Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2430 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diesel araclar icin karar cikti

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aciklanacak ne var anlayamadim? Fiatlari niye düsürsünler ki? %20 azalan satis onlar icin bir kayip degil cünkü dizel yerine zaten benzinli satiyorlar. Umsatzlarina bu olayin en ufak bir etkisi bence yoktur, sadece daha az dizel satiyorlar o kadar. Ucuza satinca ne karlari olacak?
    Kusura bakma ama ben senin yazilarindan hic bir sey anlamadim, simdi senin demene göre az satidigi zaman fiyatlar düsmesi lazim degil mi ? yoksa bu az satilinca bir malin degeri arabalarda düsmüyormu ? neyse.

2. Sponsor Reklam
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Elinde 100 tane araba var, 50 tanesi Dizel, diger 50 si ise Benzinli.
    Eskiden 50 kisi dizel, diger 50 si de benzinli satin aliyorlardi, bu sene ise 70 kisi benzinli aldi 30 kisi ise dizel aldi ama sen sonucta yine de 100 adet araba sattin.

Bu 30 adet Dizel arabayi daha ucuza satsaydin senin bundan karin mi olurdu yoksa zararin mi?

Üye
    Nereden
    regensburg
    Ettiği Teşekkür
    34
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    simdi sonuc ney dizel ne zaman yasaklanir yada en azindan kat degistirmeye devlet yardim edermi eskiden yapmislardi bir ara yada bunlar gercekten yalan haberlermi?

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Dizel araba fiyatları düşer diye düşünüyorum, 3 senedir Türkiye'de yaşıyorum nasip olursa 1. ayda Almanya'ya gidip 5 euro değerinde bir dizel araç alıp getirmeyi düşünüyorum, Türkiye'de 2 sene kalma hakkını kullanacağım.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel araba fiyatları düşer diye düşünüyorum, 3 senedir Türkiye'de yaşıyorum nasip olursa 1. ayda Almanya'ya gidip 5 euro değerinde bir dizel araç alıp getirmeyi düşünüyorum, Türkiye'de 2 sene kalma hakkını kullanacağım.
    hocam bu haktan yararlanabilmen için Almanya da 185 gün kalman gerek yoksa aracı Türkiye ye sokamazsın..

Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu haktan yararlanabilmen için Almanya da 185 gün kalman gerek yoksa aracı Türkiye ye sokamazsın..
    Hocam 3 sene Türkiye'de kalıyorum ama hiç araba çıkartmadım, yani ilk arabam olacak.

Üye ceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    109
    13 mesaja 27 teşekkür aldı
    yilmaz68 usta memnunmusun turkiyeden

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 3 sene Türkiye'de kalıyorum ama hiç araba çıkartmadım, yani ilk arabam olacak.
    çıkar çıkarma önemkli değil ilk defa da emekli değilsen problemli

Yerli veya yabancı kişiler 185 gün kuralına uyması gerek ...

öyle her isteyen istediği gibi arabayı sokamıyor

10. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    382
    Alıntı ceyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yilmaz68 usta memnunmusun turkiyeden
    Çok memnunum, imkanı olup ta gelmeyenlerin çok şey kaybettiğini düşünüyorum.

12. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı Sah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kisisel düsüncelerle hareket etmeyi hic bir zaman birakamayacagiz sanirim. Halbuki Google ile 1 dakikada rakamlara ulasmak mümkün. Hic kimseye inanmayin arkadaslar, daima arastirin, millet zaten sallama hastasi olmus.

tamam anladikda benim soruma birisi cevap versin o zaman, ben diyorum ki niye 6 ay önce benim baktigim yukaridaki araba 28 bin euro iken simdi niye 30 bin euro oldu, bunun kisiyle felan ne alaka ben anlamadim.
    sorunun cevabi su: tüketiciler, üreticiler'den daha az Tiguan satin aliyor. Üreticiler mutlak daha az araba satiyorlar, alici bulmak icin fiyat az biraz düsüyor. Arz ayni kaliyor, Talep belirsiz (=ya düsüyor, yada yükseliyor - cünki 1. el fiyati düstügü icin daha cok talep görüyor olabilir, ama sonuc olarak skandal var ve böylelikle talep düsüyorda olabilir. Saka gibi duyuluyor olabilir ama Makro ökonomi tam bunu isliyor). Yani net olarak ikinci el Tiguan mobile.de'ye veya automobile.de'ye daha az yükleniyor. Arz Talep meselesi. Bu kez mobile de ikinci el Oto'lar da Arz azaliyor, Talep ayni kaliyor, belirsiz de ola bilir. Ama kesin sonuc olarak: Fiyat tekrar yükseliyor, cünki arz azaliyor.

Üye fantomas99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    7
    26 mesaja 47 teşekkür aldı
    Devlet burada iste kendi vatandasini kazikliyor bir kez daha. Arabalarin emisyonunu software ile düsürecekler güya, yani motor ayarlarini düsürecekler. Tahminimce kagit üzerindeki motor gücü de düser.

Dizel motorlarin sadece gemilerde, traktor, tren LKW gibi büyük tasitlarda manasi oldugunu ve normal arabalarda sacmalik oldugunu söyleyen belgesel vardi 5-6 sene önce... ama almanya bunda inat etti ve USA ya Diesel motorunu yayginlastirip orda piyasada bir numara olma hirsiyla kendilerini yaktilar. USA zaten onlarin hile yaptiklarini biliyordu ama zamaninda kendi lehimize kullaniriz diye göz yumdular. Simdi almanlar cok fena faka basti. Bunu onlara USA cok feci ödetecek ve o paralar ile kendi endüstrisini gelistirecek. Bu konunun bu tarafi

Diesel arabalardan cikan o feinstaub büyük ihtimalle bir cok saglik sorununun nedeni. Bunlarin önündede solunum sorunlari ve alerjiler geliyor. Kendi araba endüstrisinin cikari icin halkin saglinida hice saydilar. göreceksiniz ilerde 5-10 sene sonra bu diesel arabalarin emisyonunun hastaliklarin bas sorumlusu oldugu ortaya cikarilcak. Ama hala almanya Tesla gibi firmalari karalamaya calisiyor ve elektrikli arabanin yanma motorlara karsi sansi olmadigi safsatasini yayiyor medyada. Ben size söyleyeyim: yanma motorlarin devri bitiyor ve hele hele dieselin gelecegi yok. Simdi almanya ayak diretse bile bu sonuctan kacamayacaklar. Neden korktuklarida tabiiki cok acik ve net: en az 900 000 isyeri nin gelecegi sözkonusu. yani simdi yanma motor ve diesel bitecek diyen hic bir politikaci secmenler tarafindan secilemez. BUnu yapmak demek büyük toplumsal olaylarin ortaya cikmasi demektir. Ama bu simdi olmazsa en gec 10 sene sonra cikacak. Onun faturasinida AFD gibi veya baska önemsiz partilere yüklerler....

Türkiye mesela yeni yapilacak arabanin elektrikli olacagini ta önceden söyledi. Sanirim isvec idi gecenlerde onlarda, ileride yanma motorlu arabalardan vazgececeklerini söylediler. yani anlayacaginiz. dünyada yeni bir döneme giriyoruz ve bu elektrikli arabalarin devri olacak. Bu gelismede Türkiyede bastan yer aldiginda, ilerde bizde farkli yerlerde olabiliriz. Elektrikli araba umdugumuzdan cok farkli boyutlarda gelisebilir. Belki bu sadece pil veya elektrikle olmayip, hidrojen , brennstoffzelle gibi kombinasyonlarda olabilir. Bir sefer gelisme bu tarafa döndümü, arkasindan cok süpriz seyler cikacagi kesin.
    Konu fantomas99 tarafından (30 Kasım 2017 Saat 02:15 ) değiştirilmiştir.

15. 4 kişi fantomas99 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tüv e gidince ne olacak?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Daha dün VW Servisinde bana uyan bir dizel gördüm.
    Donanimi, fiyati ve km'si uygundu.
    Bir kenara not ettim.
    Daha oradan ayrilmamistim ki aklima bu dizel skandali geldi.
    Aldigim notu yirtip attim.
    Diyelim ki, arabayi alacagiz.
    Eeee, sonra..?
    Yok update ile ugras, yok cekisten düstü n'ooluyor, yok arabanin sesi degisti vs. vs.
    Birak dedim öyle kalsin.
    Ortalik bir netlessin,
    Ondan sonra bakariz.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Arkadaşlar, bunlarım hepsi büyük bir oyun. Almanya petrole bağımlılıktan kurtulmak istiyor. Şimdi Benzin ve Diesellerin üretimini yasaklasan, millet nerden ekmek yiyecğiz diye ayaklanacaklar.

Siz gerçekten saniyormusunuz bu Dizeldeki manipülasyonu yazılımda gizleyemiyeceklerini? Mahsus açık kapı bıraktılarki, birisi bizi yakalarsa bahane edelim kaldırmak için. İlk Dizeli kaldıram Toyota oldu. Adım adım yapıyorlar. Dizeller bir kalksın, sonra sıra benzinliğe gelecek.

Almanlar şirketlerde uyanık. Dizel motoru, Bezin Motorunu herkes artık dünyada üretiyor. Artık bundan para kazanamıyorsun. Mercedes bile bağzı motorlarını Renaul'ta ürettiriyorlar. Bunların gayesi, yeni bir icat bulup patentleyim 20 yıl çok para kazanmak.

Hava kirliliği falan bahane. Senin heryerin elektrikli araba olsa ne olur, Hollanda'daki gemideki kara duman rüzgar ile senin üzerine savuruyor.

Sağlık falan bahane. Sağlığı düşünseler, derlerki 2017 sonra doğumlu çocuklara sigara yasak. Yaparlarmı? Yapmazlar. Çünkü ucunda para var.

Güneş enerjisi ile çalışan arabalar var. Onu çıkarmıyorlarda akülü araba çıkarıyorlar. Satacaklar bize arabayı. Tamir edemezsin kendin. Herşeyi Werkstadt yapacak. Ayrıcada beş yıla bir bize 2500 Euroya akü eskidiği için soyacaklar.

Size film gelebilir. Ama benim fikrim bu.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (01 Ocak 2018 Saat 20:18 ) değiştirilmiştir.

20. Gercekler 2.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    üstatlat Euro 6 ve üstü Diesel alinmasi durumunda bir sikinti olacagini sanmiyorum. tabi tavsiye degildir bu benim dusuncem..

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Bugünkü Bild gazetesinden alinti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Hükümeti daha tam kuramadılar hükümet kurulursa ilk el atacakları iş dizel araçlar
    Olacak

Bu gün radyoda duydum kölne dizel araçları girmeyi yasaklama konuşulmaya başlanmış

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    33
    21 mesaja 43 teşekkür aldı
    Yarın karar açıklancakmış, en azından burda öyle yazıyor.

https://amp.focus.de/auto/news/abgas...d_8498200.html

Merakla bekliyoruz bakalım..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    Alıntı ekpl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın karar açıklancakmış, en azından burda öyle yazıyor.

https://amp.focus.de/auto/news/abgas...d_8498200.html

Merakla bekliyoruz bakalım..
    Ayın yirmiyedisine atmışlar görüşmeyi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)