Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2435 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 42 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910111213 ... SonuncuSonuncu
Toplam 839 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dünya düzmü yuvarlakmi?

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Mesut64
    Ekvator yok dersen, Güneşin rotası nedir?
    Ayriyeten, kuzey veya güney kutbunda günes neden 6 ay batmaz veye cikmaz? Madem günes dünyanin etrafinda dönüyor, neden gündüz ve geceler giderek uzuyor veye kisaliyor?

Neresinden bakarsak bakalim bu dünyanin düz oldugu iddiasi müthis bir zaman kaybi. Tamam bilimin elestirilecegi yanlari illaki vardir ama bunlardan en sonuncusu bu olabilir.

2. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    @mxm

Hocam aynı yere geliyoruz ama bazıları sadece bir veya iki soruya cevap buluyor, diğerleri cevapsız kalıyor.

5. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Cevapsiz sorularda vardir..her sorunun cevabi olmaz..ateistlerde cevap bulamayinca hemen musluman oluyor..
    Yani biryere kadar,beyninizi fazla zorlamayin,catlatirsiniz..
    Ayrica yukarda bahsedilen gece gunduz yaz kis olayi sadece dunyamizin kutuplardaki kendi ekseninden itibardir ve o konumu icerir,tum dunyamizda ayni anda yaz kis gece gunduz olmaz..
    Uzayda hicbir degisiklik olmaz,hersey ilk andaki gibi ayni enerjiyle hareket eder,gunes isigi ve enerjisi,uzayin karanligi,yildizlarin dogum ve olumu buna dahildir..degisen sadece gelip giden bizleriz ve dunyanin kendi etrafindaki donusu gece ve gunduzu,gunesin etrafindaki donusu yaz ve kisi olusturur,sayet dunyamiz duz olsa heryer karanlik veya heryer aydinlik olurdu..
    Konu webci tarafından (01 Ağustos 2017 Saat 00:58 ) değiştirilmiştir.

7. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Arkadaslar, bu zamanda dünyanin düz oldugunu iddia etmek cok büyük sacmaliktir!
    Basta Rusya (ilk Gagarin uzaya cikmistir), Amerika, Cin, Hindistan vb ülkeler olmak üzere bir cok ülkenin uzay programi vardir!
    Bunlarin hemen hemen hepsi insansiz veya insanli uzay araclari uzaya göndermistirler.
    Hic birisi (ülke) dünyanin düz oldugunu ne görmüstür, ne de iddia etmistir
    Astronotlar bunu kendi gözleri ile görmüstürler, ayrica bin bir türlü kamera ve objektif ile dünya gözlemlenmistir.
    Kopernikus ilk defa evrenin merkezinin günes oldugunu ve gezegenlerin (dünya gibi) onun etrafinda döndüklerini ispat etmistir.
    Ondan evvel evrenin merkezinin dünya ve insan oldugu saniliyordu. Sonra katolik kilisesi az kalsin Galileo'yu ayni seyleri söyledigi ve dünya günesin etrafinda dönüyor dedigi icin öldürüyordu. Bütün uzay bilimcileri bugün böyle oldugunu bilirler ve daha baska arastirmalarla ugrasirlar..........
    Bugün artik bizim günes sistemimizden baska baska galaksilerin oldugu ispat edildi.
    Amerikalilarin atom gücü ile calisan Voyager (gezici) uzay gemisi ise yillarca süren bir yolculuktan sonra bizim günes sistemimizin disina cikmis ve yoluna devam etmektedir. Voyager'den hala sinyal aliniyor. Uzay bilimi her gün yeni bir sey buluyor. Korkunc bir gelisme var ve kimse de dünya düzmü degilmi diye bugün arastirmiyor/ugrasmiyor?

Bu arada ben uzay arastirmalari ile ugrasan bir enstitüde >30 yildir calisiyorum!

Not: Ilk Helenistik tabiat filozofu Kyrene'li Eratosthenes (Milattan evvel 276-194) Dünyanin cevresini ölcmüstür, Islam bilim adami abbasi halifesi Al-ma' mun (milattan sonra 820) yer kürenin capini, cevresini seklini ölcmek icin insanlari calistirmistir! Bunlar hep dünyanin küre oldugunu kabul ederek calismistirlar

Son olarak: Amerika Bilimler Akademisi üyelerinin %93 ateisttir. Bunlarin hicbirisi de bir soruya cevap veremeyince müslüman olmamistir. Onun yerine arastirmaya devam etmistir ve her gün yeni bir sey bulmustur
    Konu moonrise tarafından (01 Ağustos 2017 Saat 11:48 ) değiştirilmiştir.

9. 4 kişi moonrise üyemize teşekkür etti:

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Aslinda bu Konudan ziyade cok daha farkli önemli Konular var Hayat'ta yuvarlak mi egri mi düz mü dörtgen mi
    kimi Ilgilendirir bakiyorum Konu 3 Sayfa islenmis ve devam etmekte bana darilmayin ama cok sacma buluyorum böyle
    Konularin uzatilmasini hani olacak seyi tartisiyor olsaniz/sak neyse . Bence uzatmayin böyle Konulari bizim <<< MUSTAFA TOPALOGLU >>>
    Uzaylimiz bize yetiyor bazen Uzaya gidip geliyor

11. memo82a üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Alıntı moonrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, bu zamanda dünyanin düz oldugunu iddia etmek cok büyük sacmaliktir!
    Basta Rusya (ilk Gagarin uzaya cikmistir), Amerika, Cin, Hindistan vb ülkeler olmak üzere bir cok ülkenin uzay programi vardir!
    Bunlarin hemen hemen hepsi insansiz veya insanli uzay araclari uzaya göndermistirler.
    Hic birisi (ülke) dünyanin düz oldugunu ne görmüstür, ne de iddia etmistir
    Astronotlar bunu kendi gözleri ile görmüstürler, ayrica bin bir türlü kamera ve objektif ile dünya gözlemlenmistir.
    Kopernikus ilk defa evrenin merkezinin günes oldugunu ve gezegenlerin (dünya gibi) onun etrafinda döndüklerini ispat etmistir.
    Ondan evvel evrenin merkezinin dünya ve insan oldugu saniliyordu. Sonra katolik kilisesi az kalsin Galileo'yu ayni seyleri söyledigi ve dünya günesin etrafinda dönüyor dedigi icin öldürüyordu. Bütün uzay bilimcileri bugün böyle oldugunu bilirler ve daha baska arastirmalarla ugrasirlar..........
    Bugün artik bizim günes sistemimizden baska baska galaksilerin oldugu ispat edildi.
    Amerikalilarin atom gücü ile calisan Voyager (gezici) uzay gemisi ise yillarca süren bir yolculuktan sonra bizim günes sistemimizin disina cikmis ve yoluna devam etmektedir. Voyager'den hala sinyal aliniyor. Uzay bilimi her gün yeni bir sey buluyor. Korkunc bir gelisme var ve kimse de dünya düzmü degilmi diye bugün arastirmiyor/ugrasmiyor?

Bu arada ben uzay arastirmalari ile ugrasan bir enstitüde >30 yildir calisiyorum!

Not: Ilk Helenistik tabiat filozofu Kyrene'li Eratosthenes (Milattan evvel 276-194) Dünyanin cevresini ölcmüstür, Islam bilim adami abbasi halifesi Al-ma' mun (milattan sonra 820) yer kürenin capini, cevresini seklini ölcmek icin insanlari calistirmistir! Bunlar hep dünyanin küre oldugunu kabul ederek calismistirlar

Son olarak: Amerika Bilimler Akademisi üyelerinin %93 ateisttir. Bunlarin hicbirisi de bir soruya cevap veremeyince müslüman olmamistir. Onun yerine arastirmaya devam etmistir ve her gün yeni bir sey bulmustur
    Mecazi anlamda kullanilmis bir kelimeydi..demek yazdiklarim anlasilmamis..nasada calisan biri anlamadiysa ufolarla insanlari kandirmalarini normal karsilamali,acaba nasa ne ise yarar diye sormali..
    Anlasilan sadece tekeskoplarla uzayi seyredip para kazanmak icin Fantasie lermi uretirler..gercek bilimi arastirip o esrarengiz evrene nazarla baksalar zaten bu esrarengizlikte bir harika oldugunu anlar koru korune ateist olmazlardi..
    Neyse,konu iyice cigirindan cikmis..

13. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Cok Bilmisin Oglu Olmus,Tutmus Cükünü Koparmis! Mesajlari Yazip,
    Konuyu Dagitmaya Gerek Yok,Aslinda Tartisilacak konuda yok ama,
    Neyse.
    Vatandas Evirip Cevirip Yine Konuyu Ateistlige Yönlendirmis!
    Yahu Heryerde ,Her Firsatta , Her isinize Gelmeyeni,
    Neden Ateist ilan ediyorsunuz Anlamis Degilim?

Konuyu Dagitip Dine Yada Politikaya Yönlendiriyorsunuz,
    Biride Karsilik Verdigi Zaman,Direk Moda Sikayet ediyorsunuz.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Bence dünya kare seklinde olup, icinde ise sayisiz ücgen barindirir. Bazi bölgelerde rastlanan pramitler de bunu kanitlar nitelikte. Ücgenler pramiti, ücgenler dünyayi olusturuyorlar.

Konu mxm tarafından (01 Ağustos 2017 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

16. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    ortya birde Göz Resmi atarsak!
    oldumu sana Illuminati
    Ondan sonra Bak Sen Samataya.

18. 2 kişi bey_tu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Alıntı bey_tu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok Bilmisin Oglu Olmus,Tutmus Cükünü Koparmis! Mesajlari Yazip,
    Konuyu Dagitmaya Gerek Yok,Aslinda Tartisilacak konuda yok ama,
    Neyse.
    Vatandas Evirip Cevirip Yine Konuyu Ateistlige Yönlendirmis!
    Yahu Heryerde ,Her Firsatta , Her isinize Gelmeyeni,
    Neden Ateist ilan ediyorsunuz Anlamis Degilim?

Konuyu Dagitip Dine Yada Politikaya Yönlendiriyorsunuz,
    Biride Karsilik Verdigi Zaman,Direk Moda Sikayet ediyorsunuz.
    )O mesaji nsl gecirdin yahu...alinma gardasim seninde olur,yoksa sendemi brütüs:?)sendemi ateistsin yoksa...

Konu benim icin kapanmistir..artik takipten vazgectim,benim bildiklerim bana sizin bildikleriniz sizedir..uzay biliminde zorlama yoktur
    Saygilar!!
    Konu Memoli1976x tarafından (02 Ağustos 2017 Saat 09:29 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 754 teşekkür aldı
    "Flat Earth Society" adlı bu grubun temel inancı Dünya'nın gerçekten de düz bir tepsi şeklinde olduğu ve bunun NASA ve tüm dünya gizli servisleri
    tarafından insanlıktan yıllar boyu gizlendiği.
    Al bi yalan daha, Koyu Katolik fikrini ve incili yalanci cikarmamak icin kurulmus bir mezhebdir.Dünyanin yuvarlak olmasi incile ve Katolik dinine ters düser, Vatikan büyükleri halen dünyanin düz olduguna inanir..
    Die moderne Bewegung zur Propagierung der Ansicht, dass die Erde flach sei, wurde von Samuel Rowbotham (1816–1884) gegründet, der dabei von der religiösen Überzeugung geleitet wurde, bestimmte Teile der Bibel sagten aus, die Erde sei flach.[2] 1849 publizierte er eine 16-seitige Schrift, die er später zu einem 430-seitigen Buch erweiterte.
    Kaynak Wikipedia. https://de.m.wikipedia.org/wiki/Flat_Earth_Society

21. -¬=©ÄÑåVã®=¬- üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Bu konunun kime ne faydasi var? düsünüyorumda aklima bi sey gelmiyor ya sizin???, Resmen Abesle mesgul olmaktan baska bi sey degil. karam ustadim sana zahmet bi konuya kapaklasan. Tesekkürler.

Tecrübeli Üye Mesut64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    552 mesaja 3,594 teşekkür aldı
    200 Tane kanit, belgesel Almanca, 2.saat 31 dakika,
    Arkaniza yaslanip izleyin bakalim,

Üye Kamanli40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    56
    5 mesaja 12 teşekkür aldı
    Top ... )))

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Artık ben çıkıyorum, beni aşar

Dünyamızın ve Gezegenlerin nasıl boşlukta durduğunu, hangi güçler tarafından döndüğünü anlatamayanlar, hala Dünya düz diyebiliyor..

27. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu benim icin kapanmistir..artik takipten vazgectim,benim bildiklerim bana sizin bildikleriniz sizedir..uzay biliminde zorlama yoktur
    Saygilar!!
    isabetli Karar Olmu$!
    Kutlarim.

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    Artık ben çıkıyorum, beni aşar

Dünyamızın ve Gezegenlerin nasıl boşlukta durduğunu, hangi güçler tarafından döndüğünü anlatamayanlar, hala Dünya düz diyebiliyor..
    Hocam, bilgi cok var ve akilli mantikli düsününce Nasa nin verdigi bilgilerin küllü yalan oldugu ortaya cikiyor. Insanligi yalanlarla kandiriyorlar.
    Onlar yalan söyledikce ve insanlik inandikca daha da salliyorlar, bu konuda en büyük destekcileri Film sektörü. Atmosferi gecemediler ve
    uzaya gidemediler, bunun 1 tane bile ispati yok. Hepsini Hollwood stüdyolarinda cekmisler Mars a gittikleri yalan, kanada nin yukarisinda
    bir vadide stüdyo kurup cekmisler yüzlerce kaniti var, Hubble teleskobu yalan, niye dünya ya dogru döndürüp Görüntü almiyorlar, cünki yalanlari
    ortaya cikacak.

Eeeee, ortada bu kadar büyük yalan varken, simdi hala inanmak mi gerekiyor, neden bu yalani söylüyorlar, ve biz neden bu yalana inanmak
    zorunda kaliyoruz?
    Uzay bilimi onlarin bahsettikleri kadar da gelismedi, onlar nasil ölcmüsler, günes ne kadar uzakta, ne kadar hizla dönüyor, evren ne kadar büyük?
    Hepsi hikaye, ister hikaye ye inanin isterseniz düsünün, arastirin.

Kolay Gelsin!

Nereden
    Fani Dünya
    Ettiği Teşekkür
    486
    @Mesut64
    Ekvator yok dersen, Güneşin rotası nedir?

Teorik Bilgileri boşver, kanıt var mı?
    Asil onlarin (Nasa nin) sundugu bilgi Teori sayilir. Onlarin elindeki Teknik imkan baska bir Kuruma verilse
    daha cok kanit bulur, 1500 sene öncesine kadar insanlar simdiki kadar bilgileri olmadan bile düz oldugunu
    bilmisler taakii o kopernikus denilen dangalaga kadar hatta Galileo nun kafasini ucurmuslar.
    Bu resimdeki kanitlara ne dersin?

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,559
    276 mesaja 883 teşekkür aldı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 7 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 7 misafir)