Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2433 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beyin kanamasi

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    ALLAH acil şifalar versin,benim dayım felc geçirdi 15 sene yatalak kaldı,konuşamıyordu bile,15 sene sonra vefat etti.ALLAH sabırlar versin inşallah.

2. Sponsor Reklam
    Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Saglik sorunu yasayipta buraya bilgilenmek ve dertlesmek amaciyla yazan arkadaslarin moral ve motivasyonunu bozmayalim.Saglik ve hastaliklar hakkinda yeni ve yararli bilgiler varsa paylasalim.Bunun disindaki bilgilere hic ihtiyac yok.Saglicakla kalin.

4. 2 kişi TOPRAK üyemize teşekkür etti:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Kalp,dolasim,nefes darligi ve tansiyon sorunu olan arkadaslara iyi birhaberim var.40 yil aradan sonra bu saglik sorunlari hakkinda yeni bir ilaci piyasaya sürdüler"Entresto"isimli ilaci 3 haftadir kullaniyorum.Izlenimlerim;6 katli binanin merdivenlerini rahatlikla cikiyorum,solunumla ilgili sorunum kalmadi.Kesintisiz uyku uyuyabiliyorum.Tansiyonu 12/7 sabitledi.Nabiz 75.Olumsuz olarak cok asiri güven veriyor,insanin dögüs edesi geliyor.Alindiktan 2 saat sonra 3-5 dakikaligina tansiyonu 11/5 seviyesine indiriyor.Bazen bas agrisi yapiyor.Bendeki sonuclari böyle.Mutlaka doktor bilgi ve kontrolünde olmasi gerekiyor
    Konu TOPRAK tarafından (07 Ağustos 2017 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.

6. TOPRAK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    öncelikle gecmis olsun bence ilac ismi vermiyelim sana iyi gelen ilac baskasina iyi gelmiyebilr. bendede yuksek tansiyon var 3 ilac deystirdim ve sonunda sabitlendi hergun ilacimi aliyorum cumleten gecmis olsun

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalp,dolasim,nefes darligi ve tansiyon sorunu olan arkadaslara iyi birhaberim var.40 yil aradan sonra bu saglik sorunlari hakkinda yeni bir ilaci piyasaya sürdüler"Entresto"isimli ilaci 3 haftadir kullaniyorum.Izlenimlerim;6 katli binanin merdivenlerini rahatlikla cikiyorum,solunumla ilgili sorunum kalmadi.Kesintisiz uyku uyuyabiliyorum.Tansiyonu 12/7 sabitledi.Nabiz 75.Olumsuz olarak cok asiri güven veriyor,insanin dögüs edesi geliyor.Alindiktan 2 saat sonra 3-5 dakikaligina tansiyonu 11/5 seviyesine indiriyor.Bazen bas agrisi yapiyor.Bendeki sonuclari böyle.Kütlaka dokktor bilgi ve kontrolünde olmasi gerekiyor
    ilaç piyasaya çıkalı epey oldu

hocam içinde Sartan etkili maddesi olan tansiyon hapları önceden de vardı

bir kaç yerde okudum bu ilacın Alzheimeri tetiklediğini

benim doktor pahalı diye yazmıyor varsa yoksa bedava olan Ramiprile yükleniyor

şimdi Nitrependin diye bir hap verdi gerçekten tansiyonu düşürüyor

grafikte görüldüğü gibi günlük yaptığım ölçümlerde de görülüyor kirmızı çizgi 120 yeşil çizgi 85

valla yan etkilerini daha okumadım

ölümlerden ölüm beğen hesabı ya felç yada Alzheimer
    Konu hOrOz tarafından (07 Ağustos 2017 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Sa.Kardesim.Ben Augsburgdan Ayhan.
    Allah şifanı versin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Gecmis olsun ,esimde martda Kücük beyin felci gecirdi.Tani BASILARIS THROMBOSE ,yani Doktorlar ya ölmesi gerkiyo ,yada kurtulsa bile komalik kalir dediler ,Ama suanda esim selbstperson oldu ,yani baska hicbir kisiye muhtac olmadan gündelik hayatini yasiyo,konusma yazma ,akil sagligi hersey eskisi gibi ,sadece sag tarafta biraz yavas hareket noksanligi var ,Allahin bugününe sükür.
    Doktorlar bu düzelme sürecine Mücize dediler ,yani tip raporlari ile esimin suanki hali uyusmuyo.
    Hersey Allahtan ,sagligi verecek herseyin sahibi ALLAH tir.
    Bol dua ,Allah yardimcin olsun.

11. 4 kişi sinancik üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    benim kayinbiraderim 44 yasindaydi, 3 tane kizi vardi,13-15-17 yaslarinda, turp gibiydi,hicbir saglik sorunu yoktu, aniden beyin kanamasi gecirdi,beyin ölümü gerceklesti, 10 gün hastane kapisinda milyonda bir ümit bekledik,insallah felc olur ama yasar diye. ama O mevlasina kavustu.
    doktorlar,alkol ve sigarayi sebep gösterdiler ama rahmetli hayati boyunca alkol-sigara kullanmadi.
    sizler felc oldugunuza üzülüyorsunuz tabiiki,biz rahmetlinin felc olmadigina üzülüyoruz, 44 yasinda,arkasinda 3 genc kiz ve genc yasta dul kalan esini birakti.
    hepimizin dünyadaki sinavi baska,kimisi yoklukla,kimisi varlikla,kimisi evlatla,kimisi kardesle,kimisi kari-kocasiyla,kimiside hastalikla sinav oluyor.
    Allah bize neyi nasip ettiyse,basimizin üstünde yeri var, boynumuz kildan incedir, yeterki Allah bizden razi olsun.
    Hasta olan bütün kardeslerime Allahtan sifa dilerim,üstte kardeslerimizde yazmis,sakin pes etmeyin, derdi veren Allah sifasinida verir insallah...

13. 7 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    638
    85 mesaja 232 teşekkür aldı
    Öncelikle ALLAH saglik sihhat versin.Tabii kisinin durumana göre eski haline gelmesi yada biraz iyilesmesi hemen olmuyor uzun yillar gerektirebiliyor.
    Öcelikle fizik tedavi ve pisikolojini düzgün tutman gerek(bu durumda bayagi zor pisikolji)cevrendeki kisiler daha anlayisli olmali, hal ve hareketlerine.Moral verecek insan lazim yaninda.

Sol tarafinda bastonla yürüdügüne göre biraz his var sanirim. yavas yavas fizik tedavi ile dahada güclenecektir.Ümitini yitirme ALLAH büyük gecmis olsun....

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    Allah sifalar versin ve en kisa zamanda sagligina kavusma dilegimle. Yaslilik 3 tane hap kullaniyordum etti 4 bakalim kaca cikacak baska sorunumu yazmiyayim ..

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    ALLAH sifa versin canim kardesim

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Tüm hastalarimiza Allah $ifa ve sabir versin,,esine coluk cocuguna dostlarina bagislasin.

18. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)