Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2435 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 23 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 441 ile 460 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    Bozuk saat bile günde iki defa dogruyu gösterir, bunlarda yumurtlamaya basladilar ama kendilerini ele vererek,
    Bana göre Kötünün iyisi olmaz. Alinti MedyaFaresinden oldugu gibi sunuyorum. Türkiye medyasi bu konuda cok zayif
    Adam satmalar cok oluyor ve ellerindeki sanatcilar Futbol camiiasindaki Oyuncular gibi hangi Takimda oynuyorlarsa o renge Bürünüyorlar
    ve Sanatciligi ikinci Planda birakiyorlar. Yazarlari da ayni, ne istenirse onu yaziyorlar.
    Ana akım medya tarafından uzunca bir süredir bu teori belirli aralıklarla ,her seferinde farklı ağızlardan dile getiriliyor.
    Size önerim safsata diyerek kestirip atmayın.

Çünkü; gerçeğin ta kendisi olabilir.Bu bir geçiş süreci ve gerçek bize ürkütmeden yavaş yavaş veriliyor.
    Fakat bizi alıştırmaya çalıştıkları gerçek yeni bir keşif değil eskilerin bildiği bizimse hurafe ve cehalet saydığımız şeydir.

Eskiden yaşamış olan insanlar gerçek dünyanın şeklini ve aşılması imkansız bir kubbeyle sınırlandırıldığımızı biliyorlardı .
    400 yıl önce birileri düğmeye bastı ve bilincimize format attı yeniden dizayn edildik. Peki bunu yapmaya neden gerek duydular ?
    yani dünya ha düz olmuş ha yuvarlak ne farkederki diyebiliriz. Ama bu kolaycılıktan başka bir şey olmaz .Eski insanlar dünyanın
    düz olduğunun farkındaydılar fakat sınırlarını aşmamak gerektiğine ve ötede her ne varsa bizim hayrımıza olmadığına inanırlardı
    ve bunun yaratıcının işine karışmak olacağını düşünürlerdi. Ama büyü ve karanlık tarafla ilgisi olan insanlar her devirde vardı ve
    tanrı inancı bu kesimin aşamadığı tek engeldi .Ama karanlık taraf doğası gereği sınır tanımaz bir ruh hali içindedir egosu onu hep
    başkaldırıya zorlar.

Şimdi, tanrıyı sistemin içinden bir anda çekip çıkarmak o devirde imkansızın ötesinde bir şeydi ama bilinen dünya inancını yıkmak
    daha kolay bir iş olacaktı yaklaşık 400 yıl önce düğmeye basıldı ve Galileo teleskobu geliştirdi .(Teleskobu unutmayın çünkü herşeyi
    başlatan ,aynı şekilde bitirecek)Galileo ayı inceledi dünya ile benzerlikler gördü sonra güneşi , venüsü vs inceledi ve dedi ki; Hayır
    evren dünyanın etrafında dönmüyor dünya da diğer gezegenler gibi güneşin etrafında dönüyor. Aynı yüzyıl içerisinde ısaac Newton
    yerçekimini buldu çok kısa bir zaman zarfında bilincimizde doğru , yanlış – yanlış ,doğru oluverdi astrolojinin yerini astronomi aldı
    başta da dediğim gibi birileri düğmeye bastı .

Modern bilim dediğimiz tek tanrı merkezli dinlere karşı geliştirilmiş karşıt bir dindir. Yaşamın bu gezegende var olmasının tesadüflere
    bağlı olduğunu 400 yıl boyunca beyinlerimizi manipüle ederek hepimize kabul ettirdi ve tanrı inancını sorgulanır hale getirdi. sonsuz evrende
    sonsuz sayıda gezegen olduğu ve evrenin tehlikelerle dolu olduğu fikrini,benliğimize işledi(göktaşı gibi) Değersiz olduğumuzu öğrendik.
    Modern bilim dini görevini yaptı ve misyonunu tamamladı.Tanrı inancı 400 yıl önce sorgulanamaz bir gerçekken 400 yıl sonra yok edilmesede
    büyük oranda tahrip edildi.

Artık projenin son aşaması ve unutturulan gerçek DÜZ DÜNYA ve onun sınırları bayram şekerleri gibi tek tek hedefe giden yolda
    önümüze bırakılıyor. Çünkü asıl amaç kubbenin dışına çıkabilmektir.400 yıl önceki topluma sağlam tanrı inancı yüzünden bunu
    yaptıramazlardı ,sınırlar tanrı tarafından konulmuştu.O zamanlar doğal ve güzel olan dünyayı süreç içerisinde sanayi devrimiyle
    birlikte yaşanmaz hale getirdiler atmosferimizi zehirlediler ,tatlı su kaynaklarımızı kirlettiler ormanları yok ettiler ve canlı türlerinin
    çoğunun soyunu kuruttular.

Düz dünya bilgisi ve karşı duruşunun 400 yıldır egemen olan düşünce ikliminde kendiliğinden ortaya çıkması imkansızdır.
    Böyle olduğuna inanmak irrasyoneldir. Kontrollü muhalefeti yaratıyorlar ne kadar bilmemiz gerekirse o kadarını bize sunuyorlar.
    Uzaydan çekilen dünya görüntüleri ,ay yürüyüşleri roketlerin belli bir mesafeden sonra yatay seyretmesi.Bilinçli bir şekilde
    gözümüze sokuluyor sizce bu kadar şeytani bir yapı böyle basit hatalar yapabilir mi.Teleskoplarla dünyanın eğimli olmadığını
    tespit ediyoruz. yıldızların uzayda değil de su içinde gibi ışıklarının dalgalandığını tespit ediyoruz .Yukarda bahsetmiştim teleskopla
    yokettikleri dünyayı teleskopla diriltiyorlar. Hiçbir işlerini tesadüfe bırakmıyorlar

Kısaca;

Kubbeden dışarı çıkmanın bir yolunu bulduklarına inanıyorum ve ötesinde başka kıtalar olduğunada inanıyorum bu
    dünyayı gitmeden önce yaşanmaz hale getiriyorlar ve zamanı geldiğinde felaketlerden kurtulan insanlarıda yanlarına
    alıp gidecekler ama kurtarmak için değil yeni hayatta köleleri yapmak için.

Düz dünya gerçeğini iyi yada kötü bir şekilde bize verdiler .Uyandık diye seviniyoruz ama aslında hala onların istediği yönde
    bilinçsizce hareket ediyoruz gerçekten uyanmamız lazım. Bunuda bu gezegeni onların elinden kurtararak yapabiliriz.
    İmkansız gibi gelebilir ama başka çaremiz yok.
    Link:Kaynak
    Board da yasak oldugu icin Dini bilgilerin Tartisma getirebilecegini düsündüm ve fazla bu konulara dalmadim. Sonucta NASA ve
    bagli oldugu kurumlar Dini örgütler degil tamammiyla Ilumunati, Kuruldugunda Papa ya bagliymis deniliyor bilmem.

Son olarak:
    Diyanet Vakfi
    67/MULK-3: O ki, birbiri ile âhenktar yedi göğü yaratmıştır. Rahmân olan Allah'ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görebiliyor musun?
    İmam İskender Ali Mihr
    67/MULK-3: Gökleri yedi tabaka (7 kat) olarak yaratan O’dur. Rahmân’ın yaratmasında bir uyumsuzluk göremezsin. Haydi bakışını çevir (tekrar bak), bir yarık (çatlak) görüyor musun?

Kalin Saglicakla!

Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. @RedHeat Ustanın sunduğu Video'yu yalanlamadım
    3. NASA kim oluyor, onca kanıt ve gösterge varken.
    Benden şimdilik bukadar!
    Bunu unutmustum @RedHead usta bir ailenin Balon Göndermesini anlatiyor.
    Ve bu cekimlerde Gopro kamera ile cekilmis. Yani bu kameralar Aksiyon kamera oldugu icin
    Balikgözü lens ile cekim yapiyor.

Sendemi NASA ya karsinin sevindim simdi!
    Konu Mesut64 tarafından (13 Eylül 2017 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    8 mesaja 19 teşekkür aldı
    flightradar24.com dan ucaklari biraz takip ettim, uctuklari mesafe ve yönleri hesapladim. Yuvarlak küre ile tutuyor. Mesela Arjantinden Roma giden bir ucak Algerien üzerinden ucuyor ve düz cizgi olarak gidiyor yön deyistirmeden. Algeriene vardiginda nerdeyse 8000km ucmus oluyor, Rom'a da 3200km kaliyor. Ama düz küre seklinde ucsaydi Algerien üzerinden ucmazdi, yol daha uzun olurdu. Üstelik Algeriene ucmus olsa bile geride 12000km birakmis olurdu, cünkü düz kürede Argentin deki hava limani baya geride kaliyor. Düz küre seklinde Algeriene ucsa bile nerdeyse 90 derece dönüs yapmasi gerekirdi Italya/Rom'a ulasmasi icin kuzeye dogru. Ama ucak Argentinden Roma dümdüz uctu Algerien üzeri.
    Konu RedHeat tarafından (14 Eylül 2017 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi RedHeat üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    @RedHeat,
    Bunlari mantikli bir sekilde aciklayamaz, eline saglik ama maalesef yarari yok. Cevap verse dahi ici bos seyler yaziyor, anlamamazliktan geliyor.Sacma sapan videolarla cevap veriyor. Hep kacamak, hep kacamak.

6. mxm üyemize teşekkür edenler:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    İçine girdiği girdap, çok derin ve çıkamaz.

24 Saat, kendini bu yön'e(Konular farklı olabilir) vermiş bir Kişi, kolay kolay kabul etmez ve doğruyu görmez.

Mesut Hocamız İkna olmamış, bu inancı Kabul etmiş..

8. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Üye imparator_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yerle Gök Arasından
    Ettiği Teşekkür
    246
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Dünyanin düz yada yuvarlak olmasi size bize ne kazandiracak ?
    Hic birsey, sadece sacma sapan bir konu hakkinda zamanimiz bosa gidecek.
    1400 yil önce kurani kerimde ALLAH cc. bizlere dünyanin yuvarlak oldugunu bildiriyor.
    Bu konu hakkinda ateistler dünya düzdür diyor.
    Kimsenin incanci beni ilgilendirmez ama biraz aklinizi kullanin, ozaman her sorunun cevabina ulasabilirsiniz.

10. 2 kişi imparator_57 üyemize teşekkür etti:

Moderator orhan-sude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun(g)/Trabzon/Android World/ Xiaomi Mi Fold 2
    Ettiği Teşekkür
    1,670
    406 mesaja 1,791 teşekkür aldı

12. orhan-sude üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı

14. 2 kişi bey_tu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Ilk Düz Dünya Belgeseli 1900 lü yillar;
    Bu günlere kolay gelinmemis!

Adana Haber sitesi de bir yayin yapmis;
    Aynen Alinti:
    2014 yılı sonlarıydı. Daha önce de uçakla İzmir’e, Ankara’ya ya da Antalya’ya yolculuklar yapmıştım fakat, Erzurum’a giderken fark ettiğim gariplikleri, diğer uçak yolculuklarımda hiç fark etmemiştim. Evet, İstanbul’dan Erzurum’a yaptığım ilk uçak yolculuğumda, dünyanın şeklini ve bize anlatılan evren bilgilerini sorgulamaya başladım…

Cam kenarında oturuyor olmam ve henüz öğlen saatleri olması nedeniyle, yer yüzünü yaklaşık 7-11km arası bir yükseklikten izleme fırsatı buldum. Gözlerimi hiç ayırmadan dünyayı izledim. Fark ettiğim ilk şey ufuk çizgisi oldu. Tam bir düz çizgi şeklindeydi. Bulutların üzerine denk geldiğimizde de durum değişmedi. Yer yer bulutların üzerinde ilerledik ve yer yer de bulutsuz bir ortamdan yer yüzünü izleme fırsatı buldum. Dünyanın eğimini göremeyince “neden eğimi göremiyorum?” diye düşünmeye başladım. Erzuruma kadar gördüğüm tek şey düzlüktü. Burada bahsettiğim düzlük, buz hokeyi sahası gibi pürüzsüz bir düzlük değil. Dağlar, dereler, göller, ovalar vs. gibi doğal oluşumlar var fakat küre bir dünyada olması gereken eğim yok. Küre matematiğini bilenler, 1500KM’de ne kadar eğim olması gerektiğini bilirler. (İstanbul – Erzurum arası mesafe)

Erzurum’a indiğimde, bu durum kafamı kurcalamaya başlamıştı bile. Otele geçtiğimde yaptığım ilk iş, bilgisayarı açıp, dünyanın kaç km hızla döndüğüne bakmak oldu. 1670km hız ile batıdan doğuya doğru dönen bir küre üzerinde olmalıydık. Uçaktayken, gidiş hızımızı ve varış süremizi de kontrol etmiştim. Zaten havayolları sitesinden bilet alırken de, kalkış ve varış sürelerini görebilirsiniz. Erzurum’a giderken de, İstanbula’a dönerken de verilen süre aynı idi. Bu sefer de aklıma takılan soru; “Peki, dünya dönüyorsa uçak bundan neden etkilenmiyor?” oldu. Dönen şey, yer yüzü olduğuna göre, yer ile bağlantısı kesilen bir cisim bundan bağımsız olmalıydı. Ya da, daha önce pek araştırmadığım bu konular üzerine benim bilgim yetersizdi…

Bu konuyu araştırmaya başlamadan önce, aklıma takılan şeyleri incelemeye başladım. Madem dünya küre şeklindeydi, biz neden bir eğim göremiyorduk… Ya da, eğimli bir göl ya da deniz göremedim hiç. Ülkemizde bulunan bir çok gölü gezdim. Van Gölü, Tuz Gölü, İznik Gölü ve daha fazlası… Hepsi düz bir üst zemin oluşturmuştu ve hiç biri yokuş aşağı değildi. Zemini engebeli de olsa su, kendisini teraziye almış ve düz bir üst zemin oluşturmuştu. Bunu, yükseklerden izlediğim Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz’de de gördüm. Aslında su, kendisini sürekli teraziye alıyordu. Yani suya eğim veremiyordunuz.

Kafamda deli sorularla aylar geçmişti. 2015 yılı içerisinde, Nasa dahil bir çok resmi kaynaktan araştırmalar yapmaya başladım. Eğim hesaplamaları, Coriolis etkisi, kütle çekim kuvveti vs. Bir sürü matematiksel hesap vardı ama görsel olarak bir sonuca ulaşamamıştım. Fizikten ve matematikten çok iyi anlayan, bu konuda benden çok daha iyi olan bir arkadaşıma “dünyanın düz olabileceğinden” bahsettim. Beni çok iyi tanıdığı için önce bir süre gülümsedi. “İmkansız” dedi. Kendisinin bilgi birikimine saygı duyduğum için, yine kendimden şüphelendim. Ama sormadan da edemedim; “Neden bir eğim göremiyorum?” Ve, “Neden denizlerde eğim yok?”

Denizlerde eğim olduğunu bana gösterebilmesi için arabaya atladık ve Beykoz – Anadolukavağı sahiline gittik. Boğazdan geçerek Karadeniz’e açılan gemileri izledik. İzlediğimiz her gemi, ufka doğru yaklaştığında yavaş yavaş gözden kayboluyordu. “Gördün mü?” Dedi. “Gemiler eğimden geçtikten sonra kayboldular.” Tabi ben de boş değildim. Yanımda vasatın üzerinde bir dürbün getirmiştim. Sırt çantamdan çıkartarak kendisine uzattım. Çünkü ben, ufukta kaybolan gemiyi dürbünle bakınca görebileceğimizden emindim.

Dürbünü aldı ve gülümseyerek “beni nelerle uğraştıyorsun?” Serzenişinde bulundu. Sonra da ufka doğru bakmaya başladı. Geminin kaybolduğu yere bakmasıyla, dürbünü gözünden geri indirmesi bir oldu. “Bir gariplik var!” dedi. Tekrar tekrar baktı. Gemi, dürbünün görüş alanından çıkana kadar baktı. Dakikalarca onu bekledim. Gemi, dürbünün görüş alanında da çıkınca; “Sanırım, artık eğimden aşağıya gitmiştir.” Dedi. Teleskopumuz olsa, gemiyi hala görebileceğimizi iddia ettim ama başka bir fikrim daha vardı. Araca atladık ve üst taraftaki Yoros Kalesinin (Ceneviz Kalesi) avlu duvarlarının üzerine çıktık. Alttaki resimde gördüğünüz manzara.

O gün, arkadaşım saattlerce dürbünle gemileri izledi. Ben ise, dünyanın şekliyle ilgili bazı yalanlar söylendiğinden daha çok emin olmaya başlamıştım. Arkadaşım, o akşam bana “kısmen haklısın sanırım.” Demişti.

Dünyanın, saatte 1600km Hızla dönüşünü neden hissetmiyoruz? “Atmosferin vakum etkisi nedeniyle. Atmosferle birlikte döndüğümüz için bunu hissedemeyiz.”

Dünyanın dönüşünü hissetmememize verilen klasik cevap bu. Belki de doğrudur. Ama ben sorgulamak zorundayım. Daha detaylı öğrenmek istiyorum. Tam anlamadım da…

Yani dünya, atmosferle birlikte dönüyor ve bu nedenle hissetmiyoruz. Peki, dünyanın aynı zamanda güneşin etrafında 108.000km Hızla döndüğünü, Samanyolu Galaksisinin etrafında da 500.000km’ye yakın bir hızla hareket ettiğini biliyor muydunuz? Tahmin ettiğiniz gibi… Biz, bunları da hissetmiyoruz.

Israrla sordum. Uçaklar da mı etkilenmiyor diye… Size, konuşmarımızı kısaca özetleyeyim;

Bak Ersan’cım. Şimdi sen bir trenin içindesin. Tren 100km hızla gidiyor diyelim. Sen de trenin içinde yürüyorsun. Sen de mi 100km hızla yürümüş olursun?
    Hayır tabiki de. 100km + Yürüyüş hızımdır olay.
    Hah! Evet. İşte, uçaklar da dünyanın dönüşünden bu nedenle etkilenmezler. Yani sen burdan Erzurum’a uçarken, dünya 1600km hızla aynı yöne dönüyor diye daha geç ulaşmazsın. 1600km + Uçağın hızıdır olay. Anladın mı?
    Dostum, Ya ters tarafa uçarken?
    Şey… Onu da cevaplarım ben. Ama süre istiyorum, bakmam lazım.
    Bir de, uçak inişe geçtiğinde yer yüzü halen hareket halinde değil mi?
    Evet…
    Hareketli bir zemine nasıl düzgün iniş yapıyor?
    Ya, o iş senin düşündüğün gibi olmuyor.
    Nasıl oluyor?
    Yani, dönmüyormuş gibi hayal et. İşte o şekilde oluyor.
    Dönmüyor yani!
    Dönüyor yaa…
    Neden, dönmüyormuş gibi hayal ediyorum öyleyse.
    Anlamıyorsun!
    Anlamıyorum!

Konuyu, daha doğrusu fiziği ve matematiği iyi bilen arkadaşlara, dünyanın samanyolu galaksisi etrafında döndüğünü ve aynı zamanda 1,5 trinyol km’ye yakın bir hızla uzay boşluğunda fırladığımızı ben söyledim. Bilmiyorlardı. Onlar da şaşırıp “yok artık” dediler. Sonra anladım ki, herkes bir şeyler bilmiyor. Herkese bir şeyler dayatılmış.

Yabancı kaynaklardan araştırmalar yapmaya başladım. Kafamdaki plan, bu düşünceyi yaymak üzerineydi. Sonra, 2010 yılında açmış olduğum ama kullanmadığım Ersan Juan İsimli Youtube kanalımı aktif hale getirdim. İlk önceleri düz dünya videoları yapamadım. Buna gelecek tepkilerden çekindim. Farklı konularda birkaç tane gizemli videolar hazırlayıp yükledim. 2016 yılına geldiğimizde, düz dünya hakkında artık daha fazla şey biliyordum.

Birkaç video hazırlamıştım ama ilk olarak ODD TV isimli bir kanalın videosunun Türkçe seslendirilmiş halini yükledim. Çeviri için de, başka bir Youtuber olan Deniz isimli arkadaştan, (LightAroundtheMoon) hazırladığı alt yazı metnini kullanmak için izin istedim. Sağolsun onay verdi ve altyazıyı kullandım. Kendim halledecek olsam zaman kaybedecektim. Zaten daha sonra, yığınla çeviri yapmak zorundaydık.
    İlgili video: https://www.youtube.com/watch?v=IZmoByP0jh8&t=3s

Bu da, yüksek sesten rahatsız olanlar için, ses sorunu çözülmüş hali:

https://www.youtube.com/watch?v=VmXdk8htV4s&t=0s

İlk videodan sonra gelen tepkiler inanılmazdı. İnsanların içlerinde, “dünyanın alt tarafındaki denizler neden dökülmüyor?” sorusunu yıllarca sakladıklarını fark ettim. Bir çok kişi beni, İlluminatici olmakla bile suçladı. Bunlara çok takılmadım. Ok yaydan çıkmıştı bir kere. Artık geri adım atamazdım. Düz dünya fikri, ülkemizde hızla yayılmaya başladı.

Nasa’nın uzaydan canlı yayınlarını takibe aldım. Bir çok gariplik görüyordum. Sonra yabancı kaynaklarda, yine bu canlı yayınlarda yakalanan hataların görüntüleri derleyerek videolar yaptım. Aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Kesinlikle uzayda değilller. ISS’nin içerisinde olmadıklarına eminim diyebilirim.

Video 1: https://www.youtube.com/watch?v=ODduoNrrw2g&t=842s

Video 2: https://www.youtube.com/watch?v=0N9pc6vGAtU&t=6s

Nasa’nın, en ünlü teleskobu olan Hubble Teleskobu (şimdi sıkı durun) tam 14 Milyar ışık yılı ileriyi görebiliyormuş! Bir ışık yılının ne kadar bir mesafe olduğunu bilenler için, 14 milyar ışık yılı akla hayale gelemeyecek bir mesafedir. Zaten, mesafeyi zaman birimiyle ölçmek de ayrı bir acayiplik. Düşünsenize, istanbul – İzmir arası kaç km diye soruyorsunuz ve size “15 yıl” diye cevap veriyorlar.

İnternette araştırdım. Bir ışık yılı için 10 Trilyon km gibi bir rakam diyorlar. Yani, 14 milyar x 10 trilyon km! Vay canına! Bu kadar uzağı görebiliyorlarsa, aydaki Amerikan bayrağına canlı yayında zoom yapsınlar. Ya da, ISS üzerinde sürekli tamir bakım yapan astronotları göstersinler.

Antartika denilen yerin, dünyayı çevreleyen bir buz çemberi olduğunu düşünüyoruz. Antartika’nın yüzlerce km ilerisinde de gökkubbenin sınırının bulunduğunu, ve kutbun ötesine geçilemediğini düşünüyoruz. Antartika’da bulunan askeri üsler, aşağıdaki haritada gösterilmiştir.

Ayrıca, uzaydan çekildiği öne sürülen dünya fotoğraflarının da sahte olduğu ortaya çıkmış bulunmaktadır.

Gördüğünüz gibi, Nasa tarafından yayımlanan görsellerin her biri, diğerlerinden daha farklı. Kıtaların boyutları, okyanuslar vs. Ayrıca, fotoğrafları yaklaştırıp dikkatle baktığınızda, fotoshop çalışmalarını görebiliyorsunuz.
    Bu konudaki yazılarımız devam edecektir.
    https://adanahaber.co/2017/09/19/duz...orisi-uzerine/
    Konu Mesut64 tarafından (20 Eylül 2017 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Öff!! yine geldi basimizin belasi ama ben artik tamamini okuyamiyorum, hep ayni safsata. Atmosfer dünya ile ayni anda döndügünden dolayi hangi yöne ucarsan uc hizin bundan zerre kadar etkilenmez.

Geriye dönüsü sorguluyor adam, madem gidisine inandin, dönüse neden inanmiyorsun? Eger dönüste dünyanin dönüs hizi etki etseydi zaten giderken de etkilenirdin be adam!. Kendisiyle celistiginin farkinda bile degil.

Ucakla ucarken dünyanin egimini nasil görebileceksin? Dünya sanki ufacik bir küre de 10 kilometreden onu algilayabileceksin. Cik bakalim 30 kilometre yükseklige egri mi dogru mu gör.

Dünyanin düz olabilecegine dair zerre kadar bir kanit yok ama küre seklinde olabilecegi binlerce kanitla anlasilir bir durumda ve hic bir sekilde cürütülemiyor.

17. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    bu videoda enteresan aciklama var dünyanin yuvarlak olup olmamasina dair
    https://www.youtube.com/watch?v=CiLFzA2Ho-U

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

kopyala ve ekle icin cok uzun Mesut64 arkadasim tam senlik bir sayfa;

https://hmilz.wordpress.com/2016/06/...rde-sei-flach/

Senin sorularina cevaplar......

Benim tek bir sorum;

Dünyanin kuzey yarim küresi ile güney yarim küresinde geceleyin; yildizlarin dönüs hareketleri yani gökkubbe de niye farkli yöndedir???

Langzeitbelichtung la fotograf makinesi ile kafana göre bu iki ayri yari kürede bir cekim yap ve kendin izle. Hala dersen ki ey NASA sen nelere kadirsin, ben pes edecegim.....

Ama yukari daki linkte amcam dagitmis ortaligi ben bile deseydim, dünya düz, yerin dibine girerdim. Sayende arastirmaci da olduk be ya.....
    Konu Tigin tarafından (22 Eylül 2017 Saat 00:33 ) değiştirilmiştir.

20. 2 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Bu siteyi bir arkadas önceden vermisti, hakikaten düz dünyacilari yerin dibine batirmis adam.Para dahi teklif etmis, sorulardan sadece birine dahi mantikli cevap verene 1000 Euro mu ne veriyor.

22. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Ben, eğer Dünya düz deseydim, bu Adamın kanıtlarına karşı sessiz kalmazdım, altında ezilmezdim.

Demek ki, Düz Dünyalılar bu yazıları ve kanıtları görmüyor ve Rüya Aleminde geziyorlar, boş gezerler..

24. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Kaçın cı yüz yılda açılan bir konu, takip edip duruyorum
    Cevap verecek bir şey yok soracak da ama dünyanın büyük bir şelale ye sebeb olduğu kanıtı içindeyim, Kuzey kutbu, Güney kutbu ne ise altı üstü yada yanı ama ortadan gidip dünya turu yapan yelkencilere de mi sus payı veriliyor ,Belki cevabı vardır bir yerlerde ben kaçırdım,

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Dünya´nin Küre oldugu mantiginiza yatiyorsa size diyecek sözüm yok, sonucta kafanizda ne kurgularsaniz
    onu düsünmek istersiniz.

Ben Kafamda Küre bir Dünya düsünemiyorum, hic mantigima yatmiyor. Insanoglu öyle uzayi kesfetmis, yok
    efendim, mars su kadar uzak, Günes bu kadar uzak, yani benim düsüncemde yer bulmuyor.

Sizler Hangi Dünya modeline inanmak istiyorsaniz ona inanin.

Hoscakalin!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    Hocam Bir Sorum Olacak!
    Tahsil durumun Nedir?

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Konunun Tahsille alakasi yok,
    Okula gitmedigimi mi Düsünmeye basladin?

Lise Mezunuyum.!

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Bir Sorum Olacak!
    Tahsil durumun Nedir?

Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Lise Mezunuyum.!
    Aydin olmak icin nasil tahsil gerekmiyorsa..derken

Sunuda eklemek gerek , okumuslarda tahsilli olanlarda cahil olabiliyor

Bu konunun tahsille alakasi yok !!

30. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    Alıntı Mesut64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Lise Mezunuyum.!
    Ne bileyim Hocam!
    Gelmis Gecmis,Tüm Profösörleri,Yalanci Yada Mason diye Sucladin,
    Bende Bunun üzerine,Seni Profösör felan Sandim
    Ne Senin Ne Benim!
    Böyle Konularda Uzmanlarla Sidik Yarisi Yapmamiz ne kadar dohru olur?
    Birde Her firsatta Her Seyi mason oyunu , masonlarin Projesi diye Yanilgiya Kapilmak ,
    Bizim Acizligimizi gösterir.
    Dünyanin Düz Yada ücgen olmasi Masonlara ne kazandirirki?
    Böyle Bir Gerekcemi olur!
    Biraz gercekci olalim.

32. bey_tu üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aydin olmak icin nasil tahsil gerekmiyorsa..derken

Sunuda eklemek gerek , okumuslarda tahsilli olanlarda cahil olabiliyor

Bu konunun tahsille alakasi yok !!
    Hocam söz konusu Tursu,Limonla yada Sirkeyle daha iyi olur meselesi degil?
    Boyumuzu asan bir konu!

34. 2 kişi bey_tu üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)