Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2415 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yakin zamanda ordu, trabzon veya Giresundan gelicek. Olan tanidigimiz varmi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı

Yakin zamanda ordu, trabzon veya Giresundan gelicek. Olan tanidigimiz varmi

Selam,,cok acil bir mektubun , bosanma ile ilgili Formul B belgesinin gelmesi gerekiyot.
    Iki ay bekledim konsolosluk hata yapmis ,, gelmedi, yine konsolosluga gittim. Bu sefer ilceden birine vekalet verdim,, o aldi yolladi ,, ptt deki memur almanyadaki benim pista koduni yazmamis vede sehir adresini yanlis yazmis bu mektupda piyasads yok, yabancilar polisi sure asamasina girecek diyor 3 aya yakin zaman gecdi bir mektup turkiyeden gelemiyot, litfen rica ediyorum eger izinden gelicek bir tanidigimiz var ise
    Giresun , trabzon veya ordudan, bu mektubu almanyaya getirebilirmi.
    Yardim edicekler mektubu onuyup kontrol edebilirler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı dreamceng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,,cok acil bir mektubun , bosanma ile ilgili Formul B belgesinin gelmesi gerekiyot.
    Iki ay bekledim konsolosluk hata yapmis ,, gelmedi, yine konsolosluga gittim. Bu sefer ilceden birine vekalet verdim,, o aldi yolladi ,, ptt deki memur almanyadaki benim pista koduni yazmamis vede sehir adresini yanlis yazmis bu mektupda piyasads yok, yabancilar polisi sure asamasina girecek diyor 3 aya yakin zaman gecdi bir mektup turkiyeden gelemiyot, litfen rica ediyorum eger izinden gelicek bir tanidigimiz var ise
    Giresun , trabzon veya ordudan, bu mektubu almanyaya getirebilirmi.
    Yardim edicekler mektubu onuyup kontrol edebilirler
    ben ancak 24.09 da Trabzon dan geleceğim

git Formul B belgesini konsolostuktan al hemen veriyorlar

gitmeden önce termin al yoksa işlem yapmıyorlar
    Konu hOrOz tarafından (17 Ağustos 2017 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Hemserim cok sagol,, hayir konsolosluk Tr den istiyor, once e rendevu gerekiyot, bende ise sorun termini bekledim uzunca zaman ,, sonrasi gittim derdimi anlattim bir kadin memur posta parasini aldi. Bir ayd postanin gelmesini bekledim,, yani konsolosluk iki ayimi harcadi
    Isleme koymamislar
    Yaziklar olsun bunlara

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı dreamceng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemserim cok sagol,, hayir konsolosluk Tr den istiyor, once e rendevu gerekiyot, bende ise sorun termini bekledim uzunca zaman ,, sonrasi gittim derdimi anlattim bir kadin memur posta parasini aldi. Bir ayd postanin gelmesini bekledim,, yani konsolosluk iki ayimi harcadi
    Isleme koymamislar
    Yaziklar olsun bunlara
    eğer 24.09 a kadar vaktin varsa getirmek problem değil

benim anlamadığım Formul B belgesini konsolosluk kendide yapabiliyor ben bir kere aldım

yakınların alsın oradan faxlasınlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Arkadaslar,konsolosluk vermiyor,,sizden posta parasini alip Tr den istiyor ve size yolliyor,ayrica yabancilar polisi orginalini istiyor,,bunu sorduk,,,bizim milletin nasil calisdigini siz bilmiyormusunuz,sorumsuz ve salakca,tam 2,5 ay zaman kayip ettirdiler bana,en sonunda kendim gidip alacagim,hayret bir olay bir mektup gelemedi Tr den.konsolosluga maiil yazdim neden gecikdi diye bir kimse geri yazmadi,tel acdim kimse cikmadi,en sonunda ankarayi aradim,Bir bakan devreye girince bana hemen gel rendevuya gerek olmadan dediler,tekrarkonsolosluga gittim,bu sefer tüm memurlar el ense olup vekaletnama yazan memurun odasina,doldular,ve bana siz en iyisi birine vekalet ver o alsin dediler,iadeli tecatütlü mektup 9 gunde gitti memlekete,neticede kagitlari o vekalet verdigim kisi aldi,gönderdi,,posta sorgulama yaparken bir sey dikkatimi cekdi tüm adres bilgilerim yanlis,bgun dhl i aradim,böyle bir mektup yok dediler,durum bundan ibaret

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Slm usta tanıdığın sana ups ile yollata miyor mu,yada DHL ben bir kaç kere o şekil Belge getirtim 2 ile 5 gün arası geliyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Istanbuldan,expres posta ile hizli geliyor,,ama trabzon veya giresundan expres posta yokmus,
    Bu arada bir bilgiyi paylasmak istiyorum,iadeli tavütlü mektuplar 10 is gununde Tr gidiyor,
    5 gün daha bekliyecegim olmaz ise bilet alip kendim gidecegim, sistemi düzeni degisdirmek elimizde degil

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Kardes istanbul´dan gelen olsa olur mu? Evrak simdi nerde kimde? Benim hanim bu aksam gelecekti Ist´dan ama ablasinin misafir vizesi bugüne yetismedigi icin haftaya Cuma´ya erteledik. Istanbul adresine yollayabilirsen getirir yani problem degil.

Trabzon olacaksa illa..... Iki gün önce komsunun kizi gitti Trabzon´a 3 haftaligina, hatta ben götürdüm havaalanina, 3 hafta sonra gelecek ama dedigim gibi. Birde karsi komsu var bizim, araba ile gitti en son Trabzon´da idiler ama su an nerdeler tam olarak bilemiyorum. Sorayim cocukarini görürsem bildiririm sana.
    Konu hope41 tarafından (18 Ağustos 2017 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Her sey icin ,,sonsuz tesekkur ederim,,,ilgi gösteren arkadaslar,insanligin halen var oldugunu gösterdi,,bugun tepem atti,ucak bileti aldim,Allah kimseyi Türkiyede Bürokrasi ile sinamasin,tam bir kelime ile FELAKET

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Dün yazamadim bizim karsi komsu 21 inde Trabzon'dan cikacak, ist da kalacaklar ve 28 inde geliyorlarmis Almanya'ya.

Sen bileti almissin, hayirlisi olsun diyelim. Evet maalesef bürokrasi bazen insanin canini cok yakiyor. Insaallah islerini istedigin gibi halledebilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)