Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2417 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Istanbul Sisli'de gezilecek yerler

Tecrübeli Üye cuno611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    53
    23 mesaja 103 teşekkür aldı

Istanbul Sisli'de gezilecek yerler

Merhaba arkadaslar, önümüzdeki ayin 7 sinde istanbula gidiyoruz ailecek ve Taba Luxury Hotel de konaklayacagiz.
    Bu Otel Istanbul Sislide. Esim Dora Hospital da burun ameliyati olacak. Bildiginiz, tanidiginiz veya tecrübe edindiginiz bir Bilgi verebilirmisiniz bana. Oraya gittigimde sürprizlerle karsilasmayayim.

Internette kendi cabimda arastitma yapmak istedim fakat tam bilgi sahibi olamadim onun icin sizlere sorayim.

Otelime carsi yakinmi acaba?
    Ailecek gidilebilecek Restoran vs
    Varmi?
    Dikkat etmem gereken Sokaklar, Dükkanlar vs. Varmi?

Esim ayrica Abiye almak istiyor, tanidiginiz yer varmi?

Ve birde bir sorum daha olacak. Niyetim 4000€ ile gitmek bunun 3000€ su ameliyat ve otel olucak. Kalan 1000€ yuda kalan 10 günlük icin düsünmüsdüm.
    Otelde sabah kahvaltisi sadece var. Yemegimizide disarda yigeegiz.

Istanbula ilk defa böyle gidecegim icin biraz düsünüyorum tabiki. 1000€ yu tl ye cevirsem yaklasik 4000 lira eder. Kimi insan 1500tl ile aylik geciniyor. Beni aslinda sIkintiya sokmayan bu. Ama biz gurbetten geldigimiz icin illaki gezip tozup harciyoruz. Bilgilerinize ihtiyacim var.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

S&S
    cuno611
    Konu cuno611 tarafından (15 Ağustos 2017 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Selam Arkadasim

Sisli Istanbulun bence beyni dencek gibi diyebilliriz.

Sislide de aradigin herseyi bulabilirsin. Yürüyerek taksime 15 dk da inersin, Beyoglu Caddesinde de aradigin herseyi bulabilirsin.
    Kisacasi Arkadasim kalacagin yer cok central yerde, gezmek istiyorsan Fatih Sultan Mehmet, Ayasofya,Besiktas,Dolma Bahce Sarayi, Kizkulesi,Gülhane Parki, Galatakülesi ve köprüsü, Mecidiyeköy hersey yakininda..
    Sisliden otobüsle Taksime yada Mecidiyeköye inip rahat rahat Yemeginizi yiyip gezebilirsiniz.
    Ne yapabiliriz gibi düsünceniz olmasin, sadece Cüzdaninizi saglam yere koyun ön cebinize filan ve alt gecitlerde dikkat edin ilk defa giddiyseniz acemiliginizden cüzdaninizi kaptirmayasiniz.

Istanbul turlari hakkinda konu vardi orda nereleri gezebilirim diye bir cok genis bilgi var, Gittiginiz yerde central oldugundan

asagidaki vercegim linkten bir cok yeri görme sansiniz var.

Istanbul Gezisi Önerileriniz ?

4. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Piyerloti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    332
    44 mesaja 62 teşekkür aldı
    Slm arkadasim ilk önce sen kendine istanbul kart al ve ulasim icin metro otobüs ve vapurlar da geciyor arkadaslarin dedigi gibi cüzdanina dikkatli ol ve sana eminönün den vapurlar bogaz turu yap besintas deniz mpzesi ni gez ve rumelikavagi veyahut anadolukavagin da balik ye gezilecek cok yerler var galata kulesi gibi taksim den istiklal caddesi yürüyebilecegin yerler kapalicarsi misircarsi si eminönü nde balik ekmek daha nice saymakla bitmez yani
    Konu Piyerloti tarafından (15 Ağustos 2017 Saat 21:23 ) değiştirilmiştir.

6. Piyerloti üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    53
    Acaba rahat gezebilmek icin 1000€ yetermi 10 günlük icin?

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Harcama Sekline Bagli arkadasim, 1gün icinde de harcarsin, 1 ayda da harcayabilirsin.
    Lüks e takilmazsan, Yapacagin alis veris vs fazla degilse normal sartlarda rahat yeter.
    Yaninda yinede fazladan para bulundur ama bozdurmak zorunda degilsin, 1000 euroyuda ayni gün de bozdurmak zorunda degilsin, harcadikca bozdurursun, sislide de Döviz Bürosu mevcut.

Saygilar

Ettiği Teşekkür
    53
    Pahalimidirki acaba oralar? Kiyafet vs. Alabilmek icin. Yani normal gündelik kiyafetler. Nekadar avrupada yasasakta bolluk icinde degiliz.

Ama niyetimde birkere su nusr-et e gitmek istiyorum.
    Konu cuno611 tarafından (15 Ağustos 2017 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

Üye 67-devrekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    120
    8 mesaja 28 teşekkür aldı
    sislide her istedigini bulman münkün,yemek isine gelince cebime uygun yemek isterim dersen sislide bikactane esnaf lokantasi var,bunlarda cok cesit yemek bulunur,
    fiyatlarida cok uygun,beyendigini söyleyip aliyorsun.piratik ve hesapli tavsiye ederim.

Yeni Üye aed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 12 teşekkür aldı
    Gideceğiniz yer İstanbul'un merkezi çarşı yakın değil bizzat çarşının içine gidiyorsunuz.
    Taksim > Şişli > Mecidiyeköy > Osmanbey ayağınızın dibinde.

Yemek konusunda sorun yaşamazsınız eli, ayağı düzgün gördüğünüz dükkana girin. Mecidiyeköye geçme şansınız olursa orada hisar büfe var Tavuk/Et döneri güzeldir Almanya'daki gibi çakma döner değildir, tavsiye ederim. Şişli emniyet müdürlüğü var onun hemen yanında.

Bayan kıyafeti için gideceğiniz yer Osmanbey. Dilediğiniz türden kıyafet bulursunuz. Pazarlık yapın mutlaka ancak abiyeler ucuz olmayacaktır. Modele, kumaşa, markaya göre değişir. Yani 100'de 1000 euroyada, 10.000 euroyada kıyafet var. Bütçenize göre bakarsınız. Daha ucuz yok mu ? derseniz eminönüne inmelisiniz ama kalite düşüyor olacak. (6 yıl kadar abiye dikiminde çalıştım işçiliği zordur. Osman beyde hala var mı bilmiyorum firma BGN/BEGON/EVİTA ürünleri çok iyidir) . Osmabey bir laleli iki firmaların merkezleridir. Ürünlerini burada sergilerler.

Taksim'e çıkarsınız ki size yakın istiklal caddesi içerisinde her türlü mağaza var. İstiklal caddesi içerisinde demirören avm var ne ararsanız var içinde.

Şişli'ye geçerseniz cevahir alışveriş merkezi var. Ne ararsanız var yine. Yeme içme, giyim vs. Yine en alt katta çocukların eğleneceği atari vb. türden şeylerin olduğu yeri var.

Çocuklar ile bowling vs. oynamak isterseniz mecidiyeköyde profilo alışveriş merkezi var onun el alt kısmında bowling mevcut. Yine bildiğimiz avm ne ararsanız var.

Yine buraya yakın Trump tower var buda bildiğiniz alışveriş merkezi ama cevahir kadar canlı değildir.

Harbiye'de askeri müze var. Canlı mehter vs. oluyor ilginizi çekerse ailecek gidilir. Oldukça büyük bir yerdir. Fiyatları çok uygundur.

Arkadaşların dediği gibi 1 tane istanbul kart alın (5 liraya alıyorsunuz) gideceğiniz yerler hep yakın. Otobüs, metro işinizi fazlası ile görecek. Bu saydığım yerler hep metro istasyonu içerisinde. Taksim > Osmanbey > Şişli

4.000 lira istanbul'da büyük para değil. Euro'dan çevirince güzel geliyor ama İstanbul için çok büyük bir para değil. Bütçe bu ise dikkat etmekte yarar var. Arkadaşların dediği gibi 1 saat içerisinde bitirilebilir 10 gün içerisinde fazlacada yetebilir.

Boğaz turları, topkapı sarayı vs. için Eminönüne geçmek gerekir, Eminönünden asla ve asla ucuz vs. diye elektronik bir şey almayın. Eminönünde aman olur münakaşaya vs. girmeyin bir bakarsınız 3 kamyon adam olurlar. Kıyafet, aktar vs. ne ararsanız var. Ama çok kalite beklemeyin. Caminin arka tarafına doğru bu yerleri bulursunuz. Eminönünde balıkçılar göreceksiniz ithal balık onlar haberiniz olsun. Ben pek tavsiye etmiyorum. Galata kulesine çıkmanızı öneririm mesela.

Paranızı havalimanındaki döviz bürolarında bozdurmayın kuru hiç ediyorlar. Bankalar döviz bozuyor yine o bölgede döviz büroları var.

Para taşımak zorundaysanız cüzdanda, çantada değil cebinizde taşıyın. Buda gözünüzü korkutmasın 25 yıl İstanbul'da 15 yıl Şişli'de yaşamış biri olarak kimse beni soymadı, tartaklamadı. Önlemdir bu.

Size tek tavsiyem gece 12'den sonra taksim ve civarında aile ile gezilmez. Gittiğiniz yer dahil buna. 12'den sonra travestisi, ıvırı, zıvırı gün yüzüne çıkar. Gece için taksiden şaşmayın.

Ben yerlerin isimlerini verdim gitmeden konumlarına vs. bakar not alırsınız.
    Konu aed tarafından (23 Ağustos 2017 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.

12. 4 kişi aed üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    merhaba cuno611,

arkadaslar güzel cevaplar yazmis. bencede 1000 euro yeter. ve kaldigin yer de iyi güzel yer . gezilecek yerler cok var.

benim sana tavsiyem: "param yeter mi, nerden ne alirm "..... ? bu sorulari bence suan hic basini yorma, kendine baska sorular sorsan daha iyi olur. Ben 2007 de gözlerimi cizdirium ( Lazer ) lafi uzatmiyim. Burdaki plan ladigin ve ordaki yasadigin baska oluyor. sana demek istedigim su:

1. esinde Moral bozulma ola bilir
    2. Burun estetigin den sonra burun sisligi olabilir
    3. morluk olabilir.
    4. vs vs

burun estetigi cok önemli bir konu. onun icin burada hic basini yorma. estetig insallah iyi gecer, moraler iyi olursa o zaman istanbulda sorarin sin ve sana zaten yardimci olurlar. bence ilk en önemlisi estetig insallah iyi gecer.

bi örnek daha vereyim benim arkadas 1 haftaligina istanbulla gitti sac ektirmeye. burada plan yapti . sunu yaparim bunu yaparim. ve tr de sac kasinmasindan baska rahatsizliklardan dolayi birsey yapamadi.

insallah Hersey yolunda gider. size simdiden iyi gezmeler dilerim

14. 2 kişi Osmanbey34 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    ben gecen sene Austosta bir hafta istabulu gezdim tavsiye ederim ileride bir daha gitmek isterim
    biz (Hanim,Ben,Oglum) bir hafta icinde 1200Euro harcadik (sirf gezmek,Disarida Yemek,Giris Parasi,Ulasim)
    Otelimiz Fatih deydi (Burdan gitmeden Önce Türkiye deki Enistem üzeri rezervasyonu yaptirdik yaklasik 370Euro odedim icinde kahvalti da vardi)
    Otel Sultan ahmete yaklasik 400m falandi (süper birsey degildi ama Maksatini yerine getiriyordu)
    sabah kahaltiyi etdimzide bir saat dilendiken sonra bi cikardik taki gece olasiya dek disaridaydik
    elimden geldi kadar ve zamanim yeti kadariyla hertarafa görmeyi niyetledim
    Yani Lafin kisasi Gezicem dersen masrafi göze alacaksin ücün besin hesabini yapmiyacaksin,sonucta ölümlü dünya
    sidetle Kadiköy de bir balikciya gitmeni tavsiye ederim Eminönünde de yedim ama Kadiköy deki bir bakaydi (bu satirlari yazaken farkina variyorum nekadar özledimi)

bence gitmeden önce saglam bir plan yap nerelere gitmek istedigine dair ona göre planini uygula
    ben öyle yaptim sana tavsiye ederim (bende bi Vodafone Stadini gezek disinde listemi tamaladim beni iceri aladi görevli ama oglan Stada girdi)
    Konu Talha'linho 7 tarafından (26 Ağustos 2017 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.

16. Talha'linho 7 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    53
    Bütün tavsiyelerinize uyucam. Varsa baska fikirleriniz alabikirim

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,387 mesaja 9,675 teşekkür aldı
    Alıntı cuno611 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün tavsiyelerinize uyucam. Varsa baska fikirleriniz alabikirim
    Müzeleri gezmek istersen Müze kart 50 TL ... 1 sene geçerli Türkiye deki bütün müzelere geçerli (Sultan Ahmet teki Islam Müzesinden kolay alınıyor)
    ben Topkapı ve Islam Eserleri müzesini gezdim
    6 ay sonra Pamukkale ye bedava giriş yaptım ve Pamukkale deki müzeyede bedavaya girdim

Istanbul Kart Metro otobüs gemi marmaray Anonim Kart ücreti 6 TL' dir. Üstüne 50 Tl yüklersin

Boğaz Turu Eminönün de Denizcilik İşletmeleri 25 TL (Uzun Boğaz Turu bütün gün sürüyor)

Kapalı Çarşı ya gitmeye gerek yok hiç bir özelliği yok

Mışır Çarrşısıni tavsiye ederim (Eminönü Yeni Cami arkası)
    Konu hOrOz tarafından (26 Ağustos 2017 Saat 16:20 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)