Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2460 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 7 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 140 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diesel araclar icin karar cikti

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Bu isin sonu yok arkadaslar,

simdi hadi Dizel yasaklandi, herkes Benzinliye dönücek. 3-4 Sene sonrada bu sefer CO2 yüksek diyecekler

ve Benzinlide bu sefer Mavi Plakette istiyecek. Almanyadan daha cok Avrupanin Baskenti Brüksel kendisi tutmuyor kurallari,

NoX degerleri Almanyadan daha yüksek. Öffentliche Verkehr sanki Su ile mi gidiyor, hepsi Dizel. Ceyranli Araba ceyrani nereden aliyor ?

Braunkohle (Kömür) ile, Umwelt bilmem ne hepsi hikaye, birileri yine cebini doldurma pesinde.
    Konu V/S tarafından (04 Mart 2018 Saat 02:46 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Onun icin ben zatan Leasingli düsünüyor. Normal bir Astra 170 Euro. Üc yil bin ver geri.Tamiri yok, garantisi var. Kafan rahat.

Dedigim gibi ya cok para veriyoruz sonra pisman ediyorlar bizi, yada Almanin 80.000 - 100000 KM varmis arabasini aliyorsuz, sonra hergün para yamiyoruz. Yok Lichtmaschine, yok su pompasi, yok frenleri, yok Zahnriemeni, yok aküsü. Onlari hesapladinmi pek bir fark kalmiyor.

Tecrübeli Üye lazkopat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    56 mesaja 129 teşekkür aldı
    Bende sahalara dönmeyi
    En iyisi cevreye dizele zarar vermemek gürültüyle zarar vermek daha iyi ..
    benzinli almak icin bahane ariyordum zaten egsozlu modifeli iyi bahane oldu

5. lazkopat üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı lazkopat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egsozlu modifeli
    Yeterince beygir gücü olmayan bir arabanin eksozunun acik olmasi kullanan icin bende aynen su intibai birakiyor:
    "Zavalli, arabanin sadece gereksiz ses yaptiginin farkinda olmayan ve kendisini bir halt zanneden bir zavalli"

En güzel Sound, beygir gücü yüksek ve eksozu kisili oldugu halde gücü duyuran arabalarin sesi.

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeterince beygir gücü olmayan bir arabanin eksozunun acik olmasi kullanan icin bende aynen su intibai birakiyor:
    "Zavalli, arabanin sadece gereksiz ses yaptiginin farkinda olmayan ve kendisini bir halt zanneden bir zavalli"

En güzel Sound, beygir gücü yüksek ve eksozu kisili oldugu halde gücü duyuran arabalarin sesi.
    bende gidip corsaya takmakdan bahsetmiom su an dizel olan e93 benzinlisini almayi

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Corsayi kasdetmemistim zaten, biraz PS i olan fakat o sese ragmen yerinde sayan ve zaten herkeste olan arabalari kasdetmistim. PS gücünü eksoza yansitamayacaklarini bilmiyorlar, kafalarin cevrilmesinin sebebinin berbat gürültüden oldugunun farkinda degiller.

Aynen bunu kasdediyorum. Zaten yeterince güclü bir arabanin eksozuna dokunmaya gerek kalmiyor, bunu anlatmak istiyorum. Eksozla oynayanlar kendilerini gülünc duruma düsürüyorlar.

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    Corsayi kasdetmemistim zaten, biraz PS i olan fakat o sese ragmen yerinde sayan ve zaten herkeste olan arabalari kasdetmistim. PS gücünü eksoza yansitamayacaklarini bilmiyorlar, kafalarin cevrilmesinin sebebinin berbat gürültüden oldugunun farkinda degiller.

Aynen bunu kasdediyorum. Zaten yeterince güclü bir arabanin eksozuna dokunmaya gerek kalmiyor, bunu anlatmak istiyorum. Eksozla oynayanlar kendilerini gülünc duruma düsürüyorlar.
    zevk meselesi... sen begenme begenen cok

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Begenip begenmeme sorunu degil olay,herkesin zevki farkli ve saygim var ama beni rahatsiz ediyorsa önlem alirim ve gerekirse plakasini alir sikayet ederim.

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    Begenip begenmeme sorunu degil olay,herkesin zevki farkli ve saygim var ama beni rahatsiz ediyorsa önlem alirim ve gerekirse plakasini alir sikayet ederim.
    oda pek isine yaramiyacakdir. eger belirli dbyi gecmesse

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Asiri gürültü yapmiyorsa zaten sorun yok ki

Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    55
    Asiri gürültü yapmiyorsa zaten sorun yok ki
    yok onun icin türkiyeden sahin getirip adana eksozu takmak gerek

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Ben bi araba buldum Diesel Euro 5 adam ilana böyle bir sey yazmis bu ne anlama geliyor acaba
    ( Fahrzeug wurde beim Seat-Händler gewartet. Beim Seat wurde die Rückrufaktion wegen der NOx-Abweichung erfolgreich durchgeführt und im Rahmen dessen kann der Fahrzeugbesitzer in einer Seat-Vertretung sechs Mal kostenlos AdBlue nachfüllen lassen. )
    Bide Bu arabayi alsam risiko su cokmu

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Seat Händleri ara sor. Anladığım kadarıyla Software-Update yapmış, yeni PS düşürülmüştür. Eğer Seat tarafından bir belge veriliyorsa ve Zulassungsstelle kabul ederse, niye alınmasın.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (05 Mart 2018 Saat 13:05 ) değiştirilmiştir.

16. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    benim tavsiyem acele etme arabada Euro5 var. Ne olacagi belli degil karanlik kuyuya tas atma.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onun icin ben zatan Leasingli düsünüyor. Normal bir Astra 170 Euro. Üc yil bin ver geri.Tamiri yok, garantisi var. Kafan rahat.

Dedigim gibi ya cok para veriyoruz sonra pisman ediyorlar bizi, yada Almanin 80.000 - 100000 KM varmis arabasini aliyorsuz, sonra hergün para yamiyoruz. Yok Lichtmaschine, yok su pompasi, yok frenleri, yok Zahnriemeni, yok aküsü. Onlari hesapladinmi pek bir fark kalmiyor.
    Leasing arabayi geri verirken adamin anasini aglatiyorlar ama bunu göz önünde bulundurun

19. Qarizma üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kismen dogru. Onun icin abuk supuk yerlerden sirf fiyata bakip Leasing yaparsan, bunlarin gayesi zaten sirf kaziklamak.

Mesela bak sixt'den leasen yap, arabayi verirken muatap bile olmuyorsun sixt ile. Adam en yakin TÜV'e git diyor, onlar okay dedimi tamam diyor. TÜV'cününde cok umrundaydi. Baska yerler en kücük cizige bile burun kivirken TÜV'cü hic deginmiyor bile. Hele devam bir araba leasen yaparsan, es geciyorlar.

Opel bayileride benzeri. Hele adamlar yeni bir ara leasen yapacagini duyarsa, etrafina söyle bir bakiyor, cok büyük birsey yoksa "passt schon" deyip sana yeni arabayi gösteriyor. Enistem kac yildir direkt Opelden leasen yapiyor, hic bir sikinti yok. Sadece bir kere oldu. Oda baska Opelciye gitti, onlara "passt schon" deyip ordan devam leasen yapti.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (08 Mart 2018 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

21. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye mr_koc_ac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilgisayarimdan
    Ettiği Teşekkür
    350
    99 mesaja 148 teşekkür aldı
    Ben bu leasing isine pek sicak bakmiyorum.
    Aylik enaz 150 euro verilmiyormu böyle?
    Tamam arabayi her 3 senede veya nekadarsa iste yeniliyorsun.
    Ama bunun ucu bucagi yokki. En iyisi şöyle bir kismini pesin verip bir kismini taksit yaptirip 10 bin euroya güzel araba alabiliyorsun. En azindan taksit bitince araba senin.

23. mr_koc_ac üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Dedigin dogru, ancak yeni arabalarda artik birsey kendin saga sola tamir ettiremiyorsun. Benim araba 2005 Model olmasina ragmen 29 tane elektronik sensor var. Bunlar basliyor yavas yavas bozulmaya. 10000 Euroya en fazla 5 yasinda bir Astra alirsin. Oda zaten olmustur 80000 km. Basliyorsun taksit taksit Zahnriemen, Wasserpumpe, Akkü, Klimapetekleri falan bunlari degistirmeye. Bunlar yine neyse, daha Türklere yaptirabiliyorsun. Ancak elektronik cok hassas simdiki arabalarda. Kendi orijinal Werkstatt haric kimse yapamiyor. Cünkü spezial cihazlar lazim. Birde lafta denirya, araba sans isi. Hicte öyle degil. Elin Almani salak degil arabayi 7 yasina varinca elden cikarmaya. Cünkü biliyorki, artik para yiyecegini. Orijinal Werkstatta bir arabanin sirf girip cikmasi nerdeyse 100 Euro. Daha tamir ve parca yok. Bir kerede kalsa yine iyi. Yani 10000 Euroya aldigin arabalar sirf tip olarak güzel.

Üc yillik hesapa dökünce cok bir karin kalmiyor arabayi kendin aldinmi. Birde üstüne hergün ugras dur. Adam bul, git gel, evden coluk cocuka vakit ayirmaya kalmiyor. Birde bu zamanki arabalarda cogu hatalari Werkstatt bile tam bilmiyor. Sansa parca degistiriyorlar.

Zaten elektrikli arabalar yayginlassin, Leasingden baska hic bir sansin kalmiyor. Aküsü 400 Volt. Arabanin herhangi bir yerini kendin ellemek yasak. Sadece elektrikci elleyebiliyor. Birde hersey elektronik oldugu icin, hatayi aramak icin Spezalcihazlar lazim. Yani elektrikli arabada mecbursun kendi Werkstattina gitme. Hic sansin yok.

Ancak Leasingli aldinmi tamir sikintisi yok. Arabanin garantisi var. Üstüne birde vergisi bir kac Euro. Sigortalarida daha ucuz. Ben hesapladim, simdiye kadar üc araba eskittim. Yaptigim masraflari hesaplayinca bakiyorum, üc yillik bir Leasing arabadan pek bir fark kalmiyor.

Zaten benim hesap yanlis degil. Git gide Privatleasing piyasada cogaliyor. Cok Almanlar yapiyor. Biz Türkler biraz daha arkadayiz bu konularda. Bizde cogu sundan istemiyor Leasingi, diyorki ödüyorum ama araba benim olmuyor. Bende diyorumki araba benim olsa ne olur olmasa ne olur üc yil icinde ayni parayi verdikten sonra.

Ayrica Leasingin su avantaji var, hazir parana dokanmiyorsun. Bir veriyorsun 10000 Euro ikinci el arabaya, geri 10000 Euroyu cikartasiya kadar canin cikiyor.

Cogu kisiler bu Leasing olayini artik normal bir Vertrag gibi görüyor. Nasil Handyvertragin var, Elektrigin var, bunuda normal bir harcama olarak görüyor.

Diesel arabaya gelince, artik hic alinmaz. Senin dogum tarhin herhalde 1990. Ozamanlar daha kücüktün. Hatirlamazsin, daha öncede bu Kat oyunlarini yaptilar. 1983 Modell Passat vardi, attirdilar. 190 D vardi, yarim katli dediler, kat takdirdilar, üc yil sonra yine attirdilar. Simdi Euro 4 ve Euro 5i attirmaya calisiyorlar. 5 yil sonrada baslayacaklar Euro 6 attirmaya.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Mart 2018 Saat 01:53 ) değiştirilmiştir.

25. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Bence diesel den birsey cikmaz ben sahsim adima alicam diesel Hemde iyi bi paraya

Tecrübeli Üye zirdeli79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HEDEF / TURAN
    Ettiği Teşekkür
    389
    83 mesaja 277 teşekkür aldı
    Ben kiydim Aldim Vw T5 multivan bj 2012
    27,500 aldim euro 5

28. zirdeli79 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)