Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2480 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diesel araclar icin karar cikti

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Kisisel düsüncelerle hareket etmeyi hic bir zaman birakamayacagiz sanirim. Halbuki Google ile 1 dakikada rakamlara ulasmak mümkün. Hic kimseye inanmayin arkadaslar, daima arastirin, millet zaten sallama hastasi olmus.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kisisel düsüncelerle hareket etmeyi hic bir zaman birakamayacagiz sanirim. Halbuki Google ile 1 dakikada rakamlara ulasmak mümkün. Hic kimseye inanmayin arkadaslar, daima arastirin, millet zaten sallama hastasi olmus.

tamam anladikda benim soruma birisi cevap versin o zaman, ben diyorum ki niye 6 ay önce benim baktigim yukaridaki araba 28 bin euro iken simdi niye 30 bin euro oldu, bunun kisiyle felan ne alaka ben anlamadim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tamam anladikda benim soruma birisi cevap versin o zaman, ben diyorum ki niye 6 ay önce benim baktigim yukaridaki araba 28 bin euro iken simdi niye 30 bin euro oldu, bunun kisiyle felan ne alaka ben anlamadim.
    sorunun cevabi su: tüketiciler, üreticiler'den daha az Tiguan satin aliyor. Üreticiler mutlak daha az araba satiyorlar, alici bulmak icin fiyat az biraz düsüyor. Arz ayni kaliyor, Talep belirsiz (=ya düsüyor, yada yükseliyor - cünki 1. el fiyati düstügü icin daha cok talep görüyor olabilir, ama sonuc olarak skandal var ve böylelikle talep düsüyorda olabilir. Saka gibi duyuluyor olabilir ama Makro ökonomi tam bunu isliyor). Yani net olarak ikinci el Tiguan mobile.de'ye veya automobile.de'ye daha az yükleniyor. Arz Talep meselesi. Bu kez mobile de ikinci el Oto'lar da Arz azaliyor, Talep ayni kaliyor, belirsiz de ola bilir. Ama kesin sonuc olarak: Fiyat tekrar yükseliyor, cünki arz azaliyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)