Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2430 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diesel araclar icin karar cikti

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,733
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Yapilan arastirmalar, otoban yakinlarinda veya büyük sehirlerde oturanlarin bu durumdan saglik acisindan cok daha fazla oranda olumsuz etkilendigini acikca ortaya koymusken neyi tartisiyoruz anlayamadim. Disel motoru benzinliye kiyasla kat be kat daha fazla zararli gaz cikartiyor. Sen kendini degil, cocuklarinin gelecegini düsün bence. Bundan baska tabii ki bir sürü zararli sey var ama konu Dizel oldugu icin dizelde kalalim. Ayrica bu dizel konusunda en fazla zarari araba üreticileri gördü, alicilar degil. Dizel araba satislari asiri derecede düstü.

2. Sponsor Reklam
    Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Euro5 Diesel Araç sahipleri Euro6 almaya tetikleniyor..bu'na ne dersin?..sonuçta yine Diesel değil mi?

Tecrübeli Üye Jaws57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    31
    35 mesaja 44 teşekkür aldı
    Üstad bu isi baska tarafindan bakin arabanin degeri 500 euro olsada 5000euroda olsa sonucta bi kar tsrafi var yeni araba almak isteyenler icin bi firsat 24000euroluk arabayi 18000euroya aliyorsun elindeki 500euroluk arabayi verip daha nei ister insan yenilemek isteyenler iicin bi firsat.tabiki araba firmalari bu isi tezgahliyo devlet eliyle. Bence bi firsat arabasini yenilemek isteyenler icin yalniz soru su yeni seneyede bu firsati sunacaklarmi. Bu firsat herzaman gelmez tabiki arabasi 5000euradan fazla olanlar icin degil arbasi eski olanlar icin seneye kaldirirlarsa. Ben dahil pisman olacam

5. Jaws57 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Euro 6 nin su an ki standartlari doldurmadigini herkes bildigi icin satin alan cogalmadi, aksine azaldi. Tek norm Euro 6D ama o normda tek bir araba kaydi henüz yok. Gercekten satislari artirma amacinda olsalardi Euro 6D cikarirlardi ama sanirim teknik acidan bu mümkün degil. Eskiden Software dolandiriciligi ile sürekli yeni Euro norm cikartiyorlardi ama bu artik yok, dolayisi ile de dizel araba satislari dibe vurdu. Normal Euro6 da sistemi her sene werkstata götürmek gerekiyor cünkü motor giderek tikaniyor, eskiden caktirmadan Euro6 sistemini software yardimiyla otomatikman kapatip tozu topragi ortaliga saciyorlardi, bu imkan artik yok. Hava ne kadar soguk olursa o kadar cok zararli gaz cikartiyorlar. Dizel motoru bildigin gibi iyi bir karisim icin sicak havaya ihtiyac duyuyor, disaridan cekilen hava sogudukca motorun randimani da düsüyor. Dizelde o yüzden kisin motoru calistirmadan önce dizele karisacak olan havayi isitmak gerekiyor.

Benzinliler ise dizele oranla daha fazla CO2 cikartiyorlar. Eger bu oran cok yükselirse benzinli arabalar da ileride misal Stuttgartá sokulmayabilirler.

Neresinden bakarsak bakalim bu is bir cikmaza dogru yol aliyor. Bence insanlarin birer kisi araba sürmekten vazgecmeleri en önemli nokta olacaktir. Su an otobüsle bir yere gitmek, cogu durumda kendi arabanla sürmekten daha pahaliya geliyor. Türkiye´de ki gibi mesela minübüs sistemi olsa süper olurdu.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    2 mesaja 7 teşekkür aldı
    Satilmamis Piyasada milyonlarca misal Euro5 2014/15 ve 2016 Modeller var,onlar neolucak?
    Gecen hafta arkadasim C220 CDI aldi Euro5 Bj.2013 18 Bin Euroya,Mercedesdeki satici demis kesinlikle bir Propaganda yapiliyor diye, Euro5 leri piyasadan tamamen nasil kaldirabilirler ki?Buna en cok Büyük Araba sirketleri karsi cikar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    11 mesaja 24 teşekkür aldı
    arkadas audi a4 aldi 2016 model 27bine simdi 19a satamiyor

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Alıntı Kereminho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euro5 leri piyasadan tamamen nasil kaldirabilirler ki?
    Euro 6 Euro5 ten daha berbat, birincisi bu, ikincisi de tamamen piyasadan kalkma konusu nerden cikti? Nedense herkes buna takilmis kalmis.Öyle bir sey yok ki ortada. Trafigin yogun oldugu sehirlere girmeyenler su an ki durumdan hic bir sekilde etkilenmezler.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    134
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Almanyada yasayan biri olarak ben merak ediyorum,Almanyada Diesel yasaklanirken diger avrupa ülkelerinde serbest,anla,is degilim ordan buraya burdan oaraya hava akimi olmuyormu?Zehirli gazlar hollanda sinirinda oturan biri olarak bizi etkilemeyecekse bu haber süper.Gökyüzünde almanyada hava hapsediliyor ne burdan diger avrupa ülkelerine nede
    o ülkelerden bu tarafa hava gecisi olmuyacak mis bu kanun cikinca,kendim sordum kendim gülerek cevapladim elbette sacma sapan bi karar,bisey yasaklanacaksa kökten sorgulanip yasaklanmali.
    saygilarima

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 8 teşekkür aldı
    Arkadaşlar konuyu bazi arkadaş ya yanliş anliyor yada başka yere çekiyor ben 2 hafta önce audi servisine
    Gittim sordum bende 2002 model a6 var diesel umweltpremiere varmiş arabami kaç sayarsiniz
    Satiş elamani arabaya bakmadan yeni sifir a6 alirsan 46000 bin euro benim arabayi 10000 euro dedi
    Birde kendilerinin verdiği rabati varmiş söyledi kaç olduğunu söylemedi 46000 den 10000 euro benim arabayi
    Sayiyorlar araba bana 36000 euroya geliyor Audi A4 sordum o zaman benim benim arabayi 7500 sayariz dedi
    Bana kartini verdi satiş elamani gelmeden 2 saat önce ara gel konuşalim dedi ben gitmedim benim bütçeme göre biraz pahali 2ci el arabalarada veriyorlar tabi 10000 deyil jahreswaagen ler için de var Ford mondeo da bakiyorum
    Audinin sitesinde bu umweltpremiere nin içinde devlet desteği olduğunu yaziyor
    Konu gürbüz40 tarafından (06 Kasım 2017 Saat 04:40 ) değiştirilmiştir.

12. gürbüz40 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    920
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Alıntı Gurbetcisaban67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyada yasayan biri olarak ben merak ediyorum,Almanyada Diesel yasaklanirken diger avrupa ülkelerinde serbest,anla,is degilim ordan buraya burdan oaraya hava akimi olmuyormu?Zehirli gazlar hollanda sinirinda oturan biri olarak bizi etkilemeyecekse bu haber süper.Gökyüzünde almanyada hava hapsediliyor ne burdan diger avrupa ülkelerine nede
    o ülkelerden bu tarafa hava gecisi olmuyacak mis bu kanun cikinca,kendim sordum kendim gülerek cevapladim elbette sacma sapan bi karar,bisey yasaklanacaksa kökten sorgulanip yasaklanmali.
    saygilarima
    Yok, bütün avrupa ülkelerinde gecerli olacak bu durum bildigim kadariyla.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    124
    13 mesaja 28 teşekkür aldı
    Peki arkadaslar, yurt disindan dieselaraba ile gelmek isteyen turistler olursa? Örnegin Türkiye den!!

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euro 6 nin su an ki standartlari doldurmadigini herkes bildigi icin satin alan cogalmadi, aksine azaldi. Tek norm Euro 6D ama o normda tek bir araba kaydi henüz yok. Gercekten satislari artirma amacinda olsalardi Euro 6D cikarirlardi ama sanirim teknik acidan bu mümkün degil. Eskiden Software dolandiriciligi ile sürekli yeni Euro norm cikartiyorlardi ama bu artik yok, dolayisi ile de dizel araba satislari dibe vurdu. Normal Euro6 da sistemi her sene werkstata götürmek gerekiyor cünkü motor giderek tikaniyor, eskiden caktirmadan Euro6 sistemini software yardimiyla otomatikman kapatip tozu topragi ortaliga saciyorlardi, bu imkan artik yok. Hava ne kadar soguk olursa o kadar cok zararli gaz cikartiyorlar. Dizel motoru bildigin gibi iyi bir karisim icin sicak havaya ihtiyac duyuyor, disaridan cekilen hava sogudukca motorun randimani da düsüyor. Dizelde o yüzden kisin motoru calistirmadan önce dizele karisacak olan havayi isitmak gerekiyor.

Benzinliler ise dizele oranla daha fazla CO2 cikartiyorlar. Eger bu oran cok yükselirse benzinli arabalar da ileride misal Stuttgartá sokulmayabilirler.

Neresinden bakarsak bakalim bu is bir cikmaza dogru yol aliyor. Bence insanlarin birer kisi araba sürmekten vazgecmeleri en önemli nokta olacaktir. Su an otobüsle bir yere gitmek, cogu durumda kendi arabanla sürmekten daha pahaliya geliyor. Türkiye´de ki gibi mesela minübüs sistemi olsa süper olurdu.
    ne hikmetse vw tiguan 2017 diesel ariyorum 6 ay oldu hep bakiyorum bir türlü 30000 euro dan asagi inmedi fiyatlar nasil etkilenmis anlamadim gitti.

Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...EAR&usage=USED

birisi bu durumu aciklarsa sevinirim, burda fiyatlar hergün pahalaniyor ucuzlamiyor.

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...EAR&usage=USED

birisi bu durumu aciklarsa sevinirim, burda fiyatlar hergün pahalaniyor ucuzlamiyor.
    Piyasada halen o kadar çok dizel varki, bende e klasse Kombi den görüyorum. Hep satılan çoğunlukla dizel. Böyle satışlar devam eder.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Kisisel düsüncelerle hareket etmeyi hic bir zaman birakamayacagiz sanirim. Halbuki Google ile 1 dakikada rakamlara ulasmak mümkün. Hic kimseye inanmayin arkadaslar, daima arastirin, millet zaten sallama hastasi olmus.

Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kisisel düsüncelerle hareket etmeyi hic bir zaman birakamayacagiz sanirim. Halbuki Google ile 1 dakikada rakamlara ulasmak mümkün. Hic kimseye inanmayin arkadaslar, daima arastirin, millet zaten sallama hastasi olmus.

tamam anladikda benim soruma birisi cevap versin o zaman, ben diyorum ki niye 6 ay önce benim baktigim yukaridaki araba 28 bin euro iken simdi niye 30 bin euro oldu, bunun kisiyle felan ne alaka ben anlamadim.

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Aciklanacak ne var anlayamadim? Fiatlari niye düsürsünler ki? %20 azalan satis onlar icin bir kayip degil cünkü dizel yerine zaten benzinli satiyorlar. Umsatzlarina bu olayin en ufak bir etkisi bence yoktur, sadece daha az dizel satiyorlar o kadar. Ucuza satinca ne karlari olacak?

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı
    Ben dün vw ye gittim konuştum.2016 model vw passat tsı 150 ps 24.000 km.de 22bin euro 3 yıl garanti.benim eski arabaya 6bin veriyorlar.satsam 500 euro etmez.yani 16bin euro ya geliyor.niye bu fırsattan yararlanmayim
    Bana bu fiyattan 3 yıl garantili arabayı kim verecek. Yani bu fırsatı kaçırmayın.taksit de yapıyorlar faizi 2.99 fena sayılmaz.

22. türko28 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı türko28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dün vw ye gittim konuştum.2016 model vw passat tsı 150 ps 24.000 km.de 22bin euro 3 yıl garanti.benim eski arabaya 6bin veriyorlar.satsam 500 euro etmez.yani 16bin euro ya geliyor.niye bu fırsattan yararlanmayim
    Bana bu fiyattan 3 yıl garantili arabayı kim verecek. Yani bu fırsatı kaçırmayın.taksit de yapıyorlar faizi 2.99 fena sayılmaz.
    konunun en basinda demistim imkani olanlar icin yeni araba almayi düsünenler icin bence cok güzel kampanya ama hala Öküz altinda buza aramak isteyenler oldugu icin elestiriler cok. Ne demis adam su üstünde yürüseniz bile YÜZME bilmiyor diyenler olacaktir

Ettiği Teşekkür
    1,733
    Alıntı türko28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isyerin sehir merkezinde degilse dizel bir sorun degil, hemen al derim ama misal Stuttgart´ta calisiyor da hergün oraya sürmen gerekiyorsa asla almani tavsiye etmem.

Olay bu kadar basit, kisiden kisiye degisen bir durum var, genellemek cok yanlis. Sehir merkezine senede 3 kez giremeyeceksen bunun bir önemi yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)