Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2460 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diesel araclar icin karar cikti

Tecrübeli Üye lazkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    56 mesaja 129 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hükümeti daha tam kuramadılar hükümet kurulursa ilk el atacakları iş dizel araçlar
    Olacak

Bu gün radyoda duydum kölne dizel araçları girmeyi yasaklama konuşulmaya başlanmış
    kafayi yemisler cünki hersey bitti tek dertleri bu. en sonunda yakdircaklar bana gicir gicir arabayi

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    Evet arkadaslar, karar cikti. Korkdugumuz basimiza geldi. Benim araba Euro 5. Bundan böyle alman arabasi almayacam. Bütün Bu oyunlar almanlardan cikiyor. Bundan böyle Yabanci araba alacagim.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Yabancı araba şirketleride yaptı.

Dizel alınmaz artık. Bu yediğim üçüncü parpı.

Passat vardı 1983 model. Dizel cevreyi kirletiyor diye 1997 attırdılar.

190D aldım. Belirli bir süre sonra buda kirletiyorlar dedi. KAT takdırdım. Bir süre sonra yine kirletiyorlar dedi, Umweltzone çıkardılar, Abwrack ile attık.

C220D 2005 Modell var şuanda. Yeşil temiz dediler, aldık, 6-7 yıl sonra yine attırıyorlar.

Bugün Euro6 veys Euro6d'li bir araba bulsam, 5-6 yıl sonra yine bir bok bulacaklar.

Benzinli olanlara laf yok. Bundan sonra dizel almam.

Bana iki yol kalıyor. Ya Leasingli araba Astra alacam aylık 170 Euro, tamiri yok, bakımı yok. Kafan rahat. Yada alacağım 7.000 - 8000 Euroya düşük KM. Sonra frenlerini, fren hortumlarını, balatalarını, su pompası, Lichtmaschine, Termostat Zahnriemenini değistietip 1000 Euro yani masraf yapıp rahatca bineceğim.

Alıyoruz 70.000 - 100.000 km Almanların cöpünü KM düşük diye. Sonra orası bozulur burası bozulur yaptırdır dur. Önceden bizim Türklere yaptırıyorduk, ama oda kalmadı artık. Arabada herşey elektronik. Birde spezielle Lesegerät falan lazım. Bunları bizim Türkler yapamıyorum. Sonra mecbur arabayı Mercedese, Audi'ye, Opele götürüyorsun. Verdiğim tamir parası birde verdiğim araba parasına bakınca Leasingle hemen hemen pek bir fark kalmıyor.

Ayrıca tamir ettircem diye zamanın ölüyor. Çoluk cocuk büyüp gitiyor sen halen araba ile uğraşıyorsun çolul cocuğun ile uğraşacağına.

Sigaram yok, içkim yok, gece hayatım yok. Aylık bir Opel Astea 170 Euro Lesingli. Bizde sigara içtik deriz ama kafamız rahat olur.

5. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    33 mesaja 48 teşekkür aldı
    Yabancilarda yapti ama almanlara bakarak. Büyük balik önde gider. Almanlar araba komusunda önde gidenler. Böyle seyler nedense hep almanyada cikiyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    korkmayin, dizel arabanizi normal heryerde sürebileceksiniz.

belki senede iki üc gün belirli sehirlerde belirli sokaklarda belirli dizel motorlu araclara yasak gelebilir.

genel yasak diye birsey yok ve olmayacak.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    tv den duyduğum kadarıyla seneye 9. aydan sonra bazi sehirlerin merkezleri icin eu5 ler icin yasak çıkabilirmis ancak eu6 ler icin birşey yok, Niedersachsen hiçbir yere yasak gelmeyeceğini açıkladı, benim tahminim München Stuttgart gibi büyük yerlerde yasak olur

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Tecrübeli Üye lazkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    56 mesaja 129 teşekkür aldı
    Alıntı Emo1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancilarda yapti ama almanlara bakarak. Büyük balik önde gider. Almanlar araba komusunda önde gidenler. Böyle seyler nedense hep almanyada cikiyor
    ehh arabasanayisi bunlarin elinde normal.

benimkisi cok deger kaybetcek beliki

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    ben umursamiyorum ,

bunlar tam olarak bunu yoluna koyana kadar 3-5 yil gecer

yok o mahkeme yok bu mahkeme yok AVRUPA ne diyecek birde Avrupa Mahkemesi var

uzun hikaye bence

kendi sahsi aracim ile 1 kere izine gittim 2 izini yaptim mi ondan sonra ne olursa olsun düsüncesindeyim

satsamda iki izin ben buna izin basi 2500 eurodan toplam 5000 hesapliyorum arabayida yine bir yerlere okuturum sorun olmaz

ama telesa gerek yok , olmadi Internetten 5-10 Euroya Mavi Plakette alir takariz yaw :-)))

11. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye Basbakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    70
    27 mesaja 53 teşekkür aldı
    Alıntı Emo1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar, karar cikti. Korkdugumuz basimiza geldi. Benim araba Euro 5. Bundan böyle alman arabasi almayacam. Bütün Bu oyunlar almanlardan cikiyor. Bundan böyle Yabanci araba alacagim.
    Karar tam nasil cikti euro4 euro5 yasakmi olacakmis ben tam takip edemedim tam ne gibi karar aldilar

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı Basbakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karar tam nasil cikti euro4 euro5 yasakmi olacakmis ben tam takip edemedim tam ne gibi karar aldilar
    https://www.focus.de/auto/news/abgas...d_8508485.html

Tecrübeli Üye Basbakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    70
    27 mesaja 53 teşekkür aldı
    Ne ypalim yasak derlerse peki abi deyip sineye cekecegiz.ne demis atalarimiz kanunun kestigi parmak acimaz

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Bu Yasklandi anlamina gelmiyor, yasak konula Bilir demek oluyor.

Yani Bölge Eyaletine Yasaklarsan, yasalara Uygun oluyor demek.

Bu isin burada bittigini saniyorum. Arabalar satilirkene Yesil Plaketeyle

hersey yasalara uygun diye alindi. Burada yasaklamalara birsey yapilmaz ama

Devlet ve Araba Firmalara karsi dava acilcagini kesin. Isyerinde calistigmiz ortam (Hava aldigimz) NoX degerleri

Arabalarin cikartigi nin 3 kat daha fazla. Madem Fabirikalarada Ayar ceksinler.

17. 3 kişi V/S üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Almanya'nin en büyük 20 sehirinde bu sinir asildigi icin er veya gec belediyeler yasaklama zorunden. Cünkü hava kirliligi siniri 2010 buyana gecerli ve Almanya 8 senedir salladi.

Bu büyük sehirlerin oturum alanlarinin yüzde 80ini Umweltzone. Yani giremeyeceksiniz. Onun icin sende iki üc kere hal olacak degil.

Büyük ihtimal Euro 4 icin Abwrack cikaracaklar. Euro5ler icin Nachrüstsetler cikacak.

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    internette
    bu sekilde yaziyor

Welche Daimler-Modelle umfasst der Rückruf?

Er betrifft Diesel-Modelle der Marke Mercedes, die die Abgasnormen Euro 5 und Euro 6 erfüllen und einem Sprecher zufolge in den vergangenen fünf bis sechs Jahren gebaut wurden. Konkreter wird Daimler bislang nicht. Dabei dürfte es sich vor allem um die von der Staatsanwaltschaft Stuttgart beanstandeten Autos handeln, die von Aggregaten der Motorenfamilien OM 642 und OM 651 angetrieben werden. Bei OM 642 handelt es sich um einen V6-Turbodiesel mit drei Litern Hubraum, OM 651 ist ein Vierzylinder-Turbodiesel mit 1,8 oder 2,1 Litern Hubraum.

Problematisch ist, dass beide Motorenfamilien über fast alle Mercedes-Baureihen gestreut wurden. Sie kommen also von der A- bis zur S-Klasse und auch im Sprinter zum Einsatz (eine detaillierte Übersicht finden Sie hier). Außerdem existieren die Motoren in unzähligen Varianten, unterscheiden sich zum Beispiel in den Leistungswerten und sind an verschiedene Getriebe gekoppelt. Daimler will sich aber anfangs auf die volumenstarken Versionen konzentrieren, wird also eher C- und E-Klasse-Modelle in die Werkstätten holen als die wenigen SLK-Exemplare mit Dieselmotor.

Was müssen die Fahrer eines Mercedes-Diesels beachten?

Sie müssen nicht von selbst tätig werden, der Hersteller kommt in den nächsten Wochen auf seine Kunden zu und schreibt sie an. Daraufhin können Mercedes-Fahrer einen Termin mit ihrer Vertragswerkstatt vereinbaren. Ein Besuch in einer freien Werkstatt ist nicht möglich. Im Rahmen eines etwa einstündigen Aufenthalts soll die Motorelektronik der Autos so umprogrammiert werden, dass die Dieseltriebwerke weniger Stickoxide ausstoßen. Für die Kunden ist die Aktion umsonst. Daimler beziffert seine eigenen Kosten auf etwa 220 Millionen Euro.

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    417
    148 mesaja 312 teşekkür aldı
    Der Landtag hat Dieselfahrverbote in NRW einmütig abgelehnt. Die Landesregierung will die Kommunen bei diversen anderen Maßnahmen gegen die Luftverschmutzung unterstützen.

https://www1.wdr.de/nachrichten/land...rteil-100.html

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    Arkadaslar eger yasak gelirse hangi diesel araclarin etkilenecegini nasil anlayacagimiz konusunda bir bilgi paylasmak istiyorum.

Fahrzeug Zulassungsbescheinigung 14.1 deki bilgilere göre

00 - 88 arasi ile biten sayilar varsa Euro 1 ile Euro 4 arasi yasaktan etkilenecek araclar.
    35AO - 35MO arasi ile bitiyorsa Euro 5 muhtemelen 1 yil girmesine izin verilecek.
    36NO - 35YO arasi ile bitiyorsa Euro 6 yasaktan etkilenmeyecek araclar.

Kisisel fikrim, yeni kurulacak hükümet Otomobil üretici firmalarin sebep oldugu bu rezaletin bedelini hic birseyden haberdar olmayan arac sahiplerine yüklemeyip bir ara yol bulacaktir diye umut ediyorum.

22. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    iyide tamam yasakladi diyelim,bende diesel arabamla stadta gittim nerden bilecekler benim arabamin diesel oldugunu yada euro4-5 oldugunu?anca polis durdurursa kontrel ederse anlar ki kac tane araba durdurcaklar,bugun bi acklamada bu yeni sistem icin mavi plakette yapilmiyo.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bizim burada sinir cok az aşıldığı için belediye yasaklamayacağız dedi. Biraz trafik ışıkları ile ayar yaptıkmı düzelir diyorlar. Evdeki hesap çarşıya uyarsa.

Ben kendim artık bakaçağım. Eğer devlet 3000 Euro Abwrack getirirse ve yeni arabalarada 7000-10000 Euro indirim gelirse, 3 yıl Leasingli araba alacağım. Aylık 80 Euro Golf var. Devletden gelen 3000 Euroyu buna harcadımmı, üç yıl sıfır arabaya binerim. Tamiri yok, sıfır araba kafan rahat.

Bugün yasak getirmeselerde, er veya geç getirecekler eminim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı mustimercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide tamam yasakladi diyelim,bende diesel arabamla stadta gittim nerden bilecekler benim arabamin diesel oldugunu yada euro4-5 oldugunu?anca polis durdurursa kontrel ederse anlar ki kac tane araba durdurcaklar,bugun bi acklamada bu yeni sistem icin mavi plakette yapilmiyo.
    Polisler zaten biliyorki hangi modeller olduğunu. Euro6d çoğu arabada yok. Hangi dizeli kenara çeksen yüzde 90 ya Euro 4 yada 5.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)