincisi ise dogru veya yanlis oldugunu kabul edip etmemek birtarafa dursun konuya mantik aramamak..yazilan espiriler ve isin dini ispati defalarca ortaya konmus olmasina ragmen itirazlar,eski tabiriyle dünyanin öküzün boynuzlari üzerinde duruyor olmasi,galileo gercekleri ve ateizmin beyin yamyamligi ispatlanmis ve yazilmis ,cürütülmüs olmasina ragmen diklesmeler,modlarin kendi aralarinda hicbir tartismaya ve cözüme dayalali yazilara firsat vermemis olmalari sayesinde cigirindan cikmis,gercek arama bir tarafa sadece alay konusuna dönüsmüs ve gereksiz satasmalar sebebiyle tavsan kac tazi tut sohbetine dönmüstür..
    yazdiklarim beni baglar ve HIC BIR KIMSEYI ELESTIRMEK MAHIYETINE YAZILMAMISTIR!!!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı

HOCAM budami GOL degil yaaa yapmayin yaa .... :) :)

16. 2 kişi SesSizliK üyemize teşekkür etti:

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    slm arkadaslar,

konu cok basit.. Dünya düzmü yuvarlakmi? böyle konuda bile karsilikli kirici bir üslüb ile yazismak bize yakismiyor..

herkes kendi fikrini yazar ve konu tartisilir . ama kirici olmadan karsilikli fikir alis verisi yapilarak yapilir.

bazi yazilari silmek zorunda kaldim ve konyu takrardan aciyorum ama lütfen seviyeli bir sekilde yazisalim,

saygilar.

18. brian_usta üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Zetetic Astronomy
    Dünya'nın küre olmadığını bilimsel olarak açıklayan 1865 yılından bir kitap.

http://www.iapsop.com/ssoc/1865__row..._astronomy.pdf

Balonlardan cekilmis Görüntüler.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en gec bunun ile kaybettin. gösterdigin sey, yer cekimini ispatliyor, yalanlamiyor.

Yercekimi 9,8 lik bir ivme yani sabit olarak 1g diye tanimlanir, tüyle bowling topunun ayni anda düsmesi nasil yercekimini ispatliyor ikisinin kütle agirliklari farkli oldugundan bu ivmelenmeleri de farkli olmali demek, küre dünya modelinin iddalarindan da haberiniz yokki tutarsizliklari göresiniz.

Hem yercekiminden bahsediyorsunuz hem modelinize göre dünya günes etrafinda dönüyor kendi formüllerinizle dahi hesap yapmiyorsunuz, bu dönüsün merkezcil ivmesini hesaplasaniza!!!

formülünüz burada a = V²/r

Günes 149 milyon km ötede yani r=149 milyon
    Dünyanin dönüs hizi 108 bin km/h V=108 bin

a = 78,28 yani 7,98g yapiyor bu nedemek biliyormusunuz gece oldugunda kilonuzun 6,98 kati ile gökyüzüne firlamak demek.
    Konu Digidigi tarafından (11 Aralık 2017 Saat 18:28 ) değiştirilmiştir.

Üye malkocoglu42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    12
    176 mesaja 670 teşekkür aldı
    Yuvarlak diyen bu Mason lara mi inanacaksiniz arkadaslar ben Mesut64 kardesime katiliyorum ve ben sonuna kadar inaniyorum bakin simdi size bir video sunacam lütfen sonuna kadar izleyin ve kendinize sorun. Dünya yuvarlak olmadigini PEYGAMBER EFENDIMIZ ( SAV) bile acikca bildiriyor izleyin, birde bir dua var onu da ekliyecem onu da iyi dinleyin. Duada neler bahsediliyor izleyin ve dinleyin, sunu da bildireyim size ben cok arastirdim ve ögrendim kanaat getirdim Dünyanin yuvarlak olmadigina ve suna karar verdim artik ögrendim ve biraktim arastirmalari. Simdi icim rahat ve huzurlu bundan sonra artik arastima yapmiycam sizlere de tavsiye ederim.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Umarım bu video, düz dünyada mevsimlerle ilgili sorularınızı yanıtlamada yardımcı olur.

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı

Bide benden olsun.
    Güzel bir üslub ile olayi özetliyor aslinda.

24. afghan üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Bugün Vermessung yapan adamin yanina gidip sordum: "Bu ölcümlerde, dünyanin yuvarlakligindan dolayi maydana gelen egimi de hesapliyor musunuz?"
    Cevap: "Tabii ki, her 100 metrede 4 santim egim var, bunu biz computere veriyoruz, orada ki program bunu otomatikman yapiyor" dedi.

NASA bu adami da garanti satin aldi, adam bana yalan söyledi. Fakat bunu fark edip adamin aletine (yanlislikla!) celme taktim, o noktadan yaptigi tüm ölcümleri yeniden yapmak zorunda kaldi, senin yüzünden adama da rezil oldum

Bence sen, bu ölcüm yapan kisileri gördügünde git onlara bir sor hocam.

26. 4 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Ne Ölcüyormus o arkadaslar?
    Yolmu yapiyorlar?
    Eğer Dünya NASA'nın belirttiği gibi 40 bin km çevre uzunluğuna sahip bir küreyse matematikte trigonometrinin hesabına göre su (ya da düz karanın) seviyesi 1.60 km.de 20 cm. aşağı düşmelidir.
    100 metrede 4 santim egim olmamis,

Mühendisler, mimarlar Dünya'nın kavisini hiç hesaba katmamışlardır ve demiryolları, kanallar, tüneller ve köprüler 100 lerce km terazide yani mutlak düz olarak inşa edilmiştir.
    Yazdiklarimi bir daha oku ve iyi anla derim.

Kolay Gelsin!

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Bu ölcümlerle ülkenin her santimetre karesi milimi milimine belirlenir. Senin sahip oldugun evin sinirlari, önünden gecen yolun sekli vs. yani her sey plana dökülecek hale getiriliyor ve bu islem hic sonu gelmeyen bir sey. Oturdugun bölgede ki degisiklikler yenilenir vs. Yani o bahsettigin tren yolunun egimi de bunun icindedir. Egim yok diyen ya bilmiyor ya da yalan söylüyor olabilir. Egim bal gibi de var ve planlarin tümü buna göre ciziliyor.

Dedigim gibi sen bunlari görünce git sor, ve baska soruya da zaten gerek kalmiyor. Bu adamlar bu isi hayatlari boyunca yapiyorlar, sen ben gibi baska kaynaklardan bilgi edinmiyorlar. Onlardan daha mi iyi bileceksin? Nasa herhalde bunlari da satin almadi ve yalan söyleyecek halleri yok.

Mühendisler, mimarlar Dünya'nın kavisini hiç hesaba katmamışlardır ve demiryolları, kanallar, tüneller ve köprüler 100 lerce km terazide yani mutlak düz olarak inşa edilmiştir.
    Misal bu alinti, sallamadan baska bir sey degil. Tanidigin hic bir mimar da yok mu, git konus sor bakalim 100 metrelik bir bina diktiginde bu 4 cm lik egim dikkata aliniyor mu yoksa alinmiyor mu. Gayet basit bir soru ve alintisi yapilmis sallamalara kafa yormaya gerek birakmiyor. Bu ölcüm tek bir teraziyle olmuyor, yukarida resmini verdigim Vermessung yapanlar taa en basta gelip senin dikilecek binanin sinirini vs, belirlerler. Bu ölcümler elinde olmadan bir mimar plan bile cizemez. Binayi 1 santim yanlis yere diksen sana o binayi yiktirirlar.

Eger bu Vermessung yapilirken dünyanin egimi de hesaplanmasaydi, bu planlari cizmek imkansiz hale gelirdi. Bunu kafana iyice sok bence.

Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

100 metrede 4 santim egim olmamis,
    !
    Adam aynen sunu söyledi: En son belirlenen ölcü budur, yani her 100 metrede 4 santim asagi iner.
    Bu hesaba göre 1 kilometrede 40 santimlik egim var. 10 kilometrede 4 metre yapar.
    100 kilometre: 40 metre
    1000 kilometre: 400metre
    10.000 Kilometre: 4 kilometre
    Yani Stuttgarttan Istanbula hesaplarsak 900 metre civari bir egim farki var.
    Konu mxm tarafından (16 Aralık 2017 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Hocam mesele Bina dikmek degil, konuyu niye baska yerlere cekiyorsun?

Köprü yada demiryolu projelerinden bahsettik. Demiryollari sifir egimli yapiliyor.
    Buna örnek olarak ingilteredeki bir demiryolunu örnek vermistim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)