Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2448 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 34 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arabam sila yolu dönüsü Bulgaristan/Sofia da kaldi

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Siz siz olun Benzini yada Dizeli Edirnenin icine girin ordaki Benzinliklerden alin Silivriden sonra yolda hic Depoyu doldurmam yada dedigim gibi Edirne yada Bulgardaki marka Benzinliklerden.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    arkadaslar olur olmadik yerden araca yakit almayin,depo yariya dustukten sonra yakit alacaginiz istasyonu hesaplayin,edirne sehir merkezi haric araca yakit almayin sila yolundada omw den sasmayin ve aracinizin yanindan ayrilmayin dolum kendiniz yapmiyorsaniz eger

Tecrübeli Üye deli-kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt/Main -- Gaziantep/Nizip
    Ettiği Teşekkür
    28
    77 mesaja 198 teşekkür aldı
    Gecen yaz bende Edirnede son benzinlikten mazot aldim. Sofiada birden kompresör sesi gelmeye basladi. Ne olabilir derken aklima bi sürü sey geldi. Ama kesin Luftfederungun kompresörü diye düsündüm. Kimseye göstermeden yola devam ettim. Frankfurta kadar o sekil geldik cok sükür. Iki haftada burda o sesle sürdüm. Sonunda tamircime gittim. Megersem aldigim mazot Kraftstofffördereinheiti tikamis. Tamircim bu sekil sürmeye devam et, ya tam bozulur yada yeni mazot aldikca kendisi düzelir dedi. Dedigini yaptim, iki gün sürmedi ses kesildi...

Ama birdaha sinirdan tövbe almam..

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Buna benzer olayda bizim basimiza geldi. Yeni Hyundai Santa Fe 0 km aracimizla Izine gitdik,
    geri dönüsde Kesan dan Shell den Euro Diesel aldik. Bundan önceki senelerdede oradan aldik sorun olmadi.

Ipsala Kapisindan Yünanistana giris yapdik, yaklasik 120 km sonra Arabanin Motor Lambasi yandi.
    Bu Lamba yandiginda en fazla 10 km gidin diye belirtilmis Aracin Betriebanleitungunda.
    Komotini yakinlarinda durduk ve ADAC aradik bize 50 m ilerde Hyundai Servisine cekdiler (bilseydik kendimiz giderdik ).
    Sabah 3de orada bekledik ADAC otel tutacakdi istemedik, ayni gün aksam 20 .00 de Gemiye yetismemiz gerekiyor.

Disel katkili oldugunu söyledi ama gidilmeyecek Kadar kötü olmadigini söyledi.
    Arabada Filtre tikanmis ve 10-15 dakika yüksek devirde Gaz Verdi ve Filtre acildi.
    Arabayi yüksek devir kullanin tank yariya geldimi birdaha iyi yakit alin dedi.

150 km sonra Bp den Ultimate aldik ve Igoumenitsa Gemimize yetisdik. Servis para almadi
    ve tamircileri biri türk idi. Birdahada sükür sorun olmadi.
    Konu V/S tarafından (02 Şubat 2018 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

6. V/S üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 10 teşekkür aldı
    Alıntı Mustafa 1954 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edirnede Doldurduysan Yarısı Su Olduğu İçin çalışmadığı Kesin ,Çünkü bende aynı şeyleri yaşadım senelr önce ve hala yaşayanlar dolu arabanı türjkiyeden çıkmadan önceki benzincide doldurmayacaksın.kalırsın .Adama geri gitsen ne diyor biliyormusun gavurdan aldığın mazot bozuksa ben ne yapayım falan .Romanya ve Bulgaristan Oktanı en yüksek Akaryakıt satıyorlar ,maalesef böyle.. Depoyu boşaltsaydın arabanla gelirdin..Göreceksin arabandan mazot yerine başka bir şeyler çıkacak..
    dizelde oktan yok cetan var, oktan sadece benzinde olur

Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edirne ve kirklarelin den yakit, yiyecek icecek, pil, su akliniza ne geliyorsa ekleyebilirsiniz.. Hicbirsey ama hicbirsey almayin..
    yok devenin nali, abartmayada gerek yok, ben otoban üzerindeki marka istasyonlardan cok aldim yakit hicbirsey olmadi, bunlar sehir ici olsun disarda olsun hep denetim altinda bir fark yok aralarinda, olayi sehir efsanelerine döndürmede üstümüze yok
    Konu Memoli1976x tarafından (01 Nisan 2018 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    Vay giga38 Gayserili gardasim Sen ya hala uyuyorsun yada Araban eski Model 10 Numara yagdan etkilenmiyor, yada daha baska bir ihtimal cok temiz Kalplisin.
    Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edirne ve kirklarelin den yakit, yiyecek icecek, pil, su akliniza ne geliyorsa ekleyebilirsiniz.. Hicbirsey ama hicbirsey almayin..
    Cologne Biraderim cok dogru tespit yapmis
    Konu Bancek tarafından (01 Nisan 2018 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Mazotlu veya benzinli arabalarda yakittan yana problem yasamamak icin kaliteli ve markali benzinlikleri tercih etmek gerekli,bu tür firmalar depolarini sürekli bakim altinda tutuyorlar,izin döneminde tercihlerim,Macaristan,sirbistanda,Bulgaristan'da Owm,Shell,Türkiye'de Opet,Petrol ofisi oluyor,bundan iki yil önce Sirbistan'a giriste yanilmiyorsam Eko olsa gerek benzinlikde depoyu doldurdum Türkiye'ye girene kadar iki defa mazot filitresi ve enjektörü degistirme zorunda kalmistim.

10. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Edirneden benzin istasyonundan yakıt alıpda, arabası yakıttan dolayı yolda kalanlar nereden yakıt aldıklarını yazarlarsa daha iyi olur..

Zaten belli yerlerdir hepsini kötülemek bir tutmak olmaz...

Zaten bu pislikleri yapanlar orada çalışan pompacılar para tırtıklamak için..

Yani yazınki burada birsürü kişiyiz internetten dire firmaya şikayetleri aktarır o pislikleri durdurabiliriz...
    Konu OrLoW tarafından (02 Nisan 2018 Saat 02:23 ) değiştirilmiştir.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı OrLoW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edirneden benzin istasyonundan yakıt alıpda, arabası yakıttan dolayı yolda kalanlar nereden yakıt aldıklarını yazarlarsa daha iyi olur..

Zaten belli yerlerdir hepsini kötülemek bir tutmak olmaz...

Zaten bu pislikleri yapanlar orada çalışan pompacılar para tırtıklamak için..

Yani yazınki burada birsürü kişiyiz internetten dire firmaya şikayetleri aktarır o pislikleri durdurabiliriz...
    Usta benzin istasyonunda pompaci halkanın en zayifidir en sonudur

Bir yer kalitesiz akaryakıt satıyorsa bu patron işidir !!!

Bir Trakyali olarak Edirne'de her yerden akaryakıt aldım son 35 yıldır sorun çıkmadı

Başka Edirneliden de birşey duymadım bu konuda

Ama Uzunköprüde evimin karşısı sayılır yerden aldım ve başıma dert açtım
    Konu TipiTip tarafından (02 Nisan 2018 Saat 02:46 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Kardesim sizde almayanin yol üzerinden benzin. Dönün sehir iclerine ordan alin. Daha güvenli ve daha ucuz. Orada kolay kolay yapazlar. Cünkü devamli müsterisi var orada. Yol üzerindeki benzinci devamli müsteriyer bakmiyor.

Millet duruyor duruyor, sinir varinca son kez tanki bir doldurayim diyor. Gir Edirne icine al.

Yol üzerinde millet yemek yer, sonra zehirlendim. Yeme kardesim. Gir sehir icine. Ilk dolmuscuya veya polis memuruna sor nerede var temiz bir yer diye orada ye. Orasi yapmaz, cünkü devamli müsterisi var. Yol üzerindeki yapar. 10 dakika kar edecegim diye millet üseniyor sehir icine girmeye.

Yani 40 yildir babam ile gittik hep böyle yaptik hic bir sorun yasamadik. Hatda bunu tüm ülkelerde yapin. Avusturyada cikin Ausfahrtdan sehrideki benzinciye girin. Litre basi 10 Cent fark var. Yol paranizi Avusturya icin cikartmis oluyorsunuz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (02 Nisan 2018 Saat 03:02 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Arkadaslar senelerdir izne gidiyorum...devamli otobanlardan mazot aldim,hatta son iki senedir yunanistanda olmadik yerde otobandan cikip kuytu yerde mazot aldim,hicbir sahtekarliga dek gelmedim..cayimi kahvemi de buralarda ictim,inanin insanlar sahtekar degil,galiba bizde bu aliskanlik haline gelmis,hep kotu olacak ihtimali var icimizde,hatta uc dene once bulgaristanda sehir icinde mazot aldim,karsiya uc dort araba insan dikilmis, ora hava basiyor almayin diye salak salak konusuyor,inadina aldim o mazotla eve kadar gittim.. ALLAH a sukur bugune kadar yollarda rezil olmadim,,bence olur olmazi konusup insanlari bizler urkutuyor olmayalim..
    Zaten ucdepo benzini yaninizda goturemeyeceginize gore yoldan alacaksiniz,o halde bismillah deyip zapfa yuklenin...
    Konu webci tarafından (02 Nisan 2018 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.

15. webci üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar senelerdir izne gidiyorum...devamli otobanlardan mazot aldim,hatta son iki senedir yunanistanda olmadik yerde otobandan cikip kuytu yerde mazot aldim,hicbir sahtekarliga dek gelmedim..cayimi kahvemi de buralarda ictim,inanin insanlar sahtekar degil,galiba bizde bu aliskanlik haline gelmis,hep kotu olacak ihtimali var icimizde,hatta uc dene once bulgaristanda sehir icinde mazot aldim,karsiya uc dort araba insan dikilmis, ora hava basiyor almayin diye salak salak konusuyor,inadina aldim o mazotla eve kadar gittim.. ALLAH a sukur bugune kadar yollarda rezil olmadim,,bence olur olmazi konusup insanlari bizler urkutuyor olmayalim..
    Zaten ucdepo benzini yaninizda goturemeyeceginize gore yoldan alacaksiniz,o halde bismillah deyip zapfa yuklenin...

haklisin usta sana katiliyorum

orasi burasi demememk gerek

bu sans isi , ben yillardir gidiyorum yolda bir kere basima terslik geldi

2010 yilinda Depoya Hava bastilar , Bulgaristanda 60 Litrelik Depom vardi o zaman

ve daha bir ceyrek doluydu , ben farkina varana kadar 82 Litre Diesel doldurdu Pompaci

yani iyi Pompaladi :-))) tabi ben yaygarayi kopardim isi kavgaya gidiyor

o sira bir Türk TIR Söförü cekti beni bak KArdesim efendi gibi öde git isine dedi

yoksa adamlar Cay Kahve ice ice mola vere vere seni döverler dedi

Söför hakli , derdini kime anlatacan ???

ödedim parayi yola devam , ama simdi kalkip Bulgarlar hepsi kötü demek ne kadar mantikli ???

onun haricinde bir sorun yasamadim yollarda

birde gecen yil , Uzunköprüde tanidik bildik bir yerde aldigim Pis Diesel yüzünden arabam bozuldu

Dünya Devi SHELL :-)) yani kapi önündeki Benzin istasyonundan kazik yedik

bazilari yazarken kirici oluyor bu konularda

o Yörenin insanlarina hakaret edercesine yaziyorlar

yillar önce yakin bir arkadasim ve 3 akrabasi yani 4 erkek araab ile izine gidiyor

Kapikuleden sonra durup yemek yiyorlar yola cikiyorlar ,

biraz sonra otabanda kendine geldiklerinde araba sag tarafta hendek icinde

bunlar baygin baygin durumda , 20.000 Euroya yakin paralari gitmis nekadar evrak cüzdan avrsa alinmis

geri döndüklerinde Arkadas Edirneliler hakkinda kirici konustu

tabi sesimi cikaramadim kendi hemserilerimi koruyamadim

adamalrin absian benim memleketimde böyle isler gelmis ne diyebilirim

ve o arkadas 2-3 ay sonra geldi benden özür diledi iyi mi

niye diyeceksiniz , Polis Lokantayi takibe almis , ve yapanlari suc üstü yakalamis

Lokanta sahibi ve elemanlar icerideymis

Lokanta sahibi ve calisan elemanlar Arkadasin Urfadan yakin köylüsü hatta ve hatta uzaktan Akrabasi cikti

halen beni gördügünde bu konuyu konusur gülüsürüz

yani konusurken yazarken biraz dikkatli olunmali

mesela Sirpta bir sürü Türk mekanlari var

ve bir cogundan Milelt sikayetci , simdi bu Sirplarin sucumu oluyor ?

Türk gelmis orda Lokanta acmis ve millete bozuk et satiyor

Sirp ne yapsin ??? ama yazarken milelt yaw sirpta bir yemek yedik bes para etmez diyor

genelleme yapiyor Sirplarin hepsini bozuk yemek sattigi yaziliyor gibi oluyor

yemegi Türkten yedigini yazmiyor

17. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    [IMG][/IMG]

Bu alet sividaki suyu ölcüyor

Böyle bir sey alalim bi de kavanoz diesel almadan önce biraz kavanoza sonra bu aletlen ölcelim bakalim ne Kadar su var sonra da aliriz cikan sonuca göre

https://www.ebay.de/itm/Profi-Bremsf...kAAOSwUMxZ7kVQ
    Konu arapkarizma tarafından (02 Nisan 2018 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.

19. arapkarizma üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    Bir sey daha paylasayim derin tecrübe ve bilgime dayanarak ( Egom yine tavan yapti). Benzine su yada baska bir sey katilmaz cünkü karismaz durum böyle olunca geriye tek secenek kaliyor kirli Benzin yani Adamin Deposu eskidir, Filitresi bakimsizdir, ve pislik Enjektör´ler de tikanma yapar, fakat Dizel´de öyle degildir Dizel Asagi yukari ne katarsan götürür yok demez hele 10 Numara Yag´a hic yok Demez bunuda yeni Arabalar yakmaz ve sorun burda baslar

21. 3 kişi Bancek üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)